1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 16:24:00 1/10
(138/2618)
Ez szerintem demagógia a kormánypárt részérõl, nem sértettség.
Aki beáll a Fideszbe, KDNP-be, annak megbocsátunk? Ha elítéljük az állampárti mûködést, miért viselkedünk magunk is ugyanúgy?? Demagógia, polgárvakítás, vagy talán ez már a polgároknak is sok. A Fidesz abban bízik, hogy képes beizzítani a saját képére formált államot és az emberek megbocsátanak neki az autokráciáért, pont mint Horthynak vagy Kádárnak... Ha ez nem következik be, és a Fideszben (ami =Orbánnal) nem lesz annyi belátás sem, mint Gyurcsányban, akkor teljesen a Jobbik szintjére fog lemenni. Erkölcsi alap híján ez várhat rá(nk).
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 16:16:41 1/10
(137/2618)
A Vad Magyarország kapcsán és ugyanebben a topicban is leléceltél, ha jól emlékszem. Ha nem, akkor is megmaradt valami miatt a neved, de nem vagyok haragtartó, legfeljebb ritkábban reflektálok rád:)
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 16:14:31 1/10
(136/2618)
Keresd vissza, tegnap éjjel leírtam itt egy srácnak, mi a szitu kishazánkban. A választási rendszert karácsony hajnalban megszavazta a Fidesz, tehát már nem ugyanaz. Ne mondjam, arányosabb lett-e és merre húz (választókörzetek kijelölése stb)...
offtopic
Charles Foster Kane 2012 jan. 03. - 16:08:26
(135/2618)
Valaki - nem verMSZP-s - el tudja magyarazni, hogy egeszen pontosan mitol lett Magyarorszag "partallam", a ti elkepzelesetek szerint? Lehet, hogy en lemaradtam par korrel, de amikor utoljara csekkoltam, a valasztasi rendszer meg ugyanaz volt, mint 2010-ben.
Seven7Crown 2012 jan. 03. - 16:06:13
(134/2618)
Az "Ünnepi Gála" azért volt vicces, mert szinte mindenki a demokráciát temette, de senki nem foglalkozott azzal, hogy nincsen másról szó, csupán az ország kiszolgáltatásáról gazdaságilag a kormánypártok számára!
Nem azért kellett az IMF-t kirúgni még a kormányzás elején, mert lenézzük õket, hanem azért mert ha folytatódtak volna tárgyalások, akkor a magán nyugdíjpénztárból az emberek vagyonát az Orbán nem nyúlhatta volna le!
Most pedig azért ment ki az IMF, mert a kért a Magyar Nemzeti Bankról szóló új törvényt a fidesz ráerõltette a népre, amibõl a saját embereik által irányított önkormányzatokat akarják kihúzni az adósságból, amit 2006-óta felhalmoztak!
De ami a legérdekesebb, hogy hiába törlesztett Orbán ezerrel, még több adósságot produkált, és még jobban szidja az IMF-et, annál nagyobb szüksége van rá!:P
offtopic
meszag 2012 jan. 03. - 16:02:49
(133/2618)
a háttérben általában mindig személyes sértettség, bántalom van, bûn, amit sokan nem tudnak megbocsájtani, és ez érthetõ. De hogy a gyûlöletet kire vetítjük ki, az már nem mindig. Nem primitív, de nem mindig logikus, mert érzelmi viszonyulás.

A fidesz az, ami mûködése alapján igen hasonlít az egykori állampártra, sõt még tovább is feszítette a húrt. Hogy egy ország érdeke helyett egyetlen ember szeszélyén múljon sok ember sorsa, ez teljesen érthetetlen, abnormális dolog.
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 03. - 15:48:51
(132/2618)
Értelek. Az a bibi, hogy semmilyen vitában nem voltam veled. Ondokkal vitatkoztunk, hogy jobb e e egy libanyak tíz tyúknyaknál?
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 15:41:21 1/10
(131/2618)
Érdekes, nem az MSZMP bûneit ítélték el, mivel az a Fideszt és a KDNP-t is erõsen érinti, hanem csak az MSZP-t tették jogutódjává a bûnöknek.
Ennyire primitív emberekre kívánna hatni a jelenlegi kormány??? Komolyan, egy 8 osztályt végzett, írni-olvasni-szövegérteni tudó ember sem tudja már mindezt hová tenni, bármennyire is jobboldali...
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 15:36:08 1/10
(130/2618)
Az kiabál legjobban, akinek a háza ég...
A KDNP mennyire a kereszténydemokrata elveknek megfelõen cselekszik? A Fidesz mennyire konzervatív? Elvtelen, két(sok-)színû, opportunista, uszító bagázs az egész.
offtopic
meszag 2012 jan. 03. - 15:30:55
(129/2618)
:), ezért a fanyalgás? Te eszerint nem szégyennek, és igazságtalannak éled meg a kormány ténykedését, vagy csak annyira gyûlölöd a demokráciát, hogy kijöttél utálkozni. :)Vagy ennyire nem tudod feledni a sérelmeidet? No de a fidesz, és a klientúra zöme is párttag volt az átkosban....
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 15:30:23 1/10
(128/2618)
Én sem azért válaszolok, mert kiemelkedõen érdekesnek találom a mondanivalódat. De valahogy úgy neveltek, hogy ha valakivel vitában vagyok, nem hagyom félúton abba. És nem kezdek tök másról beszélni sem, ami félreviszi a vitát. És igyekszem nem fölényeskedni meg gúnyolódni. Aki így tesz, az a szememben elveszti a vitát. Nemcsak a te hangnemed ilyen, más is gondolkodjon el nyugodtan egy pillanatra a fentebbieken:)
Rhaegar 2012 jan. 03. - 15:19:08
(127/2618)
Érdekes azért ez az egész.

