Téma: Ütközések

Dorcka 2007 márc. 02. - 08:55:13
(14/234)
Ez tényleg kultusz film! Legalább 1x látnia kell mindenkinek, irtó jó film annak ellenére, hogy olyan sok Oscart kapott!!!
yguri 2006 nov. 03. - 19:12:48 Előzmény graniti
(13/234)
Nagyon jó film! mindenkinek ajánlani tudom aki szereti az olyan filmeket aminek van mondanivalója, amin el lehet gondolkozni...
graniti 2006 okt. 15. - 21:58:40
(12/234)
Most sikerült megszereznem ezt a filmet DVD-n. Jó film, megérdemelte a sok díjat. Tetszett a történetvezetése és a színészek játéka. A téma pedig örök, jól sikerült a megközelítése.
7/10
Newcastle United 2006 szept. 14. - 11:44:56 7/10
(11/234)
Így van, a film nem moralizált, nem mondott ki ítéletet, ellentétben sok társával.
Redfield 2006 szept. 13. - 20:47:49
(10/234)
Nagyon jó film. Most néztem meg újra. Lehet, hogy Hollywood, meg oscar díjak, meg minden, de ezek ellenére nem az a tipikus sablonfilm. Az emberek ilyenek, mindenki magára ismerhet benne, és jobb esetben meg is fog változni. Zseniális, õszintén. A film nem mondja meg, hogy mi a jó és a rossz, csak bemutat egy témát minden szögbõl, helzetbõl, és hagyja, hogy mi eldöntsük. Az ember különbséget tenni még tud. :)
10/10
Marcellus 2006 aug. 11. - 12:44:53 10/10
(9/234)
Én még nem láttam, de minél elõbb megnézem. Amúgy Sandra Bullock miatt fogom, mert õ a kedvenc színésznõm (<a target="_blank" href="http://sandrafan.uw.hu" title="http://sandrafan.uw.hu">sandrafan.uw.hu</a>), bár tudom, hogy mellékszereplõ, és egy hisztis picsát játszik (ezt mondták nekem), de azért azt is hallottam, hogy nagyon jó film, úgyhogy alig várom, hogy láthassam.
amatõõr 2006 aug. 01. - 17:41:43
(8/234)
Nagyon jó film, érdemes megnézni.
Redfield 2006 aug. 01. - 12:33:09
(7/234)
Nekem leginkább a két rendõr helyzete tetszett meg. Enyhén durva irányt vett mindkettõ pályája, ahhoz képest, hogy milyenek voltak. De az egész jó volt.
laknerd 2006 júl. 27. - 18:33:08
(6/234)
Nagyon jó film ez szerintem! Az egyik kedvencem. megérdemelte az Oscar-t.
7/10
Newcastle United 2006 ápr. 03. - 10:40:30 7/10
(5/234)
Igen, a befejezés szerintem is nagyon idealisztikus lett, látszik hogy elsõsorban amerikaiaknak készült.
ANNOnim 2006 márc. 30. - 03:50:59
(4/234)
Azok koze a filmek koze tartozik, amiket nem lehet csak egyszer megnezni. Rengeteg szalon fut a tortenet es anelkul hogy az ember tudna, minden mindennel osszefugg es meg napok mulva is beugranak reszletek az embernek, hogy mi is tortent valojaban.

Szamomra a Ryan Phillippe (aki mar a Kegyetlen jatekokban is nagyot alakitott) altal alakitott fiatal rendortanonc a kulcsfigura ahhoz, hogy sajat magam szamara ertelmezzem. Ezt azonban nem fejtem ki. Aki latta mar a filmet, tudja, hogy miert.

Egyebkent olili, azon gondolkodtam a film utan, hogy valoban a ho esik-e vagy a felgyujtott auto kovetkezmenyekent a pernye szall-e a levegoben. Mindketto megmagyarazhato. Nagyon nagy hatassal volt es van ram a film, a tortenet ive es fordulopontjai bravorosak es igy kerek a film. Azonban az eletben nincsenek ilyen idealisztikus befejezesek...
mandrake83 2006 márc. 18. - 17:18:38 Előzmény colorstar
(3/234)
Tényleg egy nagyon jó film! Csak csatlakozni tudok az elõttem szólókhoz. Rendkívül sokat tanulhatunk a filmbõl....
colorstar 2006 márc. 06. - 20:58:09
(2/234)
Olili-tõl hihetetlen jó kritikát olvastam. Köszi! Valóban ez az, amirõl ez a film szól. Írj más filmekhez is, jól látod a dolgokat!

Valóban megérdemelte az Oscar-t.
olili 2006 febr. 17. - 19:17:40
(1/234)
Na, hát én ott nem értek egyet a .PORTos kritikával (az index-ével pedig mégannyira sem), hogy õ csak azt domborítja ki, hogy dõl belõle a tömény erõszak, értelmetlen durvaság, rasszizmus, és nincs megoldás&#65533;?

Szerintem sokkal több van ebben a filmben. A csodaszép zene sem öncélú, hanem ellenpontoz valamit. Éppúgy, mint az integetõ Mikulás is, amely &#65533; ha emlékszel rá &#65533; többször is visszatér, valamelyik brutális akció közé spékelve. Nem tudom, bennem ez, és még két kép &#65533; a kínai a kocsi alatt, s ahogy, mint egy tárgyról beszélnek a feje fölött, és a záró kép, a pilinkélõ hóeséssel - ragadt meg nagyon mélyen. Úgy érzem, ezek a film emblematikus képei.

Ez a film nem az agresszióról szól, hanem a félelemrõl! És félni egy olyan világban nagyon sok mindentõl lehet, amely arra épül, hogy a félelemben tartott ember jól manipulálható.

Mindenki a benne tornyosuló félelem halmazt vetíti ki a külvilágra. Ez a félelemben gyökerezõ agresszió hullám azért néha meg-megtörik egy-egy nagyon Emberi cselekedet láttán, lsd. az ötéves kislány tette, vagy a filmrendezõ, amikor nem buktatja le az autótolvajt, és vásárra viszi a bõrét, vagy a fiatal rendõr, aki megpróbál minden körülmények közt tiszta és emberséges maradni.

Nem véletlen a szereplõk végletesen ellentétes bemutatása, sem az, hogy a helyszín: az Angyalok Városa! Ilyenek vagyunk: mindenkiben él egy angyal, aki szeret; retteg a beteg apjáért, kész megmenteni másokat az élete kockáztatásával, inkább hallgat, és vállalja, hogy a szeretett személy rosszat gondoljon róla, csak ne okozzon neki fájdalmat, és folytathatnánk a sort&#65533;

Sajnos, ezt az angyalt a félelem okozta stressz legtöbbször elfedi, és valami rendkívüli és megrázó eset kell, hogy megpróbáljuk újra felfedezni. A záró képek felemelõek, és kiragadnak bennünket ebbõl a sötét kiúttalanságból. Jön a karácsony, esik a hó, és ilyenkor mindenki kicsit közelebb érzi magához Istent. Van megoldás.