Téma: Tûzvonalban

miskabácsi 2007 dec. 18. - 08:43:53
(96/876)
Na, megnéztem:Rosszfiúk c. film, Lehota Árpádot alakítja.
miskabácsi 2007 dec. 18. - 08:42:02
(95/876)
A karakter alatt azt értettem, hogy kitûnõen írták meg a figurát: a nem túl nagy agykapacitású, de precíz, anyjával élõ, nulla magánéletû, lelkiismeretes, érzékeny örsparancsnokét.Akit Cserna Antal tényleg nagyszerûen alakít, bár valami hasonlót láthattunk tõle -aki látta- a Tibi vagyok, de hódítani akarok c. filmben.Tehát a szövegek is tetszenek, amiket a szájába adnak:)Erre a karakterre odafigyeltek az alkotók, sok karakter viszont nem kapott ennyi törõdést.Tetszik még a helyi roma rendõrfiú karaktere és játéka is.Szerintem Pircsi alakítása nem olyan rossz, de tény, a lányok szövegeire nem figyeltek oda kellõképpen, és az Alter barátnõjét alakító színésznõ kiborulásai annyira rosszul sikerültek, hogy már-már paródia számba ment.Ellenben Stohl Andrást is láttam már szinte ugyanezt az alakot hozni, ugyanezekkel a gesztusokkal, hangjátékkal, mindjárt leírom, hogy hol.( Tornatanárt alakított ugyanígy, nekem õ semmi nóvumot nem mutat, mindig az idegbeteg tornatanár alakítása jut eszembe róla.)Leírom a film címét mindjárt.
efes 2007 dec. 17. - 17:24:18
(94/876)
jaja. kameramozgás túl van spilázva, fõleg, hogy közben meg végig hallani az operatõr lábainak csikorgását a murván... nem értem, mért kell azt a rohadt kamerát rángatni, mintha ez lenne az egyetlen eszköz a jajjdefeszült akció megmutatásához...

azért is bosszantó, mert én magamon is feszült izgalom és figyelem jeleit vettem észre magamon, amelyeket sajnos magyar filmek esetében a lehetõ legritkábban tapasztalok.

tehát: operatõrt kirúgni, színészekkel kicsit többet próbálni, és õket visszafogni. akkor nem lesz baj.
murci 2007 dec. 17. - 16:37:09
(93/876)
ja, egen, színésznek ok, csak vki azt írta, a karaktert imádja... Na mert az elég nyomi :)
10/10
dunnyuska 2007 dec. 17. - 15:04:55 10/10
(92/876)
Móriczon a fafejûségét lehet szeretni, de ez csakis Cserna Antal érdeme. Szerintem szenzációs a fickó!
Az a bizonyos kameramozgás pedig század-másodpercnyire volt attól, hogy a férjem bedobja a törülközõt, és már én is azon voltam, hogy elkapcsolok, mert rettenet volt.
murci 2007 dec. 17. - 14:51:54
(91/876)
igen, meg a színészesdire járó rendõrnõ szerepét is gyengén alakítják... õk ketten valahogy kilógnak a többi remek színész közül. PEdig lehet, másban jók õk is.
murci 2007 dec. 17. - 14:47:39
(90/876)
mit esztek ennyi re Móricon? :)

amúgy asszem 17 részre szólt a forgatókönyv. vagyis már csak 2-t tippelek.

