Téma: Vacsoracsata

elisabet 2008 júl. 29. - 09:07:24
(370/2570)
Sztem a vacsicsata sokkal színvonalasabb, mint a Hal a tortán. A viselkedésük is normálisabb, egyáltalán az egész úgy, ahogy van. Egyébként nem értem, miért kell a két csatornának egymást utánozni, ill. már nem tudom melyik utánozza a másikat, emlékezzetek pl. a valóság show-ra, ez a mûsor is egy idõben ment mindkét helyen, csak más címmel, de ugyanaz.
10/10
dominoizzy 2008 júl. 28. - 16:40:22 10/10 Előzmény rony93
(369/2570)
szerintem mindkettõ egyformán jó.ugyanazt csinálják és ugyanolyan nyomik szerepelnek mindkét mûsorban.úgyhogy semmi különbség.egyik sem majmolja a másikat.élvezni is lehet, úgyhogy ha vége a vacsicsatának kapcs a hal a tortánra!
ada1 2008 júl. 28. - 16:16:23 Előzmény mandarinn08
(368/2570)
mer, mi a kulonbseg?
rony93 2008 júl. 25. - 14:17:24 Előzmény mandarinn08
(367/2570)
jah-jah ismételik a mûsort, a széf helyett lex :)
sztem is sokkalta jobb mint a hal a tortán(az csak egy utánzat) és itt sokkalta normálisabb és ismertebb emberek vannak... :D
9/10
mandarinn08 2008 júl. 24. - 20:26:27 9/10
(366/2570)
Most hogy-hogy ismét elkezdik hétfõtõl? Ismételnek? .. egyébként 1000x jobb, mint a Hal a tortán !! .. én nagyon szerettem ezt a mûsõrt.
párduckata 2008 máj. 26. - 18:32:06
(365/2570)
Szerettem ezt a mûsort, sajnálom, hogy pihentetik. Legjobban a legelsõ rész tetszett, amiben benne volt Beja, Soma meg Daniel. A második legjobb rész a legutolsó volt Bodrogival, Stohllal, Gönczivel. Ha nem rakták volna bele Voksán Virágot, akkor pont olyan családias lett volna, ami nekem tetszik.
1/10
StJust 2008 máj. 24. - 21:00:37 1/10 Előzmény Novalis
(364/2570)
Részben igaz,amit írsz,de pl.nekünk sincs kábelünk és azoknak,akik ezeket a mûsorokat nézik pláne nincs lehetõségük ahhoz,hogy mást nézzenek és végeredményben igényük sincsen rá.Viszont,ha mást mutatatna az általuk könnyen elérhetõ média,akkor azt néznék,mert az van.Még egy érv amellett,hogy a "rossz" mûsort azért nézik,mert van: A legfiatalabb korosztály ugyanúgy szerette a régi rajzfilmeket,mint most a pukimonokat,nem is beszélve az eredetihez megszólalásig hasonlító animációs erõszakoskodásokról.Namármost ezeket a borzalmakat nem azért kezdték el gyártani,mert a gyerekek azt mondták,hogy ilyeneket akarnak látni,hanem egyszerûen ezt dobta az ezzel foglalkozók agya és persze,hogy nézik,ha van és lassan abban a kategóriában is csak az van.Ez olyan,mint a divat.Évekre elõre megmondják nekünk,hogy szerintünk mi kell hogy legyen a divat és persze az is lesz.
10/10
rozsakert 2008 máj. 24. - 15:10:57 10/10
(363/2570)
Miért nem lesz már vacsoracsata?
Sokkal többet ért az egész délutáni Balázs, Mónika mûsoroknál. Annyir jó volt nézni, hogy némelyek hogy csetlenek botlanak. Persze sok profi volt benne. Legjobban az tetszett, hogy mikorra vége lett mennyire összerázódtak, és barátságok születtek, annyira emberi, és jó nézni. Sokkal jobb mint a durva filmek, amikben állandó erõszak van. Hát igazán fog hiányozni.
Theine 2008 máj. 24. - 09:09:34 Előzmény bicsibocs
(362/2570)
Inkább a Balázst tennék el nyári szünetre!
Györgyi 2008 máj. 23. - 19:58:16
(361/2570)
Igen ez alapvetõ az életben, mégsem értékelik sokan, mennyire igazad van..
Ibcsi54 2008 máj. 23. - 18:24:41
(360/2570)
Szerintem ez a mûsor arra is jó volt, hogy azok, akik nem szoktak fõzni(legyen az férfi vagy nõ) rájöjjenek arra, hogy bizony nem egyszerû dolog finom ételeket fõzni és azzal kényeztetni vendégeinket, szeretteinket!Milyen nehéz is más más karakterû embereknek megfelelõ ételeket , készíteni,kínálni.Hát egészségünkre( a sok kaja után).
Most már csak takarítási csata kellene, mert szerintem bizony ahhoz is érteni kell. Innen már csak egy lépés, hogy a házimunkának becsületet szerezzünk!..........
mxplanet 2008 máj. 23. - 16:45:52
(359/2570)
dobd ki a tv-t;)
5/10
Kowaxos 2008 máj. 23. - 14:00:41 5/10
(358/2570)
Sirjak vagy örüljek....
bicsibocs 2008 máj. 23. - 12:51:06
(357/2570)
Ma fõznek utoljára!!!!! Jövõ héttõl elmennek nyári szünetre. Helyette Balázs lesz!
