Téma: Utódok

10/10
blindemouse 2012 febr. 20. - 15:21:46 10/10 Előzmény horusz
(20/100)
A sövény-leskelõdést kivéve, ami feleslegesen túljátszott komikum, a titok kitudódását követõ rohanás talán önmagában megér egy Oscar-t.
GC-t lehet szeretni - nem szeretni, ez a film megkockáztatom 3 AA-t fog kapni.
Sajnálom hogy egyik kiscsajt sem jelölték, nõvérke - próbálom én is a bikinit félretéve objektíven nézni (nehéz ...) - ahhoz képest, hogy milyen klisé szerep, nagyon jól megoldja, akár hitelesnek is gondolható egy idõ után.
Persze az egész film egy oltári nagy klisé, ezzel a hawai-i díszlettel nagyon megfogott. Úgy klappol a filmben minden, mint a happy end szokik, lehet tudni a végét a közepétõl, várhatóan a retardált hawai csávó is majd kimondja a tutit, mégis ...
Nekem nagyon ott volt.
9/10
horusz 2012 febr. 19. - 20:06:40 9/10
(19/100)
Most jöttem meg a moziból, szerintem nagyon jó film, engem megérintett. Ez az a film, amiért érdemes elmenni moziba.
7/10
Horcsogg 2012 febr. 19. - 13:32:34 7/10
(18/100)
Elõzõ kommentelõ nem ért a filmekhez, ez nagyon jó volt, oh az a gyönyörû Hawaii... :( Na meg a kiscsajt is jó volt nézni, szerencsére gyakran volt bikiniben :P 10/7
2/10
ciki48 2012 febr. 19. - 13:17:25 2/10
(17/100)
Most néztem meg a filmet.Szerintem idõpocsékolás és pénz kidobás volt.
2 pontot adtam a szavazáskor, de azt is csak jóindulattal érdemli.
Ennek a fõszereplõnek egyetlen filmjét sem nézem meg moziban.Középszerû, jelentéktelen tucat színész, szabályos arcvonásokkal.
offtopic
Charles Foster Kane 2012 febr. 19. - 03:58:07 Előzmény Képkockaördög
(16/100)
Na, most ezt nem ertem. Iden az Ides of March volt az egyetlen film, amin nem lehetett sirni? Vagy ez honnan jott, hogy o arra gondolt?! Plusz, ha szerinted unalmas, es szar a film, akkor miert sirtal rajta? Azt nem olyan filmeken szokas, ami megerint?
6/10
ShaeLynn 2012 febr. 18. - 23:30:23 6/10
(15/100)
Szerintem is túlértékelt a film. Clooney játéka nem ért Oscar jelölést. Nekem most jött ki nagyon nála, hogy mennyire kevés eszköze van az érzelmek kifejezésére.
A 2 lány ér vmit az egész filmben. A családi föld eladása körüli kavarást meg csak tölteléknek éreztem.
8/10
aroncido 2012 febr. 18. - 23:23:41 8/10
(14/100)
Nekem nagyon tetszett.
Kritikám: http://filmvetito.blog.hu/2012/02/18/utodok_the_descen
7/10
julcseee 2012 febr. 16. - 08:55:11 7/10
(13/100)
Nekem 7-est ért ez a film, mert nem tudom, 2 órás volt, valahogy nagy lassú és vontatott, de mégse untam. Moziba ezért szerintem nem érdemes elmenni, otthon is csak ha nincs más. Ez a film tényleg egy nagybetûs DRÁMA, ami a halálról, és a megcsalásról szól. Maradandó élményt csak rövidtávon fog okozni szerintem.
6/10
Mike088 2012 febr. 09. - 04:38:55 6/10
(12/100)
Megindító dráma, szép helyszínek és elgondolkodtató párbeszédek jellemzik. Azonban az erõs kezdet ellenére, úgy éreztem nem fejlõdött fel igazán a film.

