offtopic
kõmacska 2012 jan. 14. - 02:34:20
(718/2618)
Ha az eddigiekbõl ezt szûrted le, akkor meghagylak ebbeli hitedben.
De tudod mit? Akkor Gyurcsány sokkal inkább "végzetesen orbanofil" nálam. http://nepszava.com/2012/01/magyarorszag/gyurcsany-szerint-nincs-diktatura-orban-nem-diktator.html
Legalább Gyurcsány papára hallgass: "Kívülrõl úgy látszik, hogy Gyurcsány igyekszik eltompítani az ellenzéket és az Orbánnal szembenállók elszántságát, hogy Orbán ne bukjon meg elõbb, mint ahogyan a Demokratikus Koalíció más ellenzéki pártokkal nem érez annyi erõt és önbizalmat magában, hogy Magyarország területén találjon egy kormányra való hozzáértõbb embert, mint Orbán kormánya"
Neki ugyan más a logikája, mint nekem, de az eredmény ua. Nem ajánlja a parasztlázadást (vagy nekem tökmindegy, hogy fogalmazod meg magadban, a lényeg, hogy neki se hiányzik, a háta közepére se egy rebellió).
drProktor 2012 jan. 14. - 01:50:02 Előzmény kõmacska
(717/2618)
Kedves kõmacska,

Úgy tünsz nekem, hogy végzetesen és jóvátehetetlenül orbanofil vagy.
A legnyakatekertebb, legbõbeszédûbb, igazából ál, elmefuttatásokat
is megpróbálod ennek megfelelõen pártos szándékaid adjusztálására felhaszbálni.
Amit OV mond, tesz, végül is jól teszi, jól mondja, ellene föllépni szerinted úgy lehet,
hogy nem kell föllépni.
Hát, persze!

Egy régebbi, amikor találkoztam vele, magam is majdnem lépre mentem,
fölvetésedre reagálva:
Ha én úgy gondolom, hogy SemjénZsolt a lehetséges visszataszítóan
undormányos szentfazekak közül a legvisszataszítóbb, kegundormányosabb,
s az a személy, akinek az "amortizációját" õ büszkén elvállalja,
az a személy az én szememben már szinte ettõl biztosan kiváló,
remek tulajdonságokkal bír,
akkor szted ebben az én transzcendenciaigényem manifesztálódik?
offtopic
kõmacska 2012 jan. 14. - 01:16:42
(716/2618)
Ja, tudod, "közös témán dolgozunk", így aztán nem csoda a hasonlóság. Vagy netán egyikünk PALgizál? :)
(Természetesen nem vagyunk többen, csak én vagyok).
drProktor 2012 jan. 14. - 01:14:30 Előzmény -csengõzoli--
(715/2618)
Amit Vágótól idéztél, az azt mutatja, hogy Vágó a kegjobb még mûködõképes tv-személyiség,
Friderikuszt(akinek egymagában több esze van mint a teljes Fidesz-KDNP-frakciónak és a
Professzorok Batthyány-körének) már sikerült hidegre tenni.
Az általános kontraszelekció és rosszindulatú irigység jegyében persze Vágótól is
meg akarnak szabadulni.
Nyilván nem gondolod komolyan,
hogy egy Vágó jelegû nyíltan függetlenül gondolkodó
egyénnek nem akarják kitekerni a nyakát!
Akár csak dsportból is!
Szánalmasan nem érzékeled a fennálló rezsim lényegét.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 14. - 01:06:06
(714/2618)
És látnád milyen szép vagyok... :)
drProktor 2012 jan. 14. - 01:03:35 Előzmény -csengõzoli--
(713/2618)
"Látod ha hosszan írok neked,arra meg nem tudsz mit írni.."

Elképesztõ, mekora hatalmas arcod van!!
drProktor 2012 jan. 14. - 00:19:04 Előzmény kõmacska
(712/2618)
Nem voltál te régebben valami Heathcliff vagy ilyesmi,
õ is furt a Szentírást idézte, nagyon szerette a témát.

