10/10
szabocska 2011 márc. 27. - 17:08:02 10/10 Előzmény idõjós1010
(476/636)
Uramisten... Ne haragudjatok, de ha olyan film kerül az utatokba, ami némi gondolkodást igényel, akkor az már sz@r? Valóban igényel némi agymunkát, és értelmet, amit az akció, vígjáték, horror általában nem, de legalább ne fikázzátok a filmet, mert ezzel csak magatokat minõsítitek. Ha nem fogott meg a filmben semmi titeket még 50 perc alatt sem, az nem baj, nem vagyunk egyformák, de ez nem a film hibája... Ez egy rendkívüli film, rendkívüli szereplõkkel, és rendkívüli forgatókönyvvel, még akkor is, ha a képregény van aki szerint jobb, van aki szerint nem. :(
CsAngi 2011 jan. 31. - 19:05:20
(475/636)
Szerintem fantasztikus egy film, akárki akármit mond róla...Nem olvastam a képregényt ezért összehasonlítani nem tudom, de a filmek közül viszi az elsõ díjat az általam látott filmek közül.
10/10
Batyumadzag 2011 jan. 04. - 12:24:40 10/10
(474/636)
Minden szempontból kiváló film!
A hozzászólók közül vannak, akik elõszeretettel pozitívan értékelik az ostobaságot tápláló Való világot, az Anyátok köztöt, nyilván õk cak negatívan képesek nyilatkozni errõl a filmrõl. Ezen nem kell csodálkozni, hiszen õk felszínes szemlélõk, megelégszenek a mélyebb gondoloatoktól mentes tömegbutító trágyával, váljék egészségükre!
Akik nem az imént említett szomorú vonalat képviselik, számukra nyilván ez a film sokkal többet mutat.
Én minimum a forgatókönyvet díjra jelöltem volna.

10/10
J.Heller 2011 jan. 03. - 22:19:21 Előzmény _Dani_
(473/636)
Nem ismerem sem a regényt, sem a filmet, de köszi az ajánlást!
"1984"- hez hasonló élményben lesz részünk? ?
J.Heller 2011 jan. 03. - 22:16:51
(472/636)
Ha nem lenne sírnivaló a helyzet, ezen most hatalmasat nevetnék! Lehet, hogy holnap már csengõfrászom lesz. :DDDD
Ghanima 2011 jan. 03. - 21:50:11
(471/636)
Náluk pedig csak véres székláb volt, oszt' mégis...

http://index.hu/kultur/media/2011/01/03/mediahatosagi_eljaras_az_rtl_klub_ellen/
Ghanima 2011 jan. 03. - 21:46:36
(470/636)
Cool tévé... béke poraira... majd jön a szalaihivatal, oszt' csudálkodnak, hogy miért.
Hát szabad egy ilyen, a hatalom ellen lázító, véres filmet leadni?? És a címe?... V!!! Gyanús, nagyon gyanús...
_Dani_ 2011 jan. 03. - 18:22:03 Előzmény KurtWagner
(469/636)
Rorsach mint a legpozítívabb figura?
Egyértelmûen a legnegatívabb (ezt Moore is elmondta párszor), kár hogy rengeteg ember õt találta a legszimpatikusabbnak a mûben.
_Dani_ 2011 jan. 03. - 18:20:15
(468/636)
Azért azt is le kéne szögezni, hogy ez a film egy képregény alapján készült, és emiatt az értékelésnél ezt figyelembe kell venni.
És ez alapján bizony nem lett jó film.
Szóval érdemes elolvasni a képregényt, sokkal sokkal jobb mint a film.
9/10
sosi666 2011 jan. 03. - 16:36:53 9/10 Előzmény Kozeluha
(467/636)
Szerintem nagyon jó film, de ahoz, hogy megérthesse valaki bizony végig kell nézni és nem leszarozni az után, hogy nézett belõle fél órát.
Kozeluha 2010 dec. 18. - 19:02:18
(466/636)
Szerintem ez a film egy mindig aktuális és nagyon is emberi film. Minden fontos emberi tulajdonság megjelenik benne, ahogy minden ember alkotta gyalázat is. Egyszerre a múltunk, és talán a jövõnk is. Mindenesetre V, mi vagyunk, ahogy a végén el is hangzik, V nem egy ember, hanem egy eszme!
zöldági 2010 dec. 15. - 12:54:20
(465/636)
Nagyon jó, hogy nem vagyunk egyformák. Nekem nagyon tetszett a film. Kétszer is megnéztem. Ügyesek voltak a színészek, szépek voltak a képek.
Sajnos a politikai tartalom is kicsit aktuális ..a demokrácia olyan, mint a gyerek, nem lehet visszadugni az anyjába..
Nem szeretem az akciófilmeket általában, és aki azt hitte ez az lesz, elhiszem, hogy csalódott, sõt lehet hogy bonyolult is kicsit, annak aki nem figyel oda..
1/10
idõjós1010 2010 dec. 14. - 22:40:20 1/10
(464/636)
Egyszerûen sz..a.r az egész. Ennyi !! Nem kell ezt túlkomplikálni.
1/10
Winyettyu 2010 dec. 14. - 21:53:10 1/10
(463/636)
fuhh.. csak egyszer tudnám végignézni.. pedig nem vagyok se egy víjáték, se egy darabolóshorror rajongó, akciót szeretem ha nem észnélküli lövöldözésbõl áll, de esküszöm, 2szer próbáltam meg leülni elé és így 40-50 perc után mindkétszer fel kellett hogy adjam mert olyna szinten unalmas volt, hogy így már gyakorlatilag végigpörgettem az elkövetkezendõ 20 évnyi feladatomat.. nem mondom rá hogy rossz film, csak azt hogy számomra ez semmi, pedig tényleg próbáltam. nem szoktam sose filmenk 2 esélyt adni, de iylet még nem tapasztaltam, ezért adtam neki még egy esélyt, hiába. majd esetleg pár év múlva elõveszem megint, Natalie-t szeretem, de ez a film most még nekem nem jó.
KurtWagner 2010 okt. 24. - 15:43:27
(462/636)
Picit erõs ez a szélsõbal propagandafilm kifejezés, annak ellenére, hogy a film alapját képezõ képregény írója Alan Moore (aki mellesleg a filmhez nem adta a nevét, de egyetlen a mûvébõl készült filmhez sem) elégé ilyen beállítottságú. Bár érdekes tény ennek tükrében, hogy a Watchman legpozitivabb figurája, ha lehet ezt mondani, Rorschach éppen, hogy jobboldali. Szóval, akkor az meg milyen propaganda mû? Jobbos? Alan Moore egyzerûen, talán egy picit szélsõségesen, egy szabadságot szeretõ ember, aki mindenfajta elnyomás és megkülönböztetés ellen van. Ennek legjobb bizonyítéka, a V mint Vérbosszú gyüjteményes kötetéhez írt elõszava:

A V mint Vérbosszú írását 1981 nyarán kezdtem, egy munkával terhes szabadság idején, a Wight szigeten. Amber a legkisebb lányom, akkor még pár hónapos volt. 1988 telén fejeztem be, majd közel 5 éves kihagyást követõen, miután a sztorinak elõször otthont adó Warriors magazin megszûnt. Amber most töltötte a hetet. Nem is tudom, hogy miért említem ezt most. Ez csak egyike azon lényegtelen emlékeknek, amik hirtelen rád törnek, olyan váratlan erõvel, hogy úgy beleszédülsz, hogy le kell ülnöd.
A Marvelman (most Miracleman) mellett, a V mint Vérbosszú volt az egyik elsõ próbálkozásom a folytatásos történetek területén a karrierem kezdetén. Ez okból, sok más mellett, néhány dolog furcsának tûnhet a korábbi epizódokban a képregény késõbbi fejleményeinek tükrében. Bízom benne, hogy elnézitek kezdeti ügyetlenségünket, és osszátok azon véleményünket, hogy jobb ezeket a történeteket módosítások, toldások nélkül egy az egyben bemutatni, mint visszamenni az idõben, egy kezdõ tapasztalatlanságának minden nyomát eltüntetve.
Az akkori politikai jártatlanságomnál fogva részemrõl az elsõ részben leírtak evidensnek tûntek. Visszaemlékezve 81-re, a nukleáris tél fogalma nem került át annyira a köztudatba, és bár az elgondolásom a klíma felborulásáról elég közel járt a valós helyzethez, az igazat megvallva, a történet azt sugallta, hogy egy nukleáris háborút, ha kevesen is, de túlélhetik. A legjobb tudásom szerint, ez nem lehetséges.
Naivitás volt feltételeznem, hogy valami olyan tragikus esemény, mint egy nukleáris konfliktus a fasizmus felé sodorhatná Angliát. Ennek ellenére az én és David védelmében meg kell említeni, hogy nem született jobb és pontosabb jövendölés az országunk jövõjét illetõen egyetlen képregényben sem ez idõ tájt. Egyszerû tény, hogy a történet jó pár történelmi hátteréül szolgáló esemény elõrevetített pár dolgot, kezdve a konzervatívok 82-es gyõzelmével, ami a mi Cassandraként betöltött szerepünket még értékesebbé teszi.
Most 1988-at írunk. Margaret Teatcher-t harmadszor is megválasztották hivatalába és rendületlenül hisz benne, hogy csak egy konzervatív vezetés tudja az országot átvezetni a következõ századba. A legkisebb lányom most hét éves és a szenzációhajhász sajtó az AIDS-eseket koncentrációs táborba zárná. A mostani rohamrendõrség ugyanolyan szemellenzõt visel, akárcsak a lovaik, és az autóik tetejére egy körbepásztázó kamera van felszerelve. A kormány határozott szándéka a homoszexualitás eltörlése, még ha ez csak egy elvont fogalom is, és csak elképzeléseim vannak arról, hogy vajon melyik kisebbség lesz a következõ, amelyik ellen törvényeket hoznak majd. Azt fontolgatom, hogy fogom a családomat és elhagyom ezt az országot, valamikor a közeljövõben. Annyira hideg és anyagias lett ez az ország, hogy már egyáltalán nem szeretnék itt élni tovább..
Jó estét Anglia. Jó estét Hazaszeretet és V mint (Viadal, Változás, Végítélet, világbéke)
Hello Sors hangja és V mint Vérbosszú.
10/10
duckshoot 2010 okt. 24. - 13:22:55 10/10
(461/636)
És egy örömteli dolog amitõl növekszik a pulzus.
10/10
duckshoot 2010 okt. 24. - 13:20:26 10/10
(460/636)
.
10/10
duckshoot 2010 okt. 24. - 13:20:04 10/10
(459/636)
.
10/10
duckshoot 2010 okt. 24. - 13:19:29 10/10
(458/636)
.
10/10
duckshoot 2010 okt. 24. - 13:18:56 10/10
(457/636)
.