Téma: Út a vadonba

3/10
Gina424 2013 ápr. 08. - 16:16:06 3/10
(269/329)
Hát ezt kár volt végignézni... Nagyon rossz film...
3/10
Gina424 2013 ápr. 08. - 14:29:01 3/10 Előzmény Morticia83
(268/329)
Jé egyetértünk...

Egyébként megtörtént eset vagy csak fantázia? Tudja valaki?
3/10
Morticia83 2013 ápr. 05. - 04:23:32 3/10
(267/329)
Az elkényeztetett hülyegyerek megsértõdik az õseire, ezért világgá megy, aztán jól megszívja.
Kb. ennyirõl szól a film.
Jók benne a zenék, szépek a jelenetek, ez minden pozitívuma. Amúgy egy indokolatlanul elnyújtott, mûvészieskedõ "alkotás", gyerekes és álszent mondanivalóval.
Bobo90 2013 márc. 27. - 17:16:24 Előzmény Mr.Stájsz
(266/329)
Földi javakat nem tartja semmire, ezért hagyta ez a családját, attól, hogy Te nem fogod fel a film mondanivalóját, attól még jó film, lehet Neki volt igaza, meghalt, de legalább Õ élt, ennyi.
5/10
Mr.Stájsz 2013 márc. 11. - 13:33:43 5/10
(265/329)
Vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. Egyrészrõl a sztori egy rakat sz.r, egy beképzelt önjelölt polihisztorról,aki azt hiszi, hogy õ a legszerencsétlenebb ember a világon, mert az apja félreb.szott és õt amúgysem értheti meg senki, de annyira okosnak hiszi magát, hogy õ majd elkaristol Alaszka kietlen tájain egy kisnövényhatározóval a kezében. Hát jól besz.pta. Az ilyen embereket nem dicsõíteni kell, hanem példaként a fiatalok elé állítani, hogy ilyen b.romságot még véletlenül se jusson eszükbe csinálni. Egyedül a gyönyörû külsõ felvételek voltak azok, ami miatt nem 0 pontot adtam a filmre, mert attól függetlenül, hogy ez egy igaz történet, attól még egy óriási b.romság.
k11zoltan 2013 febr. 08. - 22:08:08
(264/329)
Másodjára néztem, és most is tetszett.
Talán még jobban is, mint elsõre.
8/10
DP@i 2013 jan. 27. - 13:29:33 8/10
(263/329)
Nálam 8-as a film, de kevesebbet adtam volna, ha nem lenne igaz történet. Csodálatos tájak, de nem eléggé kidolgozott jelenetek halmaza, nem egysége.
1/10
webulon 2013 jan. 14. - 11:25:33 1/10
(262/329)
Nah szóval :
Megnéztem ,- Idealista dühös önmagával haragban álló "gyerek" buta felelõtlen önzõ története amit az irodalom nagy gondolataival próbáltak elfogadhatóvá - magyarázahatóvá tenni .... Szerintem nem sikerült.
Próbál szabad lenni ,- pedig szeritem önmagát zárta be-

Miért is: elmegy s nincs magyarázat ,- annyit nem érdemel a két szülõ,testvére hogy elmondja mi a szitú ?....
Alaszka: felszerelés nélkül oda menni ...nos igen aki bemegy az oroszlán barlangba vállalja,hogy megeszik az oroszlánok a csávó azt kapta amit érdemelt.

pl: aki már mászott magashegyet tudja,hogy oda NEM MEGYÜNK FEL MEGFELELÕ FELSZERELÉs NÉLKÜL ,- nem mert 90%,hogy megdöglünk.
Aki már futott terepen télen hóban 50km-ket tudja,hogy oda sem megyünk ki MEGFELELÕ felszerelés nélkül mert ha baj lehet ott maradhat a fogunk .....
Menjünk kalandozni -természetbe de ésszel azért van fejünk ,hogy gondolkodjunk asszem ez a filmben is elhangzott..a csávó ezt nem tette meg...
stb.....
A csávó nem bátor volt hanem szimplán hülye.



Ha nem tiszteled a természetet akkor Õ sem téged ,-inkább ezt olvasta volna ki a könyvekbõl......
( a mostani korom gondolja így ).



