pneklara 2011 nov. 06. - 15:12:49
(901/1281)
dr Proktor - a rosszhiszemû, és rossz szándékú családokat alapból leírhatjuk, gyermekestül, mindenestül. Gondolom egyet értesz azzal, hogy a tudást nem úgy mérik, hogy tölcsérrel a fejbe. A tanítás bipoláris folyamat, minden külsõ hatás belsõ tényezõkön át valósul meg. Az a család, amelyiknek a tudás nem érték, nem belsõ meggyõzõdés, és a tanár leköpése, kigúnyolása, fenyegetése az egyetlen gondolata az iskoláról, azokat ki is hagyhatjuk a számításból. 20 év alatt tönkre lehetett tenni az iskolaügyet, fejlõdésnek indítani 3 emberöltõ is kevés. Ha most hozzákezdenének is 150 év, hogy a tudás visszanyerje megbecsülését.Szerencse, hogy vannak azért még olyanok, akikbõl nem sikerült kiölni ezt a tudatot és törekvést.
Igen, ezt a demokráciát feltûnõen sokat emlegeted, mint gyereknek a Jézuskát szokták, hogy õ mindent lát. Abban ugye kiegyezhetünk, hogy itt közel/távol, jelenben/múltban és jövõben nem látsz demokráciát. Mert kénytelen volnék tételesen felsorolni a demokrácia ismérveit, és már az elsõ két pontnál azt kellene mondanunk, hogy hagyjuk!
Azért felekezeti iskolákban nem csak atyák lelhetõk fel, akik osztják a maguk igazát,felekezettõl is függ, hogy mirõl esik szó.
offtopic
drProktor 2011 nov. 06. - 12:16:02 Előzmény drProktor
(900/1281)
Nekem, úgy általában semmi bajom ám a "honatyákkal",
biztos van köztüK aki "megsiratta" a zsinórgyárat is,
meg aki a pedagógusokat siratja, meg tán olyan is aki mindkettõt,
eahogy olyan is, hogy gyiket sem.
Az a határ, amelynek egyik felén a sztem oda való,
a másik felén a sztem nem oda való "hona(t/n)yák terülnek el,
nincs különösebb összefüggésben ezzel(hogy t. mit "sirattak")
Nem attól lesz sztem egy "hona(t/n)ya" nem odavaló, vagy oda való,
hanem attól, hogy - biztos unod -, de nem tehetek róla:
demokatikusan képes-e politizálni, vagy sem.
Hogy mit "sirat el", az ehhez képest általánosságban mindegy
offtopic
drProktor 2011 nov. 06. - 11:20:26 Előzmény pneklara
(899/1281)
"Rosszul a jószándékú, de szegény családok járnak."

