Téma: Trónok harca

10/10
Túrin 2011 júl. 10. - 10:53:27 10/10
(573/2153)
Dehogy adnék neked tanácsot! Mint mondtam, néhány hét alatt leszûrtem, hogy tipikusan nem az a fazon vagy, aki bármilyen tanácsot is megfogadna. Nem is fáradok tehát ezzel. De a véleményemet elmondtam, és elsõsorban nem neked, hanem Marcipáncicának, aki csodálkozott, hogy miért ilyen gyér itt a forgalom.

Nos, egy lehetséges megoldás a te fórumozási stílusodban keresendõ. :)


Én pl. szívesen írnék ide, beszélgetnék a GOT-ról, ha nem tudnám, hogy minden kommenthez féloldalas kisesszét fogsz fûzni. Ha megegyezünk a közös ignore-ban, akkor még mehet is a dolog. :) Ha nem, akkor jó pancsikálást a kacsaúsztatóban. ;)
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 júl. 10. - 10:19:44 10/10
(572/2153)
Ezt mar hetekkel ezelõtt belinkeltem... Ezek szerint potyara. :(
tanhu 2011 júl. 10. - 02:51:41
(571/2153)
Némelyik íráson visítva, nyerítve fetrengtem a röhögéstõl,érdemes mazsolázni, szemügyre venni:
http://www.sorozatjunkie.hu/2011/06/14/az-hbo-magyarazkodik/#more-65325
tanhu 2011 júl. 09. - 20:50:15
(570/2153)
LOL.Felületes egysíkú átszaladós módon valóban olyan sületlenségek szûrhetõek le mint a te minden alapot nélkülözõ állításaid.Te nekem ne adj tanácsot én se kértem tõled, nem is fogok.Nem kell elolvasni amit írok bizonnyal nem neked való.Tolkienrõl senki se mondta,hogy rossz többször is olvastam, de többet nem fogom, Szélesit meg tudomásom szerint nem hasonlítottam össze Vele.Más szerzõket viszont okkal és joggal javallottam.Ahogy a te személyeskedõ és, sértegetõen okoskodó,bár roppant felületes h.sz.eidet sem tartom olvasásra méltónak.Érdemben nem tükröz semmi érvet, csak ócsárlást,meg floodolást elvileg,tedd te is ha nem tetszik,vagy fogd be ennyi... Mindenki annyit és úgy ír ahogy akar,és mások ez vagy elolvassák vagy sem.Valaki megadja a módját ennek is.Van aki nem...Ha ez zavar avval nem tudok, és nem is kívánok mit kezdeni.Magadat minõsíted vele.Tudom hogy meleg van igyál inkább egy jó korsó sert az majd lehût.DDD
Még 3 nap.))))
10/10
Túrin 2011 júl. 09. - 20:03:07 10/10
(569/2153)
Az is hozzátartozik a képhez, hogy esetenként még jó meglátásaid is lennének, csak a sok fecsegés közepette elvész a lényeg, az embernek meg már kedve sincs belefogni, és kihámozni belõle. Van elég szemétdomb a neten ahhoz, hogy épp a te litániádban turkáljon.
10/10
Túrin 2011 júl. 09. - 19:46:35 10/10
(568/2153)
Bocs az ismétlésért ("az az igazság").
10/10
Túrin 2011 júl. 09. - 19:44:36 10/10 Előzmény tanhu
(567/2153)
Lol bizony. :)

Az az igazság, hogy ezt már jóval régebben kellett volna beírnom, akkor talán nem te határoztad volna meg a fórum arculatát.

Sajnos az az igazság, hogy semmiféle kritikát nem bírsz elviselni, ugyanis még ha látszólag lenyelnéd is, úgy csûröd-csavarod egy két oldalon át terjengõ barokk körmondatban a választ, hogy az jöjjön ki, mégis neked van igazad. Persze ezt már senki sem tudja meg, hisz a 2. sornál feladja ezt a választékost stílust csak majmoló, agyoncizellált, redundáns f...t, amit esetenként ideraksz.

Ugyanakkor sajnos te tematizálnád a fórumot, akár erõvel, eldöntenéd, mik az érdemes mûvek, és mik nem (jesszus, Szélesi, mint színvonalas fantasy-sci fi irodalom, Tolkien meg menjen a picsába... :D ), amivel még önmagában nem is lenne akkora probléma, ha mondjuk csak minden ötödik komment eredne tõled, nem háromból kettõ, és nem ilyen kvázi elviselhetetlen stílusban tennéd, esetleg még némi érdemi vitának is hely maradna.

