Téma: Trónok harca

tanhu 2011 máj. 28. - 12:06:53
(333/2153)
OFF
A h.p kokrétan egy felettébb baljós hangulatú képregénybõl,(noha a szerzõje nagyvonalúan eltekint ettõl, a dolog egyértelmû annak aki olvasta...) (book of magic,ami a h.p elõtt másfél évvel jelent meg(!)) lett átszabva ostoba kis dedós "bocika,bocika stílusban",amibe számtalan olyan ötletkéket lopott olykor egész elviselhetõen a szerzõ, ám legtöbbször sajnos elég vacakul és hihetetlenül bõ lére vastagítva,elképesztõen untatóan amit mások másutt sokkal jobban értsd kimeríthetetlen fantáziával és izgalmakkal megírtak már,mellesleg az egész nem más mint egy pár kulisszatitkot feltáró rétestésztára nyújtott idióta égföldi mûmesehabpanelekkel puffasztott focimeccs,némi dickensi,számtalan gaimani és ugató hisztis krisztis,értsd Agatha Christies átlátszóan kiszámítható vétekkutató és feltáró vénkisasszonyos fordulattal.Azt a könyvet a kutya se vette volna észre ha nem csinálnak neki akkora reklámhisztit.
A hasonló hangulatú ám valóban komolyan vehetõ bájosan lassan hömpölygõ cselekményû Hollókirályban is fellelhetõk más történetek alapjai,de az a csaj Susanna Clarke gyönyörûen teremti meg, ráérõsen bájos anyókás módon olykor Jane Austin, Bronte vagy a már említett dickensi zamatú mágia alapjait,konkrétan olyan profizmussal nem mellesleg mesélni tudással,hogy mikor a varázslat,misztika,vagy alkalmasint lélektani borzongatás az elején szinte láthatatlan pókhálófinom eszköztára megjelenik állkapcánk a mellünkön csattan a meglepõdéstõl,és nem gyõzzük azt felcsörlõzni,sejtetései, az álszenten sznob angol társadalmat fricskázó súlytalannak ható ostorcsapásai mesterien robbannak az olvasó képébe,mindezek majdhogynem letehetetlenné teszik a tömegre sem igazán könnyû kötetet.Az egyértelmû utalásai pedig Kingre és más nagy elõdökre külön bájt adnak, amellé a tartalmas háttérkiegészítõ szószedet mellé ami úgymond külön beavatja az olvasót, egy valóban különleges színû és ízû varázslattal tarkított mesebirodalomba.
Az is tény hogy amióta a villámsávos seprõs blöffröpködõs varázs-lóvá tevõs hülyegyerek kijött azóta,már megjelent számtalan ilyen típusú sztori,amik stílusban mindenféleképpen,olykor még ötletességben is földbedöngölik a "nagy elõdöt", a kókler paródiája pedig valóban odabasz.)))
Egyébként ez jellemzi a manapság igen felkapott sikerkönyvek zömét.Lásd Takonylat,alkonyat, ha valaha olvastam olyat amit 30 oldal után keserûen megbántam akkor az az.Egy halom trágya.Nem szól senkinek és nem szól senkirõl,vámpírkönyvnek vértelen regénynek meg mutáns átmenete a hana montana, és a bármelyik szirupos álromantikus szemétnek,némi dagályos és darvadoztató a laposabbnál is álmosítón idegesítõbb misztikával nyakon öntve.Regénynek annyira komolytalan, hogy a fogyasztása szinte már masochistikus fizikai kínzással ér fel... Lehet azon csodálkozni,hogy a túróbb ládd nevezetû hábéós vér.szoup szemét már a többedik évadát tapossa?brrr.Persze a csajhülyítõ mûmájer akkora reklámot kapott,hogy még a mai napig üldöznek vele a neten,vegyem meg,megjegyzem örömest és gondolkodás nélkül megtenném, mert szeretem a jó szerelmes regényeket és a komolyan vehetõ spekulatív irodalmat, nomost ez egyik sem az!Az általam kellõen rühellt fable vackok is olvashatóbbak, debella és edd-várd könnyes cukrostakonynyálas sírnivaló stílusban összetákolt tökölésénél.
