Téma: Tûzvonalban

offtopic
Vinogradov 2009 jan. 14. - 22:45:47
(476/876)
Meg úgy egyáltalán, befejeztem.
Nincs túl sok értelme ezen lovagolni...

Látom, ez a sorozat "populárissá" vált (elég baj az)

Csak azt nem értem, hogy a régi nagyok, a jobbnál jobb hatvanas-hetvenes-nyolcvanas évekbeli tévésorozatok, amelyek tényleg szóltak valamirõl, lett légyen az történelmi vagy irodalmi téma, miért nem érdeklik a lóf*szt se...

Illetve hülye vagyok, dehogynem értem...
offtopic
Vinogradov 2009 jan. 14. - 22:40:18 Előzmény lechamane
(475/876)
NO COMMENT
weine 2009 jan. 13. - 21:14:17
(474/876)
mikor van az ismétlés?Lemaradtam az elsõ részrõl sajna.
Papa dog 2009 jan. 12. - 18:59:27 Előzmény Vinogradov
(473/876)
Azt hiszem, most csúcsra járattad magad, szerintem itt kellene abbahagynod. A kritikai észrevételed mennyiségének és minõségének az arányát nem hiszem hogy túl tudnád szárnyalni. Valami azért érdekelne? Írtad, hogy "a nem muszáj nézni" miatt ment tönkre a "királyi" tv, 10-12 év alatt. Saját tapasztalat? 10-12 évvel ezelõtt már ilyen dolgok foglalkoztattak? Minden elismerésem.
Papa dog 2009 jan. 12. - 18:49:48
(472/876)
hölgyeknek bocsánatkérés jeléül virtuális virágcsokor, férfi embereknek pedig egy korsóval.
Papa dog 2009 jan. 12. - 18:48:01
(471/876)
Ez az én hibám. Egy kicsit félreérthetõen fogalmazhattam. Természetesen az nagyon is pozitív, ha valakinek önálló véleménye van, legyen az bármilyen is, illetve tudja tolerálni más véleményét és nem akarja meggyõzni a saját hülyeségérõl. Úgy emlékszem írtam is, hogy tisztelet a kivételnek. Ha valaki megbántottam volna, attól elnézést kérek. Az viszont irritál, ha nyilvánvaló, hogy valaki megalapozatlanul ontja magából a negatív kritikát. Ha nem tetszik nem kell nézni, ott vannak szórakozás gyanánt a kereskedelmi csatornák n+1 alkalommal ismételt mûsorai. Legyünk büszkék arra, hogy végre van egy MAGYAR sorozat, film, amiért érdemes leülni a tv elé.
9/10
lechamane 2009 jan. 12. - 15:09:58 9/10 Előzmény Vinogradov
(470/876)
Vizesre rögögtem magam. Csak azt nem értem, hogy ha ilyen haloványnak tartod minden idõk egyik legjobb hazai gyártású sorozatát, akkor miért pocsékolod arra a drága idõdet, hogy osztod itt az észt; mirõl akarsz meggyõzni bárkit is, ha tudod, hogy a vélemény mindig szubjektív és a népszerûség nem minõségi kategória?, ja, és a közszolgálati televízió nem azért tart ott, ahol tart, mert vannak, akiknek tetszik a Tûzvonalban vagy egy másik produkció, ez politikai kérdés (most, hogy a mai nappal negyedszerre sincs elnök), és semmi köze sorozatok megítéléséhez, az meg hogy a pozitív véleményalkotók többsége húsz éves, kikérem a magam és mások nevében, ti. én még a Hoszú forró nyarat is láttam még a tévében - számold ki, hány éves vagyok - és kikérem azok nevében is, akiknek csak azért nem hangoztathatják a pozitív véleményüket, mert egyesek megítélése szerint húszévesen a nevük még kuss, úgyhogy péntekenként lökj be inkább magadnak egy dvd-t vagy kapcsolj el az RTL-klubra!
pitiboy 2009 jan. 11. - 22:12:50
(469/876)
Én egyáltalán nem értem a nem tetszõket
Az elsõ két évad a feszültség fenntartása mellett rengeteg szellemes párbeszédet tárt elénk melytõl egyaránt izgalmas és szerethetõ sorozatot láthattunk szerintem. Ha valaki nézte az elsõ két évadot folyamatában, akkor bizonyára igazolni is tudja, hogy elõre nem megjósolható, izgalmas de követhetõ fordulatokkal találkozhattunk részrõl részre. Ezt várom az új évadtól is.

