offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 08. - 13:43:00 Előzmény vénasszonyok_nyara
(458/2618)
Ezek a hozzászólások azért jók,mert látjuk,hogy kikkel vitatkozunk, mennyire elvakult õrültek...
Õ a demokrácia örök védelmezõje, aki állandóan rasszistázik , diktátorozik, de aki vele nem ért egyet, az megérdemli a verést...
1/10
dantonb 2012 jan. 08. - 10:48:43 1/10
(457/2618)
Igen vannak különbségek de mikor mondtam hogy nincsenek? Amilyen szempontból "idekevertem" az meg hasonlóság.
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 08. - 10:14:58
(456/2618)
Erre nincs is más válaszom, minthogy szeretnék egyszer személyesen találkozni Veled és élõszóban megvitatni ezt a kérdést. Igaz, én nem vagyok 70 éves.
Válaszoddal szentesítetted az LMP aktivista megverését is.
1/10
dantonb 2012 jan. 08. - 10:07:24 1/10
(455/2618)
Má bocs ,de ne általánosítsunk,mellesleg pl Gyurcsány miért is volt zsarnok? és ne gyere a focihuligánoknak állami szintre emelkedett propagandájával ,hogy a forradalmároknak Gyurcsány kilövette a szemét:)
1/10
dantonb 2012 jan. 08. - 10:03:44 1/10
(454/2618)
Na mán el is tünt ,hamarosan következik a retus :)
1/10
dantonb 2012 jan. 08. - 09:58:09 1/10
(453/2618)
"Ha ilyen volt Orbán értékelése, tehát egy sötét, buta, mások által kihasználható alak mondta ezt Gyurcsányról, akkor ez azt jelenti, hogy Gyurcsány hozzá hasonlóan sötét, buta, mások által kihasználható figura. "
Hát ez bizony egy nagyon nyakatekert és ráadásul semmivel alá nem támasztható logika.Arra persze nem gondolsz hogy néha egy sötét buta alak is mondhat igazat,azaz vak tyúk is talál szemet? Ráadásul Orbán bizonyos szempontból nem buta ,nagyon is dörszölt ,pláne ha lopni kell ,ill a hatalmat megszerezni.
1/10
dantonb 2012 jan. 08. - 09:48:45 1/10
(452/2618)
Ez szemenszedett hazugság ,amit írtál ,pont hogy az MSZP közgazdászai is nyugtatták az embereket,napersze egy ilyen kormány esetében mondhat bárki bármit ,az emberek nem hülyék tisztelet akivételnek ,akik pl még most is az MSZPre mutogatnak ,pedig a történelemben még nem volt egy ilyen hazaáruló kormány ,a dilettentizmusáról nem is beszélve.
offtopic
meszag 2012 jan. 08. - 05:04:54
(451/2618)
jav:..csak akkor biztos, hogy nem nyerem el mindenki tetszését...
meszag 2012 jan. 08. - 05:03:34 Előzmény adamnagysweetmovie
(450/2618)
Az biztos, hogy ha nem kell egyeztetnem senkivel, minden gyorsabban halad, csak akkor nem biztos, hogy nem nyerem el mindenki tetszését, ha meg nem is az volt célom. akkor.... :) A fidesz erre a tromfra készült 8 évet, mert orbán elevenen emlékezett rá, hogy anno azok útban voltak. Ráadásul sajnos kétharmadot, és ezzel vérszemet kaptak.
Ez az alaptörvény nem más, mint egy ostoba revans, a kicsinyes ember bosszúja, a na majd megmondom én, hogy élsz... arrogáns katyvasz. Az ünneplése, szakralizálása szánalmas erõlködés, röhej. Preambuluma történelem hamisítás, sarkalatos törvényei erõszakos, antidemokratikus sötétség, tele tévedésekkel. viselje el hálámat, de nem becsülöm, aki nem becsüli a logikát (orbán) - erre semmi szükség nem volt.
drProktor 2012 jan. 08. - 00:50:55
(449/2618)
„Õket pártolni, mellettük tüntetni aljasság”
szóval esetleg ezen akadtál fönn, hogy ezt írtam.
Ennek két oka lehet: 1. szerinted a szocik mellett tüntetni volt aljasság;
2 szerinted egyik sem aljasság.