A jó történetet az különbözteti meg rossztól, hogy noha esetlegesen,sõt biztos eszközkészletével már másutt is találkoztunk -a legutóbb pl ilyen volt számomra Justin Cronin vámpírregénye amit mintha egyértelmûen Kingbõl és Martinból raktak volna össsze,és nyakoncsapták volna egy kevéske Richard Prestonnal, no de az olyan volt basszus,hogy konkrétan ki kellett esnie a kezembõl, ha már túl fáradt és vérágas leragadós szemû voltam a felfalásához,és az sem zavart,hogy pár animébõl ismert fordulat is ismerõsen köszönt vissza a pazar kötet lapjairól... - ám az író képes rá jellemzõ lelket,tüzet lehelni akár egy olyan eltemetett,és sokak által lejáratott mûfajba mint a pl. a -z alkalmasint zöldsárga árhegyes fogú kriptaszökevényekkel tarkított -fentezi.Ígérem többet ha csak nem muszáj, nem fogok kitérni hasonló dolgokra,ez itt csak összehasonlítás végett kaptam össze sebtiben, annak a két közismert és igaz mondásnak a szem elõtt tartásával, hogy:"ahány ház annyi szokás,Ízlések és pofonok..."
offtopic
Kyoko 2011 máj. 28. - 08:48:10 Előzmény tanhu
(332/2153)
Már többször szidtad a HP-t.Nekem konkrétan a mai napig az egyik legkellemesebb olvasmányélményem.Minden könyv (a filmeknél nem) végén ugyanúgy megvolt az áll-leesés, mint a GoT sori részeinél.Akkor döbben rá az ember, hogy egyes dolgok végig ott voltak a szeme elõtt, de nem vette õket észre.Hidd el, nem véletlen, hogy a HP-t a 8 évestõl a 88 évesig mindenki olvassa.Én nem divatból olvastam el az elsõ részt '99-ben, hanem kiváncsiságból és nem tudtam letenni, a többivel dettó ez volt.Sztem zseniális, ahogy Rowling kitalálta a varázsvilágot és ahogy az kötõdik a mienkéhez.Szeretnék csak feleolyan jó könyvet írni egyszer, mint õ, csak vegye kezébe negyedannyi ember és az épp elég lenne nekem.
tanhu 2011 máj. 27. - 21:24:47
(331/2153)
Se egyik se másik, és egyik is másik is,ennek eldöntése az olvasóra van bízva,és ez az ami a regények egyik legnagyobb erõssége.Sejted mi várható, elõtted a nyílt lapok, és még olykor be is jön amit sejteni vélsz, de az garantált,hogy nem úgy ahogy azt gondolni merészelted volna)))Arról a sok csavarról nem is beszélve, amikrõl fogalmad sincs.
Más mûvek ezen sziporkázó remekmû legkommerszebben tálalt ötleteibõl kovácsolnak élvezetes történetet,ami a westerosi szagánál csak a jéghegy csúcsa.Lásd pl. az Éjjeli Õrségbe való beosztási jelenetet, mikor olvastam pl a pottert ez a jelenet azonnal be is villant,igaz a potter sz.v.sz egy lagymatag átlagvacak ovisoknak,egynek ha nincs más erõltetve elmegy. A trónok Harca film noha imádom kutyafülécske csupán a könyvhöz képest.És az is igaz,hogy Martinnál nincsenek pontosan behatárolható, erkölcsi ítélettel bírálható,vagy elismerhetõ hõsök,(Noha Cerseitõl, az aljasságától egyedül a hideg ráz)SPOILER még azt a majom Viseryst is meg lehet érteni,hogy mekkora teher van rajta-nem a vérfertõzésbõl fakadó terheltség,hanem az elvárás,ezért megjátssza magát,holott végig sejti,hogy mekkora kis senki õ...és ezért hamisítatlan homokosokra jellemzõ viselkedés formákat produkáló gonosz paranoiába menekül, egyébként a mostani pozõr politikusok tökéletes modellje...
Vagy ott van Ned; a büszkesége és konoksága lesz a veszte.Westerosban nincs tisztesség és tisztességtelenség, és csak tisztesség és tisztességtelenség van.Ami egyébként a sorozat végeztével garantáltan ki fog derülni,ugyanis minden jel efelé mutat, túl az apró emberi hatalmi játszmák önzõ kivagyiságán)))
9/10
Stevie19 2011 máj. 27. - 20:29:47 9/10
(330/2153)
"7. rész végén pedig leesett az állam"

