Egy a sokból.. 2009 jún. 22. - 23:25:25 Előzmény wiliwonka
(86/206)
Azért érdemes megnézni,mert több ehhez hasonló filmet nem találsz... kicsit túlspirázott... a mondanivalojához /persze az ami nekem jött le/ képest kicsit lealacsonyitó a vége..
9/10
nagyp99 2009 máj. 30. - 00:02:13 9/10
(85/206)
Üdv mindenkinek!

Hát,õszintén megmondom,ez a film is a "nagyon érdekes" kategóriába tartozik nálam.A filmet egyik hölgyismerõsöm adta kölcsön,aki szereti a romantikus filmeket...és mivel fogalmam sem volt miféle a Vanília égbolt kapásból valami romantikus/überszerelmes filmnek gondoltam.
Nagyot tévedtem.
Odáig rendben ment a film amíg nem csattantak a kocsival,nah ott mondtam,hogy ez érdekes egy romantikus történetben (lusta voltam a tartalmat megnézni),aztán amikor az egész elkezdett bonyolódni egyre jobban érdekelt.A végére beletapadtam a fotelba és csak néztem mint rozi a moziba.

Nem semmi film,szerintem kihagyhatatlan darab.Nem mondanám mûremeknek,de elgondolkodtató "nagyon érdekes" film.
wiliwonka 2009 ápr. 10. - 23:01:06
(84/206)
Az eleje lapos, a közepe már felkeltette az érdeklõdésemet, a vége meg kicsit brutál volt. Totál nem erre számítottam. Mondhatjuk majdnem happy-end-nek. A fene se gondolta volna, hogy a fagyott kutyás mûsornak köze lesz a végkifejlethez. Engem mondjuk a szétroncsolt arc is sokkolt, rányomta a bélyegét a filmre, és ettõl olyan morbid hangulatú lett. Penelopé meg szegény nagyon nem jön be, úgyhogy nem örülök, hogy õ a nõi fõszereplõ. Mindenesetre ez egy jó film, amit legalább egyszer érdemes látni, mert nem olyan mint a többi.
10/10
tirszin 2009 márc. 15. - 14:27:27 10/10
(83/206)
Kedves Filmrajongók!
Úgy látom eléggé megosztja a véleményeteket ez a film. Nos én a sok dícséret miatt megnéztem a korábbi, spanyol változatot is, és azt kell hogy mondjam, nekem nem mûködött. :(
Úgy érzem ez a film legalább 3 síkon próbál közölni velünk valamit:
A felszíni síkon (az akció filmeknek csak ez van) mindkét változat hasonlóan teljesít.
A második, mélyebb jelentéstartalmú szinten a spanyol változat erõsebb, jobban elmagyarázza mi az álomvilág, mi a valóság, mi az erkölcsi mondanivaló. Sokan megállnak ennél a szintnél és elégedetten nyugtázzák, értem a filmet. Ezen a módon érteni valóban a spanyol változatot lehet jobban, de itt még nincs vége a történetnek. Ezután jön csak a harmadik lépcsõ, amiben magasabb szintû tanításokat hoz a mû, analógiát állít pl. a lelki/fizikai síkú létezésünk és a filmbéli modellezett valóságban történõ virtuális élet/valós élet között. Szépen megmutatja hogyan élünk le egy földi életet, hogyan kapjuk a tanításokat, és életünk végén (amikor úgy dönt, hogy kiszáll a virtuális világból és a való életet választja), hogyan összegzõdik mindez bennünk. Na ezeket a dolgokat sztem. sokkal jobban át lehet érezni az amerikai változat által. A spanyol közlésvilága megreked a felszíni történettõl nem túl távol.
Szerintem éppenhogy jó ötlet volt újra megcsinálni ezt a filmet, mert sokkal többet hoztak ki belõle! Tom Cruise biztosan játszhatott volna jobban is, de nekem nem volt problémám vele, amit nekem üzent a film, azt remekül átadta, nálam ennyi elég.
Remélem érthetõ volt amit írtam, de ha nem, szívesen válaszolok.
Szandó 2009 márc. 03. - 15:00:51
(82/206)
hát hogy õszinte legyek,kicsit kavarognak a fejemben most a dolgok,mert nem tudom mirõl szólt igazából a történet.Én is azt hittem a közepe felé, hogy értem,de aztán teljesen belekavarodtam.Nem tudtam elválasztani a valóságot az álomtól és a múltat a jelentõl.ha valaki el tudja magyarázni nekem azt megköszönném.Ja és a végérõl ne is beszéljünk mert az már tényleg sok volt, mert nem értettem. A történet elején még azt gondoltam ááá milyen jó film, de most már nem tudok véleményt alkotni a filmrõl.:/
pansyparkinson 2009 jan. 31. - 14:30:48
(81/206)
szeretem Cameron Crowe alkotásait de ez kivétel (igazábol magamra haragudtam a legjobban hogy nem a nyisd ki a szemednél döntöttem, de hát mindegy) a zenék viszont nagyon jók
Kata original 2008 nov. 23. - 18:36:26
(80/206)
Mert sok a gyengeelméjü a Világban,azoknak meg a szájába lehet adni egy gagyi koppintást is. Lehúzzuk a bõrt,eladjuk a hülye cruis-zal,bejön miatta a nép a moziba, tök mindegy,hogy a fele nem érti. Kb. ez lehetett. a spanyol film nagyon jó, mind színészi játék ,mind hangulatában. Diaz és T. C. annyira nem passzolt a történethez,hogy nagyon.