Az az érzésem, hogy ha akarnál válaszolni, akkor a 2.-t választanád,
tehát azt állítanád, hogy szerinted egyik mellett vagy ellen tüntetni sem “aljasság”,
azaz te az “aljasság” fogalmát nem tartod használhatónak politikai, társadalmi vonatkozásban.

Én meg azt gondolom, hogy az emberi szabadság(ha tetszik, a demokrácia) egy emberi,
társadalmi érték(ami jó, ha van az embereknek), s akik ellene törnek, azokra elmondható,
hogy aljasok.
Az persze megvitatandó, hogy egy konkrét párt(a Fidesz) ellene tör-e a demokráciának.
Szerintem igen, s ha így gondolom, akkor lennék aljas,
ha ezt elhallgatnám és nem nevezném a Fideszt aljasnak
drProktor 2012 jan. 08. - 00:25:59
(448/2618)
Zolika, eleddig én úgy érzem, mindig tiszteletben tatottam más véleényét,
természetesen mindig érveltem a magamé mellett,
általában érdemi ellenérveket nem kaptam, viszont az volt a benyomásom,
hogy az én érveim érvényesek, lényegre törõk és összefüggõek.
Sajnálom, ha ez alól te se vagy kivétel
És nem vagy kivétel most sem.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 08. - 00:21:49
(447/2618)
Ha ez a véleményed róla, tehát hogy egy buta, kihasználható alak, akkor emlékeztetlek:
Orbán az mszp gárdából egyedül Gyurcsányt tartotta kiemelkedõnek (nyilván emlékszel erre a fiatalkori felvételre, sokszor lehetett látni).
Ha ilyen volt Orbán értékelése, tehát egy sötét, buta, mások által kihasználható alak mondta ezt Gyurcsányról, akkor ez azt jelenti, hogy Gyurcsány hozzá hasonlóan sötét, buta, mások által kihasználható figura.

Mivel pedig az elmúlt 13 év politikáját jórészt õk ketten határozták meg, tehát náluk jobb vezetõt nem sikerült ennek az országnak kitermelnie, akkor ez azt mutatja:

minden országnak olyan a vezetése, amilyet megérdemel.

Ha sötét, buta, mások által kihasználható alakok vezetik, akkor az ország is ilyen.

Én a magam részérõl egyikõjüket sem látom sötét, buta, mások által kihasználható alaknak, sõt inkább nagyon is öntörvényûnek és vakmerõnek. Ráadásul butának sem gondolom egyikõjüket sem.


Ettõl függetlenül igaz, hogy minden országnak olyan vezetõi vannak, amilyet érdemel (vagy amilyet "kinevel" magából).
Csakhogy az én nézõpontomból inkább úgy tûnik, valamilyen okból dacos és öntörvényû, kíméletlen, pökhendi, vakmerõ, zsarnoki figurákat termelünk magunk fölé.

Ha én ennek a stílusnak dacosan és vakmerõen nekimegyek, mint egy kiskos, akkor csak azt bizonyítom, hogy pont ilyen vezetõket érdemlek, az "õ fajtájukból" való vagyok.
drProktor 2012 jan. 08. - 00:19:54
(446/2618)
Csengõzolika!
Mindenki, aki vitatkozik, rendelkezik véleménnyel, s ahhoz ragaszkodnia is kell,
különben ne vitatkozzon.
Ez még nem jelenti azt; hogy "Aki nincs velünk, az ellenünk van.".

