Crazy Horse 2008 máj. 12. - 12:14:54
(66/206)
Egyetértek. Nem sikerült rosszul, de mind szinészi játékban, mind érthetõségben, mind drámai hatásban alulmúlja az eredetit.

Az meg hogy elsõre nem igazán könnyû megérteni, az azért lehet, mert az egész zavaros történet megértéséhez csak a film legvégén kapjuk meg a kulcsot. Így ez mindenképp 2x nézõs film (már annak, akiben van hozzá elég lelkierõ, mert engem pl. igen erõsen felkavar a filmben feszegetett torz arccal való együttélés kérdése).
filmbolond 2008 máj. 11. - 20:33:55
(65/206)
Meglepett, hogy majdnem mindenkinek annyira tetszett a film. Ha jól emlékszem, 2 óra 12 percig néztem, akkorra már nagyon untam és kikapcsoltam a tévét.

Nagyon hálás volnék, ha valaki részletesebben leírná, hogy neki mi tetszett a filmben. (Eredeti gondolatok, hangulatok, jellemábrázolás, stb.)

(Az eredeti spanyol filmet még nem láttam.)
taxy 2008 máj. 11. - 19:15:02
(64/206)
Most néztem másodszorra meg a filmet, és most is sikerült hipnotizálnia. De amiket írsz elgondolkodtató. Valahogy abban lehet a titok, hogy film közben nem igazán tudod racionálisan átlátni az eseményeket, ezért ezek a dolgok amiket írsz elsikkadnak. A végén meg már annyi hipnó hatás ért hogy nem azon töröd a fejed hogy ezeket megfejtsd, így ezek a szálak elvarratlanok maradnak. Sokkal inkább az foglalkoztat, hogy mennyire magadra ismersz benne, és jé tényleg jön a nagy felfedezés hogy az ember szokott álmodozni. Saját kénye kedve szerint manipulálni a tények értelmezését, még éber állapotban is. Persze mindezt érzelmi szinten éljük meg, én csak leegyszerûsítettem.
De most hogy így mondod, azt a macsás reinkarnációs részt nem igazán dolgoztam fel. Viszont te értelmezted, szerinted a szépségrõl szólt a dolog. Ami teljesen logikus is, csak a film zavaros, misztikus jellege miatt bennem ez nem tudatosult. A macskás reinkarnációs rész szerintem a mélypontja volt a filmnek, érthetõség szempontjából. Pont azért nem tudatosult a dolog, mert nem is akartam elhinni, hogy ez tényleg a külsõrõl szól. Alapból feltételeztem hogy nem.
5/10
popitamó 2008 máj. 11. - 17:58:00 5/10
(63/206)
SPOILER

Hát ez az amit mondok! Egyik szereplõben sem volt semmi empátia. Ha olyan nagy szerelemnek indult, akkor mért nem állt vele szóba a csaj utána?

Meghogy sírva elmegy a temetésére, hát az meg nevetséges. Kb. úgy lett beállítva az egész, hogy ha már csúnya lettél, akkor élve el vagy temetve, de majd a halotti torodra elmegyek és visszaemlékezek azokra az idõkre, amikor Tom Cruiseos mosolyod volt. Penelope meg Tom is átgázolt mindenkin, meg egymáson is, errõl szólt a film.

Meg amikor mondja a csajnak, hogy "ne haragudj hogy beszálltam a kocsiba!". Az egészbõl az következik, hogy ne haragudj, hogy beszálltam a kocsiba és emiatt olyan ocsmány lettem, hogy utána jogosan felém sem néztél.
Valahol el lett baltázva ez a film.

Az viszont igaz, amit mondtok, hogy aki sosincs lenn, az nem is tud fenn lenni. Elcsépelt, de igaz.

Jóhogy visszatért a valóságba, de csak miután mondták neki, hogy meg lehet csináltatni az arcát. Szép. :)
yoyo444 2008 máj. 11. - 17:50:05
(62/206)
Én kb 5 éve láttam a filmet nagyobb társasággal, de tudom, hogy mind úgy jöttünk ki a moziból, hogy nem igazán volt fogalmunk az elmúlt 2 óra eseményeirõl, se füle, se farka...
3/10
1asokközül 2008 máj. 11. - 17:34:45 3/10
(61/206)
Csak annyit, hogy kár volt megcsinálni ezt az amerikai változatot a Nyisd ki a szemed után, mert sokkal gyengébb...:S
Ezüstliliom 2008 máj. 11. - 17:23:51
(60/206)
Hát nem tudom... Engem csak feldühít, ha ilyesmivel vígasztalnak. Nálam ennek csak az az értelme, hogy legyél csak jó birka, és tûrj! Sõt! Még örülj is neki, hogy most rossz neked!:D
danab1 2008 máj. 11. - 16:38:12
(59/206)
Az az érdekes, hogy a fõszereplõ is ezen a véleményen van, hogy tele van a hócipõje az ehhez hasonló banális kijelentésekkel.:-)
Igazad is van. De jobb ilyesmikbe kapaszkodni valami rossz helyzetben, mint összeomlani. Valamire ezek is jók.
Ezüstliliom 2008 máj. 11. - 15:43:46 Előzmény danab1
(58/206)
"És mi az élet, ha nem az álom keresése, az álomé, hogy valaki azt mondja: igazából, teljes szívbõl szeretlek."

