Téma: Toxikoma

szenbanyasz@gmail.com 2022 febr. 28. - 11:48:03
(47/87)
Drogos film műfajban jó alkotás, külön tetszett, hogy elég hitelesen bemutatják benne, milyen szívás - jó, mondjuk úgy finoman, kihívó - a pszichiáterek munkája. Abból a szempontból a film ajánlója viszont átverés, hogy valójában azt nem mutatják be, hogy lesznek barátok, tanulnak egymástól, stb. Csernus és Szabó Győző, sokkal inkább a harcról szól: Győző ellenáll, Csernus próbálkozik. Mármint ettől még jó a film, csak nem arról szól, amit beígérnek.

Engem egy dolog zavart a filmben: Molnár Áron. Sajnos őt már elég nehéz elválasztani a közéleti megnyilvánulásaitól, de én úgy éreztem, hogy tulajdonképpen itt is magát adja: a felháborodó, nagypofájú, de meglehetősen butuska indulatembert, pl. Szabó Győző csibészes karakteréből semmit nem tudott megragadni. Egyébként ez nem ront a film értékén, egy ilyen elcs****tt életű drogost pont így képzel el inkább az ember, szóval ha Szabó Győző nem egy valós figura lenne, nyilván ez fel se tűnne.
8/10
szimbol 2022 febr. 27. - 16:04:56 8/10
(46/87)
Kellemes csalódás volt. Érdemes megnézni.
10/10
Vicuskaa 2022 febr. 26. - 19:26:35 10/10 Előzmény Trivia Showtime
(45/87)
Te meg úgy formálsz véleményt, hogy fogalmad sincs róla és nem ismered egyik embert se.
5/10
Trivia Showtime 2022 febr. 21. - 23:05:42 5/10
(44/87)
A "drogos alfahím" és az "istent játszó pszichiáter" egymásnak feszülése a filmben meglehetősen sablonosan és sarkítva kerül bemutatásra. Hiteltelen dialógusok, hatásvadász képsorok és felszínesség. Ezek jellemzik Herendi "közönségfilmjét", amit Hrutka zenéje dob fel leginkább. Molnár Áron alakítása rendben van, a Csernust megformáló erdélyi színésszel sincs nagy baj, a nézőnek mégis hamar egyértelművé válik a hamisság - az, hogy ezen események ilyen formában soha nem történtek meg.
Meggyőződésem, hogy Szabó Győző, ahogy soha nem volt valódi színész, soha nem volt valódi drogos sem. Inkább egy felkapott "wannabe"... Mindezek ellenére a Toxikoma c. mozit ajánlom megtekintésre és őszinte véleményezésre.
6/10
User Friendly 2022 febr. 20. - 19:26:28 6/10
(43/87)
Nem vártam túl sokat, ahhoz képest kellemes csalódás volt. Csernust továbbra sem sikerült megkedvelnem, de gondolom nem is ez volt a cél.
A vége egy kicsit nyálasra sikeredett ezzel a Holt költők társaságát idéző befejezéssel, de különben abszolút nézhető.
1/10
CyberWolf85 2022 febr. 20. - 02:40:59 1/10
(42/87)
Nem mostanában láttam ilyen felbosszantó filmet. Ha ez mind igaz, az csak 3 dolgot bizonyított számomra. A magyar egészségügy egy szégyen. Csernus egy bunkó paraszt és Győző se különb. Most pedig mások kárára csinál mozit... Szégyen
7/10
lotto 2022 febr. 19. - 20:56:52 7/10
(41/87)
Én a magyar filmgyártást nem becsülöm sokra (tisztelet a kivételnek!!), de ezt a movie-t nagyon eltalálták. Remek színészi alakítás a főszereplő részéről, kifogástalanul és hitelesen eljátszotta a masszív hernyó-függő karaktert! Szabó Győző egós stílusát is jól hozta, viszont Csernust szerintem annyira nem sikerült eltalálni, de azért az is teljesen elfogadható volt.
Egy lájtos magyar Trainspotting no jah.:)

Az elejét nagyon eltalálták, minden szösszenetét, ahogy belövi magát a srác a wc-ben, viszont előtte kapott egy csajtól a nyelvére egy lsd bélyeget is, ami épp beütött mikor beadta magának a barnát, viszont időben nem addig tart egy bélyeg, hogy kijött a toiletről és az meg el volt felejtve viselkedésben.:) No persze ez a film nem hallucinogénekről szólt, érthető h. elhanyagolták a dolgot. Egy ilyenhez aki látni akar viselkedés/látvány és feelngbeli megvalósítást annak ajánlott a 'Félelem és reszketés Las Vegasban című movie..!'


8/10
pihes 2022 febr. 19. - 15:01:25 8/10
(40/87)
Ez egy villamos volt az 1996 gyorsvonat mellett, jó teljesítmény a magyaroktól.
Betalált nálam, több ilyen remek filmet!