A média által körbehordozott nap-mint-nap látott emberekre én is allergiás általában vagyok, de szerintem objektíven Buci a színház mellett más filmekben és itt is hozta már a magyar szinten átlagosan produkált mérce felettit.
Ha a "fõszereplõ" mégsem tetszett, akkor is érdemes az ellent is számba venni hiszen egy filmet nem a jó fõszereplõ viszi a hátán. Az elsõ két évadban a kimondottan élvezhetõ és hihetõ szereppel örvendeztetett meg minket Balikó Tamás és László Zsolt.

Az alábbi cikkben olvasható a finanszírozással kapcsolatban zúgolódók számára vélhetõleg hasznos információ:
"Ez nem kis feladat. Ugyanis a közszolgálatiság, illetve a médiatörvény nem teszi lehetõvé szponzorok bevonását, csak filmes és más hivatalos forrásokra tudunk támaszkodni. Gyakorlatilag a médiatörvény miatt gúzsba kötve táncolunk" - füstölgött korábban Hábermann.
http://www.origo.hu/teve/20090110-uj-terroristak-tuzvonalban-itt-a-3-evad.html

A magyar filmezést pedig általában össze lehet hasonlítani a külföldi sztárgyárakkal, csak véleményem szerint felesleges. A minden részben 20 jármûvet felrobbantó látvány és adrenalin dramaturgiára épülõ méregdrága produkciók helyett itthoni témát is felkaroló, emberi helyzeteket felsorakoztató filmet sokkal szívesebben nézek.
Véleményem szerint a népnemzeti befutott magyar filmek jórésze egyáltalán nem hajazott külföldi produkciók. Ettõl lettek egyediek. És a miénk.
Vinogradov 2009 jan. 11. - 10:17:04 Előzmény Papa dog
(468/876)
"Nézegetem az okosakat és bölcseket szólók életkorát. Némelyik ember 20 éves korára mekkora "élettapasztalattal" és kritikai rutinnal rendelkezik. Egy sorozatot lehet szeretni, gyûlölni, aki véleményt mond - legyen az negatív is - róla, feltételezni lehet, hogy megnézi. Hiba lenne azonban amiatt utálni egy ígéretes magyar próbálkozást, mert az egyik színészt nem szereti valaki, mert nem szimpatikus neki. Az is hiba lenne, ha egy színészt csak a sorozat alapján ítélnénk meg, illetve a kereskedelmi csatornán betöltött szerepe miatt. Talán ha venné mindenki a fáradtságot és elmenne egy olyan darabot megnézni, amiben szerepel, esetleg kettõt is megnézne, esetleg helyesbítené a felületes véleményét, utálatát."

Na, akkor dióhéjban, és a személyeskedõ hangoktól eltekintve:

1. Az "ígéretes magyar próbálkozás" a leginkább szubjektíven értelmezett fogalmak egyike, melyeket valaha hallottam

2. A szóban forgó színészt szerintem senki nem ítélte meg itt, a topicban az általad említett szempontok alapján - legalábbis a közelmúltban biztosan nem...

