Téma: Vad szív

Dina1987 2011 máj. 29. - 17:06:55
(90/650)
Most egy színdarabban játszanak együtt és jelenleg utazzák körbe Mexikót és a környezõ városokat, hogy ott is bemutassák a darabot! :-)
10/10
offtopic
sarahangel 2011 máj. 29. - 13:52:20 10/10 Előzmény Dina1987
(89/650)
A két színésznõ újabb közös produkcióban szerepel? ;)
10/10
sarahangel 2011 máj. 29. - 13:50:58 10/10 Előzmény BEN1986
(88/650)
Én is alig vártam, hogy Regina ledobja végre az apácaruhát (mondjuk van egy olyan érzésem, hogy elõkerül még az a ruha ;)). Bár sokszor olyan lehetetlenül öltöztetik szegényt; szerintem ennyire szélsõségesen felesleges megnyilvánítani az ikrek ruhatárában, hogy ki milyen személyiség, lejön az anélkül is. (A legutóbbi részben végre nem egy zárt ruhát adtak Reginára, milyen kis helyes volt ;)).
10/10
sarahangel 2011 máj. 29. - 13:49:29 10/10 Előzmény BEN1986
(87/650)
Na igen, Juan-ra mondják, hogy vadember, de a kifejezés sokkal jobban illene Rodrigo-ra.
10/10
sarahangel 2011 máj. 29. - 13:48:07 10/10 Előzmény Dina1987
(86/650)
Szoktam is olvasni a 'hogyvoltokat', valami hihetetlenül szórakoztató (na, majd megyek oda is, mert ott azért nagyobb az élet ;)).
10/10
sarahangel 2011 máj. 29. - 13:44:04 10/10
(85/650)
Mikor elkezdtem nézni (nem tudtam, mirõl szól) a CS-t, csodálkozva vettem észre, hogy az egykori Megveszem ezt a nõt-re hajaz. Azóta olvastam, hogy két sorozatból lett összegyúrva, és bár a másikat (az eredeti CS-t) nem ismerem, nekem bejön ez az egyveleg. Annyira, hogy nálam ez most valamiért kedvenc lett (a gagyiságok ellenére is, amibõl azért szerencsére egyre kevesebb van).

... úgyhogy ha már így rá vagyok kattanva, gondoltam, megosztok veletek pár gondolatot, vagyis egy kis véleményezés következik. ;)

- Szereplõk életkora: sokat olvastam már arról, hogy a szereplõk öregek. Nos, szerintem a fõhõs (vagyis az Õt alakító színész) nem öreg, legfeljebb öregEBB, mint a filmbeli karaktere (bár gondolom, akinek gondja van a korokkal, az ebbõl adódhat...). Számomra nem zavaró, egyrészt mert abból a 49 évbõl azért letagadhat úgy 8-9-et, másrészt sokkal jobban néz ki most és sokkal karizmatikusabb lett, mint amilyen emlékeim szerint 20 évvel ezelõtt volt (bevallom, én ebben a filmben szerettem meg – annak ellenére, hogy a karaktere néha olyan, mint egy õsember ;)). Persze azt is hozzá kell tennem, hogy a sorozat elején még én is azt állapítottam meg, hogy Rodrigo 'hogy megöregedett', mióta utoljára láttam, és Leonarda is furcsa volt fiatal szerepben, de miután 30 évet ugrottak az idõben, számomra így már teljesen okés az Õ koruk is.

- Színészi játékok: az elején szerintem eléggé túljátszották a szerepüket, fõleg ami Juan-t és Aimée-t illeti (a hajón való "ismerkedésük" számomra nagyon nem jött be, de errõl majd késõbb). A késõbbi részekben viszont már nincs ilyen gondom, legalábbis javult a helyzet, úgyhogy ezt a túljátszást nem a színészeknek, hanem a rossz rendezésnek tudom be. Ami Aracely-t illeti, azon kaptam magam, hogy elhiszem, hogy Aimée és Regina két külön ember, és ha elhiszem, akkor nem lehet rossz színésznõ.