Sztem nem csak a jószándékú szegények,de a rossz szándékúak is.
Azért ne hagyjuk ki az elvi lehetõségét, hogy olyan is lehet.
Persze az ember "igazságérzete" jobban tiltakozik,
ha az áldozat "jószándékú"!
Pedig egy demokratikus jogállamban, EGY ÉPESZÛ helyen a "rossz szándékot"
nem a gyerekekkel való kiszúrással büntetik(ha esetleg büntetik is).
Egyébként sztem az egész országgal szúrnak ki, nem csak a jószándékú szegényekkel,
a jóeszû gyerekeket majd buzgó, szentéletû kanonokok agymossák.
pneklara 2011 nov. 04. - 16:16:27
(898/1281)
Ha ennél mélyebbre süllyed az oktatás ügye, akkor úgy kell nekünk.
Sokan nem fogják érzékelni, mert ma van már annyi felekezeti, alapítványi iskola,hogy azok a szülõk, akiknek eljut a tudatáig, hogy az ember egyetlen esélye a jövõjére nézve az, ha magasszintû tudást szerez a gyereke, azok a csemetéiket ilyen iskolába íratják. Ott van fegyelem, követelmény. Nyilván jó tanárokat alkalmaznak,s a szülõ együttmûködik az iskolával, nem ellenére tesz.A középiskola detto, de akár már külföldi is szóba jöhet.
Rosszul a jószándékú, de szegény családok járnak. Pláne, hogy a közoktatásban fixa idea lett ez az integráció, s a pedagógus erejének, türelmének nagy részét lekötik a kezelhetetlen, nevelhetetlen, motiválatlan, visszahúzó gyerekek.
El is lehet képzelni, ha egy liter tokaji aszúba beöntünk 1 dl ecetet, akkor várhatjuk-e, hogy a nemes nedû magához húzza fel az ecetet. Na mindegy, akik ezt a baromságot kitalálják, és szorgalmazzák, azok gyerekei nem ilyen iskolába járnak. Nagyapám frappáns mondása szerint meg könnyû más f-val a csalánt verni.
Biztos sírtak akkor is a közéletünket meghatározó honatyák, mikor látták, hogy minden üzemet, gyárat bezárnak, felveri azokat a gaz, az erõteljes, egészséges dolgozó emberek meg elmentek nyugdíjasnak, de valahogy nem figyelmeztettek, hangosan legalábbis nem, hogy ej, lesz ennek még böjtje.
Igaz, a kötszövõ szakmunkásán nem múlik annyi, mint a pedagóguson, de - látva az iskola tehetetlen belsõ világát- megy ma valaki pedagógusnak? Igen,az, akinek a tanulmányi átlaga egy lepukkant gimnáziumban is csak 2.5-re sikeredett.És innentõl - ismerve a ped.képzés követelményszintjét -mit várhatunk?
drProktor 2011 nov. 04. - 00:56:06 Előzmény pneklara
(897/1281)
" annál, ami most van, csak jobbnak kellene jönnie."

Meggyõzõdésem, hogy meg fogsz lepõdni:Ki fog derülni, hogy van még a mostaninál is lejjebb.
Nem dobják oda a gyeplõt, hogy lokálisan tökéletlen tantervek szülessenek, tökéletlen oktatás.
Nem, hanem központilag lebutítják lezüllesztik az egészet.

A pedagógusok szerepét azért nem hoznám egy szintre a "zsinórgyári" dolggozókéval.
A pedagógusok kezében a jövõ, az ország, a nemzet(ha akarod) jövõje, nem csak zsinór.

Ez az "Akkor bezzeg miért nem siratták meg . . ?" duma bizony csúf demagógia!
port_man 2011 nov. 01. - 19:36:03
(896/1281)
Loboncka lett Dési helyett.
pneklara 2011 nov. 01. - 15:58:56
(895/1281)
A "közremûködõk" elõre elsiratták azt a néhány pedagógust, akik Hoffmann Rózsa ténykedése következtében lapátra kerülnek majd. Gondolom mennyit sírtak, mikor sorban zártak be a gyárak, üzemek: megszûnt a konzervgyár, cukorgyár, porcelángyár, húsipar, zsinórgyár, cipõgyár...és sorolhatnám. Igaz, hogy a dolgozók egy részének akkor legalább felajánlották, ha tudnak, menjenek rokkant nyugdíjba.
Most sem kellene elbocsájtani a pedagógust, hisz végre elérhetnék, amit ígérnek évtizedek óta, hogy 10-12 gyerek jut majd egy pedagógusra, kis létszámú osztályok, mert ott folyhat aztán minõségi oktatás. De ahol üres a pénztárca, ott beáldozzák a még megmaradt családi ezüstöt.1981 tájékán még 6 elsõ osztály is indult egy-egy iskolában, ma alig egy osztályt tudnak ugyanott összekaparni.
Félnek a központi irányítástól? Jobb, ha a gyeplõt odadobják, aztán minden ló arra húzza a szekeret, amerre akarja? Jó az, ha ahány iskola, annyiféle tanterv, annyiféle tankönyv - melynek egy része szakmailag erõsen megkérdõjelezhetõ? Némelyik pedagógusnak egy óravázlat megírása is nehezére esik, elvárható, hogy tárgyának ismeretanyagát tudományos igénnyel kezelje? Sem ellenõrzés, sem szaktanácsadás, sem mûhelymunka. Az energiát leköti a fegyelmezés? Szóval nem kell félteni ezt az oktatás ügyet, mert annál, ami most van, csak jobbnak kellene jönnie.
stirlicz57 2011 nov. 01. - 11:33:56
(894/1281)
Lehet, hogy eleve fenntartással kezeljük ezt a cserét, de mintha sem a témák, sem a mûsor hangulata, hangvétele meg sem közelítette a régit. Igen, kellett hozzá Dési fanyar stílusa, pikírtsége. Határozottan rosszat tett a mûsornak a váltás,hátmég a közremûködõknek.
drProktor 2011 nov. 01. - 11:02:08
(893/1281)
Nekem föl se tûnt!
Ha tényleg feketében voltak, az csak a mûsor iránti gyászukban lehetett.
Akkor azért le a kalappal.
pneklara 2011 nov. 01. - 10:41:37
(892/1281)
Sajnáltam ezt az új mediátort: mint a VV-ben, amikor beküldtek a csíkosokhoz egy kockásat.
Bár Désit nem csíptem, de ide õ volt megfelelõ.
Miért volt M.T. és A.J. feketében, fekete nyakkendõvel? Mert Mindenszentek napja van?
drProktor 2011 nov. 01. - 10:39:57
(891/1281)
Helyes mondat ez lett volna:
"Hogy ez az Avar milyen hülyén balos!"
drProktor 2011 nov. 01. - 10:34:17
(890/1281)
Ki volt ez a szerencsétlen figura Dési helyén?