Attól függetlenül egyébként, hogy Bucit két színdarabban is volt szerencsém megtekinthetni, ahol viszonylag tûrhetõ alakítást nyújtott - de ha közelebbrõl néztem volna õtet (én középtájt szeretek ülni a színházak többségében), valószínûleg sokkal lesújtóbb lett volna a kritikám rá nézve, mert ugyanazokat a gesztusokat, azt a vergõdést láthattam volna, mint a filmekben - azt kell, hogy mondjam, egy igazán kiemelkedõ színész, ha játszik, mindegy, hogy a kamerának vagy a közönségnek teszi, ha arról van szó, milyen színvonalú alakítást nyújt.

Csortos Gyula pl. szinte csak vígjátékokban szerepelt, mégis meg tudta csillogtatni a sokoldalú tehetségét ezekben is, s mivel már csak e filmtekercsek maradtak fenn, amelyek megörökítették a játékát, megítélni õt elsõsorban ezek alapján tudjuk, ám hasonló pozitív kritikákat kaphatna e néha kifejezetten buta filmek alapján, mint anno a kortársaktól a színházi szerepek megformálásáért.

Buci esetében viszont, a színházban tûrhetõ, filmben kevésbé tûrhetõ a produkciója és ez, fõszereplõrõl lévén szó, azért valamennyit csak nyom má' a latban...



"Meg aztán nem fontos nézni a sorozatot, a nyugalmatok megõrzése érdekében. Ott van a könyv. Az olvasás nem öl, nem butít, nem dönt nyomorba, nincs reklámokkal szabdalva."

Ne aggódj annyira, van mit néznem péntek esténként - ha másképp nem megy, belökök egy dvd-t...

Amúgy meg, az ilyen "nem muszáj nézni" nézõi magatartás miatt jutott a magyar közszolgálati televíziózás tíz-tizenkét év alatt oda, ahol ma tart...
offtopic
Papa dog 2009 jan. 10. - 17:34:32
(467/876)
Annyit még szeretnék hozzáfûzni az elõzõhöz, hogy tiszteletben tartom és elfogadom mindenki véleményét. Részemrõl is csak véleménynyilvánítás történt, önálló vélemény nyilvánítás.
Papa dog 2009 jan. 10. - 17:30:53
(466/876)
Nézegetem az okosakat és bölcseket szólók életkorát. Némelyik ember 20 éves korára mekkora "élettapasztalattal" és kritikai rutinnal rendelkezik. Egy sorozatot lehet szeretni, gyûlölni, aki véleményt mond - legyen az negatív is - róla, feltételezni lehet, hogy megnézi. Hiba lenne azonban amiatt utálni egy ígéretes magyar próbálkozást, mert az egyik színészt nem szereti valaki, mert nem szimpatikus neki. Az is hiba lenne, ha egy színészt csak a sorozat alapján ítélnénk meg, illetve a kereskedelmi csatornán betöltött szerepe miatt. Talán ha venné mindenki a fáradtságot és elmenne egy olyan darabot megnézni, amiben szerepel, esetleg kettõt is megnézne, esetleg helyesbítené a felületes véleményét, utálatát. Meg aztán nem fontos nézni a sorozatot, a nyugalmatok megõrzése érdekében. Ott van a könyv. Az olvasás nem öl, nem butít, nem dönt nyomorba, nincs reklámokkal szabdalva.
Vinogradov 2009 jan. 10. - 17:14:02
(465/876)
Nem éppen azokra a sorozatokra gondoltam, amelyek a magyar tv-ken legtöbbször feltûnnek német sorozat címén a Guldenburgoktól a Dunai helyszínelõkig (kivéve a Bohócot és a Cobra 11-et, ami klasszisokkal jobb, mint a Tûzvonalban), hanem az olyan igényes sorozatokról és minisorozatokról, mint teszem azt a Kívánságok fája, a Trenck vagy a Mann család regénye...
Vinogradov 2009 jan. 10. - 11:04:36
(464/876)
"ez a sorozat minimum az utolso ket evtized legjobbja,pont."

Na hát, itt van a kutya elásva, hogy valószínûleg tényleg ez az...
De én erre nem lennék túl büszke, mert az elmúlt két évtized a tévés produkciók nagy válságát hozta Mo-n, és elég szomorú, hogy ennél jobb nem sikeredett...



