10/10
banoczya 2013 márc. 28. - 17:40:47 10/10 Előzmény bigyocsarda.com
(456/496)
Kit érdekel? De segítek, Nézz mást!
xzibit2010 2013 febr. 11. - 14:15:08
(455/496)
a nulla színész-vénával rendelkezõ modell helyett bárcsak Megan lett volna...
vagy ha már nem õ, akkor egy NORMÁLIS színész.
bigyocsarda.com 2013 febr. 11. - 12:00:24
(454/496)
De utálom ezt a filmet.....
AvatáR Gil Maerth 2013 jan. 21. - 17:53:27
(453/496)
elég vegyesen kavarognak bennem az érzelmek.
Elõször is a nagyvolumenû, gigantikus dolgok mindig lenyûgözõek. (Az Avengers az egyik kedvencem - fõleg amikor beindul a haddelhadd) :) -az biztos hogy a Bosszúállóknak (valószínûleg) sok lenne ez a robotinvézsön :S
Másfelõl viszont mi ez a balett-tánc amit néha robotjaink elõadnak? :-(
szerintem az se lett volna Isten ellen való vétek, aha képregényes robotfigurákat teszik be.

másfelõl a story tényleg végletekig leegyszerûsített.
Mint látvány jó, és a régi, filózós Optimusból is visszahoztak némit, és az is pozitív, hogy a Valóság talajára helyezték az egészet.
Szerintem majd az idõ eldönti: van e helye a maradandó / emlegetett filmek közt, vagy csak a "hû-de-látványos " volt alkotások közt köt ki.

10/6,8
7/10
technokrata 2012 dec. 23. - 12:45:11 7/10
(452/496)
Szerintem nem rossz. A jelenetek és a látványvilág valami eszméletlen gyönyörû. A történet már kicsit egyszerû lett. Inkább azért készülhetett, hogy trilógia legyen belõle, illetve a másik kettõ sikere miatt. Ettõl függetlenül, mint írtam, szerintem ez sem rossz.
gtport 2012 dec. 03. - 22:00:37
(451/496)
Csak ámulok, hogy egy ilyen fantasztikus film és ez a fórum mennyi lelki sérültnek ad alkalmat a "kibontakozásra". Ja és hogy a LaBeouf nem passzol Megan Foxhoz meg a szõke bombázó utódához? Persze, hogy nem! 100-as IQ fölött gondolom nyilvánvaló, de a fórum "szakíróinak" elmagyarázom, hogy éppen ez az egyik üzenete a filmnek, hogy attól amiért gumibabákat tartasz az ágyad alatt, hülye szüleid vannak és lúzer az arcod, még megválthatod a világot és lehet szuperbombázó nõd. Egy átlag amerikai tini ezt megérti, csak egy átlag magyar troll nem, aki az önmegvalósításban max addig jut, hogy mások örömét próbálja elvenni.
Amarantine 2012 nov. 17. - 18:21:14
(450/496)
Nekem nem tetszett. Csalódás volt a képregényhez képest. A karakterek elég laposak voltak, a fiú anyja meg egyszerûen idegesítõ. A robotokat jól megrajzolták, de ez édeskevés. 15 percet, ha tudtam nézni belõle.
8/10
Fenrirson 2012 nov. 17. - 18:13:14 8/10
(449/496)
Szerintem nem annyira rossz,mint azt itt egyesek állítják.
kybuck 2012 nov. 12. - 03:38:19
(448/496)
Az a legnagyobb röhej, ahogy megpróbálják ezt töketlen Leböff gyereket úgy eladni, mintha esélye lehetne jó csajoknál, akik csak rá vágynak, közben pedig a valóságban mindkettõ a "szokásos" kigyúrt pasikkal vannak együtt: Megan Fox a Született feleségek építõipari kisiparosával, aki Bree-vel is kavart (nevét nem tudom), az ebben a filmben szereplõ szõke suna pedig Jason Stathammel, akit azt hiszem nem kell különösebben bemutatni. Szánalmas az egész produkció, a trükkorgia önmagában pedig még édeskevés.
tom991 2012 nov. 11. - 14:54:28
(447/496)
Ember, ezt a cikket a Transformers-filmek hivatalos forgalmazója november 7-én írta. Hol volt még akkor a hivatalos bejelentés?
