Téma: Üvegtigris

vénasszonyok_nyara 2011 nov. 18. - 12:33:36
(269/369)
A Sorstalanság-ban sokkal kevesebb vicces poén volt.
2/10
greghouse 2011 nov. 18. - 12:23:01 2/10
(268/369)
Hát, kövezzetek meg, én másodszor is nekirugaszkodtam, hogy megértsem, mi a fenét esznek egyesek rajta. Értem én azt, hogy Rudolf Petinek tetszik a Jiri Menzel stílus, de azért ez igen messze van mondjuk az Én kis falumtól. A karakterek is jók (mondjuk), bunkók és kevésbé bunkók, és van benne kb.öt olyan poén amin elmosolyodtam. Kábé 15 percre elég poén van benne, történet annyi sem. Miért kell negyedórán át szétverni egy vécét, meg ilyenek. A jellemkomikum, a bunkó karakterek bemutatása kevés egy egész estés filmhez. Néha már felüdülés volt reklámot látni közben, nem is beszélve arról, mikor át lehetett kapcsolni a Különleges ügyosztályra. Sajnálom.Húsz percnyi humort akárhogy nyújtanak, nem lesz több, csak unalmasabb.
1/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 18. - 10:30:45 1/10
(267/369)
mondjuk engem nem nagyon izgat hogy annak 5,4-es az átlaga, de 100x jobb mint ezek a komolytalan ökörködések
1/10
offtopic
_Freddy_ 2011 nov. 18. - 10:29:03 1/10 Előzmény baviki
(266/369)
ezt én sem tudom, végig ökörködés az egész..komolytalan marhaság 0 történettel, mind a 3 rész egy rakás kaki, bár ez a magyar filmek 99%-ára elmondható, egy jó magyar filmet ismerek és az a Sorstalanság, meg pár régebbi film
vénasszonyok_nyara 2011 nov. 18. - 07:31:52
(265/369)
Amiket leírtál, nagyjából mind pontos megfigyelés, amik alapján akár tetszhetett volna is a film.
Számomra volt mondanivalója. Kicsit karikírozva, de sebészi pontossággal festette le a mi nyomorult kelet-európai életünket(persze nem a brókerek és a beszállítóit ki nem fizetõ építési vállalkozók nevében beszélek) és mindannyiunk kétségbeesett próbálkozását a felszínen maradásra. Szerintem egy lakótelepi ház egyik garázsában kényszervállalkozásként nyitott kis ABC legalább annyira siralmas és szánni való, mint az Üvegtigris büfé.
A trágárság? Nem éreztem öncélúnak a filmben. Szerintetek ez a réteg, amelyikrõl szól a film, választékosan, körmondatokban és bazmegek nélkül beszél? Hiszen sajnos azt kell látnom, hogy értelmiséginek nevezhetõ emberek is elõszeretettel használják ezt a kifejezést kötõszónak. A sasjózsi kabaréban ott tényleg öncélú a trágárság. Ott aztán a nagy százalékban túlsúlyos és értelmi fogyatékos közönség hálásan nyerít, ha sasjózsi két hötyötyötyö kuplé között kimond egy trágár szót és utána kivár, hogy besöpörje a tapsvihart.
Egyáltalán nem azt sugallja a film, hogy ez menõ és követendõ lenne.
nagylabu 2011 nov. 18. - 00:30:34
(264/369)
Izlések és pofonok...

Eléggé ellentmondó vélemények vannak a filmrõl - nekem speciál összességében gyengének tûnik.
Nem mondom, hogy nem ismerhetõk fel benne "jellegzetes hétköznapi figurák" - sõt : néha röhögtem is rajta, a színészek többsége is jó (bár van pár nem is fiatal, nem is kezdõ, aki már az X-edik filmben ugyanazt a szerepet, a blõdöt, játssza ugyanúgy - pl. Gáspár Sándor -) de a bajom nem is ezzel van. Mintha pár "röhejes geget" leforgattak volna - de ezek között nincs szinte semmi összefüggés. Nincs "fonala" a történetnek, csak "egymásra vannak hajigálva" a röhögtetõ jelenetek. Emiatt néha nem is lehet rögtön követni, hogy mi történt...
Ettõl még a film nézhetõ - esetenként szórakoztató - bár a "leginkább vaskos kifejezések" ( lóf..., pics... stb.) néha zavarnak - az is igaz, hogy a hétköznapi életben is ez van sajnos, így ettõl hitelesek a párbeszédek...
(Egyéni vélemény, azt is megértem, ha valakinek tetszett )- Lehet megkövezni... :))))
8/10
Ezüstliliom 2011 nov. 18. - 00:29:09 8/10
(263/369)
Ízlések miatt kár összevesznetek.
8/10
Ezüstliliom 2011 nov. 18. - 00:28:04 8/10
(262/369)
Nem akartam kötekedni, csak feltûnt, hogy néhányan - Te is - felhoztátok a trágárságot.

