Téma: Van Helsing

minimal03 2008 máj. 14. - 00:25:44
(48/288)
Nem tudom, miért nekem címezted a múltkori hozzászólásodat, mert nem igazán kapcsolódott ahhoz, amit írtam...nah mind1:).
Én nem vagyok könyvmoly, de azért szoktam olvasni...de könyörgöm EMBER!Ez egy film!Szórakoztatásra készült és nem néprajzoktatás céljából...mondtam hogy vannak benne hülyeségek, de ha gondolkodni akarok, bemegyek az egyetemre, ha pedig szórakozni akkor leülök és megnézem a filmet,ennyi. Persze kinek mi a szórakoztató, nekem ez annak idején tetszett és lehet, hogy most nem fog, de azért megpróbálom még egyszer, hátha lesz egy jó estém filozófia és tudományoskodás nélkül. Nem kell ezen veszekedni, nyugodjatok meg! :))
eugénia22 2008 máj. 14. - 00:21:41
(47/288)
Szerintem jó film,egyszer nézhetõ... Pedig,nem is rajongok a vámpírfilmekért...
leopard26 2008 máj. 14. - 00:11:58
(46/288)
pedig vettem be fogalmazásgátlót
leopard26 2008 máj. 14. - 00:11:20
(45/288)
Azok az emberek, akikrõl beszélsz,hogyan KEZELJÉK A MAGUK HELYÉN,ha nem is olvasnak?Õk a filmeknek élnek!Nem akarlak megsérteni,de írásodból kiderül hogy igenis lenézed azokat,illetev ítélkezel azokon,akik nem olvasnak könyveket!Én bevallom sokat olvasok,minden megfilmesített regény vagy bármi elõtt,elolvasom a könyvét!(Persze nem csak regények léteznek)Én nem vagyok nagytudású,illetve nem élek olyan világban amiben szükségem lenne akár egy troll biológiai felépítésére.Mert ahogy nézem
te tudsz mindent a fantáziáról.De nekem könnyebb,mert nekem nem kell könyv a fantáziához.És nincs szükségem arra hogy mondjuk Frankenstein hogyan veszítette el a szüzességét!Amúgy nem vennéd észre a régi filmek hibáit,ha lenne elég fantáziád ahhoz hogy abba az idõbe belegondold magadat,amiben a film készült!50 év múlva,mikor majd egy kisrác megtalálja majd mondjuk a Gyürük Ura triológiát legyen az könyv vagy film,le fogja hurrogni!Tudod miért?Mert nem lesz sláger!Olyan könyvek léteznek aranyapám hogy fel se tudod fogni!Ha te frankensteinrõl Kérdezõsködsz,én is kérdeznék valamit?Te tudsz valamit Jean
De'Gionoro Telláról!Õ nem most írt fantáziakönyveket,hanem az 1400-as években!Tudod mikor élt Vlad Tepes?Õ már írt róla!Frankensteinrõl szeretnél tudni olyat amit eddig még nem?Szerinted ha valaki 1400 vagy 1500 között összeszabdalt élõ-halott emberrõl ír,amit egy villám keltett életre akkor ki õ?Tudtommal az 1800-as években volt ez a Franki!Keresd meg a könyveit!6 vagy 7 van neki ami valamilyen szabad fordításban megkapható esetleg!(Könyvtárban esélyed sincs)
t.atina 2008 máj. 13. - 15:12:14 Előzmény leopard26
(44/288)
