Téma: Törés

Petter555 2009 jan. 22. - 00:12:41
(119/299)
És még valami a 10/10pontot adóknak: lelövi a feleségét és az nem hal meg????A nagyon okos/ körültekintõ ember nem nézte meg a pulzusát hátha tud majd ellenem tanúskodni????A rendõrök érkezéséig pár golyót még beleereszthetett volna!!Ezek a hibák nem szolgálhatnak alapul egy normális filmben!Szerintem mindenki gondolkodjon el az életén aki 10 pontot adott, vagy vegye meg díszdobozban!
Petter555 2009 jan. 22. - 00:00:34
(118/299)
Ez egy film,ami baromságon alapszik. Az érveimre semmilyen cáfolat nem érkezett,mégis mindenki dícséri.Én ezért irogatok ide, mert vmi nem stimmel....olvasd el korábbi észrevételeimet!
10/10
mirti 2009 jan. 21. - 23:46:46 10/10
(117/299)
Talán szimbolikus jelentése is van annak,hogy a szeretõ fegyverével ölte meg a feleségét-azon túl,hogy így nem tudták bizonyítani mert nem találták a fegyvert.Különben meg ez egy film és ez lényeges,nem feltétlen életszerü,bár szerintem attol aki megöli a feleségét nem is várhato logikus gondolkodás bár milyen nagy koponya.Ezt nem kell véresen komolyan venni.Tetszett-akkor örülj neki,hogy láttad,nem jött be-akkor meg gyorsan elfelejteni és arra koncentrálni ami meg igen.:)
Petter555 2009 jan. 21. - 21:58:51
(116/299)
Szerintem ti valamit nem akartok megérteni: senki a világon nem lenne hajlandó az életével játszani, azért, hogy egy ilyen csavar szülessen.A.H.által megformált karakter sose vállalna be, mert túl okos hozzá, felmérné a kockázatot.Értitek? Õ nem volt elmebeteg,h kockáztassa az életét "a nézõk kedvéért". És azt azért valljátok be magatoknak, hogy elég meleg elkezdeni a túsztárgyalóval pisztolytcserélgetni, fõleg úgy,h elõre kiterveli. Ha ez egy csupasz pisztoly film azt mondom ok, belefér, hogy az legyen a trükk de az alkotok sajnos ezt nem viccnek gondolták.Ez egy fölösleges film.
10/10
mirti 2009 jan. 21. - 16:15:59 10/10
(115/299)
Szerintem nagyon jó film,és ha valaki 'rendesen' nézte akkor minden érthetö volt.:)A pisztoly csavar tuti volt,ha eldugja abban nincs semmi pláne-attol még lehetett volna film,csak igy még érdekesebb volt.Tetszett benne,hogy a nézö is agyal azon hova lett a fegyver-én agyaltam,viszonylag gyorsan megleltem a megoldást onnantol azon 'izgultam',hogy mikor esik le nekik.Bár én abban reménykedtem,hogy a tusztárgyalo pasinak esik le...Valaki irta és én egytértek vele...a háznál kellett volna befejezni,a tárgyalóterem már nem hiányzott.De attol még 10/10.:))))))))
offtopic
neugassaman 2009 jan. 19. - 18:13:10 Előzmény Kendy
(114/299)
Respect! Max egyetértek! 10/10 ez is! Még több ilyen filmet! Követeljük!
10/10
janka:) 2009 jan. 19. - 17:51:27 10/10 Előzmény Petter555
(113/299)
attól még hogy neked nem teccett nem szánalmas. ez csak a te véleményed, 1 ember vagy a sok közül. és azért a pontszám se azt mutatják h szánalmas lenne. nem szeretem az olyan embereket aki ilyen lenézõek azokkal akiknek bejött a film. izlések és pofonok. ennyi
és nem csak ez az egy fordulat van benne hanem
SPOILER
pl h lekapcsoltatja a géprõl a nõt, és h csak ezért tartóztathatják le újra. aki kicsit is tanult jogot az tudja h ez tényleg így van,és amikor néztem nem gondoltam volna h van vmi különösebb jelentõsége annak h lekapcsolta a nõt.
nekem nagyon teccet az egész sztori és volt valami alaphangulata a filmnek ami nagyon megfogott.
én mindenkinek csak ajánlani tudom:)
10/10
Kendy 2009 jan. 18. - 21:11:48 10/10
(112/299)
Ezt is ma láttam és hibátlan film volt nálam!
Izgalmas,végig lebilincselt nekem nem volt benne üresjárat.
Sir Anthony Hopkins félelmetesen jól játsza a gazfickót és valami borzongató ebben a szerepben is.
Hihetetlenûl jól hozza a pszichopatát.
Itt is ördögi figura de azért más mint pl Hannibál Lechter szerepében.
David Strathairn is jól hozza a karaktert bár nem fõszereplõ.
mellékalak de nekek tetszett az alakítása és érdekes ma ez volt a 2. film amiben láttam egymás után úgy hogy nem is tudtam játszik ezekben a mûvekben.
ja!
Ez is lényegében bírósági film!
:)
Az Acélbakancs is az amit ma láttam!
:D
Király volt!
Mindenkinek ajánlom ezt a filmet!
Petter555 2009 jan. 18. - 20:55:10 Előzmény janka:)
(111/299)
Ha eldugja nincs film, így meg akiket meg lehet etetni egy ilyen "csavarral" azok legalább élvezték.Szánalmas.
10/10
janka:) 2009 jan. 16. - 17:08:51 10/10
(110/299)
SPOILER
most õszintén ha már eldugja és fog helyette egy másikat akkor már ennyi erõvel ki is cserélheti. milyen buta film lett volna h eldugja és fog helyette egy másikat,így viszont legalább volt benne egy kis csavar.
Petter555 2009 jan. 11. - 20:13:37
(109/299)
attól,h a gyilkos fegyert eldugja egy másik fegyvert ugyanúgy foghatott volna a kezében amivel nem lõtt. A savas megoldás tetszik.
Valezius 2009 jan. 11. - 20:04:02 Előzmény Petter555
(108/299)
spoiler
Vedd úgy, hogy azért mentették fel a tárgyaláson, mert ott van a fegyvere, amivel nem lõtt senki.
Nem pedig azért, mert nem volt ott egyáltalán.
Mindjárt nem akkora hülyeség :)

