Muya 2014 júl. 02. - 09:06:22
(173/313)
Sokszor én is megmosolygom a hozzászólókat, akik véres kommentharcot vívnak itt, egy olyan filmrõl, melynek világa kitaláció :)))
Beszélõ Ûrrobotokról vitatkoznak miközben ezek nem léteznek :D
Ma megnézem a filmet, és már elõre tudom tetszeni fog, akármilyen bakik is vannak benne :)
kybuck 2014 júl. 02. - 08:01:22
(172/313)
"Szuper forgatókönyvet és Oscar díjas alakításokat?" Igen akár azt is, bár a többségnek nyilván nem voltak illúziói ez ügyben, pont a korábbi filmek miatt, ugyanakkor lényeges elmondani, hogy az úgynevezett látványfilmek is igényelnek némi érthetõ, hihetõ, logikus cselekményt, avagy forgatókönyvet, valós, hihetõ dialógusokat, és szimpatizálásra valamint jellemfejlõdésre is alkalmas szereplõket, legyenek emberek vagy épp robotok. Ezek a minimum feltételei egy valamire való filmnek, még ha az egy nyári szórakoztató popcornfilm is, ehhez nem kell a "mûvészfilmes" sztereotípia. Ha már ez is luxus, akkor tényleg nagy a baj a nézõi igényekkel, erre pedig mindig fontos felhívni a figyelmet, mert akármennyi "D" vagy IMAX is van benne, ez így akkor is kevés, mint STOP-táblán a szófordulat!
9/10
mro26 2014 júl. 01. - 22:58:01 9/10
(171/313)
Az a baj az egész magyar néppel hogy kritizálni azt nagyon tud... :/
Aki beül egy Transformers filmre (úgy hogy eddig már 3 is megjelent) az nem értem mit vár??? Szuper forgatókönyvet és Oscar díjas alakításokat? Pff...

Én azt kaptam amit egy ilyen látványmozitól vár az ember, kikapcsol, olyan látványt tol az ember arcába hogy csak na... HISZ EZÉRT VANNAK A LÁTVÁNYFILMEK.

Akinek eddig nem tetszettek a T filmek azoknak ezután sem fog, de mit is gondoltak, hogy majd a 4.részre megtetszik amit eddig is rossznak tartottak? Mi magyarok az ilyenekért tartunk ott ahol...

Amúgy ez a 4.rész nálam a második, ha nem az elsõ (még friss az élmény), a Transfomers filmek közül :)
8/10
jmisi31 2014 júl. 01. - 22:49:19 8/10
(170/313)
Nem lehet rossz film, ha így megosztja a közönséget... utoljára a Prometheus esetében nevettem nagyokat a hozzászólók írásain :)
Félretéve a viccet, ez egy nem szar film, de jó sem! Ha a látványt nézem, akkor kenterbe veri nagyjából az összes általam eddig látott mozit, ha a történetet, akkor igencsak hagy kívánnivalót!!!
Én szeretem a TF filmeket és erre is adok egy szép kis 8-ast, mert én jókat nevettem és kikapcsolt 2 és fél órára!
De azért feltennék egy kérdést a hozzászólóknak... melyik filmben nem követtek el logikai bakit vagy rendezõi hibát?! Olyan film NINCS!!!! Persze várom, hátha esetleg rámcáfoltok :D

És még valami... két filmet húztak le ennyire vagy ennél is jobban, Elysium és Battleship! Pedig mind a maga nemében jó kis movie volt :)
Pikacsu 2014 júl. 01. - 12:16:55
(169/313)
Sok ember agya úgy mûködik, hogy az új információ felülírja a régit ütközés esetén. Így nekik lehet ez emlékként nem marad ellentmondásként meg.
** spoiler **

Köszi a választ, a ksi elösször pont arról beszél, hogy neki a mûködtetõ energia kell, aztán fokozatosan elkezdi adagolni a történet, hogy a fém hiányzik.

Eleinte pont arról van szó, hogy az új fémet uralják (és többet kell kitermelni, nem állhatnak le a történelmi kutatások miatt) és csak a mûködtetõ akármi hiányzik- ezt szedik ki a zöld autobotból is és olvasszák, amikor Cade bejut a laborba és erre mondják az autobotok, hogy nem a ksi tulajdonai,késõbb aztán elkezdik kis dobozban mutogatni a transzformiumot amibõl kicsit csippentenek. És térnek át, hogy új forrás kell.