Mint, ha vitaklubot akarnának csinálni a libcsi-fészerkbõl.
No, de ezzel a szerencsétlennel nm fog menni, ez igen ergyén igykezett.

Eghyébkénzt sztem is elegáns lett volna,
ha a maradék három legalább célzást tesz a Désit illetõ fejleményekrõl.
Hogy nem tették, az számomra egyértelmûen azt bizonyítja,
hogy õk is félnek a retorziótól.

Jogy ez az Avar niléyen hülyén balos!

Egyébként Dési nélkül mint ha szétesõben lettek volna intellektuálisan.
AvatáR Gil Maerth 2011 nov. 01. - 10:28:42 Előzmény meszag
(889/1281)
nekem is feltûnt: szinte nincs olyan nap, amikor meg ne hívná.
szerelmes Olga, vagy mi?
ugyanazt halljuk évek óta.
vénasszonyoknyara 2011 nov. 01. - 10:23:39
(888/1281)
Proctor elvtársat már meg sem akarják gyilkolni?
offtopic
drProktor 2011 nov. 01. - 10:23:37 Előzmény -csengõzoli--
(887/1281)
Töröld meg az orrod, Zoli!
offtopic
drProktor 2011 nov. 01. - 10:21:11 Előzmény meszag
(886/1281)
Az igazi ütõs változat persze az lett volnam hogy:
"Köszönöm, Istenem, hogy nem vagyok KDNP-s!"
offtopic
drProktor 2011 nov. 01. - 10:18:24 Előzmény -csengõzoli--
(885/1281)
Kicsit is normális ember annyira utálja a Fuideszt,
hogy ahhoz képest minden más pártért rajong.
offtopic
drProktor 2011 nov. 01. - 10:16:34 Előzmény vénasszonyoknyara
(884/1281)
És én?
drProktor elvtársat már leseszarod?
stirlicz57 2011 nov. 01. - 08:55:16
(883/1281)
Na ezt a mûsort sem kell már sokáig nézni. Dési nélkül egy kalappal se ér.
Csodálkozom Mészárosékon, hogy bevállalták és semmi szolidaritást nem vállaltak Désivel. De még egy félmondatuk sem volt erre a gusztustalan lefejezésre. Hiába na, a pénz nagy úr! Így aztán meghalt a király, éljen a király. Elképesztõ!
8/10
offtopic
meszag 2011 okt. 31. - 20:51:36 8/10
(882/1281)
Azok nem a hívõk. Egyébként a hallgatásuk itt is tetten érhetõ