Téma: Valami követ

9/10
Csanad Zaszlos 2016 jan. 01. - 18:13:10 9/10
(44/64)
Rosszabbra számítottam. A mostani horror filmekhez kèpest kifejezetten jó volt (talán mèg a babadook is...). Hangulat, zene jó; színèszek nem elcsèpeltek; rendezõ is ügyes volt;
SZPOJLER
###...ès szerencsère nem fejtettèk ki hogy mi ez, így nem szúrták el...###
1/10
Hellas 1903 2015 dec. 24. - 14:12:50 1/10
(43/64)
Hát , hogy ez horror film nem volt az tuti , ritka unalmas vontatott filmecske volt !
4/10
mrhun2 2015 dec. 21. - 18:54:51 4/10
(42/64)
Ne haragudjatok... De le kell írnom,amit gondolok.. MI A FOS VOLT EZ?
Az hagyján,hogy a történetnek SEMMI de SEMMI értelme nincs.
Nem kapsz választ SEMMIRE!
Kicsit ilyen démoni erõvel átitatott a film,ami nem is lenne gond de egyáltalán nem mûködik. Már az eleje is olyan hülyén indult.. Ahogy az elõzõ kommentelõ is írta,hogy az elsõ 40 percben nem történik semmi(sõt utána sem nagyon).
Valóban az egyetlen értékelhetõ,ami volt az a zene. Ez miatt kap 4/-10-et tõlem. Különben még ennyit sem érne.
A Story vontatott,a szereplõk buták és egy unalmas katyvasz az egész.
Aki szereti a horrort és nem olyan,aki attól megijed,hogy 'JAJJ KITÖRT EGY ABLAK' az NE ismétlem NE nézze meg.
Ne haragudjatok meg.. Vannak filmek,amik túlértékeltek pl. Sziklák szeme.. Ott is leírtam a véleményemet arról a filmrõl.
DE ez egy.....
Az amerikai emberek sokszor annyira nem értik a horror mûfaj fogalmát,mint az állat. Tudtam sorban,hogy mikor mi fog következni és nem beszélve arról,hogy tele van fölösleges lassításokkal+közelítésekkel.
83 metascore,6.9 85000 ember szavazata alapján(imdb).. Nevetséges.
Vannak ennél sokkal jobb filmek,amik ezerszer rosszabb értékelést kaptak.
5/10
offtopic
pihes 2015 nov. 21. - 15:05:33 5/10
(41/64)
Tényleg, ha jobban belegondol az ember, azért, láncolat szinten, kapcsolódtak az események.
Abszolút nem tetszett, rém vontatott, nem túl izgalmas.
Armry Peer 2015 nov. 15. - 15:30:22 Előzmény BaLee82
(40/64)
Spoiler.

ha vki nem értené, akkor mondom:

a csaj átadta a vízben lévõ pasiknak a kórt, azonban tudta, hogy elõbb vagy utóbb visszatér hozzá a kór, ugyanis ha nem mondod el másoknak hogy ezért feküdtél le velük, õk nem érzékelk a veszélyt, és akkor a pucér csaj áldozatai lesznek. És a következõ jelenetben már mondta is a félelmét másoknak a csaj
7/10
Sadenal 2015 okt. 31. - 21:47:11 7/10
(39/64)
Vegyes hangulatok kavarognak bennem a film megnézése után. Az alapötlet igen extrém (szexuális úton terjed a ragály), a metaforával nem is volna baj, de azért voltak benne idegesítõ dolgok, fõleg az utolsó negyed óra. A lezárás viszont tetszett, amúgy is jó ha nyitott a vége. Kíváncsian várom, hogy vajon egy esetleges második rész vajon tudja-e überelni.


7/10
8/10
mdev 2015 szept. 26. - 20:23:11 8/10
(38/64)
Spoiler!!!!!!
-------
Utolsó kettõ nem tudom meddig látta a filmet, de szó sincs arról, hogy lelõtték volna. Szerintetek a srác miért ment el kurvázni? Plusz az utolsó sétálós jelenetbõl is sütött a feszültség, ami azt hivatott jelezni, hogy bármikor végigmehet a láncon amit a kurvázással indítottak.
8/10
bab3000 2015 aug. 31. - 23:56:32 8/10 Előzmény szacsoka
(37/64)
Nekem tetszett a lezárás. SPOILER!!!

