Téma: Transformers

8/10
Vrahno 2008 júl. 03. - 23:48:40 8/10
(230/590)
Több válasz is van arra, miért mondtak le a bogárról. Eleinte azt mondták, a VW nem engedélyezte a használatát, mert nem akarták a kocsit ilyen "háborús" témájú filmekkel kapcsolatba hozni -- mint kiderült, ez badarság volt. Az igazsághoz sokkal közelebb áll, hogy próbáltak minél "dögösebb" jármûveket választani, amik sokkal több erõt sugároznak, és Bay szerint a bogár amúgy is túlságosan hasonlított volna Herbie-hez. Jóllehet, Ûrdongót én sem asszociálnám rögtön egy Camaro-val, azért egy idõ után megszoktam. És mivel a film amúgy is egy új kontinuitást indított el, és a többiek alternatív alakjai is újak voltak, így már végképp nem zavart. Örülök annak, hogy egyáltalán visszahozták 'Dongót a frontra.


... elnyújtottam a választ, mi?
Anyiyta 2008 júl. 03. - 19:40:54
(229/590)
Szerintem nagyon jól megcsinálták a filmet, bár azt nem értem, hogy a képregényben Ûrdongó bogár volt, itt meg Camaro. Ez nem tetszik benne annyira, de ettõl függetlenül nagyon jó. A hangeffektek, a képminõség, a beszédek benne, meg alapjába véve a történet fantasztikus. Nekem nagyon tetszett.
sematyi 2008 jún. 30. - 11:26:41 Előzmény Vrahno
(228/590)
Na igen... Sokan nem lesznek ugyan benne de a stábnak már vagy 30 robotterve van és mind nagyon jó!!!!
8/10
Vrahno 2008 jún. 30. - 00:45:30 8/10
(227/590)
"de a szereplõgárda nagyjából ugyanaz lesz mind az embereknél mind a robotoknál(kivéve a rosszfiúkat)"

Azért erre még ne vegyünk mérget. Több "húslény" is bejelentette, hogy nem vesz részt a második rész forgatásán, ergo nem fog szerepelni, és az eddig megfigyelt autók, amik Ûrdongóval furikáztak a forgatásokon is azt sejtetik, hogy mindkét oldal bõvülni fog. Plusz ne feledjük el Arcee-t se, aki szintén a jókkal lesz (ha ugyan lesz, de eddig arra utalnak a jelek, hogy lesz).
sematyi 2008 jún. 29. - 20:05:44 Előzmény SwitcX
(226/590)
Nos nálam 10/10 pontot kap mert sztem az egész tök jó és megmondom õszintén hogy már vagy 100-szor végignéztem de még mindíg szénné izgulom rajta magam:)(komolyan beszélek még a klotyóra sem megyek ki ha ezt nézem.Egyszerûen elindul és a végéig nincs is megállás.Sosem tekerek bele és ez nagy ritkaság nálam egy filmnél.)A robotokkal nem tom mi bajod van.Sztem tök jól vannak megcsinálva.Nálam ez az értékelés: robotok:100%,járgányok:100%,sztori:98%,szereplõk:100%,többi tartalom(pl:akció,humor):100%.Ami pedig a második részt illeti megnyugtatlak lesz,de a szereplõgárda nagyjából ugyanaz lesz mind az embereknél mind a robotoknál(kivéve a rosszfiúkat).Hamarosan megadok egy webcímet amin a Transformers 2-rõl van infó+vidik a forgatásról(komolyan beszélek már készül a második rész).
9/10
SwitcX 2008 jún. 23. - 13:25:10 9/10
(225/590)
Kilenc pontot érdemel, sajnos a tíztõl nagyon nagyon messze van.
Jó szereplõgárdára épül a film, egyedül a robotokkal van gondom. Mindegyik szinte ugyanúgy néz ki, fõleg a festés tartalma miatt. Miért nem lehetett extravagánsan kiegészíteni a színeket?! A másik pedig, hogy gyerek kategóriát lõttek be sajnos.

Kicsit gyerekes film, de a Skorponokos rész a legjobb. Talán túlságosan is csak arra koncentráltak, hogy minél jobb jármûvek legyenek benne, nagy csillogással, a történet meg szinte semmi. Azért remélem készül majd egy "klasszikusabb" kettõ is!
1/10
fota666 2008 jún. 03. - 21:02:33 1/10 Előzmény Vrahno
(224/590)
Bocsánat, próbáltam velõsen fogalmazni.
8/10
offtopic
Vrahno 2008 jún. 02. - 12:36:06 8/10
(223/590)
Érdekes véleménykifejtés. Nem kimondottan mélyreható. De hát...
1/10
fota666 2008 jún. 02. - 00:56:45 1/10
(222/590)
Ez a film az egyik legszarabb a világon.
Da-Vinci kód miatt erõs a mezõny.
leopard26 2008 máj. 31. - 08:36:37 Előzmény Vrahno
(221/590)
Ja!Amúgy meg az egész transformers a közeli jövõben játszódik
8/10
Vrahno 2008 máj. 31. - 00:37:04 8/10 Előzmény Optimus Prime 2006
(220/590)
"tény e film egyedül Peter Cullen miatt érdemes a Transformers címre/névre"
Meg mondjuk maguk miatt az Alakváltók miatt, a frakciók miatt és robot szereplõk, az alapkoncepció miatt, meg... Ah, jóvanna', ez csak unalom-szülte szõrszálhasogatás. Elnézést, Fõvezér. :)
9/10
Optimus Prime 2006 2008 máj. 28. - 08:09:29 9/10
(219/590)
Ki gyerekes? Aki azt írja "de ó film, nekem tetszett, igaz volt bár rossz jelenet, de nekem bejött", vagy aki minden egyes ilyen hsz után lehúrogja, hogy ez igenis gagyi film!

