yogibear81 2009 jan. 10. - 23:56:30
(173/453)
Én is most jövök a moziból ,és sztem is iszonyat jó volt ,rég volt már hogy a moziból kijõve azt mondtam " Na ez aztán megérte a pénzét" ..tényleg állati :DD

ui: MONIKA FOREVER !!!
10/10
Wiwu 2009 jan. 10. - 21:47:23 10/10
(172/453)
most értem haza a filmrõl és 7kor ültünk be...elkell hogy mondjam nagyon jó volt:D ennyit röhögni és olyan élvezet volt, hogy az egész mozi együtt röhögött. élveztem és a zenék is tetszettek, fõleg a poénok:D "Timiiii"
10/10
Vicaevi78 2009 jan. 10. - 20:03:57 10/10
(171/453)
Nagyon tetszett, imádom a filmet :) Nagyon tehetséges rendezõ a Herendi Gábor :) õ tudja igazán mi kell a jó filmhez!!! A zenéje is nagyon jó!!!
10/10
FElepHánt 2009 jan. 10. - 19:26:47 10/10
(170/453)
VALAMI AMERIKA 2 Herendi Gábor
Nagyot ütött az elsõ Valami, csak a zenéje nem tetszett, a folytatás ellentmond a közhely-
nek, miszerint a második rókabõr már nem az igazi - ez jobb, mint elõdje, jól kigondolt, öt-
letes, pergõ és vidám. Divinyi Réka megint csak írt egy használható forgatókönyvet, frap-
páns dialógusokkal, ügyesen rajzolt figurákkal, nem fukarkodott a váratlan meglepetések-
kel sem. Kifejezetten pompás a színház, helyesebben a táncszínház beemelése a történés-
be, így a zenés-táncos elemek nem betétszámok és már a próbák alatt ájulhatunk a koreo-
gráfia eleven lüktetésén, hát még a végkifejletet jelentõ premieren!
A Három Testvé/õ/r keményebb, mint valaha, Pindroch, Szabó Gyõzõ és Hujber egymásra
licitál, legjobban a legkisebbet szeretjük, kamaszos mosolya okán. Csuja Imré-rõl nagydok-
torit kellene írni, a "Kárpátok Hitelességi Géniusza" címmel, de nem adja alább a
mindig charme-os Szervét Tibor sem, bizony jó lenne beleesni egy ilyen szélhámos csap-
dájába, nem is beszélve a "karmai közé" változatról... Emésztõ fölényben játszik a férficsa-
pat, a lányok becsületét csak a zseniális mozgású atomvillanás, Lucia Brawley menti meg,
karizmatikus lézer-tekintete még a háttérbõl is uralja a mezõnyt. Táncol, mosolyog és ját-
szik, Õ a Number One a filmben: ellenállhatatlan! A legemberibb dr. Thúróczy Szabolcs
epizódja, a filmbarát gengszter méla tekintete mögött szentimentális lélek rejtõzik: zseni-
ális figura! Tompos Kátyá-t éneklése dicséri, a filmbéli színpadon is helytállt.
Márton Balázs operatõri munkája veri a csúcsra járatott hollywoodi táncfilmeket, de a
hétköznapi külsõkben, szépen artikulált enteriõrökben is példaszerûen dolgozik. Hatásos
a zene, kevésbé hallik bugyuta-betét, akadnak szövegben-zenében egészen kiváló dalok,
így a börtönõr-song és a fantasztikus rendõr-jelenet, amelyet kétszer is láthatunk.
Lesz közönségsiker, lesz nézõcsúcs, íme a magyar szórakoztató film: igazán ideje volt már,
hogy ne kelljen az amcsi katyvaszt néznünk.
cinemanna 2009 jan. 10. - 18:22:37
(169/453)
Nagyon tetszett! Irtó jó film, igazi magyar humorral. Végigröhögtem az egészet. Talán még jobban tetszett, mint az 1. rész. Az elején a képregény is nagyon jó ötlet. A színészek tudták ugyanazt a figurát hozni, mint az elsõ részben, ez bizonyítja, hogy milyen jó színészek. Szóval Gratulálok!
Gandalf 2009 jan. 07. - 23:23:40
(168/453)
Sziasztok Elég sokáig húztam a film megtekintését hiszen közel már egy hónapja vetitik a filmet a mozik.
Mielött ide írtam volna elolvastam jó pár kritkát róla kiváncsi voltam az emberek véleményére.
Nos amit el szeretnék mondani ez a film sem több sem kevesebb mint aminek szánták egy második rész amely önállóan is megáll a lábán.
Sztem a film nagyon jól volt megcsinálva ha szórakozni akartam.
Ha kritizálni akarom akkor persze találok rajta 5000 hibát is gondolom de én nem azért fizetek több mint 1000 ft-ot egy jegyért, hogy utóbbi módon nézzek meg egy filmet.
Hozzáteszem mivel a szüleim filmes berkekben dolgoznak ingyen is megtekinthettem volna, de úgy gondolom támogatom a Magyar filmipart.
Kedves kritikusok tõletek meg szeretném kérdezni vajon a Mamma Mia-ra mit mondanátok amely a tavalyi évben a legnagyobb nézõszámot hozta közel 3*-át a következõ filmnek,ott csak egy Abba zene adott el egy filmet hiszen amúgy a kutya se nézte volna meg.
Nos Valami Amerika 2 sztem szuper volt könnyed,
szórakoztató, élvezhetõ.
A szinészek kiemelve a Tompos Kátyát hatalmasak voltak és a rendezéssel is minden rendben volt.