sztem is tényleg egyre jobb, már-már remek a sorozat. de azt mondom, még mindig az íróknak köszönhetõen - a megfilmesítés nem ritkán gyagyi felké hajlik - pl. ahogy körbevették az örs rendõrei Bordás szeretõjét, vmi õrnagyot: hát pl. az a hektikus (persze, másnak szánták) kameramozgás rettenbetesen sikerált.
10/10
dunnyuska 2007 dec. 17. - 14:43:52 10/10
(89/876)
Most vettem észre, hogy a színlapról hiányzik Otyó, jó lenne pótolni, mert Varju Kálmán is állandó szereplõje a sorozatnak.
10/10
dunnyuska 2007 dec. 17. - 14:23:13 10/10
(88/876)
Móricz nekem is az egyik kedvencem, de most Gergõ bá nagyon befûtött, hogy át akarja helyeztetni. Én nem akarom, nekem MÓRICZ KELL!
10/10
sutty 2007 dec. 17. - 07:47:43 10/10
(87/876)
Úgy tûnik a fõszereplõ segítõkész barátnõje a beépült ember. Ez már a 24-ben is így volt, és a következõ bújkálós-kergetõzõs kriminél már az elején tudni fogom mi az ábra.
10/10
kivagy.ok 2007 dec. 16. - 21:24:38 10/10
(86/876)
Néztem, néztem....és ámultam az újabb fordulatokon!Mert az volt bõven :)
Eljutott a film arra a szintre, hogy nem lehet mellette telefonálni, kötögetni, de még technikai szünetet sem tartani, mert akkor az ember fia/lánya lemarad a történésekrõl.
Csak így tovább,kedves alkotók!!!
Norinaaa 2007 dec. 16. - 20:53:48
(85/876)
de de Miskabácsi,kommentálj csak,én kíváncsi vagyok,te miket vettél észre:)
miskabácsi 2007 dec. 16. - 19:45:11
(84/876)
Mondtam én, hogy nem jó a sorozat?:)Igazatok van, a Vészhelyzeten meg sok sürgõsségis doki dühönghet.Ma mindenképpen nézem, és ígérem,nem kommentálom a bakikat.Mindjárt kezdõdik!
Norinaaa 2007 dec. 16. - 18:18:51
(83/876)
Szerintem baromi jó sorozat,kíváncsi vagyok a mai részre is:)
Ne hari,hogy ezt mondom,de azért van benne pár gyenge karakter..pl:Pircsi..Baromi jó színészek is vannak benne pl:Cserna Antal,Jordán Tamás..De akivel valahogy nem tudok megbékélni,az a Krisztát alakító Juhász Réka..
10/10
barpi 2007 dec. 16. - 16:52:07 10/10
(82/876)
Nekem mondhat bárki, bármit ez egy nagyon jó sorozat. Amikor C2 gyalog átment ütésbe, azt hittem leesik az állam. :) 3x megnéztem és még akkor is röhögtem. Viszont Szivar sírása már annyira élethû, hogy zavar.
Miskabácsi: Köszi a sok infót a joggal kapcsolatban. Érdekes és tanulságos volt, de ez mégis csak egy film. Elhiszem, hogy gyakorló jogászként idegesít, de kapcsolj ki Te is, és szórakozz. Szuperman sem tud repülni, a pókember nem tud hálót kilõni a csuklójából, stb. Mégis jót lehet szórakozni ezeken a filmeken is.
Nem tudjátok hány részesre tervezték a sorozatot? Mert vessetek rám követ, de én elnéznék még pár száz részt.
10/10
sutty 2007 dec. 16. - 16:43:25 10/10
(81/876)
A játékfilm nem ismeretterjesztõ mûfaj. Ez egy kitalált történet. Bármilyen történés vagy szereplõ egyezése valamilyen valós dologgal csupán a véletlen mûve.
Zsul 2007 dec. 16. - 16:08:39
(80/876)
Fura, hogy én még sose láttam a filmet, mégis tetszik.:) Úgyértem végre dolgoztak is a filmkészítõk. Mást is látunk, mint a Kisváros szint:) Ezzel együtt nagyon tetszett a jogi elemzés.:) Ezt a kérdést le lehet zárni azkzal, hogy a jogszabályokat természetesen õk is megszegik saját érdekük szerint, de nem így, nem ilyen formában. A jog az egy viszonylagos rendszer... pl. az országgyülés folyamatosan meggsérti a saját maga által hozott alaptörvényi rendelkezéseket (ezt szokás alkotmánynak nevezni), mert nem teljesíti a 19. paragrafus c) és d) pontjkát. Ennek kellenére soha nem történik semmi... bezzeg, ha mi sértünk törvényt...:) Szóval a jog az egy viszonylagos valami...
