Téma: Trónok harca

10/10
idõjós1010 2015 júl. 08. - 13:39:05 10/10
(1793/2153)
Jon-al kapcsolatban tökéletesen egyetértek, de nem látom a lehetõséget feltámadásában. Köszönöm az infót. Ami Ser Jorah-t illeti, neki Dany hatalomra kerülése után már elég lett volna ha nyugton marad a seggén, mellette. Hisz úgysem akart õ már hazatérni. beleszeretett abba a nõbe.
Assa 2015 júl. 08. - 13:23:45
(1792/2153)
SPOILER

Végül is, Jon már a sokadik lenne a sorban, akit varázslat hoz vissza. (Az mindenesetre elég sokatmondó, hogy Mel épp akkor lovagolt vissza a Falra.) A dramaturgia szempontjából értelmetlen lenne most megölni a karaktert. Túl sok mindent kezdtek el felépíteni vele kapcsolatban. Ned, Robb, Oberyn stb. halála sokkoló volt, de illeszkedett a történetbe, Jon halála nem ilyen lenne. Értelmetlenné tenné sok húzását az évadnak, és utána nem is lehetne mit kezdeni a Fallal, pedig oda koncentrálódik majd a háború.
(És ott van még Szellem is. Jon elvileg ugyanúgy képes a farkasa bõrébe bújni, ahogy Bran Nyáréba, viszont a sorozat erre nem tért ki, szóval lehet, hogy nem fogják felhasználni ezt a lehetõséget. De azért Szellem is kéznél van egy kis mágiához, ha kell.)
Sansával kapcsolatban nem értek egyet. Szerintem rengeteg lehetõség rejlik benne. Kérdés, mennyire használják majd ki.
Bran egyelõre tanul a "háromszemû varjútól", amit elsajátít, azzal kulcsfigura lehet a késõbbiekben, a Mások ellen. Sokszor viszont tényleg feleslegesen volt képernyõn, jobb is, hogy ebben az évadban nem foglalkoztak vele.

Ser Jorah-t Westeroson kivégezték volna rabszolgakereskedelemért, ezért elemenekült keletre. Azért kémkedett Dany és Viserys után, hogy kegyelmet kapjon és hazatérhessen.
10/10
idõjós1010 2015 júl. 08. - 12:52:43 10/10
(1791/2153)
spoiler
Döbbenet volt ez az évad, a sok halál miatt. Jon, a féltucatnyi késszúrás után el nem tudom képzelni hogyan folytathatná a sorozatot. Kétlem hogy bûbájjal támasztanák fel. Pláne, hogy egyedül a vörös boszorkány volna képes erre. Bár, õ Stannisel sem tud már mit kezdeni. Úgy otthagyta, mint eb, a Szaharát. Sansa egy teljesen érdektelen karakter. Akár életben marad, akár túléli, köré nem igazán lehet mit írni. Szenvedhet még ennél is jobban, de jobb sorsa sohasem lesz. Arya, még úgy ahogy érdekes, de igazából egy mindenen kívüli, totál mellékszál.
Bran Starkal végül mi lett ? Talán már az elõzõ évadban sem volt benne. Rengeteg, teljesen fölösleges játékidõt kapott õ is. Nem jutott sehová a karakter. A Stark gyerekek szerte széjjel mindenfelé, és mind döglõdik. Szüleik pedig halottak. Az elsõ évad óta, semmibe nem tudtak beleszólni érdemben.
Ser Jorah karakterét pedig nem értem. olyan nagyon odaadó, mégis egy áruló volt. Miért ? Annyira ködösek már az emlékeim.
Assa 2015 júl. 07. - 20:20:47
(1790/2153)
Igen. És konkrétat nem. (Bár azóta is hiszek a teóriámban. :-))

