1/10
Kulcskészítõ 2012 márc. 29. - 17:39:08 1/10
(246/386)
Értelmetlen, lehetetlen, nevetséges hülyeség, azon túl pedig az Oscar-díjas Jamie Foxx karrierjének szégyenfoltja, hogy F. Gary Gray pedig hogy tudott elõállni egy ilyennel a Nincs alku és az Olasz meló után, az rejtély. A történet láthatóan nem is fontos, a lényeg az, hogy legyen benne jó sok vér, hulla, robbanás, meg lövöldözés, de hogy a forgatókönyvre is odafigyeljenek, az már nem ment.
SPOILER.
Ott van elõször is az az infó, hogy Clyde jó néhány ingatlant felvásárolt repterek meg egyéb objektumok közelében. Mondom jó, ebbõl még lesz valami, bosszújában majd lerohasztja fél Philadelphiát, de nem, ezt csak úgy mondták, nincs funkciója. Sarah barátjáról semmit sem tudunk meg azon kívül, hogy dob egy e-mailt, holott minden valamirevaló film leütné a magas labdát azzal, hogy ki volt az? Clyde külsõs segítõjének kilétére nem derül fény, de az sem világos, õ volt-e az, aki a temetõben lövöldözött a mikrobival (bár hogy nappal is kilógjon a börtönbõl, az kicsit röhejes), mindenesetre a végén lerendezik azzal a félmondattal, hogy ja, a társát elkaptuk. És persze a börtön... ezek a logikai bakik már tényleg fizikai fájdalmat okoznak. Mert mi van, ha pont nem oda szállítják? És az is röhej, hogy 10 éven át nem tûnt fel senkinek, hogy minden magánzárkában van egy preaparált fal, amin át ki lehet jutni? És hogy véste ki? Az sem tûnt fel senkinek, hogy valaki szorgosan kalapál a falak mögött? Azt a bizonyos ex-kém kártyát pedig, ami Clyde tudásának hátterére adna magyarázatot, olyan bénán játszk ki, hogy az még egy '80-as évekbeli tv-sorozatban is gáz lett volna.
Üzenete, mondanivalója a filmnek nincs, izgulni sincs kiért, egyik szereplõ sem szimpatikus, senkivel nem lehet azonosulni, Clyde semmivel se jobb a gyilkosainál, csak õ okos próbál lenni, de az is csak azért lehet, mert a forgatókönyv ilyen bugyuta. Képtelenség komolyan venni akár egy percig is, vagy a forgatókönyv írói komplett hülyék, vagy a nézõt nézik annak.
10/10
Tamás22 2012 márc. 15. - 10:27:58 10/10
(245/386)
Nagyon jó film, remek! Egyedül a vége nem tetszett igazán, csak ezért 10/9,5.

Spoler.: a fõszereplõnek drukkol ilyenkor az ember, tehát én annak örültem volna, ha a végén életben marad és nem nyomja meg a hívógombot pl. :s Ez az 1 dolog miatt kár, csak ezért nem adtam maximumot!
Porker 2012 márc. 09. - 16:08:15
(244/386)
De ki a halál volt Chester és miért nem tudunk meg róla semmit?Az ilyen magas labdákat le szokták csapni az amerikai filmek.
8/10
Aleksandr 2012 jan. 18. - 08:16:19 8/10
(243/386)
Nekem is nagyon tetszett, leszámítva a befejezést és ahogy mentünk elõre a cselekményben, kicsit már voltak túlzások a "fõhõstõl". Így egy 8/10 - de rég láttam már ilyen jó filmet.
8/10
hossza 2012 jan. 10. - 23:22:53 8/10
(242/386)
jó film! érdemes megnézni. valóban sántít benne 1-2 dolog, de ettõl függetlenül odaszögez a képernyõhöz. élveztem. egy erõs 8/10 !
9/10
Atis88 2011 dec. 28. - 14:19:21 9/10
(241/386)
Ez hihetetlenül jó film, mûfajának egyik legjobb darabja. Kötelezõ annak aki szereti az önbíráskodós filmeket. 9/10.
10/10
VagoDurbints 2011 nov. 06. - 13:10:48 10/10
(240/386)
egyik kedvenc filmem, amúgy is imádom az önbíráskodásról szóló alkotásokat Testvérbosszú, Dexter, stb..
ez is olyasmi, csak személyesebb...10/10
9/10
pegyor 2011 szept. 29. - 15:56:45 9/10
(239/386)
Klassz.
10/9
9/10
convar 2011 szept. 17. - 19:33:48 9/10
(238/386)
Kib.szott nagy film, be is került a kedvenceim közé.