spoiler vége

Másrészt nem hiszem, hogyha eldugja, fémdetektorral ne találnák meg, de ha savba rakja, és a savat dugja el, az már mindjárt más :)
Petter555 2009 jan. 11. - 15:37:37
(107/299)
Szerintem ha egy film egy ilyen butaságon alapszik az nem lehet jó. Senki nem kockáztatna ekkorát, azért hogy elmondja magának ,de nagy csel volt ez a pisztolycsere hehe, ahelyett hogy egy nyilvánvaló megoldást választna.Ha valaki ezt megírja tuti nem nézem meg. persze ha vki ezen tudott szórakozni és tökmindegy valójában mennyira agyas a film az nézzen ilyeneket a jövõben is! Sok filmben van hiba ez igaz de ez egy fatális ostobaság köré van felépítve ilyet keveset ismerek.
Petter555 2009 jan. 11. - 00:05:26
(106/299)
Itt senki nem veszi észre mekkora butaság ez a film?Ha valaki tudja elõre azt, hogy nem ítélik el ha nincs meg a gyilkos fegyver minek variálna/cserélgetne?A kb 1000m2 -es házban biztos tudott volna a rohadt okos ember építeni egy titkos dugihelyet amit a zsaruk nem találnak meg soha, ideje lett volna eldugni azt csá! Persze így nem lett volna ez a film és az egyébként jól játszó A.H. is szegényebb lenne pár m dollárral.Érdekes , hogy ez itt senkinek nem jutott eszébe:( Szóval az egész egy olyan alapötlettel indul ami teljesen életszerûtlen.
Ronai 2009 jan. 05. - 22:00:37
(105/299)
Nem rossz film, bár a filmbéli iq túltengéses ügyésznek elég sokára jött le a pisztolycsere..
bodzsarb 2009 jan. 01. - 23:53:29
(104/299)
SPOILER

Valaki mondja meg please, hogy a nõbõl kioperált golyó mit bizonyít?? Továbbra is csak a rendõr bûnösségét támasztja alá. Semmi nem bizonyítja a fegyver cserét sem, hiszen a kamera felvételén nem látszik Crawford arca. Nem igazán látom hogy mi lenne a bizonyíték Crawford ellen.
traktoros 2008 dec. 25. - 17:28:52
(103/299)
Összességében egy "kellemes" film a maga módján:)
Felüdülés volt a nagy Karácsonyi filmdömping alatt este 11 elõtt egy ilyen filmet látni!!! Sikerült megtalálni Crawfordon a törést!
9/10
Krivosein 2008 dec. 23. - 00:58:18 9/10
(102/299)
Tényleg egy intelligens film! Mondjuk énis Anthony Hopkins miatt néztem meg, de összeségében a film se volt rossz! Mondjuk nem az az echte kreatív alkotás, ráadásul nekem Ryan Gosling nagyon nem jött be (bocsi)... Egyébként valahogy úgy érzem, hogy az a gólyós herkentyû kaphatott volna több szerepet, mert szerintem nagyon pro volt (mondjuk a végén lehetett volna benne valami "Törés" =) ) Mert így a cím számomra nem túl érthetõ (a tojásokon lévõ repedések? De az már messze van) meg a vége is olyan felszínes volt. Mármint OK, jó volt, csak... akor most Hopkins bácsi mégis buta volt.? Szerinttem jobb lett volna ha elutazik vagy nemtudom. De az meg olyan a bûnözõ megússza az nem pro. De ígyse szerintem. Ez olyan hollywoodi happy endesnek hat nekem...
Anthonynak nagyon jól állnak ezek a zseniális(bûnözõs) szerepek (Proof, Hannibal...) nagyon tudja hozni a formáját, és tény, hogy tényleg van egy rendkívüli szuggesztív ereje!
Nálam 9/10
Gyöngyi76 2008 dec. 09. - 18:02:07
(101/299)
Eszméletlen jó film volt, asszem megnézem még egyszer, csak Anthony Hopkins szinkronhangjával nem voltam kibékülve, a megszokott jobban áll neki.
fürmender 2008 dec. 09. - 13:32:33
(100/299)
Remek kis film volt, sok jó, kabinet alakítással. Engemet különösen Anthony Hopkins alakítása fogott meg. Jól áll neki ez az ördögien gonosz szerep, amelyhez hasonlót már a "Bárányok hallgatnak" c. opusban is domborított. A film végig fenn tudta tartani a feszültséget és a mûfaj, csekélyebb számú, intellektuálisabb darabjai közé sorolható. Nálam egy határozott nyolcast érdemelt, s biztos, hogy ismét meg fogom nézni.