Az volt a jellegzetessége, ha egy filmben valaki olyasmit állított, ami neki nem tetszett,
akkor a filmet rossznak tartotta, nehezen tudta fölfogni,
hogy egy jó film is szólhat rossz emberekrõl (akiknek a véleménye nem helyes).
Ilyesmit egyelõre nem látok rajtad, de azt látom,
hogy a Bibliát nemigen lehet kicsavarni a kezedbõl.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 14. - 00:15:32 Előzmény kõmacska
(711/2618)
Kit kell megvédeni? Felkapom a denevér ruhám és repülök! :)
drProktor 2012 jan. 14. - 00:11:35 Előzmény adamnagysweetmovie
(710/2618)
"Én azt látom, a jobboldalon van jelentõs kulturális-morális deficit"

Tökéletesen egyetértek, kábé évek óta próbálom ezt csepegtetni, nem sok eredménnyel.
1/10
dantonb 2012 jan. 13. - 22:14:23 1/10
(709/2618)
Elég éjjeli bagoly vagyok,szeretem az állatokat kb 12 macskát patronálok,abból néggyel együtt lakunk:)
offtopic
kõmacska 2012 jan. 13. - 20:38:07
(708/2618)
Na itt van neked valami, ami nem üres fecsegés:
http://nepszava.com/2012/01/magyarorszag/gyurcsany-szerint-nincs-diktatura-orban-nem-diktator.html
Gyurcsány Ferenc azt mondta, hogy Magyarországon nincs diktatúra, Orbán nem diktátor, és mivel sok sebet kapott, sem miniszterelnöki, sem kormányzati szerepre nem vágyik. Ez egy újabb sejtelmes mondat, mert nem azt mondta, hogy nem vállal, csak nem vágyik. Kezdõdik a szokásos csiki-csuki. Ez a mondata így is szíven szúrja azokat, akik eddig benne reménykedtek. Emellett elkezdte az ellenzék tompítását, hogy Orbán még sokáig maradjon, mert nekik nincs elég önbizalmuk ahhoz, hogy találjanak tizenkét Orbánéknál jobb embert, aki kormányozni tudna.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 13. - 19:47:43
(707/2618)
"Olyan mint az orbán által hangoztatott szuverenítás... lehetetlen önámítás."
Nézd, ha Orbán a szuverenitásról beszél, jól teszi. Önmagában a szuverenitás jó dolog, nincs benne önámítás. De az elnyomás és elnyomottság nagyon is összetartozó fogalmak. Az fog elnyomni másokat, aki hagyja magát elnyomni. És aki másokat szabadon hagy, az valamiképpen saját maga is szabadabbá válik. Bárki, aki elnyom másokat, egészen biztosan mások elnyomása alatt áll. És az elnyomás alól nem szabadulhat lázadással senki sem. Minden elnyomó fogoly, és minden fogoly csak akkor szabadulhat, ha másokat szabaddá tesz. Nem akarom hosszabban kifejteni, át lehet gondolni.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 13. - 19:18:36
(706/2618)
Nem, nem mindenki autonóm. Épp ez az, hogy nem. És a függõség szellemi-lelki beállítódását egyáltalán nem befolyásolja, hogy ki milyen társadalmi keretek között él. Tehát nem igaz Illyésnek az a védekezése, hogy ahol zsarnokság van, ott mindenhol zsarnokság van, mert nem. Aki építkezett, háztájit mûvelt stb az "átkosban", az nem az autonóm élet látszatát élte, hanem a valódi autonómiát. És ugyanakkor, aki az USA-ban mindent elfogadott készen, amit eléje toltak, az nem volt autonóm lény, hanem függõ. Persze, az ELVILEG igaz lehet, hogy egy pozitív, autonóm környezet segít az egyénnek a saját önállóságát kifejleszteni, míg egy elnyomott nyáj mindenkit alattvalóvá aljasít.
De GYAKORLATILAG ez nem igaz, mert ugyanennyire áll az is, hogy az elnyomás dacot szül, míg a megengedõ környezet elaltat és az egyén megelégszik a bólogatással. Ismerek pl. valakit, aki a legliberálisabb nyugati demokráciákban élte le az életét, és most öregen hazaköltözött. Nincs benne semmi önállóság, csak ül és néz ki a fejébõl. A testvére, aki itt élt, ugyanolyan önállótlan. Nincs köztük különbség. Nem a külvilág az, ami bárkit is önállóvá vagy függõvé tesz, hanem csakis saját maga.