SPOILER

Egyedül a végén a napalm robbanást éreztem túlspilázva, az már nagyon teátrális volt (mármint annak bemutatása). De ennyi, nameg ez már csak úgyis szõrszálhasogatás :)
9/10
King Diamond 2011 júl. 30. - 22:18:22 9/10
(237/386)
Egyre többen szeretik 'megmondani a tutit' az egyes filmekrõl a topikokban. Felsorolni a szerintük látott hibákat, logikátlanságokat (amiknek a 70-80%-a szinte csak szõrszálhasogatás, a film élvezhetõségébõl leginkább semmit sem von le), de ha válaszolnak nekik, és megmagyarázzák az általuk felvetett dolgokat, utána már csak kussolni tudnak. Majmok. Eme film kapcsán is olvashatunk ilyesmirõl a hozzászólások alatt.
KIS SPOILER IS LEHET!!!
Na de a filmrõl: Nagyon tetszett. Végig izgalmas, csavaros történettel, fordulatokkal tarkítva, remek színészekkel. Szerintem mind Butler, mind Foxx alakítása rendben volt, de a többi szereplõé is. Mondjuk abban lehet valami, hogy teljes mértékben nem lehet egyiküknek sem 'szurkolni', én mondjuk inkább Butler oldalán álltam. A másik oldalról egyedül a szõke csajt sajnáltam, hogy 'ártatlanul' kellett odavesznie, a többieket valahogy nem tudtam. A Szökés sorozatból ismert Christian Stolte által játszott Darby is remek választás volt, nagyon jól eljátszotta a színész.
A gyilkolásokkal sincs semmi gondom, szinte mindenkit megmagyaráz, hogy miért kell meghalnia, az elõbb említett szõke csajt is. Egyedül azt nem értettem, hogy a cellatársát miért ölte meg (de most már kezd ez is tisztázódni, vagyis, hogy bekerüljön a magánzárkába, ahová a járatokat ásta a bérelt raktárból). Akkor ezen kívül más szerintem nincs is.
Engem még annyira a vége sem zavart, valamikor túl kellett járniuk az õ eszén is. Az már túl durva lett volna, ha mindenkit megöl, és õ marad a végén életben (bár én ennek a végkifejletnek is örültem volna).
SPOILER VÉGE
Szóval egyáltalán nem rossz film ez, mint ahogy az átlaga is mutatja: 8,9 (474 szavazatból), ami szép teljesítmény.
9/10
9/10
DuduBaba 2011 júl. 19. - 19:31:05 9/10
(236/386)
Túl sok hihetetlen dolog volt benne, egy ember gyakorlatilag bármit megtehet, amit akar...hát LOL. Ennek ellenére is 9/10 az óriási feszültség, az izgalom és a sorozatos akciók miatt.
7/10
grebel 2011 júl. 18. - 11:31:04 7/10
(235/386)
Na azért annyira nem volt jó! Kicsit hihetetlen a történet, tele olyan dolgokkal amik csak a filmekben fordulhatnak elõ ha beleírjál õket.
"SPOILER" A börtön összes cellájához ásott alagutat, és nem vették észre (hihi). Az egész város csokizott tõle, ennyi erõvel egyszerûen kinyírhatták volna a börtönben, ahelyett hogy felrobbantják a fél dutyit.
wisti 2011 júl. 10. - 19:16:32
(234/386)
Na ez K.... jó film!!!
10/10
zz76zz 2011 jún. 20. - 15:12:37 10/10
(233/386)
jó kis csihipuhi. tetszett
7/10
Liaram 2011 jún. 03. - 23:26:23 7/10 Előzmény ALDO
(232/386)
Veled értek egyet, kövezzen meg bárki, vagy nevezzetek pszichopatának, de annak ellenére,hogy tökéletesen értettem a film eszmei mondanivalóját(amit nekemezer a hozzászólása végén spoilerében megfogalmazott),én a film legelejétõl kezdve a fõszereplõnek szavaztam szimpátiát...