*Spoiler*: Amikor a medencés jelenetnél jártunk azon gondolkodtam, hogy ez lehet az egyik legígéretesebb dráma amit mostanában láttam. De a folytatásban az események lelassultak, és ezzel maga a történet is beszûkült. Nagyjából a felénél már rájöttem, hogy ez nem az újrakezdés súlyáról vagy Mattnek a családhoz való viszonyáról fog elsõsorban szólni, hanem egy elnyújtott szembesítés lesz a volt szeretõvel, majd egy drámai befejezés a nõ halálával. Ez viszont így kevés. A 10 bõl 6 pontot tudok adni.
10/10
kkruppa 2012 febr. 08. - 15:26:26 10/10
(11/100)
Gyönyörûszép történet a család fontosságáról, a szeretetrõl és a megbocsátásról.
Végig jól kialakított cselekményszál, a nézõ érdeklõdését folyamatosan fenntartja a film.
Mindenkinek ajánlom, szép kis történet.
Beyond silence 2012 febr. 08. - 11:21:47
(10/100)
Szerintetek (komolyabb) randiba belefér a film vagy nagyon nem olyan...? Köszi a segítséget
6/10
offtopic
Képkockaördög 2012 febr. 05. - 16:08:44 6/10 Előzmény SouthBronx
(9/100)
Nem a The Ides of March-csal kevered véletlenül? :P Mert arra még tán igaz is, amit írsz, de ha szerinted ezen a filmen nem lehet bõgni meg ha nem szentimentális, akkor nem tudom, hogy mi az.. :D
7/10
bibice79 2012 febr. 03. - 22:53:38 7/10
(8/100)
hát ez minden csak nem vígjáték. egy szívszorító téma, és közben probálják oldani a levegõt, hogy ne legyen dráma.sírni tudtam rajta, de nevetni ne. esetleg néhol egy gyenge mosoly... egyszer megnézhetõ ha az ember nagyon kiváncsi clooney egy újabb szerepére, de nem egy olyan film amit ajánlanék, ha egy vígjátékot akarnál nézni.
10/10
SouthBronx 2012 febr. 01. - 11:25:10 10/10
(7/100)
Egyáltalán nem szentimentális a film, és bõgni sem lehet rajta talán az egész filmben 1 jelenet van, nem tudom te milyen filmet néztél. Méltó az oscar jelölés, ajánlom mindenkinek nagyon jo film. Persze aki a pörgõs CGI akciómozikhoz van szokva az meg se nézze. Én egy percig nem unatkoztam a film alatt.
sok újdonságot nem tartalmaz... Hangulatos film remek kivitelezésben
6/10
Képkockaördög 2012 jan. 29. - 22:01:15 6/10
(6/100)
Még egy "extremely overrated" film. Ráadásul csak azért csinálták, hogy Clooney kapjon mégegy Oscart. Pedig lehetett volna jó is akár. Sõt, az eleje még jó is, csak aztán az ember felakasztja magát az unalomtól meg a fölösleges jelenetektõl... Kár érte :( Bõgni lehet persze rajta végig, szóval aki szeret sírni, az tekintse meg nyugodtan :) Meg szép a táj meg jó a zene :)

***SPOILER***
Így, hogy nem látjuk az anyukát, milyen volt az életében, elég hiteltelenné válnak a vele kapcsolatos reakciók. Ha legalább sejteni engednék, hogy mit veszít a család, akkor azt mondom, oké, de így sajnos nem lehet igazán együttérezni az egyébként unszimpatikus karakterekkel. Önzõk, bunkók, önpusztítók, az egyik papucs, a másik megcsalja azt - lehet ilyen embereket sajnálni? Nem igazán...
Shailene Woodley jó, a többiek átlagosak, a srácot meg nem értem, hogy került oda. Azért, hogy beszélgessen egyet Mattel? Mert annak lett volna értelme, de így, hogy Matt ilyen önzõ és érzéketlen és nem érdekli más baja, így a srác szerepeltetése felesleges volt szerintem.
Érdekelne, hogy ki találta ki, hogy ez vígjáték, mert szerintem nagyon nem az.
***SPOILER VÉGE***
lippije 2012 jan. 17. - 13:46:51
(5/100)
Kell egy jó adag szentimentalizmus is a filmhez, hiszen nem egy könnyû témát dolgoz fel, mégsem lesz komor, és ez a színészeknek és a nagyon jól megírt forgatókönyvnek tudható be. Kellenek Clooney belsõ, szarkasztikus monológjai is, amik humorukkal a kellõ idõben lendítik tovább a nézõt a teljes elkomorulásból. Ez a játék adja a film igazi erejét. Nekem nagyon tetszett, rövid kritikám : http://www.filmkocka.hu/2012/01/utodok-the-descendants/
8/10
swell 2012 jan. 17. - 12:09:56 8/10
(4/100)
Jo forgatokonyv, rendezes, szereplok. Igazan elvezetes film, ajanlom
offtopic
Ford Mustang 2011 dec. 09. - 15:07:56
(3/100)
Nem "Utódók", hanem Utódok! Ott írtam direkt, kedves port szerkesztõk. :D Vagy nem is figyelik a fórumozók segítségét?! Bezzeg mikor törölni kell... ;D
Ford Mustang 2011 dec. 02. - 02:59:18
(2/100)
Clooney és a virágos selyemingek
George Clooney új életet kezd. Legalábbis legújabb filmjének rendezõje, Alexander Payne szerint muszáj lesz neki.
Payne, a Smidt története és a Kerülõutak Oscar-díjas rendezõje hét év után ült vissza a direktori székbe, hogy újból egy kissé szomorú, ám jószívû fõszereplõvel szórakoztassa a közönséget. Különös módon az Utódok címû keserédes film fõszerepére olyasvalakit választott, akirõl senki sem gondolná, hogy lenne oka szomorkodni: George Clooney játssza a Hawaiin élõ, két lányát egyedül nevelõ ügyvédet, aki felesége balesete után nyomozni kezd.
George tökéletesen értette és élte a szerepet, és kicsit sem bánta, hogy nagyon más figurát játszik, mint amit szokott - nyugtatta meg az újságírókat egy sajtókonferencián a rendezõ. - Bár amikor elõször megláttam õt az Utódok díszletei közt jelmezben, a rövidnadrágjába tûrt, nagy virágos hawaii ingben, tudtam, hogy nõcsábász sármõrként ezennel véget ért a pályafutása. Innen nincs tovább. Még az sem mentheti meg, hogy Hawaiin tényleg mindenki így öltözik.
Ford Mustang 2011 nov. 23. - 01:37:37
(1/100)
Magyar címe 'Utódok'
Amerikai bemutató 16-án volt, hazai premier január 19.
Trailer 1080p HD - http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XDwUH02DDWU

<--- promokép