Konkrétan nekem detto.
Shanks 2011 máj. 27. - 20:14:50
(329/2153)
Ez a sorozat valami hihetetlen jó!

SPOILER

6. rész jó, kifejezetten tetszett Drogo ajándéka Vyserisnek. Illetve Bronn milyen lazán kivégezte Ser Vardist.

"
-Nincs becsület abban, ahogy harcolsz!
-Nincs.
Az övében volt..." :) nem semmi.

7. rész végén pedig leesett az állam.

Nagy játékos Baelish.. most vagy ekkora görény vagy ekkora "életmentõ", lehet Eddard érdekében tette amit tett. (nem olvastam a könyvet)
9/10
Stevie19 2011 máj. 27. - 19:52:02 9/10
(328/2153)
A "tisztességes" az utolsó jelzõ, amivel illetném.
Kyoko 2011 máj. 27. - 18:03:32
(327/2153)
Na megnéztem a 7.-et.Nagyon tetszett, kár, hogy lassan vége a sorinak :(
Khal Drogoból nem néztem volna ki, hogy ilyen összetett mondatokat is képes alkotni.
Azt a genetikailag túlterhelt gyereket is remélem hamar elteszik láb alól.
Shanks 2011 máj. 27. - 17:53:02
(326/2153)
Na végre én is eljutottam oda, hogy szedem le a 6. részt.. és ahogy látom fent van a hetedik is. Ráadásul még felirat is van hozzá. Fantörpikus.
tanhu 2011 máj. 27. - 17:39:38
(325/2153)
Ez a hetedik epizódé.
tanhu 2011 máj. 27. - 17:38:22
(324/2153)
Meghallgattak az égiek végre sikerült,itt van a felirat tehát az elõzmény az htt.... oMEGAUPLOvAD.com/?d=00Z84Y2O
tanhu 2011 máj. 27. - 17:23:20
(323/2153)
Igazad van.Kisujj az egyik legjobb arc, a színész pedig aki alakítja valóban mesteri, az az utánozhatatlan mosoly,és a mindenkit hülyére vevõ stílus lenyûgözõ.A többit pedig juszt sem árulom el))))
tanhu 2011 máj. 27. - 15:03:21 Előzmény Stevie19
(322/2153)
SPOILER.....Kisujj nagyon is tisztességes,és nem csak magához hûséges.Megtehette volna,hogy nem figyelmezteti Nedet,mi több kinyíratja aztán valahogy magához édesgeti Catet, mert vág az esze rendesen.Ha megfigyelted végig intette Nedet a faszságaira, ami abban a világban életképtelenné tette,túl sok volt neki,és rajta, a bukása teljesen egyértelmû volt.Ezt Baelysh fel is vázolta elõtte,és a Kisujjnak noha a saját érdekeit nézi,végig osztva van lap,gondolj csak bele mi van akkor ha összefog a Lannisterekkel,minden gond nélkül,és elsöpör mindenkit az útból,ehelyett felállít egy tökéletes stratégiát, elmagyarázza,azt is,hogy mikre kell ügyelni a kivitelezéséhez,szinte végig könyörög a marha, Nednek,aki a többi elõjelhez,és tényhez sem hajlandó alkalmazkodni,és abban a viperafészekben akar becsületesen rendet vágni anélkül,hogy senki se sérüljön,ami alapból egy egymás ellen áskálódó méregfogas viperáktól hemzsegõ kígyófészek,ennek kábé akkora a kivitelezhetõsége, mint hogy egy összekötözött mezítelen menstruáló nõt ledobva egy vámpírkastélyba,az sértetlenül marás nélkül megússza a kalandot...:

