Téma: Tüskevár

Ani77 2007 ápr. 18. - 08:34:11
(4/124)
De te utána olvastad a könyvet, azért az számít, mert nem mindegy, hogy készen kapsz egy figurát, vagy te alakítod ki, mindegyik után nehéz már elvonatkoztatni... A Tüskevár az egyik kedvencem, és ragaszkodom bizonyos dolgokhoz...

A film nekem is megvan, de inkább a könyvet nyüstölöm továbbra is. ;)

ZF az ZF, ez igaz, de én jobban ragaszkodtam az eredeti figurához, mint ZF-hez, bocsáttassék meg a vétkem... :)
rapanui 2007 ápr. 17. - 16:17:58
(3/124)
Helló:-)

@junman nem azt írta, hogy a legjobb filmadaptációja egy könyvnek, hanem maga a film jó, és ebben 100%-ig egyet értek vele!

A könyvet én csak a film után olvastam, de még így sincs hiányérzetem, annak ellenére, hogy a könyvet olvasva egészen más szereplôt képzelnénk 1-2 igazi helyére.

Ani77...nekem bütyök és tutajos figurája is tökéletesnek tûnik, egyedül István gazda szerepére képzel el az ember egy böhöm nagy embert!
De mivel Zenthe Ferenc, Zenthe Ferenc éppen, hamar "lefogyasztottam" ôt:)

peace

rapanui
Ani77 2007 ápr. 17. - 15:20:34 Előzmény jinman
(2/124)
Én nem így látom! A Tüskevárt (a Téli berekkel együtt) évente legalább egyszer elolvasom, nagy kedvencem. A filmben egyedül a Matula figuráját találták el. Max. még Kengyelt, de a többi sehogysem passzol. Fõleg Zenthe Ferenc, mint István gazda: valahogy nem hozta a könyvbéli figurát.
jinman 2007 márc. 04. - 07:40:49
(1/124)
Szerintem az egyik legjobb magyar filmek egyike! Kevés olyan jól sikerült film van a világon, ami ennyir jól sikerült volna. A színészek, a táj, meg minden, annyira meg tudja fogni az embert, hogy utána alig tudja visszatenni a filmet a polcra :-)

szerintem...