Egyetlen mentsége a fiatal kora ,- 20-25-éves az értelmesebb srácok többsége próbálgatja határait ..néha az észerültelnség határán túl is ...van akinek szerencséje van ..de van aki elhullik..neki pechje volt.
( a 20-éves énem ezt mondaná ).


Ja igen a végére: ha annyira fasza csávó volt,hogy lement a Grand Kanyonon akkor mikor a Teklanika folyóhoz ért mi a f.szért nem mert bele menni ,- volt ottelég fa.. két fát összeköt oszt kész vagy beleengedi magát s szépen lassan az ár kiviszi a másik oldalra.....életszerûtlen

ez nálam O-pont
10/10
di Lauro 2013 jan. 11. - 08:13:06 10/10 Előzmény somika23
(261/329)
Gyönyörû az úttalan rengeteg,
ujjong lelkem a parton egyedül.
Egy társaság van hol nem szenvedek,
a mély tenger, hol az ár hegedül
Embert meg nem vetek,
de a természethez vagyok hû.

Lord Byron
somika23 2013 jan. 04. - 20:12:47
(260/329)
Megnéztem én is a filmet és ha osztályozni kellene 10/10.
Emile Hirsch hatalmasat alakított benne, ami még dobott is egy nagyot az egészen hogy hasonlít is Mccandlessre.
Ami még a tökéletes képhez társul az a zene. Olyan mély, fájdalmas, szomorú hogy a szomorúság egyszer csak gyönyörû boldogsággá változik.

Akik fikázzák a filmet semmit nem értettek meg a mondanivalójából pedig ennek a filmnek igen is van...aki a mûanyag szart szereti annak rendelkezésére áll sok ezer másik filmbõl választania de ilyen alkotások ritkán születnek.

Most már biztos hogy ez a film megállja a helyét az olyan kedvenceim mellet mint a Forest Gump vagy a Remény Rabjai...

***SPOILER***

A film végén amikor meghal Christopher és lepereg az élete elõtte a napfényben... Csak a pozitivitás a szeretet van benne, megható. Az utolsó képen is amit mutatnak róla bár már lefogyott az arcán látni de a szemében és a tekintetében látni hogy Boldog, még ilyenkor is...Úgy érzem hogy megtalálta Önmagát a végére és elérte a célját így nem volt halála értelmetlen sõt...

Lehet hogy menekült a világ elõl de nem meghalni ment Alaszkába.

Számomra a film konzekvenciája Spirituális tartalmú. "Veszítsd el önmagad hogy megtaláld önmagad."
Ennél szebb Igazságot nehezen lehetne találni.
10/10
Korrnel 2012 dec. 20. - 22:27:57 10/10
(259/329)
Jó film, érdemes megnézni, nálam 10/10.



SPOILER

A fiú utolsó mondata: "A boldogság akkor az igazi, ha van kivel megosztani"