Ibcsi54 2008 máj. 22. - 21:37:13
(356/2570)
Az már egyszer biztos, hogy sült libacomb "király"!
Bigpapa 2008 máj. 22. - 19:26:10
(355/2570)
Igen, ma a Nils Holgersson jó volt. A pirospozsga megjött egybõl. :)))))))))))
Nekem bejön a Gönczi kecója, mert én is mediterrán stílusban rendeztem be a házat, nálam is van ilyen kinti konyha :) Úgyhogy ezzel 10 pont.
Nem értettem, a palacsintát miért húzták le, hiszen én jobban szeretem a túrós palacsintát hidegen,mint forrón. De én elég perverz vagyok ezek szerint :)))))))
Bodrogiban iszonyat energia van. Pár hónapja láttam a színházban. Ulmann Mónika partnere, egy amerikai üzletembert játszik, de félelmetes, hogy honnan szedi az energiát. Lejátszott mindenkit a színpadról.
Ibcsi54 2008 máj. 22. - 19:06:34
(354/2570)
Elnézést a nevet nem jól írtam:természetesen Gönczi Gáborra gondoltam!
Ibcsi54 2008 máj. 22. - 17:56:26
(353/2570)
Gönzy!
A mai kajáért Nálam te vagy a Jolly Jokker!
Ibcsi54 2008 máj. 22. - 17:51:54
(352/2570)
Virágnak!
étkezés - A közös étkezés a családi összetartozást jelentõ esemény. Illik tiszteletteljesen,
vidáman viselkedni, „nyájas” lenni ilyenkor. Legyünk közlékenyek és együnk szépen. Az
étkezés kulturáltsága jellemzõ az emberre, mûveltségét, esztétikai érzékét, jólneveltségét is
mutatja ilyenkor.
étkezési illem - Úgy tartják, hogy kialakulásában az a hét év a legfontosabb, amit gyerekkorunkban
otthon töltöttünk. Ott szoktattak szépen, illedelmesen enni, és onnan erednek rossz
szokásaink is, amelyeket szüleinktõl örököltünk vagy környezetünk nemtörõdömsége miatt
ránk ragadtak. Némi erõfeszítéssel azonban bárki megtanulhat elfogadhatóan étkezni. Íme,
néhány szabály, melyeket tiszteletben kell tartanunk:
Nem illik addig elkezdeni az étkezést, amíg a házigazda erre jelt nem ad. Étkezés közben ne
beszéljünk. Ne tömjük tele a szánkat, a falánkság állati tulajdonság. Nyitott szájjal ne rágjuk,
ne forgassuk szánkban az ételt. Kerüljük el, hogy tányérunkon átdolgozzuk, keverjük, össze31
törjük az ételt. Kivételt képeznek azok a fogások, amelyek sajátja, hogy mindenki maga
véglegesíti. Például: a tartárbifsztek. Kézzel mártogatni, magokat kezünkbe köpni, fújni a forró
ételt, szürcsölni, az evõeszközök helyett kézzel enni - csúnya dolgok. De a kenyeret, a zsemlét
törjük, nem vágjuk késsel. Csirkét, halat, pizzát, ha nagyon muszáj, kezünkkel is megfoghatjuk.
A szalvétát az ölünkbe kell helyeznünk, csak a kicsi gyereknek kötik a nyakába. Evés
után a szalvéta helye a tányér bal oldalán van. A kanalat ne hagyjuk a tálban, csészében,
kompótos tálban, hanem helyezzük az alátétre. Ne hadonásszunk az evõeszközökkel, ne kapargassuk
a tányért és az evõeszközt, ha piszkos, kérjük meg a felszolgálót, hogy cserélje ki. A
különféle tálakat, amelyekbõl venni akarunk, ne nyújtózkodással kerítsük közelebb, hanem
szép szóval, amelyeket a mellettünk ülõkhöz intézünk. Úriember nem könyököl az asztalra,
nem dõl hátra a széken, nem terpeszkedik, hanem egyenesen, méltóságteljesen ül, nem böfög,
nem borítja fel az edényeket, poharakat, az asztal mellett ülve nem piszkálja a foga közé
szorult húscafatot és csontot, hanem kilép a fürdõbe, ott cselekszik. Étkezés közben illetlenség
rágyújtani, utána is csak akkor, ha erre õszinte engedélyt kap asztaltársaitól. Asztalnál nem
szoktak fésülködni, arcot ápolni, körmöt piszkálni; groteszk hatású, ha a többitõl mereven
eltartjuk kisujjunkat. Európai szokás szerint a kést a jobb kezünkbe, a villát a balba fogjuk, de
nem marokra, és a villát nem függõlegesen, nem csereberéljük az evõeszközöket, falatonként
esszük az ételt, nem pedig elõbb felaprítva és „belapátolva” a szájunkba.
étkezés közben - csak étkezni illik. Nem szabad olvasni, az asztaltól minduntalan felállni.
Szavakkal is elvehetjük étkezõtársunk étvágyát. Vigyáznunk kell, hogy mirõl beszélünk a fehér
asztal mellett.
Ibcsi54 2008 máj. 22. - 17:51:12
(351/2570)
Az elõbb sajnos nem töltõdött fel a kép!