És még csak annyit: nem nézem le azokat, akiknek tetszenek ezek a filmek, csak kezeljék a maguk helyén. Én is olyan filmeken nõttem fel, amiket akkor imádtam, ma már észreveszem, hogy sokszor mennyire hibásak és történelmietlenek, amit akkor teljes mértékig elhittem (pl. Robin Hood különbözõ változatai), de emiatt lettem történelem-néprajz szakos, és változatlanul megnézem, és szeretem õket. Ha tovább tudsz lépni ennél, és nem ugrálsz ujjongva a tv-nél minden csodafegyver elõtt, akkor talán megérted mire gondolok. A Vámpírok bálja elõtt pedig le a kalappal, és képzeld, klasszikus, fekete köpenyes vérszívó vámpír-sztereotípiát képvisel, Polanski filmjében pedig szmokingot hord, mégis imádom, mert van tartalma. Azzal együtt is, hogy tudom, tipizált kép. És te mit tudsz Frankensteinrõl?
t.atina 2008 máj. 13. - 15:03:14 Előzmény leopard26
(43/288)
Ha már cs*szegetjük egymást akkor tessék: ha lenne némi fogalmad másról is mint az általad említett filmekrõl, és valaha hallottál volna arról, hogy mit is jelent a folklorisztika szó és a népmesegyûjtés (ajánlom a Néprajzi Lexikon vonatkozó szócikkeit) akkor tudnád, mit értek Grimm mesék alatt. Még szerencse, h a Piroska és a farkast feldolgozták Pirosszka néven és így hallottál róla... Másrészt: a TDK témám a vámpírisztikus lények a magyar jogi iratokban, úgyhogy nekem ne próbáld megmagyarázni, hogy mekkora élmény egy mindenféle szörnyekkel felturbózott film. És én is nagyon sok vámpíros fimet láttam emiatt, azzal együtt is szeretem az Interjú a vámpírral-t, hogy regénybõl készült film. És valóban ritka jó filmnek tartom. Lugosi Béla pedig filmtörténelem. Ebben az esetben épp a történet mondanivalója a lényeg, és ez az, ami a többiben nincs meg. Mielõtt félreértenél (szimpla szövegértés): nem a vámpírokról szóló filmekkel van bajom, hanem a tömeges hülyítéssel. Elfelejtjük azt ami valóban a mi hagyományunk volt, arról már fogalmunk sincs, hogy mi a mitmitke (vagy lidérc), de azt tudjuk, hogy a vérfarkasok és vámpírok évszázadok óta véres harcot vívnak egymás ellen és a gyûrû-lidércek fekete csuklyás köpenyt hordanak (Tolkien regényei a legjobb könyvek, amiket valaha olvastam, de "szerencsére" ebbõl is film készült, és még talán kapható a Gyûrûk Urás pizsama is).
merkur66 2008 máj. 13. - 14:11:23 Előzmény leopard26
(42/288)
Nagyon jó az összefoglalásod az utolsó mondatban.:))
leopard26 2008 máj. 12. - 13:11:39 Előzmény t.atina
(41/288)
Elég gáz szerintem hogy ennyire lenézed azokat,akiknek tetszenek az ilyen filmek!Te is tudod hogy amíg van,aki megveszi a bóvlit,érdemes gyártani!Nem hiszem mondjuk hogy három ember azt mondaná nekem a vámpírra hogy bõrszerkós vérszívó!Mondjuk hogy ha te megáltál a piroska és a farkas meséknél ne is lépj tovább,mert még nagyobbat fogsz csalódni!Szerintem drakulafilmbõl Lugosi Bélától volt az egyetlen film ami valósan is megálja a helyét!Képzeld el mi lenne ha csak 4 évente dolgoznák fel ugyanúgy!Kicsit unalmas lenne nem gondolod?Jobb így hogy vannak különbözõ verziói,ha bõrszerkós,ha kalapos,ha ügyvéd,ha tökmindegy micsoda !Ja,meg fõleg ha interjúalany:)
sipka 2008 máj. 12. - 07:53:12
(40/288)
:DDD De rendes vagy!!! :P
Úgy örülsz velem, hogy még egyszer sem láttad a filmet?!!! XDDDD
(Ilyet se hallotam még :D)