10/10
kivagy.ok 2007 dec. 16. - 13:02:14 10/10
(79/876)
Sok mindent kiírhatnának, sok film elejére/végére, de ez nem változtatna a filmélményen. A Tûzvonalban nem dokumentumfilm (szerencsére), hanem izgalmas játékfilm. Más filmeknél más szakemberek "tépik a hajukat", gyakran a profi amerikai filmek is hemzsegnek a szakmai baklövésektõl.
miskabácsi 2007 dec. 16. - 09:25:08
(78/876)
sziasztok!Nekem is tetszik a sorozat, nem az elejétõl, de nézem, és várom a fejleményeket.A karakterek jók, a történet is, az örs állományát alakító színészekkel sincs gond, csak egy zavar: a jogi szakértõ munkája.Büntetõjogászként a hajam tépem, milyen hülyeségeket írtak be és hagytak benn a jogi szakértõ igénybevétele ellenére a sorozatban.
1.a magyar jogban rendõr ellen csak és kizárólag ügyész nyomozhat
2. a feljelentést NEM lehet a Be. szerint visszavonni.
Ebbõl következõen, a leghülyébb örsparancsnok is tisztában van vele, hogy Picur és ügyvédje nem vonhatja vissza a feljelentést, fõleg közvádas ügyben , ezért felesleges megvernie, mert nem érhet el célt (ha azért veri meg, hogy vonja vissza a feljelentést-amit nem is lehetne -, igazságszolgáltatás elleni bûncselekményt követ el a súlyos testi sértésen kívül, és a nyomhivatal nyomozza, nem a barátnõje, vagy a kerületi rendõrök( rendõr zaklatta kihallgatás alatt, ez a nemi erkölcs elleni bûncselekménnyel halmazatban ún. hivatali bûncselekmény is, és mivel rendõr az elkövetõ, NEM az RSZVSZ nyomozója, hanem az ügyész nyomozza), továbbá, hogy Bordást idézik az illetékes ügyészségi nyomozó hivatalhoz kihallgatásra ( nem egy RSZVSZ-es hígagyúval jelenik meg a pipogya ügyész, és elnézést kér, hogy zaklatja a volt kommandós urat, aki leugatja, és kiküldi a szobából), ahol jegyzõkönyv készül a vallomásáról, addig is szépen felfüggesztik.
3.Rengeteg hatásköri-illetékességi tévedés van a sorozatban, ami félrevezeti a nézõket:emberölésben nem a kerületi kapitányság nyomoz, rendõrök elleni vagy általuk elkövetett cselekménynél nem a rendõrség.
Továbbá addig lenne rendõr Bordás, amíg leugat egy bírót, ügyészt, vagy felettesét.A hierarchiában ugyanis a leugatottaknál õ sokkal kisebb pont.És Bordás karaktere sem parancsolhat nem rendõrnek.Sajnos, minden rész hemzseg a jogi nonszenszektõl (mikor, kit hallgathat ki, és hogyan az örsparancsnok, mikor kerületé az ügy, stb.), amin felhúzom magam, ezért jobb lenne, ha Garamvölgyi helyett egy gyakorló szakembert bíznának meg a szakértéssel, vagy kiírnák a film elejére, hogy nemcsak a szereplõk kitaláltak, és semmi közük a valósághoz, de a filmnek se sok köze van a magyar joghoz.Amúgy a történet és a szereplõk tényleg jók, nem õk tehetnek róla, hogy mit adnak a szájukba.Buci is meglepõen jó, de a kedvencem Móricz karaktere.
Pünkösdi Kató 2007 dec. 10. - 23:26:26 Előzmény lo1
(77/876)
Köszi, hogy visszalehet nézni a sorozatot. Ez a negyedik rész, amit láttam, az elsõt láttam, aztán Buci miatt tiltakoztam. De mindig elovlastam a tartalmat, így nagyjából képben voltam. 3 hete nem bírtam tovább, azóta nézem és sajnálom, goy nem láttam jónéhány részt.

Nekem is tetszik a sorozat, Bordás üvöltése a legjobb. Igen hatásos, jó hogy nem vagyok ott, mert akkor leugatta volna az összes hajamat. Móricról nem is beszélve. :))
A lányok tényleg gáz, sokkal jobbak lehetnének, mintha olvasnák a mondatokat.
Pircsi mai szövege tetszett, amikor Móricról beszélt a kalapos palinak.