Andyking 2011 nov. 25. - 21:05:46 Előzmény meszag
(1001/1281)
Komcsinak is buta vagy!
10/10
dantonb 2011 nov. 25. - 21:04:10 10/10 Előzmény sixeol
(1000/1281)
A köztvrõl beszélj pl aminek eleve párttatlannak kéne lenni,és hát szerinted miért nem mennek el némelyek az echo tvbe ?,mert egy szennytv egy mocskolódó hazudozó uszító Tv:Ha korrektül elmondhatták volna a véleményüket ,akkor elmennének oda ,egyébként nem is igaz ,azokat nem is hívják ,akikrõl tudják hogy ütõsen érvelnek,és nem hagyják magukat,de manipuláló mûsorokhoz nem asszisztálnak.
10/10
dantonb 2011 nov. 25. - 20:58:52 10/10 Előzmény sixeol
(999/1281)
Hasogasd csak szõrt ,ha szövegembe Engelst irsz akkor is pontosan ugyanúgy igaz .Egyébként hamár Marx mint gazdag rabbik és kereskedõk leszármazottja sem volt éppen proletár:)
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 25. - 20:04:27
(998/1281)
8/10
offtopic
meszag 2011 nov. 25. - 17:22:50 8/10
(997/1281)
:) Mesterien egyszerûsítesz, de nem így van.
-A nagy ellátó rendszerek átalakítását muszáj lesz lenyelni. Csak pancser fidesz ezt vacak 300 Ft-ra hivatkozva megtorpedózta bölcs népünk közremûködésével.
- Nem vagyunk energiahordozó nagyhatalom, vesszük, tehát az ára annyi, amennyi... aki tartósan eltéríti a világpiaci, és fogyasztói árakat, az hülye, ezt megtették a szocializmusban, nõtt is az államadósság, most megint tesz egy próbát a fidesz....
- az autópályák ügyében kérdezd meg azokat, akik most már nincsenek elzárva, az pech, hogy most jött a válság, és a fidesz, mert elrohantak a befektetõk. Hogy drágább, nálunk, ha autópálya felüljárója nincs minden falunak, kitör a parasztgyalázat... NA ez drágává teszi, az tény
- a 4-es metro is már rég kész lenne, ha nem jön be a képbe kétszer a fidesz
- sajnos 2002-2008 között az ország úgy élt, mintha eljött volna a kánaán, ennek isszuk a levét, az tény. Hiába volt egy Bokrosunk, aki már régóta mondta, hogy nem jó irányba mennek a dolgok... bölcs népük is egészen 2010-ig folytatta az eladósodást
- A fidesz az elsõ négy évében sem épített semmit, két évig ugyan nem adakozott, de aztán - még a válsztás után sem mérsékelte magát, amit meg most elkövetett az ország ellen, az közönséges bûncselekmény, itt is a leminõsítés.

Az hogy korrupt mindkettõ párt esetében volt, de ilyen mértékben, mint most...
offtopic
Moldávia bánata 2011 nov. 25. - 17:11:55
(996/1281)
A sok refomrtól legfeljebb csak hosszabb az út, de a lényeg ugyanaz, mióta csak ember él a Földön; felesleges az ember természetét tovább elemezni. A haszon a cél.
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 25. - 13:43:41 1/10 Előzmény dantonb
(995/1281)
Csak megjegyzem a balosok eleve el sem mentek a hír meg echo tvés mûsorokba. Mesterházy volt az elsõ aki hajlandó volt erre. Maradjunk már a realitásoknál. Mondjuk néhány hete pont Surányi volt a hírtv-ben és pont a bankokat síratta, hogy milyen rossz nekik. :)
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 25. - 13:37:26 1/10 Előzmény dantonb
(994/1281)
Marx nem volt gyáros fia, elnézést akire te gondolsz Engelsnek hívtak. :)
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 25. - 13:08:10 1/10
(993/1281)
A probléma ott kezdõdik, hogy nincsenek "ezek" meg "azok", csak õk vannak, ami a felszínen van csak színjáték nekünk, miközben a színfalak mögött mindig meg tudnak egyezni. De hidd csak el, hogy Gy.f. meg Bajnai jobb volt a te dolgod. Én sem "ezekben" és sem "azokban" nem csalódtam soha, mert mindig azt hozták amit eleve vártam tõlük, azt hogy nagy ívben lesz...nak minket.
