7szünyü 2012 jan. 03. - 19:46:16
(158/2618)
"arról a pártról lehet tudni, hogy ENNYI A MONDANIVALÓJA."
Ennyi a mondanivalója a náci provóknak. (Mellesleg hogyér adták magukat?)
7szünyü 2012 jan. 03. - 19:41:11
(157/2618)
Pedig nem csúnya ez az ország. Egyszer eljöhetnél megnézni.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 03. - 19:20:06
(156/2618)
Legyen mondjuk Piszkos Fred vagy Fülig Jimmy.
offtopic
kõmacska 2012 jan. 03. - 19:17:22
(155/2618)
Aki kiment, az mit akart mondani? (Ta-ka-roggy!) Te mit gondolsz a tiszteletrõl?
Szerinted KIT kellene tisztelned és hogyan? (Nem a politikusokra gondolok).
offtopic
kõmacska 2012 jan. 03. - 19:13:06
(154/2618)
Nem mindegy, hogy ezt ki csinálja. A fradi drukkerek vagy egy párt VEZETÕI.
Ha egy párt VEZETÕI ordítoznak meg sípolnak az utcán (majdnem össze is verekedtek a "nácikkal"), arról a pártról lehet tudni, hogy ENNYI A MONDANIVALÓJA.
Köszönjük, hallottuk.
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 03. - 18:32:08
(153/2618)
Örülök, hogy nem vagy haragtartó és túlélem, ha mellõzöl. Az egész operaházi buli témába nem kívánok belemenni, pusztán vérlázítónak és nevetségesnek találom, hogy egy gyurcsányival és az MSZ(m)P-vel van fémjelezve a "diktatúra" elleni tiltakozás. Az még külön megszépíti, hogy a köpönyegforgató, a hatalomért a komcsikkal lepaktáló SZDSZ is a szervezõk között volt. Egyéb nyalánkságokról, mint melegszervezetek és drogliberalizációs csoportok, nem is beszélve.
Rendõrterrorról meg kordonokról sápítoztak és elfelejtették a 2007 évi operaházi bulit, amikor kb, a fél város le volt zárva, még az ott lakók sem tudtak normálisan közlekedni.

Gusztustalan, amikor a vécésnénik szarszagúnak neveznek valakit.
offtopic
meszag 2012 jan. 03. - 17:16:25
(152/2618)
Most kivételesen ezt a szempontot zolika miatt kihagytam,mert már nem bírja látni se :), pedig igaz. Ezen még csak rontani fog a jelen oktatási tv.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 17:10:57 1/10
(151/2618)
Az elõzõ hsz-emet a tiédhez is csatolom.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 17:10:10 1/10
(150/2618)
De én még a mûveletlenséget is hozzátenném, egy bizonyos szint felett kevésbé hat az ellenségképzés, és túl nyilvánvalóak a történelmi analógiák... Emiatt is veszélyes, ha a Hoffman Rózsa-törvény túlideológizálja az oktatást és leviszi az iskolakötelezettség korhatárát.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 17:02:18 1/10
(149/2618)
Színigaz. Mindenki maga felelõssége, milyen hírekkel engedi mérgezni magát. Én speciel szûröm mind a balról, mind a jobbról érkezõ infókat.
Kevés, aki nem önérdekbõl, hanem az embereket partnernek tekintve kommunikál. Ez (a politika öncélúvá válása és belharcai) is vezetett a 3. köztársaság bukásához, ezért kaphattuk nyakunkba az orbánt és ezért vezethet még meg ma is (szerencsére egyre kevesebb) embert.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 16:55:29 1/10
(148/2618)
Máshogy látom. Nem az az alapkérdés, ki tudja-e húzni a jelenlegi kormány az ország szekerét a bajból (ahová részben saját maga taszította, a szocik és a világgazdasági válság mellett). Hanem az, hogy milyen országban kellene élnünk egy konszolidáció révén. Az elmúlt másfél év engem arról gyõzött meg, hogy egy szolgaian robotoló, valódi ellenzék nélküli országban gondolkodik a jelenlegi kurzus.
Mikor neveztek ki 9 évre szoci szakpolitikust állami intézmény élére? Nem emlékszem. Nem vagyok naív, eddig mi folyt itt 20 év alatt, de nálam ez már túlmegy minden határon. Már a látszattal sem szarakodnak, meg sem pályáztatnak posztokat (Mûcsarnok igazgatója stb).
A választási rendszert nem analizálom, de maradjunk annyiban, 2010-ben a fidesz álláspontja egyáltalán nem tartalmazta a szavazati jog megadását, ez fokozatosan bontakozott ki, ahogy kezték önkontrolljukat veszteni Viktorék. A választási rendszer átalakításának legfõbb célja az arányosítás volt már rég óta, már évekkel azelõtt, hogy a fidesz 52%-kal kapta meg a mandátumok 2/3-át. Az arányosításért szónokolt ellenzékben a fidesz is, aztán meg hatalomra kerülve egy még 10%-kal torzabb rendszert barkácsolt össze. Egypárti konszenzussal.. Errõl mi a véleményed?
Amúgy nincs türelmem elmagyarázni a politikát, tájékozódjatok mindkét oldalon és tanuljatok meg a nyilatkozatok mögé nézni, mert rengeteg a manipuláció a pártok részérõl. A valódi köztársaság az utcán kell, hogy megszülessen. Rajtunk múlik, felnövünk e hozzá, vagy elfogadjuk a készre fõzött híreket...
offtopic
meszag 2012 jan. 03. - 16:49:40
(147/2618)
pedig ezt lovagolta meg a fidesz, ellenségképet adott az embereknek, ezzel lehetetlenné téve, hogy normálisan menjenek dolgaink, hogy ne is akard megérteni a környezeted, az ellenfeled,a történéseket, hanem gyûlölj, és bosszút szomjazz. Pedig ez nem visz sehova, ill. ide, ahol tartunk
offtopic
meszag 2012 jan. 03. - 16:43:11
(146/2618)
én nem félek, és ez a szám vita nevetséges lenne :)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 16:42:03 1/10
(145/2618)
retrospektív, sértettségen alapuló õrületen
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 16:40:48 1/10
(144/2618)
Igaz. Ez nem primitívség kérdése, de azért az ilyen embereknek volna mit dolgozni a személyiségükkel. Ez fontos lenne szerintem, hogy túlléphessünk ezen az õrületen...
offtopic
meszag 2012 jan. 03. - 16:39:58
(143/2618)
Persze van akinél más a motiváció, ill. ok, de én elõbb az érzelmi döntésrõl regéltem.
offtopic
meszag 2012 jan. 03. - 16:35:25
(142/2618)
nem, nem, én nem a kormány, hanem az egyén sértettségérõl írtam, ami alapján esetleg nem logikus a viszonya másokhoz, párthoz, akármihez.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 jan. 03. - 16:33:42 Előzmény adamnagysweetmovie
(141/2618)
Hat vegigolvastam, ha erre gondoltal, de sok konkretumot nem talaltam. amit viszont igen, az jellemzoen ellentmondo.