"minden jo benne: a sztori,a szineszek,a rendezes.de nekem a legjobban a dialogusok tetszenek.minden elismeresem a forgatokonyviro(k)é!!"

Mondanom sem kell, hogy egyáltalán nem értek egyet... A színészekrõl (néhány remek kivételtõl eltekintve) már mindent elmondtam, a fõszereplõ pedig sajnos elviselhetetlen.
A dialógusok néha tényleg elég jól sikerültek, de azért annyira nem lennék büszke rájuk + vannak elég gyengén megírt jelenetek is.
A rendezésben pedig nem tapasztaltam semmi újdonságot...
Illet volna?


"a tortenetek erdekesek,izgalmasak (bezony azok!),es azon ritkasagok koze tartoznak,amikben SZORAKOZTATVA kepesek népnevelni.mert van bennuk az is,de ebben a sorozatban ez egyaltalan nem idegesito.meg lehet õrülni,amikor a népnevelés a kepernyon cukorszirup-patakokban csorog alá..."

Én nem tapasztaltam népnevelõi szándékot, annál inkább a rendõrség ódákba átmenõ dícséretét, holott nem lenne semmi végre egy olyan sorozatot összehozni, amiben a magyar rendõrséget annak ábrázolnák ami (nem pedig még mindig az ötvenes-hatvanas évek sematizált képét kellene sulykolni a jónépbe): egy demoralizált, gyenge szervezetként, ami odacsap, ahova nem kéne, és pont oda nem, ahova kéne - plusz olyan energiával tologatja az aktákat innen oda, amelyet máshol az ügyek megoldásába fektetnek...



"ez a harmadik szeria is igeretesen indult,remeljuk a tovabbiakban sem kell csalatkoznunk.Blasko Peternek pedid 'standing ovation'!!sajnalom,hogy nem vette at a Kossuth-dijat..."

Azt viszont én is elismerem, hogy Blaskó káprázatos volt a tegnapi részben, csak miatta fogok belepislantani a következõbe is (ahogy Jordán miatt kezdtem el egyáltalán nézni), mert hihetetlenül jó képességû, profi színész és a karaktere tényleg nem a legrosszabbul megírt a sorozattörténelemben.
Vinogradov 2009 jan. 10. - 10:52:47
(463/876)
"Pontosan ebben az ellentmondásban van a kutya elásva.
Teljesen igazad van abban, hogy a kereskedelmi tv-k beindításával a magyar tv-filmgyártást lehúzták a WC-n. Bizonnyal sokkal olcsóbb volt a multicégeknek bevált sorozatokat, mûsorokat vásárolni a nemzetközi piacon, mint saját alkotócsoportot fenntartani és mûködtetni.
Viszont ebben mi nézõk is legalább annyira hibásak vagyunk. Mert hagytuk."

Így igaz, abszolút egyetértek...



"És most, amikor végre kezdenek kimászni a kút mélyérõl, és a szándék mellett megjelenik a képesség is, akkor kutya kötelességünk, hogy mi: nézõk biztatással, építõ javaslatokkal segítsük õket.
Nem tudom mibõl gondoltátok, hogy a magyar tvfilm, mint valami Lázár, felpattan sírjából és rögtön tökéletes lesz. Ahhoz sok próbálkozásra és erõfeszítésre van szükség. De ez a mi támogatásunk nélkül nem sikerülhet nekik."

Nagyon tetszik ez a gondolatmenet, meg egyáltalán, ez az evolucionista szemlélet - bárcsak oszthatnám a nézeteidet.

Nem zárható ki a lehetõség, hogy igazad van, csakhogy én már nem egy esetben vártam, ha nem is a lázári gesztust, de a látható fejlõdést mindenképpen.