Ugye, elvileg a kormány ellen tüntettek..
Na de itt, az Árpádok meg a Kádárok inkább egymással foglalkoztak, mint sem a harmadik féllel, a "gyorsnaszáddal" akiért igazándiból kimentek az utcára.

Ebben a helyzetben nem lenne jobb az egység ?
(csak kérdezem)
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 03. - 14:54:46
(126/2618)
Nem tudom milyen sarokról beszélsz. És nem tudom értelmezni ezt a "lefikázni" kifejezést. És lehet, hogy nem vagy olyan fontos számomra, hogy válaszoljak.
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 03. - 14:52:32
(125/2618)
Igazad van. Pusztán a leendõ miniszterelnök személyét illetõen vagy tévedésben. Pityinger László alias Dopeman felel meg a tegnapi sokadalom számára. Amilyen az elnök, olyanok a hívei.
Ott voltam antipatizáns minõségben. Láttam közelrõl ezt a hisztérikus társulatot.
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 14:46:22 1/10
(124/2618)
Nekem is válaszolhatnál ennyi erõvel. Könnyû sarokba szorítva bekussolni, aztán egy nap múlva lefikázni valakit...
offtopic
vénasszonyok_nyara 2012 jan. 03. - 14:37:00
(123/2618)
Megtiszteltetés, hogy egy ilyen kitûnõ esztétától tanulhatok mûelemzést. A leereszkedõ modor nyilván a kiemelkedõ kvalitás következménye.
1/10
fredi60 2012 jan. 03. - 14:27:54 1/10
(122/2618)
"És látom, az mszp vezérkara végre elérte a politizálás azon szintjét, amire mindig is vágytak: úttörõsípot fújva ordítoznak az utcán."

Igazad van, ez sokkal jobban lejáratja a párt híveit, mint a fideSS hívõk elõzõ kormány alatti kereplõi!
Kereplõ = õsmagyar, szent hangszer
Síp = magyarellenes (zs.dó) provokáció
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 14:22:12 1/10
(121/2618)
Amúgy kint voltál? Vagy csak a szenzációhajhász médiából tájékozódsz? Az tesz az emberek iránt ilyen empatikussá?
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 14:20:51 1/10
(120/2618)
Nem tanulsz tiszteletet. Majd az élet megtanít. Ha szerencséd van. Ha nem maradsz ilyen. A fórumon akad, aki szóbaáll veled, úgyhogy jó ez így...
1/10
adamnagysweetmovie 2012 jan. 03. - 14:18:36 1/10 Előzmény dantonb
(119/2618)
Te honnan tudod ezt??? Szerintem nem szabad ebbõl a nihilista szituból kiindulni. A DK-val összefogni problémás, mert az ellenzéki mozgalmak nemcsak az Orbán-érától, de a Gyurcsány-korszaktól is elhatárolódnak.
DE: szerintem a 4. köztársaság akkor születhet csak meg, ha abban helye van Gyurcsányéknak, sõt még Orbánéknak is, ha hajlandóak az ellenzéki kerekasztal (EK) demokratikus követeléseinek a teljesítésére (pl a választójogi rendszer arányosítása, az igazságszolgáltatás és a média függetlenségének biztosítása, a választási cikluson átnyúló 2/3-os törvények visszavonása stb).
Borítékolom, a Fidesz nem lesz hajlandó semmire, ez esetben viszont az EK a leváltásukat kell hogy követelje. Az EK súlyát az utcára vonuló demokratikus érzelmû emberek adják (mi lesz itt március 15-én??), ha az EK tagjai nem képesek az összefogásra (mint ahogy az LMP visszavonta a 2. kerületi visszalépési ígéretét!!), az emberek nem mennek ki az utcára, Orbán pedig 30 évre beeszi magát a hatalomba, magas adók, focitámogatásra és presztizsépítkezésekre eltõzsdézett milliárdok, elszigetelõdés Európától.
Én azért vagyon valamennyire optimista, mert Orbánék arroganciája egyetlen útra kényszerít mindenkit (természetesen a Jobbikosokon kívül, akik valóban titkos szövetségese a Fidesznek).