8/10
10/10
alizka53 2022 febr. 19. - 11:59:30 10/10
(39/87)
Gratulálok. Engem megfogott a film minden szempontból. Színészi alakítások nagyszerűek és a zene is illik a filmhez. Mindig is szerettem a valóságon alapuló történeteket. A rendezés is nagyon szuper. Nem volt hiányérzetem, hogy valami kellett volna még. És még sírni is lehetett a végén. Szóval nálam 10/10
10/10
steelprophet 2022 febr. 19. - 01:49:18 10/10 Előzmény doricki23
(38/87)
Végül is igazad lehet. Gondolom ott voltál minden momentumnál. Már csak egy kérdés van, ki voltál lány korodban, győző vagy Csernus?
5/10
doricki23 2022 febr. 18. - 17:13:53 5/10
(37/87)
Erősen egyszer nézős.
Több elég hatásos jelenet van benne.
Eléggé kiszínezett és a reálitásoktól távoli a sztori, nyilván izgivé kellett varázsolni.
Nem estem hanyatt tőle.
5/10
okinom 2021 nov. 27. - 17:49:05 5/10
(36/87)
Nekem nem tetszett Csernus, és valószínűleg ez nem az ő hibája, túlságosan hasonlóvá akarták tenni.. Szerintem jobb lett volna ha külsőleg nem ugyan azt hozza, mert így óhatatlanul hasonlítgalja az ember az "eredetihez".. Egyes jelentek nem valósághűek, pl a razzia... semmi drog után kutatás? Csak berontanak és egy perc alatt elmennek? Összeségében nem volt rossz film, bár néha untam..kis magán élet szál, kis színház még belefért volna nekem legalább a végére valami, egy kis humor, hiszen minden kilátástalan helyzet azért rejthet egy kis humort..Egyszer nézhető szerintem.
Renton88 2021 nov. 12. - 15:59:20
(35/87)
A promo alapján nekem úgy tűnik, hogy a téma által indokoltnál jobban nyúlja a Trainspotting képi világát és a főszereplő külsejét. Jól látom? Vagy esetleg úgy gondolta a szerző, hogy olyan régi az a film, hogy úgysem túnik fel senkinek? :)
8/10
offtopic
luci87 2021 okt. 30. - 17:02:50 8/10 Előzmény Kattyka
(34/87)
Aki a filmben jatszik, az elso felesege, akivel kozos gyerek van, szerintem, vele nem maradt egyutt, elvaltak. A masodikrol nyilatkozik igy szerintem, akit sok ev egyutteles utan vett el az iden.
Kattyka 2021 okt. 30. - 16:03:16 Előzmény ludmilla
(33/87)
Igen, tök jól látod, én is így láttam, nem igazán jött át az ő szerepük, nem volt így lényegesnek tűnő. Pedig, valójában, a felesége az élete értelme. Vagy legalábbis ezt érzem, amikor az életben is a Győző nyilatkozik, igy ugy, az életéről.🙏
Kattyka 2021 okt. 30. - 15:59:01
(32/87)
Brutál ez a film! Órákig a hatása alatt vagyok! Köszönöm, hogy eljutott hozzám is. Nézzétek meg, akik még nem látták, de vágynak a élet más nézőpontjaira is. Vagyis más szemszögből megélni az életet. Tudj kimozdulni a komfortzónádból, mert ilyen is van az életben. Nem megítélni, elítélni, csak inkább segíteni, kimozdítani valakit onnan. Nagyon elgongondolkoztat, hogy éli meg az áldozat, a túlélést. Nagyon kiváncsivá is teszi az embert.
9/10
alma63 2021 okt. 20. - 11:40:34 9/10
(31/87)
kemény ez a világ, amit ez a film kinál, de nagyon tudtam menni vele
9/10
ludmilla 2021 okt. 20. - 01:02:24 9/10
(30/87)
talán hülyén hangzik, de az jutott eszembe a moziból kijőve, hogy elfelejtettem, hogy egy magyar filmet láttam. pozitív értelemben. szerintem bárhol bármikor helytálló alkotás. egyetlen negatívum nálam: nem igazán jött át a családi szál és a kislány játéka.
8/10
AyyLmao 2021 okt. 16. - 22:13:12 8/10
(29/87)
Nem kértem volna vissza a pénzem a vetítés után, szóval tetszett. A főnővér szálat mondjuk nem értettem.
8/10
trudy 2021 szept. 29. - 10:39:21 8/10
(28/87)
Jó film, érdemes volt megnézni. A történetet nyilván nem éreztem annyira közelinek, mert sosem voltam szerhasználó és az ismerősi körömben sem voltak ilyenek szerencsére, de ez mindig egy hálás filmes téma, mert a mélyről induló fejlődés forgatókönyve eleve adott. Kimondottan jók a színészek is, Csernus karaktere esetén sikerült azt a szimpátiát felidézni, amivel anno a köztudatba is berobbant és amit azóta az igazi Csernus messze maga mögött hagyott. A film erőssége és gyengesége is egyben az, hogy kicsit elrugaszkodik a valóságtól és belevisz olyan mellékszereplőket és elemeket, akik biztosan ilyen formában nem léteztek és amik nem így történtek meg, de persze így lesz kerek egész a film dramaturgiája, viszont ettől kicsit sablonosabbá is vált a történet. Összességében azonban nem változtat sokat azon, hogy ez egy újranézhető film kedvelhető szereplőkkel, nem formabontó, de minden a helyén van benne.