Romantikusan sétál a párocska, a háttérben meg látod, hogy valaki követi õket... Vagy csak pont mögöttük ballag egy sima ember, de ez már a mi képzeletünkre van bízva. Én az elõbbire szavazok, mert elég béna lenne, ha ilyen egyszerûen ki lehetne nyírni ezt a valamit, ahogy õk tették.
1/10
h.tibi91 2015 aug. 24. - 19:52:56 1/10
(36/64)
Ez a film megdöbbentõ, de nem azért mert annyira jó lenne hanem, mert egyszerûen hihetetlen, hogy ezt a sztorit valaki megírta, megrendezte, leforgatta megnézte és azt mondta, hogy "ez így ütni fog gyerekek".
A démon, mint egy modern kori szifilisz terjed szegény tinik között, véletlenül sem vérfertõzéssel, rontással, ördögûzéssel, kézfogással vagy közös horgászással terjed, áhhh az túl klisés d**ni kell hozzá. Azt hiszem a nagy horror klasszikusok író a saját köpetük alá álltak mikor ezt meglátták.
Az meg, hogy konkrétan - és itt talán még nem lesz spoiler - le kell lõni a démont ahhoz, hogy az egész "rémálom" véget érjen egyszerûen nevetségessé teszi az amúgy sem túl karakteres "alkotást" egyéb családon belüli aktusokról már nem is beszélve.
Nem igazán ajánlom senkinek ez még egy kezdõ horroros számára is kiábrándító...
1/10
10/10
avsk 2015 aug. 15. - 13:01:08 10/10
(35/64)
A történet maga egyáltalán nem lenne rossz. Nagyon jó kis horror-t lehetne ebbõl az alapanyagból összehozni, de a jelenlegi kivitelezése nem lett túl érdekfeszítõ. Viszont azt a pozitívumaként el lehet mondani, hogy maga a nézõ se tudta mindig, hogy a távolban az egyenesen a szereplõ felé sétáló egyén most AZ v. nem. Egy jó rendezõvel ez a film folyamatosan képes fenntartani a feszültséget.
k11zoltan 2015 júl. 31. - 23:12:08
(34/64)
Nekem nem tetszett. Semmilyen.
4/10
m3246 2015 júl. 28. - 15:27:24 4/10
(33/64)
Kifejezetten azért néztem meg mert valahol egész jó kritikát olvastam a filmrõl (az kár hogy nem jegyeztem meg hol, hogy azt az oldalt többet ne olvassam :)). Annyit azért még érdemes tudni, hogy szeretem a jó horrort, de ez nagyon-nagyon messze van attól. A szereplõk még csak-csak elmennek, de a történet az annyira gyenge és a film annyira unalmas, hogy szinte nézhetetlen. Annak ellenére, a démon szexuális úton terjed :) nem is szexelnek a filmben... pedig az hátha javított volna rajta valamit. Az külön tetszett, hogy fejbe lehet lõni egy szellemet... persze ez csak nézõpont kérdése :) Inkább ne nézd meg 4/10
Mike088 2015 júl. 26. - 07:44:19
(32/64)
Abszolùt vállalható B kategóriás film. A klasszikus amerikai kertváros és ùgy teljességében a film képvilága remekül lett megcsinálva. A sztori közepes, néhány ùjítással (szexátok).
10/6++
frenchbullie 2015 júl. 09. - 05:49:58
(31/64)
Üdv! As you like:-)
5/10
ammok001 2015 júl. 08. - 23:15:36 5/10
(30/64)
Én is csak a kíváncsiság miatt néztem végig,hogy vajon ebbõl mi lesz...A film rohadt gyenge,pedig akár egy félelmetes horror-t is lehetett volna az alapanyagból összehozni.Unalmas,de az elejétõl a végéig...A fõszereplõ csaj amugy nem Brittany Murphyre hasonlít,hanem Dakota Fanningre ;)
max 5/10
4/10
Stanlex 2015 júl. 06. - 13:37:31 4/10
(29/64)
Ebben a filmben SEMMI érdekes nincs. Nem érdemes megnézni, tömény unalom az egész.
frenchbullie 2015 jún. 29. - 05:22:01
(28/64)
Üdv! Megnéztem. De egy idõ után már csak a kíváncsiság okán, hogy vajon mit hoznak ki ebbõl az egészbõl a végére. Nos, értettem a befejezést, illetve érteni véltem, bár az kissé rácáfolt az addig látottakra. A fõszereplõ lány idõnként Brittany Murphy-re emlékeztetett, így próbáltam szimpatizálni vele, de nem nagyon sikerült, ahogy egyetlen szereplõvel sem. A sztori szempontjából, mivel a téma idõtlennek tûnik, vagyis úgy tüntetik fel, nem számít, hogy néznek ki a fiatalok, de engem zavart a külsejük, a hajuk, a ruházatuk, mintha nem a mai világban éltek volna. Ez csak azért számít, mert kihangsúlyozták, hogy a fõszereplõ lány milyen dögös... Nos, szerintem nem volt az.

Spoiler
Nem is horror volt ez igazán, inkább egy - fiataloknak szóló - "propagandafilm":-), az igaz barátságról, meg arról, hogy vigyázni kell az egyszeri kalandokkal...

Nekem nem tetszett a Valami követ...
cara54 2015 jún. 28. - 20:53:34
(27/64)
Na ezt a részt én sem értettem, de szerintem is átakarta adni valamelyik srácnak, vagy megtörtént csak nem mutatták. Tényleg értelmetlen volt.
cara54 2015 jún. 28. - 20:51:00
(26/64)
Nincs egy kicsit túlértékelve a film??? Mert horrornak nem igazán nevezném. Nekem az volt a furcsa, hogy nem igazán derült ki, hogy mit miért, ki hogyan, ahogy általában szokott lenni. Nekem nem jött át. Többre számítottam.
10/4
1/10
kate77 2015 jún. 27. - 16:50:50 1/10
(25/64)
Össze se lehet hasonlítani a kettõt ;).