Plusz a Tûzvonalban c. alkotásban én sem szándékot, sem képességet nem fedeztem fel: nekem nem úgy tûnik, mintha bármiféle fejlõdést indukált volna ez a sorozat. Azt sem hiszem, hogy jó úton halad - egyébként.
De ezek mondjuk szubjektív dolgok...

Elég körülnézni: a Magyar Televízió még a nyolcvanas években is olyan nagyszerû koprodukciós sorozatokban mûködött közre, mint a magyar-NDK-s "Johann Sebastian Bach" - Kozák András volt a weimari herceg - vagy a francia-magyar "Helló, Einstein!".

Ma hol van nemzetközi szinten?
Gyártott valami külföldre szállíthatót, akár csak az elmúlt tíz évben?
A válasz egyértelmû!

Egyébként amilyen hirtelen romlott el a helyzet a nyolcvanas évek végén és a kilencvenes évek elején a rossz kultúrpolitikai hozzáállás miatt, olyan hirtelen, szinte a semmibõl lehetne olyan produkciókat összehozni, amelyek nemzetközileg is értékelhetõek.

Nem akciósorozatról beszélek itt, hanem akár egyszerû hétköznapi drámáról, ami nem kerül olyan sokba, viszont hozzájárulhat a nemzetközi presztízs visszaállításához, amely jelen pillanatban a magyar tévék esetében NEM LÉTEZIK.

Biztosan lennének tehetséges, tanult fiatal szakemberek, akiknek szándékkal és képességgel egyaránt rendelkeznek, plusz képesek lennének olyan sztorikat összehozni, amelyek végre nem a fejlõdés utáni kullogást, hanem magát, a fejlõdést mutatnák, de amíg a Adamska Hrvatskák uralják a magyar közszolgálati televíziózást...

Talán patetikus a hasonlat, de Ady Endre nem a semmibõl lett?
Neki talán kellett támogatás ahhoz, hogy összehozza, amit összehozott?
Nem, ahogy ehhez sem kell...
Tapasztalatok alapján, mégis ösztönbõl és lelkesedésbõl kell dolgozni, ennyi, az igyekezet itt nem elég a színvonalhoz.



"Nyilván, hogy a Tûzvonal nem ér fel a nyugati sorozatokhoz....még. De már jó úton jár!! És ha mi értékeljük fáradozásaikat, akkor õk is nagyobb kedvvel fognak tovább menni az úton. És ki tudja néhány év múlva már õk is ugyanolyan jó filmeket készítenek majd, mind elõdeik."

Õszintén az értelmetlen fáradozásokat nehezen tudom értékelni. Ha valamit tényleg össze akartak volna hozni ebbõl, akkor, vagy szánnak rá elég pénzt és idõt, vagy, ha tényleg fejlõdést akarnak, koprodukciós sorozatként gyártják meg ezt az izét, hogy nemzetközi szinten, elsõ kézbõl szerezzenek tapasztalatokat, vagy olyan sztorit hoznak össze, ami mellett a látványvilág már senkit nem érdekel (mondjuk egy magyar "Drót-ot") stb. stb...
pirosaranyka 2009 jan. 10. - 10:46:05
(462/876)
no,akkor hadd irjak en is nehany szot.:)

ez a sorozat minimum az utolso ket evtized legjobbja,pont.
minden jo benne: a sztori,a szineszek,a rendezes.de nekem a legjobban a dialogusok tetszenek.minden elismeresem a forgatokonyviro(k)é!!

a tortenetek erdekesek,izgalmasak (bezony azok!),es azon ritkasagok koze tartoznak,amikben SZORAKOZTATVA kepesek népnevelni.mert van bennuk az is,de ebben a sorozatban ez egyaltalan nem idegesito.meg lehet õrülni,amikor a népnevelés a kepernyon cukorszirup-patakokban csorog alá...

ez a harmadik szeria is igeretesen indult,remeljuk a tovabbiakban sem kell csalatkoznunk.Blasko Peternek pedid 'standing ovation'!!sajnalom,hogy nem vette at a Kossuth-dijat...
Mara60 2009 jan. 10. - 08:05:56
(461/876)
"Majd egyszer, a közeljövõben úgy kiálthat fel valaki, aki végre valami tényleg nagyon igényesen kivitelezett dolgot akar összehozni Mo-n a sorozatok terén és persze megfúrják
...