Theon fejezetei fantasztikusak. És elég hátborzongatóak is persze. (Szerintem amúgy az Északon játszódó részek voltak a legjobbak, legerõsebbek a Sárkányok táncában, Theon fõleg, de mellette Jon is és persze Bran néhány felbukkanása szintén érdekes. Például amiatt is jó ismerni Dunk és Egg történeteit, ami/aki õrá vár...)
10/10
caseyjones 2015 júl. 07. - 20:05:30 10/10
(1789/2153)
Tehát akkor felbukkan a Sárkányok táncában egy nézõpontkarakter fejezetében mellékszereplõként, és úgy, hogy nem tudni arról a szóról semmi konkrétat, amit a Varjak lakomája végén kiáltott?
(De a lényeg, hogy él. :D)

Amúgy a DwD-ben már leginkább Ramsay és Theon közös fejezeteit várom. :D Abban a bizonyos évadban (3?) a kedvenc jeleneteim közé tartozott, amikor Ramsay kínozta Theont. :)
Assa 2015 júl. 07. - 19:56:47
(1788/2153)
Ennyire nem akartam spoilerezni. :-D
De ha már úgyis tudsz róla, akkor igen, egy jelenetben felbukkan.
10/10
caseyjones 2015 júl. 07. - 19:52:16 10/10
(1787/2153)
Ez végül is szerintem teljesen logikus magyarázat. De itt pl. egy-két kommentben azt írják, hogy feltûnik a Sárkányok táncában:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__konyvek__6028988-brienne-meghal-a-varjak-lakomajaban
10/10
caseyjones 2015 júl. 07. - 19:49:05 10/10 Előzmény Meklód fia
(1786/2153)
Ezt a lassítást pontosan hogy érted? Úgy, mint a Spartacus - Vér és homok c. sorozatban? Mert ha igen, akkor véleményem szerint az olyasféle lassítások csak rontanak a jeleneteken. A Spartacust emiatt is hagytam abba, mert szerintem a lassított felvételekkel meg a képregényszerû hatásokkal csak gagyi lesz sorozat.
Hidd el, jobb, hogy a Trónok harcánál nem lassítják le a jeleneteket.
Assa 2015 júl. 07. - 19:46:04
(1785/2153)
Brienne-nel kapcsolatban

SPOILER

én arra tippeltem, miután elolvastam a negyedik kötetet, hogy azt sikította "Kard!", mivel elõtte ezt a választást kínálták neki: "Kötél vagy kard?"
De mert megtagadta, hogy teljesítse, amit Stoneheart követel (ezt jelentette volna a kard), maradt a kötél, és vitték is akasztani.
Szerintem, mikor látta, hogy Hyle és Pod is fuldokolnak mellette, meggondolta magát, mert nem akarta az õ életüket is feláldozni, ezért a kard felkiáltással jelezte, hogy mégis hajlandó elhozni Stoneheartnek Jaimet.

SPOILER vége
10/10
caseyjones 2015 júl. 07. - 19:21:25 10/10
(1784/2153)
Akkor a Sárkányok tánca elolvasása után belekezdek abba. Tartalom alapján szimpatikusnak tûnik. Egyébként megvan már a könyv úgy két hónapja, de még nem jutottam el odáig, hogy elolvassam. :) De szerintem ha tízszer is elolvasom a lehetõ leglassabb módon egymás után, azután se jelenik meg a Winds of Winter...

Könyves SPOILER

Pedig nagyon kíváncsi vagyok Brienne sorsára. A Varjak lakomájában az utolsó róla szóló fejezetben felakasztják, és csak "egyetlen szót sikoltott". (Valahogy így volt fogalmazva.) Kíváncsi vagyok, életben maradt-e, és mi volt az a bizonyos szó.

SPOILER vége

Amúgy elkezdtem tegnap az ötödik kötetet. A 108. oldalig jutottam, s eddig nem is olyan rossz. Megmondom õszintén, Bran fejezete tetszett eddig a legjobban, pedig talán az õ szála érdekel a legkevésbé.
Assa 2015 júl. 07. - 14:43:47 Előzmény caseyjones
(1783/2153)
Csak ajánlani tudom. :-) Egyszerûbb és békésebb történetek, mint a regényekbeli (bár Westeros azért csak Westeros, Martin itt se kíméli a szereplõket). És mókás felfedezni a kapcsolódásokat a regények meg a Dunk&Egg sztorik között, mindkettõ utalgat a másikra.