Sok közhellyé koptatott bölcsesség fogalmazza meg azt, amit írtam. Te ezt írtad: "Addig nyújtózz, amíg a takaród ér." Van más is, például: "Az életben két tragédia történhet: ha valaki nem kapja meg, amit szeretne - vagy ha megkapja." vagy: "Azt kapta az egyik büntetésbõl, amit a másik jutalomként."
A politikában és a magánéletben ugyanazok az elvek érvényesek. Mindenhol az autonómia tart életben és a függõség pusztít el.
Még a vallásban is igaz ez. Bár úgy tûnik, hogy az ember ott aztán teljesen tehetetlenül kiszolgáltatott, és az Isten pont ilyen magatartást vár el tõle, ez nagy tévedés. Írtam már, hogy elõfordult, hogy a legszívesebben fejberúgtam volna Istent, de még jobban szerettem volna keresztre feszíteni. Iszonyú dühös voltam, és ráadásul tudtam is, hogy a függõségem miatt jutottam el ide (azóta nagyon megértem azokat, akik anno kivégeztették Jézust, mert én se tettem volna mást). Még Istenhez sem lehet függõ módon állni. Aki egész életében bégetõ birka marad, az nem Istenhez kötõdik, hanem egyházhoz. Isten leszoktat a függõségrõl. Igen fájdalmas átmenni a leszoktatáson, de utólag persze jó. Minden függõség épp olyan lelki mechanizmus, mint a szerfüggõség. És MINDEN FÜGGÕ TAGADJA, hogy függõ. Minden függõ "szabad", és "simán meglenne" a függõsége tárgya nélkül, csak épp most nincs kedve hozzá. Egészen, teljesen szerinte soha senki nem is válhat szabaddá, csak törekedhet rá, hogy egyre szabadabb legyen. BELÜL.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 17:37:30 1/10
(705/2618)
Vezetõ hír a pékség-hírügynökségébõl:
Kormányközi zsebszerzõdés született, hogy Brad Pitt finanszírozza a kormánytüntetést, mert ez a jelenet mégiscsak helyet követel majd magának a nyáron leforgatott magyar zombifilmjében!
Így az nem terheli a költségvetést, és a tüntetõknek sem kell ingyen vállalni az arcukat ebben a kényes dologban... "Unokáink is látni fogják" magazinmûsorban élõben közvetítik a menetet!
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 17:21:19 1/10
(704/2618)
A jövõ évi újévköszöntõ beszédet pékségbõl sugározzák, a lányok üdén énekelnek katolikus munkadalokat, egy sportoló felolvas a diplomamunkájából, a Kedves Vezér pedig hamm bekapja:)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 17:07:49 1/10
(703/2618)
Szerintem pedig 500% kenyeret kell lesütni. Aki eszik, nem beszél.
De írhat:)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 17:06:52 1/10
(702/2618)
Ez az. Doktori disszertáció a kenyérsütésrõl.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 17:06:00 1/10
(701/2618)
Navracsics blogja is smitt lemondását javasolja:
http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=16&cid=137354
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 16:59:03 1/10
(700/2618)
Török Gábor véleménye a smitt-ügyrõl:
http://nol.hu/belfold/torok_gabor__schmitt_pal_ezt_nem_elheti_tul

Megjegyzem (adam), sajnálatos, ha egy egypárti, új köztársasági elnök megit teljes idejû mandátumot szerezhet.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 13. - 16:51:25 1/10
(699/2618)
http://www.noltv.hu/video/4103.html
Átolvasták a diplomát, opponensi vélemények.