Csak hozzászoktattak minket ahhoz, hogy ha nincs ló, akkor jó a szamár is..."

Pontosan ebben az ellentmondásban van a kutya elásva.
Teljesen igazad van abban, hogy a kereskedelmi tv-k beindításával a magyar tv-filmgyártást lehúzták a WC-n. Bizonnyal sokkal olcsóbb volt a multicégeknek bevált sorozatokat, mûsorokat vásárolni a nemzetközi piacon, mint saját alkotócsoportot fenntartani és mûködtetni.
Viszont ebben mi nézõk is legalább annyira hibásak vagyunk. Mert hagytuk.

És most, amikor végre kezdenek kimászni a kút mélyérõl, és a szándék mellett megjelenik a képesség is, akkor kutya kötelességünk, hogy mi: nézõk biztatással, építõ javaslatokkal segítsük õket.
Nem tudom mibõl gondoltátok, hogy a magyar tvfilm, mint valami Lázár, felpattan sírjából és rögtön tökéletes lesz. Ahhoz sok próbálkozásra és erõfeszítésre van szükség. De ez a mi támogatásunk nélkül nem sikerülhet nekik.

Nyilván, hogy a Tûzvonal nem ér fel a nyugati sorozatokhoz....még. De már jó úton jár!! És ha mi értékeljük fáradozásaikat, akkor õk is nagyobb kedvvel fognak tovább menni az úton. És ki tudja néhány év múlva már õk is ugyanolyan jó filmeket készítenek majd, mind elõdeik.
Vinogradov 2009 jan. 10. - 00:23:30
(460/876)
Nem egyáltalán nem, különben bele se néztem volna...

Nem szeretem Stólbucit, de (sokadszorra) adtam egy esélyt neki, hátha változik majd a véleményem...

Nem változott...
Béka09 2009 jan. 10. - 00:19:21
(459/876)
"stólbuci" sokoldalúsága meg többek között megmutatkozik ..hogyan?? Láttad már színházban is vagy csak a tvben??? Nézd meg színházban és akkor remélhetõleg te is belátod,hogy jó színész.A tvben nyomják ,középpontban van.És tudjátok mit? Jól csinálja! Éljen meg ,éljen jól ,mert ne a színházból tarja el a családját és pörögjön amíg tehetei ,mert a média kiszámíthatatlan..egyik napról a másikra tesznke nekünk a képernyõre valaki mást akit majd "utálhatunk" DE -ha tetszik ,ha nem- feszt nézni fogjuk!
10/10
rapanui 2009 jan. 10. - 00:19:12 10/10
(458/876)
Valós életben nem létezik raccsoló ember?
Legalább neki nem kell megjátszania:)
Valahogy féltem hogy a végén ide l(y)ukadsz ki, mert különben tetszett minden amit írtál. Ugyanis szerény tapasztalatom szerint akik Stohl Andrást nem "birják", kivétel nélkül lehúzták a sorozatot. Ugye nálad nem az antipátia játszotta a fôszerepet?
Béka09 2009 jan. 10. - 00:15:19
(457/876)
"Mit ismerjek el rajta?"..........
azt ,hogy nem kötelezõ nézni ,ha nem tetszett és "kikapcsolható"..vagy át..ahogy neked jobban tetszik---rengeteg csatorna van,lehet ,hogy találsz kedvedre valót..,ha nem ..háát biztos még akad könyv amit még talán te sem olvastál...rossz sorozat a tvben? : jó könyv a kézben..ennyi..Mi meg (akiknek tetszik) nézzük,élvezzük..és majd olvasunk,ha olyan filmet adnak ,ami nekünk nem tetszik