10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jún. 19. - 14:47:30 10/10
(46/186)
Azért az az igazoltatás a film vége felé, hááááát kegyetlen kemény volt :-D :-D
10/10
idõjós1010 2009 jún. 19. - 11:40:48 10/10
(45/186)
Nagyon jó film ez is, kár hogy csak mostanra jutottam el odáig hogy meg is nézzem, de szerencsére így még ma, közvetlenül az elsõ rész után, a folytatáshoz is lehet szerencsém.
Ancsababa 2009 ápr. 18. - 14:20:55
(44/186)
Kedves mindenki!
A szakdogámban szó esik többek közt a Valami Amerikáról is, sokat segítenének, ha kitöltenék a kérdõívemet, ami a kutatásomhoz kell.
http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=cFJCNV91SG4xZ012R3lrblUxM2hvVVE6MA

Köszönettel:
Anita
mulao 2009 ápr. 01. - 04:23:43
(43/186)
A Valami Amerika érdekes egy film.
Anno, hatalmas siker lett,a fõszereplõk egytõl-egyik, úgy befutottak vele,hogy 9 éve, nincs nélkülük magyar film,meg persze iszonyúan unalmasak is már.
Akkor biztos nagyon jó film, és a színészek is nagyon jók, és nagyon szeretik az emberek õket.
Régebben én is szerettem a filmet,sokszor kikölcsönözttem, megnéztem.Nemrég újra leadta a TV2 és már, nem annyira tetszett,éreztem az eltelt, 9 évet a film színvonalának rovására.
A zenék nagyon jók!Az alakítások se rosszak.Oroszlán itt is jó buta szõkeként.Ónodi játéka nem annyira jöttát nekem,ha jól emlékszem.Szabó jó, ha jól emlékszem.Pindroch is jó,ha jól emlékszem.Szervét is,ha jól emlékszem.Sütch Ila stb. is jók.
A sztori nagyon kis átlagos,nem kellett sokat törni a fejüket a forgatókönyvvön.A felirat se túl jó.
Mindent egybevéve, egyegyszer-kétszer nézhetõs film,néhány jó poénnal,emlékezetes KékMajommal,és máramár unalmas színészekkel.És a vége,talán elrontott, erõltett.Nem is tudom,legyen 7/10.

