9/10
Segítõ Béka 2011 dec. 30. - 19:48:27 9/10
(22/82)
egész jó doku, nagyon tetszett volna, ha pár apró hiba nem lenne benne

a zene csodálatos, nagyon szép, kizökkent éppen ezért, mikor a madár dolgát végzi, és a "Vége A Demokráciának" Kulka ezt meg is jegyzi: "a tojó nyújtózkodhat egyet ... és elvégezheti a dolgát", nem szalonképes ez a jelenet, és nem is illik ide, nem kulturált szó mi szó, minek kellett benne hagyni?

aztán:

"a sasnak jól jöhet ez a faág a fészkéhez, DE MÉGSE kell neki"
"az elhullott daruszárny érdekes eledel lehet, DE MÉGSE kell neki"

kicsit idegesítõ, ki írta? nem lehetett volna, hogy kicsit okosabb legyen a szöveg? nem kell ám görcsösen akarni a mesélést :) aki nem tud, ne meséljen. ne akarjuk már megmondani szegény sasnak, hogy mit használjon a fészkéhez, és hogy mit egyen :) õ csak jobban tudja mi kell neki nem?:)
a forgatókönyvíró szeretett volna szellemes narrációt írni az "elnyomott" Kulkának, DE MÉGSE jött ez össze neki.

még egy fõszerep, Kulka amúgy jó narrátor,

továbbá, kizökkentõ szintén mutatni az emberek arcát, egy természetfilmben, egy Vad Magyarországos dokuban, bár szalonképes figurák voltak többnyire, de ez nem róluk szól, ami nagyon jó volt az elején, hogy a jégen játszódó gyerekeknek csak a lábukat mutatták, és csak hallottuk õket, aztán mutatták a vidrát (én itt lakom, de sose láttam még vidrát), mintha az õ szemszögükbõl láthattuk volna az embereket, és ez nagyon jó volt, pontosan ezért volt kizökkentõ az emberek arcát mutatni.
és nagyon béna volt a Balatonban fürdõ embereket, gyerekeket mutatni, és közbe bevágni ahogy játszik a vízben a madár. szóval ez igencsak nyomoronc, elcsépelt, unalmas és megint kizökkentõ, minõségtelen jelenet volt.

ha nem lettek volna ezek a hibák nagyon tetszett volna ez a doku. a felszerelés megvolt hogy jó, minõségû dokut csináljanak, szép képek, tökéletes lassítások, de így, hibákkal, nem lett tökéletes, ezért csak "egész jó" kategória.
Daphne15 2011 dec. 30. - 19:06:29
(21/82)
Jajj, de jó film! Nekem nagyon tetszik! Jó képek, a szöveg is jó, Kulkát meg bármeddig hallgatnám, narrátorként is zseniális.
adamnagysweetmovie 2011 dec. 29. - 19:37:15
(20/82)
Nem fonom tovább az elkanyarodó és ellenérvek hiányában értemetlennek tûnõ vitát.

Éljen ez a nagyszerû, több ország kooprodukciójával finanszírozhatóvá vált, rendkívüli alapossággal elkészített természetfilm!!
adamnagysweetmovie 2011 dec. 29. - 16:28:23
(19/82)
OFF:
Miért ne, ez egy közönségvonzó, látványos természetfilm!? Nem egy fekete-fehér bergmani dráma.
Kérdés, megkapnák-e annyi pénzért, mint a közmédia, ami ellenállhatatlanul tud kérni. Jelenleg a kertévék nem tudnak annyit fizetni, mint a közszolgálat, azért ez is furcsa jellemzõje a média"piac"unknak, de ez már más kérdés, nem ragozom.
adamnagysweetmovie 2011 dec. 29. - 15:14:53 Előzmény kovacs99
(18/82)
Tutira megy a királyi tévé, hogy egy idei mozi sikerfilmet tûz mûsorára. Aminek egyrészt örülünk, mert sokan nem látták moziban (meglepõen sokan viszont igen), másrészt egy közszolgálati adónak az értékmentés is a feladata, a közel- és távolabbi múlt értékeinek felmutatása. Utóbbira még mindig kevesebb hangsúlyt fektet a 2011 õszén feltõkésített "közmédia".
Bár kétségtelen sok archívumot mutatnak be az elõzõ évekhez képest, ezt lenne érdemes fejleszteni.
Én ezt sokkal jobban becsülöm, a frissességgel az az averzióm, mint mikor a MANDA-Örökmozgó Mozi premierbemutatókat vagy még a mozik mûsorán szereplõ kötelespéldány-vetítéseket tart. Nem ez az igazi feladata, ez csak a látványosabb-könnyebb megoldás.
10/10
Erenie 2011 szept. 12. - 19:41:48 10/10
(16/82)
Csodás film! Mindenképp érdemes vagy nagyobb képernyõjû tévén, vagy moziban megnézni, mert a látvány és a zene lenyûgözõ. Az egyetlen, amit hiányolok, a részletesség; kicsit talán kevesebb állatot mutathattak volna be, kicsit hosszabb játékidõben, de ez már tényleg szõrszálhasogatás.
Ezüstliliom 2011 aug. 09. - 15:26:06
(15/82)
"Versenyben van a rangos Wildlife Film Festival egyik díjáért Török Zoltán Vad Magyarország címû természetfilmje, magyar alkotás korábban még nem jutott a mûfaj Oscar-díjaként emlegetett elismerés közelébe."