- Olvastam, hogy van második entrada (így mondják spanyolul az opening creditset, ha jól értettem?), és megnéztem a yt-on. Nekem az elsõ jobban tetszik, úgyhogy kár volt változtatni szerintem. A másik, hogy nem tudom, hányadik résztõl lép életbe az új fõcím, de feltételezem, hogy még odébb van... és amin kicsit ledöbbentem: a sorozat késõbbi részeinél még mindig hangsúlyban vannak a Juan-Aimée részek?! Mert valahogy így érzem már az elsõ entradánál is (ami annyiból érthetõ, hogy Juan egyelõre még a vörös démonért van oda), amellett mintha Aimée is nagyobb hangsúlyt kapna, mint Regina. Azzal nincs problémám, hogy nem az elsõ résztõl kezdve alakult ki a fõrománc (ebben legalább van valami újítás a szappanoperák többségéhez képest), de azért a ló túlsó oldalára se essenek már át, mikor Juan és Regina félperces közös jelenetei többet adnak és nagyobbat ütnek, mint az 'oda-vissza vagyunk egymásért' Juan-Aimée szál.

- Ami nem fér a fejembe, hogy idõsebb Juan de Dios miért ígértette meg a fiával a bosszút (fõleg, ha már kihangsúlyozták, hogy mennyire békés és becsületes ember volt)? Arra nem gondolt, hogy emiatt egy megkeseredett emberré válik a fia?

Egyelõre ennyi. Kíváncsian várom a folytatást, hogy mit hoznak még ki ebbõl a történetbõl. ;)
Dina1987 2011 máj. 27. - 10:54:32
(84/650)
Tegnap amikor a bajo cero csapata megérkezett Villahermosaba!
BEN1986 2011 máj. 22. - 21:57:22 Előzmény Dina1987
(83/650)
Ezt nem nevezném szeretetnek. Az Olvidarte Jamasban a Gregorio is hasonló figura volt. Nem bírom az ilyen embereket. Aime-rõl látszik milyen, már mint külsõleg. Úgy örültem amikor Regina levette magáról az apácaruhát, sokkal szebb a ruháiban. Bár most Aime nem fogja tudni utánozni. Lehet megveszem majd a dvd verziót az 5 lemezes.
Dina1987 2011 máj. 22. - 09:31:20 Előzmény BEN1986
(82/650)
Szereti õ azért a maga önzõ módján mindkét lányát, de pont azért mert zsarnok és saját magát tartja a legfontosabbnak, ezért csak azokat a személyeket tûri meg maga körül akik behódolnak neki és ugranak mint egy pincsi kutya.
Lea rajongása nonszensz haha pont ez a betegessége a vicces benne, hogy nézzél már drága Lea Virgenem erre a szép szál emberre vagy a bilbó Arcadióra odalent és inkább döntsél a férjed mellett. Cesarral Rodrigó szerepe teljesen másmilyen lett volna.
Dina1987 2011 máj. 22. - 09:28:48 Előzmény sorozatkedvelõ
(81/650)
Persze más eredetiben, hiányozik nagyon is egyes emberek hangocskája, de szinkronnal néha még inkább szórakoztató ahogy az egyszerû spanyol mondatot olyan nyakatekerten fordítanak, hogy kéééész!
BEN1986 2011 máj. 21. - 19:48:44
(80/650)
Én nézem a Vad szívet, de Rodrigo kötekedéseit nem bírom. Megüti a lányát aki semmirõl sem tehet. Regina helyében elküldtem volna a ...-ba. Látszik Rodrigón hogy nem szereti a lányát csak Aime-t képes szeretni. Azt sem értem Leonarda mit eszik ezen a zsarnokon.
BEN1986 2011 máj. 21. - 19:47:18 Előzmény Aribeth
(79/650)
A Televisa dvdkbõl sokat megvettem, de olyanokat amik elnyerték a tetszésem. Amikor megvettem az Amarte es mi pecadot és elkezdtem nézni kezdtem bánni, de néztem tovább és aztán megtetszett. A Televisa sorozatok többsége alig éri el sajnos a 100 részt amit kevésnek tartok. Hazánkban még Aztecás mexikói sorozatokat is kellene adni azok is profik, pl. most dvd-rõl a La Lobát néztem és meg kell mondanom meglepõ események voltak benne.
sorozatkedvelõ 2011 máj. 21. - 19:00:42
(78/650)
Mivel beszélitek a nyelvet,spanyolul sokkal élvezetesebb lehet,mint magyarra fordítva.Elolvastam a kommentjeidet,nagyon jók.
Dina1987 2011 máj. 21. - 17:51:07
(77/650)
Mi páran akik oda írunk imádjuk, de mi ugyebár spanyolul is odavoltunk érte! :-)
sorozatkedvelõ 2011 máj. 21. - 13:52:12 Előzmény Dina1987
(76/650)
Majd benézek oda,mert érdekelne a véleményetek.
Dina1987 2011 máj. 21. - 13:23:35
(75/650)
Dehogynem!!! Nézzük csak inkább a Televisa hírblogon szoktuk elemezni és kibeszélni a részeket! :-) Itt:http://televisa.freeblog.hu/archives/2011/04/07/Vad_sziv_emlekezteto__kibeszelo/
sorozatkedvelõ 2011 máj. 21. - 12:49:44
(74/650)
Már senki sem nézi a sorozatot?
Nagyon "csinos" Rodrigo Montes de Oca Frizurája a 3 szál õszhajból kreált "lófarok".
Aribeth 2011 máj. 17. - 21:52:07 Előzmény BEN1986
(73/650)
Az (észak-)amerikaiak ugyanezt csinálják a külföldi filmekkel. Leadják ugyan õket, de a nép jobban csípi a saját verziókat, így remake-elnek mindent orrba-szájba. Mexikóban nyilván ugyanez az igény, és a Televisa ezt teljes gõzerõn szolgálja ki.