Szerintem nem minden filmnek van kifejezetten üzenete, van, amelyik csak szórakoztatni akar, és ez szerintem ilyen. És azt sem hiszem, hogy azt a következtetést lehetne levonni a film alapján, hogy milyen jó bunkónak lenni. Épp hogy kifigurázza, kinevetteti ezeket a primitív lényeket. Igaz, hogy valahogy szerethetõek is ezek a figurák, de én legalábbis nem kívánkozom a helyükbe. Lali pl. egy peches csõdtömeg, a többi meg vagy szimplán idióta vagy még annál is rosszabb.
BornBadBoy 2011 nov. 18. - 00:14:09
(261/369)
Hidegen hagy, hogy tetszik-e neked ez a mozi vagy nem, de ha ennyire tiszta szád van, akkor nézd végig a Teletubby-k összes évadát, abban biztos nincs semmi trágár és valóban szórakoztató! Ja és ha szerinted Rudolf Peti nem alakít hatalmasat ebben a filmben, akkor nem firtatnám tovább kinek mennyi ész jutott...
1/10
baviki 2011 nov. 17. - 23:52:23 1/10
(260/369)
Nem kapsz meg semmit, a te ügyed, hogy téged valami megfogott ebben a filmben. Én is csak a véleményem írtam le a filmrõl, ami alapján boy a humorérzékemet hiányolta... Én nem azokról írtam véleményt elsõ h.szólásomban, akiknek a film tetszik, hanem magáról a filmrõl! S ezt tartom is... Mert azért egy filmnek kell, hogy legyen valami üzenete. De ennek? Mert ez nem csak szórakozás. Sok fiatalnak azt sugallja, hogy milyen menõ az ilyen primitív életmód... S ezt látom a mai fiatalok zömében, akikkel kapcsolatban vagyok...
1/10
baviki 2011 nov. 17. - 23:40:58 1/10
(259/369)
Lécci magyarázd meg nekem, hogy mit jelentaz, hogy trágár... Mert szerintem valamelyikünk nem ismeri a trágár kifejezés értelmét!
És szerintem ez nem én vagyok. Próbáld megcáfolni, lécci!
8/10
Ezüstliliom 2011 nov. 17. - 23:36:21 8/10
(258/369)
Furcsa, hogy többen arra hivatkoztok, hogy trágár ez a film. Valahol igazatok is van, de annak ellenére, hogy engem is el szoktak riasztani a trágár filmek, ez valahogy mégsem olyan, mint pl. a Ponyvaregény. Annak a nyelvezete tényleg taszít, pedig sokan szeretik. Valami varázsa csak van az Üvegtigrincsnek, de nem tudnám megfogalmazni, hogy miben áll.

(No, majd most megkapom, hogy mennyire nincs ízlésem.:D)
Anti12 2011 nov. 17. - 23:23:06
(257/369)
Ez a film trágár szerinted? Akkor te még nem láttál trágár filmet. Véleményem szerint sincs egy csepp humorérzéked sem.
1/10
baviki 2011 nov. 17. - 22:57:52 1/10
(256/369)
Boykám, te ki vagy, hogy az én humorérzékemet feszegesd? Egyébként én nem tiltottam meg neked, hogy ezt a primitív filmet ajnározd! Ez a film elsõrendû a trágárságban a sok hasonló, általatok kedvelt magyar filmek közt. Tudod, nekem a primitív trágár szöveg lenullázza a humorérzékemet. És szerencsére nem csak nekem... Vagyunk még páran ilyenek!
Amúgy meg a humorérzék ezen a színvonalon nem valami fennkölt elmére vall... Vagyis te meg boykám az észosztásnál kerültén nagyon a sor végére...
Anti12 2011 nov. 17. - 22:30:47
(255/369)
Nem hiszem hogy védtem volna õket, nem állt szándékomban, csupán a véleményem írtam le. Egyébként ennél nem igazán lehet színvonalasabb mûsort csinálni szerintem. Ez is csupán a saját véleményem.
balta zoltán 2011 nov. 17. - 22:28:35
(254/369)
a humorérzéket nem osztogatják. fogantatáskor dõl el, hogy lesz vagy sem. eme film megszületésekor eldõlt, hogy nem.
BornBadBoy 2011 nov. 17. - 22:19:47
(253/369)
Te se álltál sorba mikor a humorérzéket osztogatták...
8/10
offtopic
Ezüstliliom 2011 nov. 17. - 22:18:15 8/10
(252/369)
Szerintem nem szorulnak a védelmedre, és attól, hogy "valakik", még nem lesz a mûsoruk színvonalasabb.
8/10
Ezüstliliom 2011 nov. 17. - 22:15:30 8/10
(251/369)
"Hé! Mit csinálsz! Te! Ne hagyd itt! Sértõdj meg!":DDD
1/10
baviki 2011 nov. 17. - 22:10:05 1/10
(250/369)
Mi ebben a filmben a nagyon jó? Maximum a trágárság, egyébként bélsár! Kár, hogy az osztályzatok közt nincs 0.