UI: Bár nehéz lesz bepótolnod eme "Szörnycsapat" címû alkotást, mivel nem árulják sehol sem.. Legfeljebb a "Youtube"-n tudod megtekinteni, eredeti nyelven (tehát angolul).
De szerintem mindenképp érdemes lenne megnézned, mivel ez a legjobb "szörnyfilm" amit valaha bemutattak (legalábbis szerintem) :D
merkur66 2008 máj. 11. - 22:57:09
(39/288)
Szerintem egyszer nézd meg ha lesz kedved. Túlélhetõ
Abban igazad van, hogy nagyon eltorzították a vámpírokról alkotott korábbi képzeteket és ez a film is inkább a látványról szól, de Drakula alkaja szerintem ebben is jó.Amúgy én is jobban rajongok az olyan vámpíros filmekért és mesékért amiben árnyalt jellemûek a vámpírok. Ha szereted az animét vagy mangát ajánlom a Vampire Knight-ot, szerintem tetszene neked.
Ja és az örök kedvenc a Vámpírok bálja (musicalben láttam és fergeteges élmény).
8/10
Wicky 2008 máj. 11. - 20:59:06 8/10 Előzmény sipka
(38/288)
Ha edig senkisem örült Veled akkor most én örülök!:)Bár még nem láttam a filmet és nem is hallottam róla!Majd talán egyszer megnézem.
t.atina 2008 máj. 11. - 20:34:35 Előzmény leopard26
(37/288)
Persze. Meg fogom nézni, ahogy a Penge 3-on is túlestem, de kissé idegesítõ, hogy egyre kevésbé színvonalas fimeket készítenek ebben a témában is. Egyébként köszi, leszûrtem, hogy mindenféle rémlényt belesûrítettek. És ha kissé jobban megnéznéd a képeket észrevehetnéd, hogy eléggé akciófilm stílusú. És ezeknek köszönhetõ, hogy felhigult a vámpírhiedelem az amerikai -már bocsi, de- maszlagban. Kérdezz meg 3 embert: mi a vámpír? Mindhárom azt válaszolja, hogy bõrszerkót hord és napszemüveget, jobb esetben szmokingot és köpenyt, és vért szív. Pedig sokkal gazdagabb volt ennél és árnyaltabb, nem az a lényeg, hogy van-e tükörképe. Senki sem fogja azt mondani, hogy nehogy kihagyd már a morákat, murákat, norákat, stigákat, a prikolicsot, stb. És ezeket nem most találtam ki. Ennyibõl a Grimm meséket is átírhatjuk és elfelejthetjük az eredeti tartalmukat.
És addig nincs is baj, amíg észreveszed, hogy elvileges, de sajnos már csak nagyon kevesen veszik észre. Errõl csak ennyit.
leopard26 2008 máj. 11. - 01:32:42 Előzmény t.atina
(36/288)
Nem mondták még neked hogy ne ítélj kép alapján?
Ez a film nem drakuláról szól ha megnéznéd,hanem fantáziavilágunk keveredése a múlt (elvileges)történelmi rémeivel!Nézd meg!Nem csak a vérszívókról szól
eugénia22 2008 máj. 10. - 21:48:35
(35/288)
Nekem tetszett. Nem rajongók a vámpír filmekért,de ez tetszett.
t.atina 2008 máj. 10. - 11:07:38 Előzmény minimal03
(34/288)
Nem láttam a filmet, de a képekbõl és a sztoriból leszûrtem, hogy iszonyat gáz. Azoknak, akik esetleg valóban tartalmas filmet akarnak nézni Drakuláról ajánlom Coppola 1992-es Drakuláját, akik meg az olvasáshoz is éreznek erõt, azok kapják kézbe Bram Stoker azonos címû mûvét, amibõl a Coppola film is készült, némi átírással, de ez nem von le egyik értékébõl sem. Stoker valóban a vámpírhit elszórtan élõ részeit gyûjtötte össze a könyvében, és meglepõ módon nem arról szól, hogy kit milyen véresen lehet megölni. (Csak zárójelbe: a cigányok a regény szerint Drakula szövetségesei, úgy látszik valami derengett a Van Helsing forgatókönyvíróinak; másrészt Frankensteint felejtsük el. Úgy látszik már nem elég "ilyesztõ" Drakula önmagában, pakoljunk bele, még néhány ismert õrültet és szörnyét!)