alapbol igazsagtalannak tartod a valasztasi rendszert, ugyanakkor rogton ellene vagy a valtoztatasanak. En legalalabbis semmilyen erofeszitest nem lattam arra, hogy barmilyen szempontbol koruljard, ez hogyan fogja tenylegesen valtoztatni az aranyokat. Arrol nem beszelve, hogy ket evvel a valasztasok elott a fidesznek elkepzelese sem lehet hogy fog alakulni a valasztas, ergo egy meg aranytalanabb rendszer bizonyos eredmenyek mellett a parlamentbol kikerulesuket is jelenthetne. Hatarontuli magyaroknak meg ezer eve meg akartak adni a szavazati jogot, most van lehetoseguk ellenszel nelkul megcsinalni, hat akkor csinaljak - evek ota emogott allt a kozvelemeny, akkor ez eppen mitol nem demokratikus?

Aztan pl. Itt van Szalai Annamaria 9 evre valo kinevezese, amit verlazitonak tartasz, ugyanakkor hivatalok "megcsonkitasat" is serelmezed. Szerinted azok az emberek hogy kerultek oda? Azokat eppen az elozo kormany betonozta be. Ha mas kormany jon ket ev mulva, akkor az meg Szalait fogja "jogtalanul eltavolitani", akkkor meg a fideszesek fognak haborogni, hogy partallami modszerek.

Emberek, nezzetek korul, ez van. Ha egy politikai hatalom meg lett valasztva, akkor hoznak magukkal, akit tudnak - akikkel ok tudnak/akarnak dolgozni. Cegek, emberek, aparatusok.

Szerintem kurvara nem ez a kerdes, hanem az hogy ezek a cegek, emberek, aparatusok helyre tudjak-e hozni az orszagot vagy sem.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 16:32:33 1/10
(140/2618)
100 ezer sztem túlzás, a 30 egy alsó becslésnek megfelelõ. De a tendencia a protest hangulat erõsödése. És az igazán húsbavágó 2012 lesz (áfa, adójóváírások eltörlése a kisjövedelmûeknél stb), és akkor még csak az anyagiakról beszéltem.
-csengõzoli-- 2012 jan. 03. - 16:29:00 Előzmény meszag
(139/2618)
Akkor most csökkenjen a félelem, a különbözõ számítások szerint kb. 30 ezren voltak.
Jó,persze nyilván mindenki jobbikos, az origo is,aki ezt lehozta tudom, ezt nem is írd :D
Egyébként a 30ezer is nagyon sok.