Igen a sivatagos robbantás szintén fura, mivel a robbanás szervesbõl állít elõ fémet, akkor a ksi- mit ért volna vele. Az álcák pont ezért akarták a legnépesebb városban.

Az, hogy a magban lévõ valami kellett nekik... A filmben ilyen nincs.
8/10
Újvállalkozó 2014 júl. 01. - 11:57:03 8/10 Előzmény Mrswen
(168/313)
Hasonló érzésem volt nekem is,de nem bántam meg. :)

8/10
Pikacsu 2014 júl. 01. - 11:51:28
(167/313)
Imdb-n egy ilyen populáris film 6.5 az meglepõen gyenge. 7-alatt valami nagyon nem tetszett a közönségnek.
8/10
Újvállalkozó 2014 júl. 01. - 11:31:11 8/10
(166/313)
SPOILER

Igazából nem értem, hogy mit nem értettél. :( A KSI-nek a transzformium kellett, nem a lélek, hiszen a robotokat katonák irányították volna. A magot fel akarták volna robbantani a sivatagban, hogy legyek elég fémük.


SPOILER vége


Az új átalakulás tényleg gagyi lett. :(
Pikacsu 2014 júl. 01. - 11:16:04
(165/313)
8/10, Optimuszon kívül minden autobot idegesítõ. Az új gonosz álcák transzformálása meg nincs, idegesítõen és ötlettelenül oldották meg, mindegyik kockákra bomlik le, és épül fel.
Egészében sokkal jobban tetszett, mint a többi rész, és jobb is lehetett volna, ha a jó részeket domborítják.
Egyébként igényes film. Kár, hogy a vége szájbarágta a folytatást, ellenben, hogy az idegen ûrhajóval mi lett?

Kérdés azokhoz akik látták (elõbb nézd meg, nem kell moziban) !!! ** spoiler ** feltûnt e, hogy magot kérnek a robothoz, mert anélkül nem mûködnek, aztán optimusz amikor harcol észreveszi, hogy nekik nincs lelkük ("így az emberek hívják optimusz szerint") õk szikrának. Aztán amikor megkapják a "magot" onnantól kezdve azért nem tudnak autobotak gyártani, mert nincs elég fém, és a mag értelemszerûen bomba lesz. Igaz õk magot kértek, nem fémcsináló bombát, nem mintha elsõre nem látszott volna, hogy az bomba....