1/10
Roy Mustang 2008 nov. 23. - 18:32:06 1/10
(79/206)
Igazad van.
Ez is nagy koppintás szánalmas az egész, a jelenetek pontról pontra ugyanazok,még a fõszereplõ Cruz is,aki ezért jogosan megérdemelte az Arany Málna jelölést,Cruise pedig ripacs,idegesítõ és Diaz?????inkább hagyjuk....................
Az erdeti Amenábar film mestermû nem értem mi szükség volt erre!
Kata original 2008 nov. 23. - 17:19:08
(78/206)
De utálom,amikor az amerikai filmipar végelkeseredésében nem tud újat kitalálni és fel-újradolgoz.Ráadásul az antiszínész Tom Cruis-zal, és rosszul is. Nyisd ki a szemed! Spanyol, nagyon jó,Cruz kisasszony ugyanabban a szerepben. Az jó film, ez vérgyenge másolat.
10/10
iker222 2008 nov. 23. - 16:59:06 10/10 Előzmény Csillaqua
(77/206)
Elsõre tényleg kusza egy kicsit, de másodszorra megnézve egy hatalmas hatású filmnek tartom. Irdalatlan jó, nálam TOP5.
1/10
Csillaqua 2008 okt. 31. - 19:53:50 1/10
(76/206)
Hát nekem ez a film nem jött be. Annyira követhetetlen, kusza a történet. Mikor már azt hittem a film közepén értem, hogy is van, kiderült hogy nem is úgy van, szóval ez számomra lerombolta az élményt, nem értettem meg a filmet.
Tipcsi17 2008 okt. 27. - 21:33:40
(75/206)
Hali!Nem tud vki zenei számokat a filmböl?:) rem tud vki segíteni:)
Vikke 2008 szept. 28. - 10:21:27
(74/206)
Az igazat megvallva nekem sem tetszett. Túlságosan szürreális lett a vége és ezzel egy az egyben el is lett rontva. Nagyon zavaros.
1/10
Blondieash 2008 szept. 13. - 17:38:24 1/10
(73/206)
Nekem nagyon nem tetszett a film...oan, ami teljesen elveszi az életkedvet és oan depressziós hangulata van h az már fáj... nem tom h mi benne annyira "csodálatos" vagy nagy sikerû....szerintem borzalmas:S
mandarinn08 2008 júl. 27. - 18:31:57
(72/206)
Hát én már jó rég láttam, de akkor tisztán emlékszem, hogy nem tetszett .. lehet, hogy újra meg kellene néznem ahhoz, hogy véleményt tudjak róla mondani.
3/10
1asokközül 2008 jún. 13. - 10:31:54 3/10
(71/206)
Épp azért írunk itt is a "Nyisd ki a szemed"-rõl, mert a kettõnek köze van egymáshoz. Tuti, hogy a "Nyisd ki a szemed" topicjában is írnak errõl a filmrõl... Amúgy, ha jól emlékszem pont a végén más az eredeti, és ettõl jobb is, mert nem mutatja be ennyire amerikaiasan szájbarágósan, hogy mi hogyan is történt.
inas8 2008 jún. 10. - 19:01:31
(70/206)
hû, te voltál a film fõszereplõje? :D
denyiro 2008 máj. 15. - 00:34:41
(69/206)
Nekem nem jött annyira be a film de ez inkább azért van mert totál befordultam tõle, csak a végkifejlet hozott némi megváltást számomra mint a film fõszereplõjének.
8/10
zee944 2008 máj. 14. - 23:38:01 8/10 Előzmény filmbolond
(68/206)
A sztori szuper elsõsorban, a többi csak a megvalósítást szolgálja ki, jól. Én ezt láttam elõször, nagyon tetszett, nekem kiemelkedõ volt a sok halivúdi szemét között.
mandina 2008 máj. 14. - 00:23:25
(67/206)
en csak nemreg tudtam meg, hogy ez egy remake, de nem is baj, legalabb nem hasonlitgatom ossze a kettot, es vanillasky topikban nem a nyisdkiaszemedet fogom ajnarozni. persze elkepzelheto, hogy az tenyleg sokkal jobb, de ez nem az a topik.
latom itt durvan oszlanak a velemenyek, amiket kritikakat olvastam az meg mind lehuzza, pedig szerintem semmi baj nincs ezzel a szineszgardaval, meg ugy az egesz filmmel, minden a helyen van. rengetegszer megneztem mar, es meg mindig nemtudom erthetoen szavakbafoglalni masnak, hogy mirol szol, ezt latni kell, aztan ujra latni, es felfogni. szerintem sokat ad, persze kell hozza egyfajta hangulat. kedvenc. a soundtrackrol nem is beszelve, ami szinten isteni. a magyar szinkron meg szar, mert miertne, 10percet birtam ugy nezni.