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 25. - 13:04:46 1/10
(992/1281)
Megszorítás, vizitdíj, kórházbezárás, adóemelés, 13 havi nyugdíj, 13 havi fizetés sorolhatnánk. Ezek a nagy építések? Nõt a gáz ára, nõtt a villany ára, nõtt az államadósság szóval egy hajszálnyival sem különbek. Építettek jó drágán autópályát igazad van erre aztán lehet büszkének lenni, építettek a Kunigundán egy hatalmas modern tv- székházat 3-szoros áron amit jó drágán bérlünk, 20 ha lassan nem 30 éve épül a 4-es metró már nem is tudom mennyibõl, mert már rég elvesztettem a fonalat. Építettek kormányzati negyedet amit inkább leállítottak huuu pedig mekkora ötlet volt. 2008-ban összeomlott az építõipar az egész világon, mindenhol visszaesés van ezen a téren. Ha egy állam - mindegy milyen kormánya van - tud nyugdíjat adni akkor ad nyugdíjat, ha nem tud és nem is akar, akkor ahhoz édeskevés mindenféle pénztár. De hidd el a pénztár mesét, meg hogy lehetett váltani, meg hogy az magántulajdon, igaz semmi köze hozzá de hidd csak el, a te dolgod. Az államadósság nem 2010 áprilisa óta keletkezett az már megvolt 2002-ben, 2006-ban is 8 év kevés volt a lefaragására és nem csökkent hanem nõtt. Ezek csak töketlenkednek és egy helyben toporognak valamiféle láthatatlan szabadságharcot fojtatva egy lassan már meg nem nevezhetõ ellenség ellen, de ne tegyünk úgy mintha 2002-2010 között tejjel- mézzel folyó kánaán lett volna ez az ország, de jött a gonosz Viktor és mindent elrontott. A rendszerrel van a gond és nem csak Magyarországon hanem az egész világon spekulációra nem lehet gazdaságot és országot munkahelyeket építeni, mert az elõbb utóbb csõdhöz és válsághoz vezet.
8/10
offtopic
meszag 2011 nov. 25. - 11:01:17 8/10
(991/1281)
Hát nem zsigerbõl, de mindegyiket megszemlélem, ill. megjegyzem, mit tett. Nos a fidesz elsõ érája is botrányos volt, csak akkor még a törvények útjukat állták. Ezt az egyet megjegyezte orbán, és sajnos megkapta a kétharmadot.
orbán, aki mindig is gátja volt a fejlõdésnek a kézi vezérlés miatt, és ráadásul bosszúálló.
8/10
offtopic
meszag 2011 nov. 25. - 10:58:21 8/10
(990/1281)
Ja tudod csak annyi, hogy utána kellett volna nézni a pénztáradnak, jól választani, mint bankot, vagy hitelt. :P Én utánanéztem, és váltottam.
Igen abban segített volna, hogy sok ember végre felérje ésszel, hogy magáról gondoskodjon.
8/10
offtopic
meszag 2011 nov. 25. - 10:54:42 8/10
(989/1281)
Ez sem így igaz. Az elõdeik rettentõ sokat költöttek építésre, orbánék egy kanyit se. Eladakozta azoknak, akiknek nem volt rá nagy szüksége- adórendszer.
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 25. - 10:33:42 1/10
(988/1281)
Na ez igaz ebben igazad van. Látod ebben nem különböznek az elõdeiknél.:)
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 25. - 10:31:17 1/10
(987/1281)
És mi volt benne a jó? Azt, hogy az un. pénztárak mindenféle kockázatos papírba forgatták és a kockázat csak a tagot terheli? Tényleg elhiszed ebbõl lesz neked nyugdíjad? Öngondoskodás hát hogyne meg mese habbal, csak sajnálni tudom aki ezt a vakert benyalja. Abban igazad van kiszórták mint a lisztet inkább értelmesen befektethették beruházhatták volna, de ebbe nem is akarok belemenni.
1/10
offtopic
sixeol 2011 nov. 25. - 10:28:01 1/10
(986/1281)
Úgy látszik ennyi közös van bennünk. Bár én az egész fidesz-mszp-lmp-szdsz politikai elitet zsigerbõl megvetem, a demokráciát meg úgy, ahogy van le lehet húzni a wc-én. Az egész nem szól másról csak a manipulációról és a népbutításról. Errõl szól már nálunk is 20 éve és errõl szól mindenhol a világon.
pneklara 2011 nov. 25. - 08:58:19
(985/1281)
Felajánlani felajánlhatja - meszag - aztán majd ha netán kérnéd a munkáltatódat, akkor kipenderít.
Az igazságtalanságot meg már gyerekkorunkban megszokhattuk, megedzõdtünk: láttad a társaidat az egyetemig, mit csaltak,lógtak, aztán ott végeztek, ahol te, talán jobb állással, mint te a veres-diplomáddal.