Jonhoz:
Biztos vagyok benne, hogy visszatér (a könyvben fõleg, de a sorozatban is azért, ami már itt is említésre került: az elsõ évad óta nem nagyon feszegették Jon származását, az, hogy ezt az évadot így telepakolták utalásokkal nem lehet véletlen; ráadásul Jon nélkül nem maradna fõkarakter a Falnál, mert Mel és Davos nem az, a többiek meg még annyira se).
* SPOILER *
A könyvben az Azor Ahai legendának lehet majd jelentõsége, erre utalgattak is párszor. A sorozatban nem emlegették ezt, úgyhogy ott akármi lehet, pl. még mindig elõránthatják az Azor Ahai ügyet, utólagosan hozzácsapva a sztorit Jon visszatéréséhez. Akármi is lesz, azért remélem, Jon valami Lady Stoneheartnél emberibb dologként folytatja. :-)
10/10
caseyjones 2015 júl. 07. - 13:38:19 10/10 Előzmény Charlie Sheen
(1782/2153)
SPOILER
"De higgyétek el, én örülnék a legjobban ha visszatérne, mert fölösleges lett volna így fölépíteni a szálát, és a kérdéseket föltenni a származásával kapcsolatban 5 évadon át."

Miért? Akkor ennyi erõvel Eddard Starknak és a többi fontos szereplõnek is, akik meghaltak, fölösleges volt felépíteni a szálát. :) Egyébként tényleg jó lenne, ha visszatérne, nélküle valahogy nem lenne az igazi az egész.
Egyébként nem láttam még az ötödik évadot, és a könyvben sem tartok még a halálánál, csupán az interneten hallottam efelõl. De mivel a könyvben Catelyn Tully (vagy Catelyn Stark) visszatér a halála után Lady Stoneheart-ként (nem tudom, az ötödik évadban benne volt-e, úgy hallottam, nem), én simán el tudom képzelni, hogy Jon is megteszi ezt.
10/10
caseyjones 2015 júl. 05. - 22:55:46 10/10
(1781/2153)
Még egyiket sem olvastam, de lehet, hogy a Dance with Dragons befejezte után belekezdek a Hét Királyság lovagjába. Terjedelmileg nem tûnik hosszúnak,
Assa 2015 júl. 05. - 19:19:55
(1780/2153)
A Dunk&Egg és a két másik novella is megvolt már?
(Nem mintha azok sok idõt kitölthetnének a hatodik kötetre való várakozásból. :-))
10/10
caseyjones 2015 júl. 05. - 15:13:31 10/10
(1779/2153)
Azt hiszem, hamarosan belekezdek a Sárkányok táncába. Már elég régóta tervezem. Aztán jöhet az ötödik évad. :)
Amúgy tud már valaki valamit arról, mikor jelenik meg a hatodik kötet, a Winds of Winter? Nem tudom, mit olvassak, ha végeztem a Dannce with Dragons-szal. :)
10/10
Atesz1987 2015 jún. 29. - 15:38:01 10/10
(1778/2153)
Uhh, a SPOILER szó lemaradt, bocsi!
10/10
Atesz1987 2015 jún. 29. - 15:35:39 10/10
(1777/2153)
***spoiler***