Engem annyira nem zavar a remake-téma, és a Televisa egetverõ baromságait is elnézem, amíg szórakoztatnak a telenovelláik. A gondok akkor kezdõdnek, ha elalszom egy-egy cirkuszon.
BEN1986 2011 máj. 16. - 16:30:55 Előzmény Aribeth
(72/650)
A Televisával ez a nagy baj. Vannak nagyon jól eltalált alkotások és erre a Televisa belerondít. Nekem egy feldolgozás tetszett az a Perla. A TV AZTECA féle verziót szeretem. A Televisa tönkretette a Betty-t és a Vad angyalt. Máig nem értem miért nem képes a híres nevezetes mexikói álomgyár saját ötletettel elõrukkolni? Jó van pár eredeti darab. A mexikóiak állítóéag nem szívesen vesznek más tévétársaságtól sorozatot hanem maguk elkészítik a remekjét. Ez pénzkidobás és felesleges munka. Jók a Televisa sorozatai, de nagyon sokat nem szeretek belõlük. Nekem estek nem egy telenovellás fórumban hogy merek ilyet írni. Bezzeg amikor megtudták hogy a Rubi helyén argentin sorozat lesz elkezdtek káromkodni hogy mennyire szarok meg ehhez hasonló. Ha csak Televisa vagy Telemundo dominál a magyar tévéken nem csodálkozom. Korábban ment argentin premier is.
Aribeth 2011 máj. 11. - 19:35:23 Előzmény OneTreeHill
(71/650)
Részben mert a gyártó cégnél kifogytak az ötletekbõl, részben meg azért, mert fõmûsoridõben (kilenc órakor) csak nagyon ritkán mernek eredeti telenovellákat leadni. Nagyon kockázatos a dolog, az elmúlt 10 évben emlékeim szerint csak egy akadt, amelyik egész sikeres volt, és a kritikusok is imádták, és az az El manantial.
Ezzel szemben A szerelem ösvényei címû õrültekháza is eredeti volt, de rémálmaimban se térjen vissza. :)

Nekem nincs sok bajom a remake-ekkel, de jobb lenne, ha csak az 1990 elõtti telenovellákat szednék elõ, és azokat értelmesen modernizálnák. Ennél már csak az a szebb, amikor Kolumbiában, Venezuelában (stb.) lement egy sikeres sorozat, és azokra egy-két évvel késõbb már Mexikó is lecsap. És ezek a saját verziók szinte mindig égig érõ nézettséget érnek el.