Most is sorolhatnád a környezetedbõl,hogy valaki a szocpol "tõkéjére" felveszi a milliós lakáskölcsönt, 4 apától szül 3 gyereket( az elsõ gyerekre ketten is aspirálnak), nem fizet évek óta sem törlesztést, sem közüzemit, de a gyerekei a legmenõbb cuccokban járnak, s most várja, hogy az állam megmenti. Meg is fogja.
Az 50 éves szomszédasszony, aki 10 éve rokkantnyugdíjban van, mert fullad-az 5. doboz cigaretta után, szédül, ha a 3. pasit is elengedte. Most szidja a rendszert, hogy be kell mennie felülvizsgálatra, s elmennie talán dolgozni.
De ilyeneket nem szabad elmondanod sehol, mert irigy, szarrágó vagy, miért nem csinálod te is ugyanazt. De hogy áttételesen te cipeled a hátadon, arról nem beszél senki. Talán mert mi vagyunk kevesebben, a többségnek nagyobb a hangja.
Na látod, ebben látom én a hibáját a fityisznek is, a mszpnek is, hogy összemossák a népet, s innen úgy tûnik, hogy mindig is azok voltak becsben, akiket meg kellett menteni, aki meg fegyelmezetten próbált élni, az marha, azon nem lehet segíteni.
8/10
offtopic
meszag 2011 nov. 25. - 08:41:26 8/10
(984/1281)
na meg sorolhatnám még az igazságtalan, a bárgyú, és otromba egyéb törvénykezést, a történelem hamisítást, a forint árfolyam politikát, és így tovább.
8/10
meszag 2011 nov. 25. - 08:27:59 8/10
(983/1281)
Hát nem is lenne ekkora a baj, ha más is így élt volna, mint ti, ill. mi is. Ettõl független a hangulatom rosszabb, mert én hiába osztottam be, ami volt, ha más erején felül vállalta magát, most meg õket akarja ráadásul elvtelenül segíteni a kormány. :P mert ugye nem a legelesetebbjén, és igazságtalanul segít a kormány. Miféle ocsmányság ez a végtörlesztés?
Tudod én mindig is a termelõ szférában dolgoztam, jó ideig állami vállalatnál, most meg jó pár éve már vállalkozónál. Több diplomával megélek, de értek is a szakmához. Azt azonban felháborítónak tartom, hogy míg a vállalkozó nem tudja kompenzálni a kiesett bért, mert nem tudja kitermelni, az állami szférában simán megadta a kormány, és még a végtörlesztést is támogatni akarja a közös adóból...... csak azért, hogy igaza legyen, hogy fulladjanak meg a bankok is. Persze felajánlotta minden munkáltatónak, hogy fizesse ki alkalmazottja tartozását.... :) A kkv-knak erre nincs pénze, hiába vonhatná le az adóból, vagy esetleg vezetõ beosztásban levõnek megszavazza a bizalmat, de micsoda feszültséget eredményez ez? Kis Pistának igen, Gipsz Jakabnak nem adok? Ez totális szemétség a többivel szemben, mint eddig is a végtörlesztés.
pneklara 2011 nov. 25. - 07:59:06
(982/1281)
Jobban élünk, vagy rosszabbul mint "2 éve"? Nem élünk rosszul, nem is fényûzõen, folyamatosan szorítunk, s az igényeink nem haladják meg a lehetõségeinket. De ehhez hozzájön, hogy négyünknek van 6 diplomája - talán ennek is köszönhetõ, hogy a családból senki nem került "még" lapátra. A kocsit évek óta letettük, csak sátoros ünnepen használjuk, mert a busz elvisz oda, ahova kell. Nyaralni évek óta nem voltunk - nem azért, mert nem telt volna rá, de voltak fontosabb dolgok -netán takarékoskodás- ennek köszönhetõen nem kerültünk a devizahitel csapdájába.Ésszerûen táplálkozunk, ruházkodunk.
Persze nem élünk olyan életformát, ami egy értelmiségitõl elvárható volna, fõleg ami a világlátást illeti, no meg mindannyian közszolgák vagyunk, minden forintunk leadózott, ennyire telt, bár vágyaink lettek volna, s lennének.
A hangulatunk viszont az elmúlt X évben fokozatosan romlik, mert tudjuk, hogy a közeli jövõben nem jönnek olyan dolgok, ami miatt reményünk lehetne, de ennek oka nem az elmúlt 2 évben keresendõ.