Gondolom már a nevembõl is kitûnik, hogy die-hard (vagy inkább die-cast, bár ez másik poén) fan vagyok, de nem a film óta, hanem olyan 18 éve. És már láttam, olvastam majd az összes rajzfilmsorozatot, képregényt, regényt, fan ficet. És tény e film egyedül Peter Cullen miatt érdemes a Transformers címre/névre. A történet vékony, kevés, klisés és helyenként akkora lyukak vannak rajta, hogy Fort Max átrepülhetne rajta. :)
Az írók pesze anno minden jót ígértek, hát semi sem igaz belõle, bár utólag megnézve az interjúkat elég felszínesen közölnek ezt-azt. Ami jó filmben azok az effektek, a Transformerek teljesen fotorealisztikusak, a mozgásuk és az átalakulásuk is jó. A zene úgyszintén zseniális, fõleg az "Arrival to Earth", rajongói peticíó útján adták ki egyébként a Score albumot. Színészi teljesítményrõl itt egyedül Peter Cullen és talán Hugo Weaving tekintetében beszélhetünk. Õk hozták a formájukat, mégha néha béna dialógusokat is kaptak -> "Sorry, my bad." :S

Nem tudom itt ki olvasta a filmhez tartozó egéyb médiákat. Regény, képregény, stb. Mert azok sokat hozzátesznek a filmhez. Nálunk is megjelent egyébként a brit képregény, mely a film elõtti eseményeket mutatja be a szereplõkön át. Az új szám holnap jelenik meg. Bõvebb infó: www.egmont.hu
Vikke 2008 máj. 26. - 18:45:46
(218/590)
Most mit mondjak? Engem untatott, mint ahogy általában az ilyen gépes filmek, viszont nem mondhatom azt, hogy feleslegesen ölték bele azt a sok pénzt. Hát igen Spielberg papa azért csak tudja mire ad pénzt.
elaci 2008 máj. 19. - 19:54:52
(217/590)
Kifelé menet nem akartad megverni a pénztárost, hogy adja vissza a pénzed?
nandi094 2008 máj. 19. - 19:53:15
(216/590)
Szerintem ez a film tök szuper érthetõ és látványos
elaci 2008 máj. 16. - 19:16:06
(215/590)
A korhatár így lenne helyes: 14 éven felülieknek nem ajánlott!
8/10
Vrahno 2008 máj. 16. - 19:11:26 8/10
(214/590)
Ah, gondoltam, hogy mire visszanézek ide, már megjelenik ez a hozzászólás. :)

Ezt azért írom, hogy (részben) egyetértsek. A történet, bármennyi szálon is futott, az események igen de igen klisés, már-már gyermeteg szintû egymásutánja volt, nem egy logikai vagy épeszûségi hibával -- remélem, ezek egy részét a folytatásban megmagyarázzák, és elkötnek egy pár szálat, a helyett hogy kibogoznák az eddig elkötött keveset.

A látványvilágot közel tökéletesnek tartottam (ez pipát kap tõlem, fejlesszék a többi mindent), és a buygutább aspektusok helyett is inkább arra összpontosítottam. Nem néztem el felettük (mármint a rossz részek felett), és bevallom, több jelenet is szívem szerint megsemmisítenék. Élveztem ugyan a filmet, de az írókat ezek alapján én sem tartom sokra. A második résztõl ezért többet várok... több pénzzel várhatóan több idõ jut a robotoknak, remélhetõleg kevesebb lesz az emberi gagyiskodás. De ha nem így lesz, én is szigorú bírálatnak fogom alávetni. Abban azonban nem kételkedek, hogy szintén tetszeni fog. :D


Nah, remélem, hogy valamelyest bebizonyítottam mindenki elõtt, nem elvakult rajongó vagyok, mint ahogy azt az eddigi hsz-aimból vélhetõen gondolni lehetett. Ja, és ha kérhetném, ne tegyünk megjegyzéseket a giccses szövegemre -- valamiért most így jött ki.
10/10
Endus 2008 máj. 13. - 19:39:04 10/10
(213/590)
Énsem olvastam a könyvet vagy a képregényt vagy nemis tudom h mivan neki. Biztos h azis nagyon jó. de nemértem h miért szóljátok annyira le:S "ez volt életem legrosszabb "filmje"." Ezt nemértem...ez vagy azt jelenti hogy elég kevés filmet néztél az életetben vagy...(most énis megeröltetem magam h ne bántsak meg senkit) vagy a mi izlésünk nagyon de nagyon nem hasonlit. Mondhatnám aztis hogy az az érzésem van h te nem szereted a sci-fi és a fantasy filmeket.
8/10
Vrahno 2008 máj. 12. - 13:27:44 8/10 Előzmény leopard26
(212/590)
"Alapból" abban az értelemben, hogy az eredeti Megs egy stukker volt, úgy igen. A film határain belül az "alapból" viszont már ûrhajót jelent.
leopard26 2008 máj. 11. - 01:37:47 Előzmény Vrahno
(211/590)
megatron pisztoly volt alapból,majd az új alakjának köszönhetõen változott ûrhajóvá