- Hacsak...
- Nincs semmiféle "hacsak".
Õ a jogos jussú örökös.
Ezen semmi nem változtathat.
-Ám nem tudja elfoglalni a trónt
a segítséged nélkül.
Ha bölcs vagy, megvonod e jogát,
és biztosítod, hogy Joffrey lépjen örökébe.
-A becsületnek a szikrája
is hiányzik belõled?
-Te vagy a Király Segítõje és
a Birodalom Védelmezõje.
Minden hatalom a tiéd lehet,
csak ki kell nyújtanod érte a kezed.
Köss békét a Lannisterekkel!
Engedd szabadon az Ördögfiókát!
Add hozzá a lányod Joffreyhoz!
Bõven lesz idõnk
megszabadulni Stannistól,
és ha Joffrey esetleg kellemetlenkedne,
mikor elég nagy lesz a trónhoz,
egyszerûen felfedjük a kis titkát,
- és Lord Renlyt ültetjük a helyére.
- Ültetjük?
Szükséged lesz valakire,
akivel megoszthatod a terheidet...
Biztosíthatlak róla, a bérem
szerény lesz.
Amit javasolsz, az árulás.
-Csak ha veszítünk.
-Azt javaslod, kössek
békét a Lannisterekkel.
Azokkal, akik megpróbálták
meggyilkolni a fiamat.
-Csak az ellenségeinkkel köthetünk békét,
uram. Ezért is hívják békekötésnek.
-Nem...
nem tehetem.
- Tehát Stannis és a háború?
- Nincs más választás.
-Õ az örökös.
-Miért hívattál hát ide?
Nyilvánvalóan nem a bölcsességemért.
-Megígérted Catelynnek,
hogy segíteni fogsz nekem.
A királynénak van egy tucat
lovagja és vagy száz fegyverese.
Elegen vannak, hogy legyûrjék
a házi testõrségem maradékát.
Szükségem van az aranyköpenyesekre.
A Városi Õrség kétezer fõt számlál...
Felesküdtek, hogy megvédik
a király békéjét.
-Lássunk akkor világosan.
Tisztában vagy vele, mit kívánsz tõlem.
És azzal is, mit kell tenni.
De mivel nem tisztességes...
a szavak a torkodon akadnak.
Amikor a királyné urarlkodóvá nyilvánít
egy koronásfõt, a Segítõ pedig valaki mást,
akkor vajh <i>kinek</i> a békéjét fogják az
aranyköpönyegesek õrizni?
Melyiküket fogják <i>követni</i> majd?
Azt, aki <i>megfizeti</i> õket.
SPOILER vége
mdzsonsz 2011 máj. 27. - 13:52:33 Előzmény Kyoko
(321/2153)
Az elsõ négy részt láttam, én is számítottam rá, hogy nem lesz hosszú életû a görény, de most már legalább tudom. Azért megbocsájtok. Ez legyen a legnagyobb gondom! :):)
9/10
Stevie19 2011 máj. 27. - 12:46:37 9/10
(320/2153)
Rendben, hétfõig oldd meg, ha jön a 7. rész "hivatalos" kalózverziója, akkor azzal majd megnézem.
tanhu 2011 máj. 27. - 12:35:02 Előzmény Stevie19
(319/2153)
Elkészültem,ám sajnos nem tudom,feltölteni a megára még megpróbálom késõbb, de ha mást nem átküldöm valakinek,bárkinek és miután összevetette a másikkal, aztán tegye közkinccsé.Ebbõl világossá válik mindaz amirõl eddig beszéltem, nem csak az elsikkadó finomságok tekintetében.Vannak dolgok amiknek ildomos megadni a módját, e film illetve könyv is ilyen...legalábbis szerintem.
Mindazonáltal köszönöm,hogy említettétek, ha a következõ jön alkalmasint elõbb, azt is várom.
tanhu 2011 máj. 27. - 00:36:16
(318/2153)
Ebben SINCS vita köztünk.De ezeket már leírtam mind, ahogy kissé elfogultságomat sem rejtettem éppen véka alá.
9/10
Stevie19 2011 máj. 26. - 20:13:19 9/10 Előzmény tanhu
(317/2153)
Jó, Te kétségkívül az igényesebb fajtából vagy, meg kicsit jobban látod a könyvnek köszönhetõen az egész mûvet, és hátterét. Nekem teljesen tökéletes, amit csinálnak, és részemrõl nagyon tisztelem is õket, ugyanis nagyon gyorsan és precízen dolgoznak, nem mellesleg ezt nem angolból, hanem olaszból (!) fordították. :-)
tanhu 2011 máj. 26. - 18:23:47
(316/2153)
Virágnyelven a moderato cantabile: alfától az oMEGAUPLOvAD, a nagybetûket összeolvasva kijön,remélhetõleg
tanhu 2011 máj. 26. - 18:19:27
(315/2153)
Felteszem ide valahogy,meg máshova is természetesen az eredeti fordítók nickjeit is feltüntetve mondjuk egy megauploadra,vagyis az eleje azaz h....megaupload ez lemarad, a többi sódert meg kirakom,amivel akit érdekel letöltheti.Egyedül ez a rohadt idõzítés, mármint az idõ kibõvítés okoz gondot, azzal megpróbálkoztam, de alaposan elcsúszott a cucc,úgyhogy az egy külön párizsi mise lesz vagy semmise)))).
Ha valaki megnézi többünk együttes munkáját,az tudni fogja és látni,mit kellett valóban átírnom,és melyik a helyes noha most a regénnyel nem vetettem egybe csak megfésültem a szöveget illetve kigyomláltam az olyan oda nem illõ idegen szavakat,mint dinasztia,vicc,probléma,trükk stb, valamint választékosabbá,korhûbbé is varázsoltam, fordítás mellett stb, amik helyett ízesebb és szebb is a mienk.A hosszúpuskára meg nem fogok bejelentkezni,bõven elég az a pár oldal már szerintem sok is, ahova megtettem,mert a regezést noha megértem szükségességét; kifejezetten rühellem.azonban ha valaki gondolja nyugodtan fölteheti majd oda is.De külön is elküldhetem akár Neked is összevetés végett.Még bõ 20 perc van belõle.)))
Kyoko 2011 máj. 26. - 16:36:10
(314/2153)
Bocsánat, elfelejtettem.Komolyan.
De gondolom nem ért akkora meglepetés, még ha csak az elsõ részt láttad is.Én az elejétõl számítottam arra, hogy rövidke élete nem túl szép véget fog érni néhány részen belül.