Ami szép az szép.
10/10
deljuve 2012 nov. 18. - 12:42:56 10/10
(258/329)
-Út a vadonba-,Fehér pokol,Apocalypto...stb.
Az ilyen drámai ,képernyõn keresztül szívbe markoló filmek ,amik a természetben játszódnak ,tudnak adni valami olyan értelmet és érzelmet a film végén ,hogy pár percre kikapcsol az agy és a szem csak nézz maga elé...és elvan ragadtatva attól amit látót.(bár ez nézõ pont kérdése ,sajnos)
ha egyszer én is ilyen szabadon és csak egy magam így a természettel kettesben élhetnék,persze jobb körülmények közt mint a filmek fõszereplõi...az lenne a Mennyország...
hogy lehet szeretni a zsúfolt,zajos,idegesítõ,értéket,természetet elfeledõ városokat?!ahol a vidéki szokások ,vagy a természet szeretet megszûnt!!?
egyelõre van értékesebb az embernél és van nagyobb az embernél,és van szebb is az embernél...
---“Nem az a boldog, akit a tömeg annak nevez, akihez özönlik a pénz; hanem az, aki minden javát a lelkében hordozza, szálegyenesen kimagaslik, eltapossa a bizonytalanságot, senkivel sem cserélne sorsot, embernek egyedül emberi oldalát értékeli. A természetet fogadja el tanítójául, az õ törvényei szerint formálódik, és úgy él, ahogy a természet elõírta: biztos ítéletû, rendületlen, rettenthetetlen; megmozdíthatja valamilyen erõ, de fel nem kavarhatja. Ha a sors hatalmas erõvel a lehetõ legártalmasabb dárdáját röpíti felé, eltalálja ugyan, de nem sebzi meg.” (Seneca)---
wowow 2012 szept. 08. - 09:25:16
(257/329)
Én is véletlenül akadtam erre a filmre, kapcsolgatva éjjel a csatornákat. Nem tudtam semmit a filmrõl, most utólag kerestem rá, de egy másik film van feltüntetve az éjjeli-hajnali idõpontra.
Azt kell mondanom, igazán remek film! Fõleg, hogy megtörtént eseményt mond el, még inkább elgondolkodtató. Egy kicsit zavaró volt az idõbeli ugrálás a filmben, de azért összeállt a kép. A férfi fõszereplõt hogy tudták rávenni a szarvas felboncolására? - érdekes.
Attila G. 2012 szept. 08. - 03:07:26
(256/329)
Kicsit furcsa nekem, hogy szeptember 8.-án a FEM3-on ilyenkor ez a film megy, holott pl. itt a port.hu-n a Szahara meg valami sorozat van feltüntetve. Amúgy csak véletlenül kapcsoltam erre a csatornára, mert tudtam, hogy itt valami film megy; s kellett némi idõ, hogy ráismerjek a filmre, mert közben netezek; de tuti, hogy ez az Út a vadonba. Legalábbis sivatagot nemigen láttam eddig a filmben, vadont annál inkább.
trubadúr77 2012 aug. 19. - 10:43:18
(255/329)
"Nem értek egyet porcsbalazzsal sem, de õ nem fûzött a mondandójába személyeskedést; elképesztõ, mennyire képtelenek itt némelyek tolerálni a más véleményt."

Remélem azóta kiheverted már e szörnyû felismerést. Annyit azért árulj már még el, hogy lehet "személyeskedést" fûzni olyan hozzászólásba, ami nem szól személy szerint senkihez, mindössze egy filmmel kapcsolatos szubjektív véleményt tartalmaz?!
lippije 2012 máj. 02. - 21:32:08
(254/329)
Nem esett jól újranézni, de csak mert annyi mindent magaménak érzek ebbõl a filmbõl. Biztosan vannak hibái, de azok engem nem nagyon érdekelnek - idõnként elõveszem, hogy aztán napokig rosszul érezzem magam. Biztosan mazo vagyok... Rövid írásom a filmrõl : http://www.filmkocka.hu/2012/05/ut-a-vadonba/
9/10
Zathar 2012 ápr. 02. - 18:38:52 9/10
(253/329)
Nekem az a véleményem, hogy akik fikázzák a filmet a fõszereplõ hibái miatt (mert azok bizony vannak), azok tényleg nem értették meg a filmet. Rossz a szempont. Abból indultok ki, hogy ezt a srácot egy idolként, egy mintaképként akarja feltüntetni a film, de ez egyáltalán nem így van. Miért kellene egy történet fõszereplõjének feltétlenül paragonnak lennie? A történetvezetés és a narráció sem foglal állást, kifejezetten szenvtelenül mutatja be az eseményeket, és az értékítéletet a (feltételezhetõen) önálló értékrenddel rendelkezõ nézõre bízza. Amit a srác eldobott magától illetve rosszul kezelt, az ugyanúgy része a film üzenetének, mint az egyéb, párbeszédeken stb-n keresztül elhangzott dolgok, az egész történet egy negatív festés.
9/10
truth555 2012 márc. 25. - 20:28:52 9/10
(252/329)
Még annyit akarok hozzátenni a hozzászólásomhoz hogy kb. 2 hete láttam a filmet és szinte naponta eszembe jut. Sajnálom hogy csak 9-et adtam rá.
9/10
truth555 2012 márc. 25. - 20:26:56 9/10
(251/329)
Igazán csodálatos film, szép és tartalmas mondanivalóval. Mélyen elgondolkodtató. A fõszereplõ olyan ábrándjaimat váltja valóra amirõl csak fantáziálni merek. A képi világ, a történet magával ragadó. Úgy éreztem utána hogy egy nagyon pozitív töltetet kaptam. Köszönet érte!
majomanna 2012 márc. 23. - 23:17:09 Előzmény od.gszal
(250/329)
Egyik kedvenc filmem lett.Gondolatban igensokszor belevágtam ebbe a mestrséges világ elhagyására.