Van Helsing pedig nem különlegesen kinézõ, és biztosan nagyon extrán gyilkolászó fegyverekkel gyõzi la Drakulát, hanem meily' meglepõ: az eszével! Ugyanis a mai tendencia ellenében tud gondolkodni. Nem is normális "szuperhõs", ugye?
minimal03 2008 máj. 02. - 10:41:07
(33/288)
Tényleg egyáltalán nem lehet korhatáros filmet adni fõmüsoridõben?! Akkor ezért vagdalnak agyon minden filmet...és a romantikus, nyálas, vígjátéknak csúfolt nem írom le miknek az elszaporodása is ezért van...Komolyan kifordul a gyomrom ettõl az egésztõl! Reméltem, hogy csak a kertévéknél idióták, de akkor tévedtem. Persze lehet, hogy ezt mindenki tudta, csak én nem hallottam eddig, hogy ez szó szerint meg van tiltva. Unom már ezt a sok papolást, hogy káros a gyerekek lelkére meg ilyenek, én horroron meg akción nõttem fel és mily meglepõ nem lettem pszichopata!
Bár ebbõl most lehet, hogy úgy tûnt, de tényleg nem, szóval bocs a kitörésért, de már régóta kikívánkozott...


A film amúgy nekem tetszett, amikor láttam, de már elég régen volt, szal szerintem megnézem még egyszer, bár tényleg van benne pár hülyeség.
merkur66 2008 máj. 02. - 10:17:58
(32/288)
Nahát fõ mûsoridõben leadják. Ez nem semmi, a Tv2 fizetheti megint a pénzt a "megszegte a szabályt és korhatáros filmet tett be olyan idõpontba, mikor ez tilos" törvényre. Mert ha ez nem érdemel legalább egy 16-os karikát, akkor nem tudom mi.

Végül is a lényeg, hogy lesz, én ajánlom mindenkinek, fõleg Richard Roxburg (Drakula) alakításan hihetetlen, engem megfogott.
sipka 2008 ápr. 01. - 17:51:03
(31/288)
EZ AZ!!!! A YOUTUBE-RA FELRAKTÁK A "SZÖRNYCSAPAT" CÍMÛ FILMET!!!! :DDDDD
El se hiszem, hogy végre, újra megtekinthetem!!! :))) Ez gyermekkorom egyik legszuperebb alkotása :) S már legalább 11 éve nem láttam :( Szóval aki kíváncsi rá, az most megnézheti!!! :)
Csak az a baj vele, hogy nincs rajta szinkron, és 13 részletbe van meg...
De én azt mondom erre: sz#rjuk le nagyívben, hisz már annak is baromira lehet örülni, hogy legalább valahol megtekinthetõ!! :DD

UI: S ez a 600. hozzászólásom!!! Így számomra kétszeres "happy" van :)

UI+:Azért írtam a "Van Helsing" nevezetû topicba, mivel a "Szörnycsapat" címû filmnek (még) nincs saját fóruma...

www.youtube.com/watch?v=uswboW33gac
eugénia22 2008 márc. 22. - 01:33:03
(30/288)
Nem szeretem annyira a vámpíros filmeket,de ez tetszett.Régen láttam, és nem nagyon emlékszem rá,úgyhogy nem tudok elmondani sok mident róla,de jó film volt.Ha jól emlékszem néhol még elég látványos is volt(gondolom a vámpírok miatt).
Zempy 2008 márc. 04. - 21:39:40
(29/288)
Na ez az a film, amit nagyon utáltam már végignézni is. Az elõzetese igen jól sikerült, de a film... utána annál letaglózóbb. Szerintem pokoli gyenge, össze van itt gyúrva Frankenstein szörnyétõl kezdve minden bele nem illõ dolog, és egy hatalmas tiritarka összevisszaság kerekedik ki belõle. Nem izgalmas, nem is annyira nagyon látványos, a színészi játék ilyen filmben nem jut szerephez- akkor mi a jó benne? Görcsösen próbál vmi újdonságot felmutatni, de a sok összefércelt szereplõbõl és ellopott sztoridarabokból semmi egyedi nem sült ki, ott baromság az egész, ahol van. Szörnyû. Persze ez csak az én véleményem, tiszteletben tartom, hogy nyilván van akinek tetszik.