http://veddamagyart.info/szorakozas/856-vad-magyarorszg-oscar-termeszetfilm-widelife-filmfesztival

Drukkolok!:)
|viC| 2011 jún. 28. - 09:05:20
(14/82)
Heló,

a film facebook oldalán olvasható infók szerint lesz DVD és BD is - a tv-s bemutató után valamikor.
Bukkake 2011 jún. 27. - 21:51:44
(13/82)
Lesz belõle DVD megjelenés?
Hallottam olyat is h nem - igaz ez?
10/10
reakovster 2011 máj. 30. - 22:25:09 10/10
(12/82)
Gyönyörû film, most szeretném elvinni rá a vidéki ismerõseimet is. Csak nem tudom, június 2-án vetítik- e még:(
De ha igen, csak ajánlani tudom, gyerekeknek is, akik szeretik a természetet.
A zene nekem is különösen tetszett!
Gratulálok az alkotóknak!
alex4427 2011 máj. 26. - 21:20:39
(11/82)
Ez ma már igen jó arány.
Pláne magyar filmnél!
10/10
zetorka 2011 máj. 26. - 19:55:17 10/10
(10/82)
nekem is nagyon tetszett. Szintén az Urániában láttuk, de már csak kábé a nézõtér harmada volt tele.
semczi 2011 máj. 24. - 05:54:16
(9/82)
Zalaegerszegiként nagyon szomorú vagyok... Sajnos nem volt lehetõségem Budapestre utazni, hogy meg tudjam nézni. Pedig biztosan nem én vagyok az egyetlen vidéki, aki szeretné moziban látni a filmet. Azért még reménykedünk, hogy a nagy érdeklõdésre való tekintettel, valahogy számunkra is lehetõvé teszik ezt.
Vikibébi 2011 máj. 18. - 12:14:21 Előzmény Warren
(8/82)
Ez a természetfilm tényleg csodálatos!!
Annyira,hogy a vetítés végén TAPSOLTAK.
Tele volt nézõvel a földszint, az erkély.Az elõadás nagyon illik az Urániába, abba a miliõbe.
Még most is a film hatása alatt vagyok.
Máshogy néz ezekután az ember a természetre, a
környezetére....megismerheted, hogy mi minden éri közvetlen,illetve
közvetve az állatvilágot...hogy élik meg a változásokat az állatok.
Egyszóval magával ragadó.
És a zenéje is annyira magyar - a Madárra, madárka
népdal szólal meg többször is.
Rengeteg légi felvételt és földközeli képet mutattak be.Valóban olyan
élményt nyújtottak a felvételek, mintha a sasok szemszögébõl látnám a
világot. Külön élmény volt a lassítások,pl. a csillagvirág növekedése.
Összességében a film igen figyelemfelkeltõ, kellõen informatív,
melybõl igen sokat lehet tanulni - lobbiznék az iskoláknak, jó
oktatási anyag lenne, még akkor is ha nem arra készült -, élvezetes,
külön példa volt, hogy a gyerekek is egy szó nélkül végig ülték és
élvezték a filmet, valamint játékos, viccesek voltak a párhuzamok az
ember és állat között.Jó választás volt Kulka János mesélõnek,
nagyon kellemes az orgánuma.
Szóval menjenek el minél többen megnézni a Vad Magyarosrzágot!
10/10
Warren 2011 máj. 13. - 23:16:46 10/10
(7/82)
Nagyon tetszett, mindenkinek csak ajánlani tudom!
10/10
thury 2011 ápr. 27. - 17:00:44 10/10 Előzmény Talise
(6/82)
Úgy tudom, hogy biztosan csak az ünnepeket alatt adták volna, a film késõbbi sorsa az érdeklõdést függött. Szerencsére az érdeklõdés elég nagy volt ahhoz, hogy ez a nagyon jó film programon maradjon. Én tegnap este néztem meg, amellet, hogy a film tetszett, jól esett azt is látni, hogy az Uránia nagytermében milyen sokan vagyunk!
10/10
Talise 2011 ápr. 26. - 16:22:39 10/10
(5/82)
Most látom csak, hogy tévedtem! Nagyon örülök neki! Az interneten olvastam. Bocsánat.
10/10
Talise 2011 ápr. 26. - 16:21:11 10/10
(4/82)
Nagyon megörültem ennek a filmnek. El is határoztam, hogy a természetrajongó kisfiamnak ez lesz az elsõ moziélménye. Majd óriásit csalódtam!!! Hogy lehet ez, hogy készítenek végre egy ilyen klassz filmet, tele van vele a média, mindenhol reklámozzák, örömmel ajánlják egymásnak az emberek, erre a mozikban meg lehet nézni kb. 4 napig, annak is a fele ünnepek alatt, majd fél évig semmi, utána majd leadja az rtlklub, és utána nem fogják kiadni DVDn, hanem majd meg lehet nézni neten.
És ha szerettem volna moziban, nagy képernyõn megnézni, de ebbe az 1-2 napba pont nem fért bele, akkor csak a mérgelõdés marad ?!.
onepeople 2011 ápr. 26. - 15:37:53
(3/82)
Kicsit égõ, hogy a film premierje elõször kint külföldön volt, és a franciák jobban ismerik mint mi, egybõl fel is nyomták a torrent oldalakra.