!!SPOILER!!(Ha még nem láttad a filmet,ezt ugord át!!)
Egész végig vele rokonszenveztem,mert igaza volt,és egy igaz ügyért harcolt,az ügyvéd egy unszimpatikus alak volt,a fenét se érdekelte,hogy õ "mit tanul" ebbõl az egészbõl...Katarzist vártam a végkifejlettõl,aztán amikor vége lett a filmnek, az elsõ mondat,ami elhagyta a számat ez volt: "Hogy a fenébe' lehetett egy ilyen szuper filmet a végével ennyire elszúrni??"Én azért drukkoltam,hogy mindenki elnyerje méltó büntetését,és a fõszereplõ diadalmaskodjon,ehelyett nem õ halt meg??SPOILER VÉGE.

Egy szuperül kitalált, megtervezett,látványos, akciódús, izgalmas történet volt az egész film, de a vége nekem nagyon nagy csalódást okozott.Ha másképp végzõdik,talán gondolkodnék a 10/10-en, de így csak 10/7.
10/10
nekemezer 2011 máj. 16. - 20:16:19 10/10
(231/386)
Szerintem rohadt jó film volt,a vége is nagyon tetszett! 10/10

SPOILER!!!!(aki nem látta,ne olvassa!!)

Így volt igazságos,mert ártatlanokat nem gyilkolhat,erre sosincs senkinek mentsége, a bosszú a tettesek meggyilkolásásban kimerült,az pedig hogy tanítani akarta az ügyészt,jogos volt,sajnos ennyi minden kellett ehhez(csatlakozom,jó társadalom kritika volt),amikor megtanulta a leckét az ügyész,akkor már fõhõsünkre úgymond nem volt szükség,mert "munkája" célhoz ért,persze igazat adok abban,hogy nem tudhatjuk, hogy változott-e a továbbiakban az emberünk.(de feltételezhetjük hogy igen,tekintve hogy családján kívül,több szerettét is elveszítette..)
7/10
vlad90 2011 máj. 15. - 10:29:15 7/10
(230/386)
Az évtized mozija... lehetett volna, ha nem szúrják el ilyen irtózatosan a befejezést.
A film elsõ 90 perce 10 pontos, a vége 4, eredõben 7.

Spoiler
Egy ilyen zseni egy olyan banánhéjon csúszna el, hogy egy nyilvántartásból kikeresik a búvóhelyét?
Ne biztosította volna be magát arra az esetre, hogy valaki rátalál a búvóhelyére?
Ne biztosította volna be a bombát, hogy ne lehessen elmozdítani?
Nevetséges.
9/10
Morgo1972 2011 máj. 08. - 00:17:14 9/10
(229/386)
Szerintem a film nagyon jó, de van egy-két alapvetõ kifogásom. A végkifejlet elkapkodott és logikátlan. Ettõl függetlenül végigizgultam, és csak ajánlani tudom a megnézést. Akik a linkelt kritikákat írták, szerintem foglalkozzanak mással, mert a jó filmekrõl lövésük sincs. Nálam 9 pont
ALDO 2011 máj. 06. - 16:16:22
(228/386)
Nagyszerû film, bár a vége nem tetszett, hiába magyarázzák bele egyesek a metaforikus igazságot és, hogy így kerek a történet.
Gerard Butler volt az antihõs, mégis végig neki drukkoltam, hogy nyírjon ki mindenkit és röhögve sétáljon bele a naplementébe.

SPOILER

Onnantól baromság, amikor átnézik a tucatnyi ingatlan papírját és pont eljutnak az alagúthoz. Megtalálják a városházán a bombát, amit egy rafkós, õrölt zseni mérnök készít. Egyetlen tûzszerész, tíz másodperc alatt szétkapja, majd rövid idõ alatt eljuttatják a börtönbe és újra mûködésbe is hozzák. Van akik szerint így térítette jó útra az ügyészt, de semmi garancia sincs arra, hogy nem ugyanúgy folytatja tovább a munkáját, mint eddig. De persze ez egy amerikai film, így nem lehetett a fõ rohadék egy néger, mert hát az hogy is nézne már ki.
Az én vége verziómban tehát igenis létrejött az a bizonyos bibliai csapás egy szép gombafelhõ kíséretében.

SPOILER vége.
10/10
Sadenal 2011 ápr. 26. - 13:46:58 10/10
(227/386)
Ah nem is 10/10, mert rossz lett a vége.....inkább csak 9/10...:D