Ez logikailag a filmtörténelem legnagyobb csúsztatása. Legalább is magyar fordításban.
lajosbp 2014 júl. 01. - 10:42:32
(164/313)
Mindenki fikázza a filmet de mégis 7,2 az átlag 60 szavazatból az IMDb-n pedig 6,5 az átlag ‎25522 szavazatból szóval azért olyan rossz nem lehet .... Akinek meg nem tetszett az 1-3 rész sem az minek nézi meg ???
El kell fogadni, hogy a történet átlagos, és fõleg a látványon, akción van a hangsúly, akinek ez nem tetszik ne nézze meg, szerintem a 3 rész alapján tudjuk mire számíthatunk ennek megfelelõen üljünk be a moziba.
A bevételek is elég jók , ameddig ez így lesz a folytatások is jönni fognak, egy stúdió sem fog lemondani arról, hogy több százmillió dollárt keressen , ha miénk lenne a stúdió mi is így tennénk.
Transformers 1 gyártási költség kb 150 millió USD bevétel $709,709,780
Transformers 2 gyártás kb 200 m USD bevétel $836,303,693
Transformers 3 gyártás kb 195 m USD bevétel $1,123,794,079
Transformers 4 gyártás kb 210 m USD bevétel $302,138,390 2014.06.30-ig
Brosnan 2014 júl. 01. - 10:39:36
(163/313)
Nem is rendezte...csak producer volt.
6/10
Atis88 2014 júl. 01. - 09:58:27 6/10
(162/313)
Hát nekem csalódás volt ez a film. Történet 0. Az elõzõ részekhez képest ráadásul tele van lyukakkal. A 3D totál felesleges. Elõtte ment a moziban a The Rock féle Herkules Trailere és abban a 2,5 perces elõzetesben jobb 3D-s hatások voltak mint ebben az egész filmben... Ráadásul már így a 4. részre kifulladtak ezek az órákon át lassítva zúzzuk egymást meg a fél bolygót jelenetek. Eddig is ez vitte a hátán a filmet de már kezd uncsi lenni. 6/10. Egyszer meglehet nézni, de könnyen felejthetõ.
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 júl. 01. - 05:45:47 2/10
(161/313)
El sem tudom képzelni, meg gondoltam is rá, hogy szülõk mit érezhetnek egy ilyen pocsék film közben. :D
zant 2014 júl. 01. - 00:57:23
(160/313)
Szerintem nem baj ha egy látványfilmnek nincs hatalmas, összetett sztorija, de könyörgöm, ha egy picit komolyabban vennék a karaktereket meg a szövegeket amiket a szájukba adnak, máris kapnánk egy egész jó kis látványmozit! De ez a ripacskodás meg még egy 10 éves gyerek számára is kínos "poénok" egész egyszerûen megölik számomra a filmet! Csak tényleg nem értem h azért Mr Béj korábbi filmjeiben (Bad Boys pl), sõt még a mostani Pain & Gainben is megmutatta, hogy van azért humorérzéke és tud ha akar!
Banner 40 2014 jún. 30. - 23:35:07
(159/313)
Ma sikerult a gyerekemmel megnezni ezt a csodat. Hat nem is tudom....azt hiszem ez volt a legszarabb film amit valaha lattam. A mu bovelkedik a vilagbajnok baromsagokban, de a csucs megis az volt szamomra, hogy a feltalalo Marky Mark kupakot kovacsol a gyengelkedo Optimus koldokere, aki egyebkent a kovetkezo percben mar leszkennel az utcan egy szuper jarganyt. Zsenialis!
Hú dejó a habos sütemény 2014 jún. 30. - 22:48:45
(158/313)
jajistenkém... na én most láttam, s most megfogadtam, hogy soha többet nem megyek moziba.
s a vicc ebben az, hogy egyáltalán nem csalódtam, tudtam jól hogy ilyen (szar) lesz. láttam eddig mindegyik részt, egyik se tetszett s egyikböl sem értettem egy mukkot sem, hogy ki miért ki ellen mit zúz, de annyira látványosak, hogy muszáj megnézni.
10/10
Alexejevic 2014 jún. 30. - 20:39:41 10/10
(157/313)
Tényleg nem kötözködésbõl. De azok, akik fikázzák a filmet, vagy folyamatos logikai hibákról, élvezhetetlenségrõl beszélnek. Érdekelne, hogy mivel dobták volna fel a történetet. Tehát az adott anyagon mit változtattak volna? Komolyan érdekel ez a dolog.
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 30. - 20:38:35 2/10
(156/313)
*nézõi kritikát, nem kritikus kritikát azt azért még hozzátenném, minden 3. embernek lefagyott az agya a filmtõl meg ilyeneket olvastam de én többet nem vitatkozom, én elkönyveltem örökre, hogy Bay egy buta és csapnivaló rendezõ, ezzel a filmmel végleg leírta magát nálam és még sok millió embernél, pedig lehetett volna ez király film is...
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 30. - 20:34:54 2/10
(155/313)
Hát azért ezzel vitatkoznék, a nézõk többségének NEM tetszett, sõt...
10bõl kb 2-3 embernek tetszik, nem véletlen húztam le én is...
Te is foggal-körömmel véded ezt a filmet, csak azért mert másnak nem egyezik a véleménye a tieddel. Fogadd el, hogy ez a film nem jó. Nem jó de neked tetszett, oké.
Abban a cikkben is amit belinkeltél akkora kamu van hogy csak lestem. Mindenki el van borzadva ettõl a résztõl, egy rakat külföldi kritikát olvastam meg hasonlók és mindenhol lehúzzák a filmet.
2/10
offtopic
_Freddy_ 2014 jún. 30. - 20:11:27 2/10
(154/313)
Attól még borzalmas lett, egy 210 milliós költségvetésû filmnél nem azt várja az ember, hogy belef*sson a rendezõ a képébe. Akinek tetszett ez a rész õ vagy nem vette észre a számtalan kihagyott ziccert,a sok hibát, meg a nagyon sok szánalmas szólást és egyebet vagy egyszerûen csak hazudik saját magának.