Akik 5-6 halálról beszélnek az évad végén, azok tényleg ilyen gügyék? :D

Myranda meghalt, ez biztos. Theon, és Sansa? Ugyan már... Deresben nõttek fel, ismerik a helyet. Az egész évad arról szólt, hogy mennyi hó esett. Nem nehéz kitalálni, hogy a hóba huppantak. Másként mi értelme lett volna, hogy levessék magukat onnan? Stannis figurája igazából elfogyott, de nem kizárt, hogy Brienne megkegyelmezett neki. Másként miért ne mutatták volna a halálát? A lánya elégetésétõl függetlenül nekem nagyon tetszik a karakter, a színészi játék miatt. Bár nem sok esély van rá, de lehet, hogy életben marad. Myrcella is életben maradhatott, hiszen Bronn ismeri ezt a mérget. Akár még lehet is nála az ellenszerbõl. Így még lenne is értelme a kis mellék száluknak a jó testû hugival. Azt meg senki nem gondolhatja komolyan, hogy a sorozat kulcskaraktere Havas John elpatkol, miközben a vörös nõci mit ad isten, pont ott tartózkodik. A tûz istene nála kisebb figurákat is visszahozott a halálból valamelyik évadban. Szóval a 6 halálból egyedül Myrandáé biztos, a többiek közül szerintem max 1-2, esetleg 3 végleges. A legrosszabb esetben Stannis, Myrcella, és Theon halt meg. Stannis azért, mert a karaktere kifulladt (bár még felépíthetõ), Myrcella azért, mert jelentéktelen szereplõ, és a halála érdekesebb szálakat mozdíthat meg, Theon karakterében meg igazából nincs több, mint hogy belehalt a zuhanásba, de legalább Sansát megmentette.

***spoiler vége***

Amúgy ez a sorozat is oda fog jutni, mint a Walking dead. 2-3-4 évad után még meg lehet ölni néhány kulcs figurát, de elõbb-utóbb el jut odáig a sorozat, hogy néhányat nem lehet kiírni, mert túlságosan szeretik a nézõk. Így viszont elvész a karakter bizonytalanságának a faktora, ami talán a legnagyobb erénye ezeknek a sorozatoknak. Ha tudod, hogy a karakter úgy is túléli a kalandot, már nem akkora a sztori hatása.
Lillith Morgan 2015 jún. 20. - 17:25:02
(1776/2153)
Hát igen...
Nem tudom, meg lehetne-e oldani, hogy ott ne bukjon a dolog. Eleve gõzöm sincs, hogy mûködnek az ilyen dolgok, de a forgatásnál tényleg fog derülni szerintem, bármit próbálnak is machinálni.
Esetleg ha a teljes következõ évadból kimaradna a fal és csak a következõben hoznák vissza. Bár nem tudom, ez mennyire lenne megoldható. Bran szála kimaradt most, oké, de az koránt sem ennyire jelentõs, még ha csinálhat is fontos dolgokat odaát.

Nekem az is furcsa, hogy Kit sokkal lazább most, mint mikor a már meghalt karakterek alakítói távoztak. Szóval én nem azt látom rajta, hogy nagyon búcsúzkodna, bármit is mond.

Különben is, ki lenne a POV a falnál, ha nem hoznák vissza?
Bár Martinból kinézem, hogy annyira felcseszte magát azon, hogy idõ elõtt kitalálták az R+L teóriát, hogy már csak azért is megöli Jont és átírja. Amilyen troll, simán belefér a jellemébe...
10/10
lajoska09 2015 jún. 20. - 14:20:38 10/10
(1775/2153)
Mindegy hogy mit nyilatkozott, sokáig úgysem tudják titokban tartani ha visszatér! A 6. évad forgatásán ha felbukkan máris lebukott!
10/10
Charlie Sheen 2015 jún. 19. - 20:38:58 10/10 Előzmény Lillith Morgan
(1774/2153)
nektek legyen igazatok, ha visszatérne simán nem mondana semmit sem õ, se nem a készítõk, nem hogy cáfolnák mint az állat a visszatérését.

De higgyétek el, én örülnék a legjobban ha visszatérne, mert fölösleges lett volna így fölépíteni a szálát, és a kérdéseket föltenni a származásával kapcsolatban 5 évadon át. Csak az a bökkenõ, hogy ezt Martin írta, aki aztán kiszámíthatatlan mint egy vietnami lotyó, nem is beszélve a két creator/showrunner-rõl akik meg még elvetemültebb elméjûek :D