Tény ami a film közben nekem is megragadt túlságosan is egy helyszinen játszódott a film, de ettõl még nagyon ott volt.
Jellemzõ a Magyarokra hogy az azt a filmet ami rólunk,nekünk szól negyedannyian sem fogjuk megnézni mint egy Amerikai maszlagot pedig megérdemelné.
én ha tehetem meg fogom még nézni többször is és mindenkit erre fogok buzdítani hátha hamarabb lesz egy harmadik rész is ami jobb lesz mint az elõzõ kettõ.
Adróc94 2009 jan. 07. - 19:45:33
(167/453)
Komolyan, a Kaméleon mellett most a másik kedvenc magyar filmem.Nagyon tetszett.Szerintem a 2. jobb mint az 1.:)Nagyon tetszik.IMÁDOM!!!!:)
10/10
Adrancsuuu 2009 jan. 07. - 16:49:23 10/10
(166/453)
A magyar filmiparban végre valami jó, igazán vicces és szórakoztató film!!
Nagyon tetszett!!:) Jó volt a sztori, a színészek is, a poénok is ott voltak. Szerintem is jobb, mint az elsõ rész, ami általában pont fordítva szokott lenni...
És a támogatók bemutatása a végén meg nagyon eredeti és vicces, irtó jó volt.
Nekem 10/10, csak ajánlani tudom ;)
10/10
gosoma 2009 jan. 07. - 16:04:17 10/10
(165/453)
Igen, ezt vártam. Még hogy a magyarok nem tudnak filmet csinálni. A színészi munka sem hagyott kivetni valót. Úgy volt tökéletes, ahogy volt. Jó film, jó rendezés, hihetetlen jó humor:), abszolút perfekt film. 10/10!
8/10
rittyentett hõzönbõzön 2009 jan. 06. - 20:43:04 8/10
(164/453)
meglepõen jó lett, nem az a tipikus "második rész". a történet helyenként döcög, de a film élvezhetõ, jó poénok vannak benne, és ez a lényeg.
a reklámok elhelyezéséért plusz pont jár a készítõknek. gyanítom ezek után más filmek is fogják alkalmazni ezt a módszert.
10/10
agregator 2009 jan. 04. - 21:39:49 10/10
(163/453)
Nagyon jó kis film, sokat nevettünk. Végre igazi poénokkal.
Egy jó magyar szórakoztató film végre. Szerintem az a jó film, amikor film közben az ember elfelejti, hogy moziban van. Nekünk ez ilyen volt, köszönjük!
Katika1024 2009 jan. 04. - 20:48:14
(162/453)
Az elsõ résznél sokkal jobb film (régebben láttam, de nem emlékszem, hogy ennyit nevettem volna rajta).
Rengeteg jó poén van benne, emellett a zene, a dalok még élvezhetõbbé tették! Annyit nevettem, és velem együtt az egész mozi, ennyi ember nem tévedhet ;-)
Nagyon jó volt, hihetetlen!
10 pontos!
mademoisellemnq 2009 jan. 04. - 19:20:22
(161/453)
ez a film jó példa arra, hogy miként kell méltóan folytatni egy filmet... óriási volt, tényleg; Csuja Imre figurája és az õ Korda György rajongása, hát: hahahahahha :) 10/10
síva72 2009 jan. 04. - 12:19:21
(160/453)
Éppen olyan jó volt sztem, mint az elsõ. Terka néni hiányzott ám belõle. Csuja Imre és Pindroch Csaba mindent visz. A legjobb poén sztem: "-Látta A bûnös várost? - Én ózdi vagyok."
hoshiiz 2009 jan. 04. - 11:16:02
(159/453)
Én tegnap láttam és nagyon tetszett! Talán még jobb , mint az elsõ rész (bár azt régen láttam). Tényleg tele van poénokkal, JÓ poénokkal. És a zenék benne nagyon jók~ Alig várom hogy kijöjjön DVD-n!
10/10
caomilla 2009 jan. 03. - 19:12:33 10/10
(158/453)
Megvettem a cédét is. Ugyanolyan szuper, mint a film! :) :)
nonobu 2009 jan. 02. - 21:58:18
(157/453)
Szenzációs! VÉGRE valami, ami tényleg jól sikerült. Remek rendezés, tökéletes színészi alakítások és FERGETEGES poénok... :-)
Timóka 2009 jan. 02. - 17:52:50
(156/453)
Imádtam:)!Nagyon jó lett a 2-ik rész is,az elsöben Terka nénin a mai napig nevetek,de most...sok-sok jó pillanatot szerzett nekem a szomorú és magányos ünnepeket feledtetve:).
Köszi,hogy lett mégegy ekkora magyar film!
Gneta 2009 jan. 01. - 22:06:34
(155/453)
Nekem nagyon tetszett, szerintem sokkal jobb, mint az elsõ rész.
(Nem tudom, ehhez van-e köze Divinyi Rékának).:-)

Csuja Imre nagyot alakított.:-)
ZSL 2009 jan. 01. - 15:35:13
(154/453)
Háááát, nem is tudom... Az elmúlt egy hétben (24. óta) háromszor sikerült megnézni, különbözõ okokból kifolyólag... Még a tegnapi, harmadik megnézés során is jöttek fel új poénok... És ugyanúgy lehet újra nevetni a poénokon (ha nem jobban, mert tudod, hogy mi következik)... Teljességgel szokatlan egy magyar vígjáték kapcsán mostanában... Nagyon furcsa...