3/10
Cleo. 2012 nov. 01. - 17:43:38 3/10
(446/496)
Na elõször is ez a film nem jó: egyrészt egy sorozatból, ha hiányzik a fõszereplõ, akkor legtöbbször már eleve gyenge - és valljuk be Megan Foxot ez a nõ messzirõl sem pótolja; továbbá vannak benne megalázó és undorító részek, amit egy egészséges lelkû ember nem nevez szórakozásnak, márpedig egy akciófilm erre lenne való.
10/10
banoczya 2012 nov. 01. - 16:57:37 10/10
(445/496)
Na jó. Elég volt a sok kis kritikusból. Gondolom õk már elég sok filmet rendeztek, hogy tudják mit lehet eladni. De majd, ha valakit ott látok a Hoolywood-i direktori székben, szívesen olvasom a véleményét. Ez egy mese, ha feltûnt volna, gyerekkorban sem elemezgettük és szidtuk a Jamie és a csodalámpát vagy Mézga Aladár kalandjait.
10/10
banoczya 2012 nov. 01. - 16:50:33 10/10
(444/496)
És ez kit érdekel. Nem neked készült... Nézz mást. Jól teszed.
murdanom 2012 okt. 22. - 13:39:24
(443/496)
Véleményem szerint, eme filmkategória esetében két féle emberrel lehet általában találkozni(ÁLTALÁBAN, tehát tisztelet a kivételnek és nincs is olyan kevés kivétel).Az egyik az a fajta ember aki ha nem látványos a film mindig unalmasnak tartja, viszont ha az, már zseniálisnak és szerintem nagyon gáz h 8 év fölött ennyi van belõlük.A másik, pedig az értelmes emberek közül az, aki annak érdekében, h okosabbnak tûnjön minden kb. 8/10-nél látványosabb(csak a látvány 8/10) filmeket $z@Rnak mond.És igazából nem is feltétlen csak ebben a kategóriában, hanem rengeteg hasonlóan látványos filmnél is ez van, csak ami tényleg jó sok más téren is, annak sok más, az említett szélsõségekhez nem tartozó ember, is beleszól a kritizálásába.Szóval ahol olyan igazán zavaró az "ez látványos tehát szar" kritika azok számomra más filmek, amik tényleg nem annyira gyengék, pl.: John Carter, Star Wars 3, Transformers 2(BEZONY AZ NEM ROSSZ FILM), Bosszúállók(bár itt nem olyan sok az ilyen kritika) és az egyik legnagyobb ilyen áldozat az Avatar, ami nem tesz le maga elé nagy elvárásokat(csak a látvány terén és ott arat is) és emiatt nem nevezhetõ minden szempontból iszonyúan jó filmnek, s ez az ami miatt sok ilyen bugyuta kritika reálisnak tûnik.No de h visszakanyarodjak a témához, itt jön a képbe ez a film, ami a hiányzó láncszem a látványos de gyenge és a látványos és jó filmek között, ugyanis szerintem ez a film tényleg rossz, de messze nem annyira mint ahogy azt egyesek mondják.A sztori jó!Nincsenek benne lyukak, van benne fordulat és jól ki van dolgozva, de akkor itt jön az a dolog h feldolgozás tehát én mint a képregényt nem ismerõ ember nem tudhatom h mennyi benne az eredeti ötlet.És a szörnyû szinopszis ellövi azt az egy fordulatot is!A vágás...nem értek hozzá, nekem nem tûnt rossznak, bár ez nem rendelkezik túl nagy jelentõséggel.Karakterek, hát vannak a szokásosak akikkel nekem nincs bajom és három új, ugye Carly aki egyáltalán nincs kidolgozva, meg az a magas rangon álló "nem vagyok hölgy" nõ, aki állandóan zavarja hõseink tevékenységeit azzal, h a legkevesebb tudással rendelkezve parancsokat osztogat.És jól van megcsinálva, vált ki érzelmeket a nézõbõl, csak ezt már elsütötték 2X!!!Aztán ott van Sentinel aki szintén nem túl érdekes csak annyi h okos és mindig azt teszi ami a logikus, nem azt, amit "szíve" diktál...hat...na és hát tényleg nem egy fantasztikum de láttam már rosszabbat.A humora, no az érdekes mert ez fokozatosan ment tönkre a trilógia során.Az 1.-ben még tök jó volt, aztán a 2.-ban már voltak gyengébbek, ebben pedig egy-két jón kívül az összes vagy ilyen gyenge, erõltetett, túl amerikaisodott, vagy pedig jó lenne, de olyankor sütik el, amikor nem kéne, azaz egy komoly jelenetbe hirtelen dobnak be egy poént, ami úgymond kiparodizálja azt.Baromi hatásvadász és persze ott van egy uccsó pozitívumnak, h gyönyörû animációk vannak benne és jól ki vannak találva a csaták.