Szerintem ha a világot ketté bontjuk „fideszes és nem fideszes”-re,
akkor ezt úgy mondhatjuk, hogy jobbos-konzervatív és balos-liberális.
Mondjuk úgy, hogy jobbos és bal-lib.
Ezzel egyet tudsz érteni?
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 08. - 00:11:03
(445/2618)
Hosszas vitatkozásain után még mindig nem érted,hogy nem létezik megérdemelt makarenkói pofon egy tüntetésen?
Még mindig nem fogod fel,hogy erre épültek diktatúrák,hogy igen,aki nem a mi elveinket vallja az megérdemli,hogy megverjék, táborokba zárják stb. hisz a közjó ellen tesz, "Õket pártolni, mellettük tüntetni aljasság,
ha valaki erre adja a fejét, ne lepõdjön meg egy kis egyengetéstõl."
Még mindig nem érted,hogy a demokrácia a másik véleményének tiszteletben tartásáról szól és vitatkozni ugyan lehet,de még akkor is tiszteletben kell tartani az ellenvéleményt,ha az kisebbségi?
Ha holnap kivonul a gárda és minden cigánynak lekever egy makarenkói pofont, akkor mit fogsz szólni?
És hát mint írtam ez tökéletes példája az "Aki nincs velünk, az ellenünk van." felfogásnak!

Nos, veled ellentétben,engem abszolute nem érdekel a válaszod, tökéletesen minõsít téged ez a hozzászólásod, örülök is neki,hogy írtál és mások számára is kiderül,hogy mit képviselsz.
Jóéjt.
vonderm 2012 jan. 07. - 23:56:44
(444/2618)
"szerintem valamennyire elkerülhetetlen, hogy a külvilág értékelésében önmagunkból induljunk ki.
a külvilágból annyit értünk, amennyit önmagunkból kiindulva látunk."

Lehet te önmagadból kiindulva értékeled az embereket, én viszont az elmúlt 22 éve alapján értékelem ovit.
Nem kell ide semmi Freud meg egyéb pszichózis maszlag. Inkább nyitott szemmel járok.
drProktor 2012 jan. 07. - 23:54:33
(443/2618)
"kiváncs" = "kiváncsi"!
drProktor 2012 jan. 07. - 23:53:01
(442/2618)
"Ezt a felfogást a legvéresebb diktátorok is megirigyelhetnék,
még mindig nem érted a demokrácia lényegét,miközben oktatást tartasz róla"
Ezután hablatyolsz Rákosiról meg Kádárról.

Ezt az egészet kikérem magamnak,
de nehogy szó érje már a ház elejét,
meg tényleg kíváncsi vagyok az agyadra(hogy mûködik)

Így leszel szíves világosan és logikusan kifejteni,
529-es hsz-om kapcsán hogy jutottál az 530-as konklúzióra?!

Nosza, ne vagdalkozz, hanem érvelj!
Nem ragaszkodom bemásolt képekhez, idézetekhez,
a saját gondolataidra és szavaidra vagyok kiváncs.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 07. - 23:50:50
(441/2618)
aha, hát ez is egyfajta nézõpont.
szerintem valamennyire elkerülhetetlen, hogy a külvilág értékelésében önmagunkból induljunk ki.
a külvilágból annyit értünk, amennyit önmagunkból kiindulva látunk.
vonderm 2012 jan. 07. - 23:46:38
(440/2618)
"Nem hiszem, hogy szellemi fogyatékos volna, és nem mérné fel azt, hogy meddig mehet el. Sõt inkább azt gondolom, hogy nagyon is dörzsölt és rutinos.
Nem véletlenül viselkedik így. "


Nem is, mennyi is napok/hetek/hónapok óta a forint árfolyama ???

Még hogy ovi dörzsölt meg rutinos? Egy nagyon sötét alak akinek a hataloméhségét és alacsony intelligenciáját jól kihasználja pár gazdag befolyásos ember .
offtopic
-csengõzoli-- 2012 jan. 07. - 23:42:07
(439/2618)
Látom a lemez maradt.
Sokra nem futotta válaszként.