Téma: Valkûr

Davepapa 2009 febr. 19. - 19:27:10
(43/323)
Szokás szerint: minden német náci, csak õ és csapata nem.
Hitler, meg maga az ördög......
Nem tudom mikor lehetne már lekattanni errõl a náci témáról......jah persze, nem szabad elfelejteni a holokausztot(tudom ez a film nem errõl szól)
Amúgy sokkal hitelesebb a németek által rendezett:
Stauffenberg - A Valkür hadmûvelet -> http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=89992&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=2
8/10
honaljs1r 2009 febr. 19. - 14:49:01 8/10
(42/323)
nem láttam a filmet, sõt a történelmi hátterében sem vagyok valami húdejó, de én egyetlen egy olyan filmre sem emléxem ahol az adott történetet, könyvet,képregényt, esetleg számítógépes játék story-t, ahol tökéletesen visszaadták volna vászonra az adott témát. Minthogy teljesen laikus vagyok ,ezért nagyon érdekel a film!!!
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 17. - 13:33:15 10/10 Előzmény Zempy
(41/323)
A kettõ ott függ össze, hogy a legtöbb embernek, akik kritizálták a filmet(pl. Vox-os cikk),fogalma sincs, hogyan zajlott a dolog a valóságban. Ebbõl következik, hogy olyanokat kritizál, hogy pl. "óvodás szintû volt a szervezés", holott ez a rész is követte a valódi eseményeket(pl.bemutatja, hogy a Kreisau-kör nem akarta eltenni Hitlert láb alól), vagy hogy a merénylet utáni részben teljes a káosz...mivel a valóságot is épp ilyen fejetlenség jellemezte, ez megint csak gyenge kritika.Azokból az általános, elmés megállapításokból pedig, hogy "Stauffenberg és társai ennél többet érdemeltek volna", viilágosan látszik. hogy a kérdéses cikk írója csak fellengzõs akar lenni, és halvány lila gõze nincs a film történelmi vonatkozásáról.
Csak a félreértések elkerülése végett: nem favorizálom a filmet, számomra is voltak benne hibák(pl. Stauffenberg fivérét igazán beletehették volna), de ha az ember objektívan ítél, nem annak alapján, hogy melyik nemzet készítette, és ki játszik benne, akkor el kell ismerni, hogy elég jól sikerült.
Zempy 2009 febr. 17. - 00:08:30 Előzmény Shelly_Webster
(40/323)
A kettõ hogy függ össze? Elég korrekt pontszámot kapott a film, ami minden kritikus szerint nem egy nagy durranás, sokkal többet kellett volna ebbõl kihozni. Tom Cruise meg egyre nevetségesebb.
10/10
quikom 2009 febr. 16. - 21:27:48 10/10
(39/323)
hát,bárki akármit is mond én megnézem, márcsak azért is, mivel a mi a tanárunk mindig kíváncsi az adgalákokra és végül is ez is az. Hátha ezzel végre szerzek egy jó pontot a tanárnál :)
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 16. - 13:46:40 10/10 Előzmény baz00kahu
(38/323)
Világos, amiben egy csepp kultúra van, és el kéne olvasni egy könyvet a megértéshez, az már nem javasolt manapság...
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 16. - 13:44:19 10/10 Előzmény Zempy
(37/323)
A cikk szellemes írójának viszont fogalma nincs a történelmi tényekrõl.
1/10
baz00kahu 2009 febr. 15. - 10:51:45 1/10
(36/323)
pppfffúúúú... (ezzel csak egy nagylevegõ kifújását szemléltetném)
A felolvasó címû film ellen a németek tiltakoztak, nem véletlenül, hiszen a színészi alakításon kívûl a történet nembiztos, hogy nem hállivúdban írodott. Noshát... Tominak úgyláccik kellett a pénz, és egy lerágott csontra ráugrott, mert nagykutyának (tehetségéhez mérten jó színész) tartja magát. Szerencse, hogy a mozigyárak második világháborús kellékei még nem lettek leselejtezve, így ebben a filmben is mind fel tudták használni. A Walhalla, és a Walkûr... noshát nem érzi a fiatal Amerika az Õsöreg Európa anyát. Kár érte. Sokkal többet vártam a filmtõl, az ifjúsági ismeretterjesztõ kategória egyik várományosa lehet. 12 év felett megnézésre nem javaslom.
Zempy 2009 febr. 09. - 11:15:32
(35/323)
Miért, olyan jó lett a film, hogy ennél többet már nem lehetett volna kihozni belõle?
Zempy 2009 febr. 08. - 23:37:46
(34/323)
Hogy a VOX Magazin szellemes cikkíróját idézzem:
"Stauffenberg és társai ennél többet érdemeltek volna. A Valkûr-hadmûvelethez hûen a róla készült film is félresikerült."