De így egyszerûen tömény floodolás, amit mûvelsz. Ha vki csak felületesen hallott a Trónok harcáról és véletlenül idetévedne infot szerezni, hát sikoltva menekülne innen.

Ja, és egy jó tanács: ne az üzleti életben próbálj elhelyezkedni, és fõleg ne értékesítõi vonalon. Ha valaki nekem így próbálna egy terméket ajánlani (mint te a GOT-t), gyakorlatilag nyállal beterítve az ömlengésével, minden mást leócsárolva közben (aminek semmi köze a "termékhez"), bizton nem venném meg.
tanhu 2011 júl. 09. - 15:49:30 Előzmény Assa
(566/2153)
Ebben, mindenben igazad van,és még lehetne sorolni az eltéréseket.Azonban a könyvet várni egy az egyben viszont, olyan 'író-k-tól aki-k keze alól a tré és eseménygyalázó Trója, vagy a gagyi és valóban nézhetetlen a kutyát se érdekli,hogy milyen X-men Farkas röppent ki,komoly és jogos félelmekre adott okot.Vagyis komolyan eltérhettek volna az eredetitõl, valami butuska giccsszirupba fojtva, középszerûvé, vagy az alá silányítva ezt az elsõrangú történetfolyamot.Nem tudom mi lett volna akkor,és nem is akarom tudni.Amit láttunk avval teljes mértékben elégedettek lehetünk.Az álmok meg úgyis bõvülni fognak, ahogy egyre és egyre erõsödnek...Ha marad ennyire könyv és sok esetben nagyon is szöveghû a sorozat, akkor az ilyen apróságok nem fogják zavarni még a legelfogultabb westerosi könyvrajongókat sem.Akit meg mégis annak még mindig ott vannak a könyvek.Vagy EZEK vagy egyebek,akit meg zavar a fentezi az is talál bõven kitûnõ történelmi regényt zsákszám.
10/10
idõjós1010 2011 júl. 09. - 14:16:45 10/10
(565/2153)
Az elsõ részt láva, meglehetõsen jónak tûnik a sorozat
Daenerys Targaryen Szegény kiscsaj.
tanhu 2011 júl. 08. - 21:41:51
(564/2153)
LOL.DDDD.))))))
Assa 2011 júl. 08. - 20:46:08
(563/2153)
SPOILER (is) Emellett rettenetesen lerövidítették Bran álmait, és kihagyták Ned álmát az Öröm Tornyáról, meg a visszaemlékezéseket Lyanna "Ígérd meg..."-jére (persze ez azért érthetõ), szerintem arról se volt szó, hogy zajlott Királyvár elfoglalása, pedig a Lannisterek miatt érdekes lenne. Shae jellemét teljesen megváltoztatták. A Véreb történetét Sansa magától Sandortól hallja, nem Kisujjtól. A fekete hajú kisfiú pedig, aki Roberté és Cerseié volt, és Cersei többször említi, a könyvben nem létezik. (Cersei nem akart gyereket Roberttõl, mikor mégis teherbe esett tõle, rögtön intézkedett...)
Ami nekem a leginkább hiányzott, az a vérlovagok esküje. (Mi az, hogy Jorah mondja: "Vér a vérembõl"?!) Jó, így hogy közben eltelt egy éjszaka, a dothrakiak meg szunyáltak egy keveset, furán jött volna ki, de a könyvben az egyik kedvenc részem volt: Dany korán felismeri a vérlovagok értékét - hogy õk tényleg az életüket adnák a khaljukért -, és mielõtt meggyújtaná a máglyát, kinevezi a három testõrét vérlovagnak. Õk azt válaszolják, hogy ez lehetetlen, és szégyen volna egy asszony vérlovagjának lenni, de miután Dany sértetlenül, sárkányokkal a vállán lép elõ a máglya romjai közül, mégis leborulnak elé és elfogadják, hogy a vérlovagjai legyenek. De hát... a regényben ennek van súlya, itt nem lett volna. Azért sajnálom. :-( )
10/10
Túrin 2011 júl. 08. - 16:58:24 10/10 Előzmény Marcipáncica_
(562/2153)
Szerintem ennek elég határozott oka van.

A GOT nekem is nagyon tetszik, a film igényes, még szívesen el is beszélgetnék róla, ha nem lenne itt egy izgága p.cs, leuralva a fórumot, minden 2. hozzászólását végelláthatatlan, olvashatatlan, flood-nak simán beillõ szónoklatba fullasztva...