sznúp 2012 okt. 06. - 23:39:13
(442/496)
**SPOILERES**

Az elsõ óra valóban szörnyû volt, tele idegesítõ alakokkal, már-már egy Adam Sandler filmre hajazó "poénokkal".
Maga ez a hülyenevû fõszereplõ is egy vicc, ahogy sápitozik meg nyavajog egész film alatt, aztán meg játssza a nagymenõt a supermodel barátnõje elõtt, akit egész film alatt hurcol egyik összedõlõ felhõkarcoló alól a másikra.
A kis csipkatonák meg nagy bátran rohangálnak le-föl, repülõbõl ugranak ki, siklanak az égen, mint a madár, kikerülik az összedõlõ épület berendezéseit és sértetlenül egy karcolás nélkül nyugtázzák, hogy ottlétüknek kb semmi értelme, a végén úgyis elrendez mindent Optimus Fõvezér. A látvány az tényleg ott van, ezt aláírom, de hogy miért kell ennyi idegesítõ burleszk arcot beletenni, azt nem értem. A kis robotok hülyéskedése még belefér, az valóban vicces, de a srác fõnöke, a szülei senkit nem érdeklõ okoskodása, a szemüveges nemhölgy fafejüsége már mind-mind érdektelen és zavaró. Ez a film nagyon messze áll a képregényektõl, ott a gépeknek személyisége, stílusa van és legfõképp nevük. Itt 3 autobot név hangzik el, Optimuson kívül, Ûrdongó és Racsni, bár utóbbit, ha felébresztenek álmomból se tudnám leírni, hogy nézett ki. Ez is egy hátulütõ, hogy cska látunk egy nagy számítógépes gép valamit, aminek keressük, hogy hol a feje, keze, lába és egyszerûen nincs semmi sajátossága, a színén kívül. Annyit tudunk meg a filmbõl, hogy a autobotok a jók, az álcák pedig a rosszak. Kész. Ja és hogy Armstrong tényleg járt a Holdon :D
4/10
Sergeant Thomas 2012 szept. 21. - 20:20:44 4/10
(441/496)
Hát, ez fájdalmas volt. Jó, egyszer végig lehet szenvedni, annyit megér, de nem többet. A történet... hát... az elgondolás nem rossz, de végül elég bugyuta sztorija lett. Az effektek meg a látvány kiváló, és ez a film nem is nagyon akar többnek lenni egy látványfilmnél. A robbanásoknak továbbra sincs lökéshullámuk, az embereknek nem szakad ki a dobhártyájuk, és tök boldogan éldegélnek a chicagói népek az óriás gyilkos gépekkel. És miért pont Chicago? Komolyan. Miért pont az? Na mindegy. Még továbbra is Lennox a legnormálisabb karakter, bár az õ karaktere is rohadtul el lett hanyagolva erre a részre. Az új csaj meg... ááááhh, inkább hagyjuk.
5/10
doktormacko 2012 aug. 04. - 18:23:34 5/10 Előzmény somersby
(440/496)
Csatlakozom . Nekem nem jött be a film.
5/10
somersby 2012 júl. 29. - 22:33:38 5/10
(439/496)
Látványos volt, de semmi több
6/10
Vadrenalin 2012 júl. 02. - 22:39:40 6/10 Előzmény Bogoj
(438/496)
Szó szerint nézve akár igazad is lenne, csak úgy látszik, nem ismered "a hold sötét oldala" kifejezést, amely bizony nem a szó szerint sötét (a nap által meg nem világított) részt jelenti, hanem azt az oldalt, amely a földrõl nézve mindig rejtve marad...
8/10
Bogoj 2012 ápr. 26. - 09:14:45 8/10
(437/496)
igen, ezt tudom. de a hold sötét oldalát nem a földhöz, hanem a naphoz viszonyított helyzete adja. a földrõl nem látott oldal csak telihold idején sötét. újholdkor pedig a nem látott oldal világos...