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 05. - 19:31:09 10/10
(33/323)
hát, igazából én nem neten kerestem rá, van régebbrõl egy könyvem a témáról, de biztos neten is vannak anyagok.Ajánlanám a wikit:)
leopard26 2009 febr. 05. - 18:43:20
(32/323)
hAGYOD ABBA!
offtopic
bourne 2009 febr. 05. - 18:37:38
(31/323)
esetleg ha itt a neten néztél utána, akkor szivesen fognék pár linket ... köszi
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 05. - 18:34:37 10/10 Előzmény bourne
(30/323)
Hát az túlzás:) Csak elõször mikor néztem, nem nagyon értettem én sem, úgyhogy utánaolvastam, pontosan hogyan zajlott a dolog. és engem pont az fogott meg a filmben, hogy tényleg hiteles történelmileg.Amire- kicsit szkeptikusan- azt mondom, hogy ritka az amerikai alkotások között.
offtopic
bourne 2009 febr. 05. - 17:41:58 Előzmény Shelly_Webster
(29/323)
jajj látom igazi szakértõvel van dolgom :))) én ennyire nem vágom a szereplõket és a tényeket ... csak egyszerû laikusként néztem a filmet ... és dereng valami, h miért habozott, de nekem akkor sem volt annyira megalapozva a dolog és furcsának találtam ... no ennyi ... :)))
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 05. - 12:31:46 10/10 Előzmény Bandee
(28/323)
Hát, igen, kicsit érdekes volt amikor Hitler a végén úgy kezdte a beszédét:"my fellow Germans"...
Viszont, mint tudjuk, manapság nem szokás feiratos filmeket nézni, hiszen az nagyon megerõltetõ mind a szemünk, mind az agyunk számára...
Így sem lesz egy kasszasiker a film, már csak a témája miatt sem, nem beszélve arrõl, hogy az emberek a happy endes sztorikat kedvelik, hát még ha mindezt megfejelték volna egy felirattal...Akkor arra a sorsra jutott volna, mint pl a Katyn: kb 2 moziban játszották volna, és az emberek többsége nem is hall róla.
Bandee 2009 febr. 04. - 18:52:19
(27/323)
Elég érdekes, hogy itthon szinkronnal adják le, de mit mondjak eredeti angol hanggal sem jobb. Talán érdemes lenne egy német szinkronos változatot megnézni felirattal, úgy talán kicsit élethûbb lenne a dolog, mert elég vicces, hogy majd Heil Hitlerezik egyet a csávó, aztán rögtön elkezd angolul beszélni.
10/10
Shelly_Webster 2009 febr. 04. - 18:50:24 10/10
(26/323)
Olbricht azért habozott, mert eredetileg úgy volt megbeszélve, hogy a Rastenburgban tartózkodó Fellgiebel telefonál, mielõtt elvágja a Führer körének kommunikációs csatornáit. Ez nem történt meg, mert a vezérkari tisztek a vártnál hamarabb felocsúdtak, és senkit nem engedtek telefonálni. Olbricht tehát érthetõ módon nem tudta, hogy kiadhatja-e a valkûr-parancsot.(A cenzúrázatlan, titkos változatot, amiben benne foglaltatott pl az SS és az NSDAP vezetõinek letartóztatása, valamint-eredetileg Rommel, majd a balesete miatt von Kluge által- a nyugati front megnyitása a szövetségesek elõtt.->Ez a rész sajna kimaradt a filmbõl.)
offtopic
bourne 2009 febr. 04. - 17:32:24
(25/323)
azért írtam így, mert nem igazán vágtam, hogy a rendezõ pontosan mit is akar ebbõl kihozni ... és hogy miért nem ? mert hát ugye próbálta bemutatni azt, hogy fõhõsünk milyen érzékeny ember ... ehhez a legkézenfekvõbb lehetõség a család bemutatása ... ami ha jól emlékszem két jelenet erejéig meg is történik ... szerintem sokkal hatásosabb lett volna, ha erre a szálra több figyelmet fordítanak...
konkrétan nem értettem, hogy amikor el kellett volna küldeni a hírt a szélrósza minden irányába, akkor Billy miért is habozott ...
és voltak még ilyen apróságok benne ... ami pusztán abból fakad, hogy a karakterek nem voltak eléggé megformálva ...
értem persze a dolgot, de csak elõnyére vált volna a filmnek, ha több figyelmet szentelnek az "embernek" ebben a szörnyû kavarodásban és embertelenségben ....

így értettem, hogy egy kicsit elvesztettem a fonalat
montanosz 2009 febr. 04. - 17:06:20
(24/323)
Nem tudom.
én nem nézek csak feliratos filmet, a tv-m is eladtam már rég, inkább vettem egy jó 22" monitort.
interneten nézem ha van jó film a m1 vagy m2, dunán, atv-n.