Szóval így valahogy az embernek nincs kedve jönni és kommentelni. Pedig nagyon kíváncsi lennék átlag, értelmes egyorrúak véleményére, akik a sorozattal kezdik az ismerkedést Martinnal, és talán nem tartják szentségtörésnek a Gyûrûk urát, hovatovább a HP-t a kezükbe venni, netán egyáltalán nem izgatja õket alapvetõen a fantasy.

De úgy látom, ez a mocsár már csak így marad. :( Ahogy a varjak mondanák a lakoma közben: kár.


(Bocs a kemény szavakért, de hetek óta ez már nagyon kikívánkozott.)
10/10
Marcipáncica_ 2011 júl. 08. - 16:31:59 10/10
(561/2153)
Plusz Ros-t túl sokat a farkasokat túl keveset szerepeltették... Ezek voltak számomra talán a legfájóbbak...
tanhu 2011 júl. 08. - 16:29:48 Előzmény Marcipáncica_
(560/2153)
Crastert vétek kihagyni.Lévén a nemcsak egy nagyon fontos szertartás marad ki evvel, hanem,hanem az Éjjeli Õrségben szolgáló katonák életét is nagyban befolyásolja.Nem lövök le poénokat.Freyt is és Vargo Hoatot ha más nem egy-egy jelenetig fel kell villantani,aki olvasta a könyvet tudja mire vagy kire célzok a villantással...A többiek valóban nem olyan fontosak.
tanhu 2011 júl. 08. - 16:17:45 Előzmény Stevie19
(559/2153)
Igen volt ilyen szép számmal.Olyan is,hogy egyes jeleneteket amik késõbb történtek meg,vagy mások által, alkalmasint máshogy is elõbbre vettek,köztük olyanokat is amik a Királyok Csatájában történtek meg.Ezek az apróságok a dramaturgia miatt történtek így ahogy,illetve pénzkímélés szempontjából.Kettõt mondanék SPOILER kezd. a filmben Sean Starkot lábon döfik, a regényben ezzel szemben a lába úgy törik el,hogy a lova alá kerül.Vagy pl a filmben Tyriont elég méltatlanul leütik a csata elõtt, a regényben pedig nagyon is derekasan áll helyt,egy eléggé véres csatában, ahol többek között a sisakjával ontja ki ellenfele lovának beleit.SPOILER zár.De akadnak olyan párbeszédek is amik a regényben másképpen hangoznak el,és a tetejébe sajnos a szinkronban az angol a filmes szöveggel egybevetve -ami kellõképpen kihozott a sodromból-, meg teljesen máshogy,valami hihetetlen erõltetett és a szövegtõl teljesen eltérõ értelmetlenséggel.Pedig csak belemustráztam egy kétnyelvû változatba.És ennyi ismételten elegendõ volt ahhoz, hogy én legalábbis, kizárólag eredetiben nézzem,noha megkísértett a gondolat másodszor is, mert nem hittem el,hogy ennyire el lehet cseszni.Mivel megtekintettem a Borgiákat szinkronosan is ami nem is volt rossz, vesztemre azt hittem csak elfogult voltam,de sajnos nem...
Olykor egybesûrítettek vagy másnak adtak dolgokat, szereplõket és szerepeket.
9/10
Stevie19 2011 júl. 08. - 13:42:01 9/10
(558/2153)
Kérdezném Tõled, mivel tudom, hogy Te olvastad a könyve(ke)t, hogy az elsõ évadban volt-e olyan jelenet, vagy történés, ami teljesen máshogy van a könyvben, mint a sorozatban?
10/10
offtopic
Marcipáncica_ 2011 júl. 08. - 11:59:27 10/10
(557/2153)
A könyvet olvasóknak egy érdekesség (kiket kéne kihagyni a továbbiakból):
http://io9.com/5817989/10-characters-that-game-of-thrones-season-two-could-leave-out
tanhu 2011 júl. 08. - 02:43:15 Előzmény Stevie19
(556/2153)
Még 3 nap))))
9/10
Stevie19 2011 júl. 07. - 13:58:24 9/10
(555/2153)
Én a cikkbõl azt veszem ki, hogy a jelentéktelen fél- és egyperces beugró szereplõket hagyják ki, feleslegesnek tartják. Inkább a fõszereplõket és az azokkal kapcsolatos történéseket akarják hangsúlyozni.
tanhu 2011 júl. 07. - 09:50:33
(554/2153)
Ha valakinek kell Királyok Csatája keményfedelû ennyiért ajándék,mivel már nem kapható: http://hasznalt-konyv.vatera.hu/szorakoztato_irodalom/fantasy/george_r_r_martin_kiralyok_csataja_1462617850.html