U.i.: Kiváncsi vagyok a második részre.
Ja, és megkell említtenem,hogy Oroszlánt a filmben nyújtott alakítsáért, anno beválasztották, Európa 20 legígéretesebb fiatal színésztehetségei közé.És azóta külföldi filmben is kapott szerepet.Gondoltam ez hozzátartozik a filmhez.
zuschzero 2009 márc. 13. - 14:34:11
(42/186)
Nagyszerû film!
Jó poénok, jó karakterek és filmzenében sem utolsó.
8/10
gerhajdu 2008 dec. 18. - 08:09:04
(41/186)
Szerintem Hujber Feri nélkül nem lett volna ilyen a film. Õ volt az egyetlen tényleg szerethetõ és valamennyire hiteles figura. Valóságosabbá teszi, mert amúgy elszállt volna a film. Szóval értitek, na:) És Gyõzõ is végig nagyot alakít. Remélem a folytatás kicsit földhöz ragadottabb lesz:)
Lau003 2008 aug. 21. - 16:16:28 Előzmény Semprini
(40/186)
Az Üvegtigris 2. részét nem láttam, mint ahogy az Egészséges erotikát sem, de a Csinibaba és a Zimmer Feri is nagyon tetszett.
1/10
Semprini 2008 aug. 21. - 12:13:42 1/10
(39/186)
Magyar vándor és Bakterház-téren egyetértünk, de nekem az Üvegtigris is nagyon bejött (fõleg a 2. része). És nagyon kedvelem Tímár Péter régebbi filmjeit (Csinibaba, Zimmer Feri, Egészséges erotika) és még sorolhatnám. A Valami Amerika viszont kifejezetten idegesített. Korábban már leírtam, hogy miért.
Petrapetrus 2008 aug. 21. - 12:08:25
(38/186)
"Tépj szét, mire vársz még, gyere és tépj szét, hiszen erre vágyom..." :-D
Zempy 2008 aug. 21. - 11:50:05
(37/186)
TERKA NÉNI über alles! :)))))))))))
Lau003 2008 aug. 21. - 10:43:55 Előzmény Etifiton
(36/186)
Egyébként nagyon finom, csak magyarok által érthetõ és élvezhetõ poénok, utalások vannak benne. Igen, a legkisebb fiú... Vagy pl. a Magyar vándor. Abban csak ez van. Szerintem külföldi meg sem értené a filmet.
Lau003 2008 aug. 21. - 10:41:51 Előzmény Semprini
(35/186)
Nem tudom, nekem akkor nagyon tetszett, jókat szórakoztam rajta. Igaz, hogy többször nem láttam, és a férjemnek (aki egyébként Amerikában élt) nem nagyon tetszett. Nekem akkor nagyon bejött, igaz, hogy akkor jártam éppen fõsulira, és valahogy más volt a feeling. Mert úgy látom, éppen egyidõsek vagyunk...
Én azért örültem, hogy végre van egy könnyû, nézhetõ film a piacon.
Bár nekem a Magyar vándor is tetszett, az Üvegtigristõl viszont nem voltam elájulva. Persze sokat számít a hangulat, amiben éppen akkor van az ember.
Egyébként fel tudnék még sorolni sok filmet, ami tetszett. Az indul a bakterházat például akárhányszor meg tudnám nézni...
Etifiton 2008 aug. 21. - 02:23:04
(34/186)
Én nagyon szeretem ezt a filmet, már rengetegszer láttam, és mégis mindíg leülök nézni, ha megy. Szerintem még véletlenül sem hollywood-utánzó. Sõt, éppen hogy kifigurázza egy picit. Tetszenek a tipikus karakterek, amiket egyébként elég jól hoznak a színészek. Természetesen a zene is hozzátesz. A történet meg elég ismerõs a három fiúról akik szerencsét próbálnak, és csak nem a legkissebb?
Szóval mindent összevetve jó, nem nyújt semmiféle katarzist, de valamiért nagyon magyar.
1/10
Semprini 2008 aug. 21. - 00:58:23 1/10
(33/186)
Nem csak vígjátékokat nézek, megnyugtatlak, sõt... viszont a Valami Amerika életem egyik legrosszabb filmélménye volt, magyar filmben ekkorát még két esetben csalódtam (a Moszkva tér és a Szezon volt a másik kettõ.)
Lau003 2008 aug. 21. - 00:39:48
(32/186)
Ha magvas mondanivalóra vágysz, azt szerintem ne vígjátékokban keresd, azoknak, természetükbõl kifolyólag az a sajátosságuk, hogy kikapcsolnak, szórakoztatnak. A mélyenszántó gondolatokat más filmekben keresd.
"hát, nagyon utálhatod a magyar filmeket vagy nagyon keveset láthattál", ezt a következtetést nem tudom, mibõl vontad le. (Bár az igaz, hogy nem írtam oda, a '90-es évek vége felé ez volt az egyik legjobb magyar vígjáték, szerintem.)
Egyébként láttam már jó pár magyar filmet (sok jót is), de szerencsére nem vagyunk egyformák. Mindenkinek más tetszik. És ez így van rendjén.
1/10
Semprini 2008 aug. 20. - 23:38:38 1/10
(31/186)
'Szerintem ez volt az egyik elsõ (ha nem a legelsõ) nézhetõ és élvezhetõ magyar film, ami a fiataloknak, fiatalokról szólt, nem csak egy vékony rétegnek' - hát, nagyon utálhatod a magyar filmeket vagy nagyon keveset láthattál, ha ez a véleményed. Amúgy szerintem meg pont hogy ez áll messze a nézhetõ színvonaltól...
Lau003 2008 aug. 20. - 23:34:31
(30/186)
Szerintem ez volt az egyik elsõ (ha nem a legelsõ) nézhetõ és élvezhetõ magyar film, ami a fiataloknak, fiatalokról szólt, nem csak egy vékony rétegnek. Én anno a West Endben láttam, alig lehetett rá jegyet kapni, és bizton állíthatom, hogy szinte mindenki a térdeit csapkodta nevetés közben. És ezt egy nagyon jó dolognak tartom. Semmi majmolás nincsen benne, ez egy igazi magyar film. És tök jó!
Katlee 2008 aug. 20. - 18:20:10
(29/186)
Még mindig imádom ezt a filmet! Nagyon jó! XD
Bigpapa 2008 aug. 20. - 17:56:45
(28/186)
Eszed annyi,mint egy talicska aprómajomnak :))))))))) Neked aztán átjött a film rendesen :))))
Ahogy az elõttem szóló megjegyezte, egy amerikai ember több,mint valószínû, hogy angolul fog beszélni, s pont ezért feliratozzák.
Amúgy pont arról volt (van )szó, hogy Hollywood veszi át a valami amerika ötletét és nem fordítva. :))))) Ezt már csak zárójelben jegyzem meg ;)
Dantes 2008 aug. 05. - 17:03:38
(27/186)
És te okos vagy? Képzeld a nem magyarok nem beszélnek magyarul. És amikor nem beszélnek magyarul akkor idegen nyelven beszélnek.
És mivel ebben a filmben úgy hitték hogyvan egynem magyar, aki nem tud magyarul, ezért nem magyarul beszéltek vele.
Hanem angulul beszélgettek vele.

Tudom megdöbbentõ de ebben az országban nem mindenki érti az angolt, hanem csak a magyart. Nos az õ számukra feliratozták.

Ugye milyen érdekes?