Ez így van.:) De a másik idézettel, és a hozzá hasonlókkal tele van a hócipõm:
"A keserû nélkül az édes sem olyan édes."
Amikor valami rossz történik az emberrel, mindig valami hasonló okossággal akarják az embert megvígasztalni.:/
Ezüstliliom 2008 máj. 11. - 15:41:45
(57/206)
Szerintem az is volt a cél, hogy ne tudjuk, mi az álom, és mi a valóság.:)
Ezüstliliom 2008 máj. 11. - 15:38:52 Előzmény popitamó
(56/206)
Van valami abban, amit írtál. Az én csõrömet is az piszkálta, hogy a szereplõknek csak a szépség volt a fontos, és David bármit megvehetett a pénzén.

SPOILER

De azért nem mondhatod, hogy nem változott meg a végére David, hisz a valóságot választotta.
"...bár az az autós dolog kicsit túlzás volt. :)"
Kicsit???:D
Ezüstliliom 2008 máj. 11. - 15:31:23
(55/206)
Semmi gond. "Túléltem".:)

(Ma válaszolni fogok. Tegnap elhúzódtak a dolgaim.)
zszoltan 2008 máj. 11. - 15:28:43
(54/206)
Bocsánatodat kell kérnem a szûkszavú ajánló miatt. Hozzá kellett volna tennem, hogy 'videóra felvétel és fényes délután megtekintés ajánlott'. És mindemellett ez nem egy 'Forrest Gump', hogy bármilyen típusú embernek nyugodtan lehet ajánlani, legrosszabb esetben végigunja. Erre figyelnem kellett volna. Mea culpa...
Endus 2008 máj. 11. - 14:57:24
(53/206)
Hát nemis tudom...õszintén szólva nekem annyira nem tetszett. Vagyis a szinészek tetszettek Penelopé, Cameron meg Tom nagyon jó volt, bár az tény hogy az az utolsó szexjelenet elég furcsa volt...és hát azért számomra a filmnek se volt sok értelme..össze vissza jöttek a dolgok, nem tudtam h ez most a valóság e vagy álom vagy a mult vagy a jelen...szóval elég zavaros volt de lehet h csak én nem figyeltem eléggé. csalódtam
Ezüstliliom 2008 máj. 11. - 14:52:38 Előzmény GrafUr
(52/206)
"Ja, amondó vagyok, hogy ezt NEM JÓ egyedül nézni! Legalábbis kifejezetten rossz érzések támadnak az emberben, ha egyedül nézi. Én párban nézve ajánlom!"

Én hozzá tenném, hogy elalvás elõtt sem igazán ajánlott.:/ Ki volt az a ... a TV2-nél, aki ezt éjszakai filmnek szánta??? Rémálmok... Hrrr... Én a feléig bírtam, aztán a végét felvettem, és ma néztem meg NAPPAL. De ha ZSzoltán nem ajánlja, akkor lehet, hogy fel sem veszem a végét. Engem a közepe nagyon megviselt. Azt hiszem, mégegyszer meg kellene néznem ahhoz, hogy igazán értsem.
zampano 2008 máj. 11. - 14:46:03
(51/206)
Ami ebbõl a filmbõl tanulságként kihüvelyezhetõ, az nagyon elcsépeltnek tûnik számomra.
danab1 2008 máj. 11. - 14:02:18
(50/206)
Nekem is nagyon tetszett és megragadott ez a film.
Roppant elgondolkodtató témát, témákat feszeget.
Jók voltak a színészi alakítások - Tom nekem is pozitív csalódás volt. A zene nagyon el lett találva, valóban.
De tényleg szerintem ennek a filmnek is az lehet a titka, hogy az ember a megfelelõ hangulatban üljön le nézni, nem lehet csak úgy bármikor. Azt hiszem tegnap nekem is sikerült ezt eltalálni.

"Az apróságoknál nincs is nagyobb.
Minden perc új esély, hogy mindent megváltoztass."


"Én ismerem a keserût, ezért tudom megbecsülni az édest."

"A keserû nélkül az édes sem olyan édes."

"És mi az élet, ha nem az álom keresése, az álomé, hogy valaki azt mondja: igazából, teljes szívbõl szeretlek."
5/10
popitamó 2008 máj. 11. - 13:06:41 5/10
(49/206)
SPOILER
Nem tudom, engem ez a film nem nagyon hatott meg, vagy lehet rosszul értelmeztem. Lehet mert közben államvizsgára tanultam, csak kellett aláfestés. :) Szerintem a fõszereplõ nem ment át semmi jellemfejlõdésen. Hozzászokott h sose kell semmiért megküzdeni, amikor meg szembe kéne néznie a véres valósággal, akkor meg inkább befizet magának egy álmot. És ezt gyávaságnak tartom. Az emberek nagy részének meg kell küzdenie azzal, hogy sajna manapság az nyom sokat a latba, hogy hogy néz ki, nõknél hogy hány kiló, meg van-e 60as dereka, a pénzrõl meg már ne is beszéljünk. Az, hogy mit tud, az meg fittyfene. Aki meg mindent kézhez kap, az el sem tudja képzelni hogy milyen lehet a másik oldal. És ez a film bebizonyította h képtelen is lenne egy ilyen ember ezzel megbírkózni.
Egy jó fej volt ebben a filmben, a csaj, akit Cameron Diaz alakított, annak voltak normális érzelmei, bár az az autós dolog kicsit túlzás volt. :)
_cola_ 2008 máj. 11. - 02:34:46
(48/206)
Szerintem a zene, ami nagyot dob az egészen. Nem hiába: Bob Dylan, Paul McCartney.
_cola_ 2008 máj. 11. - 02:32:04
(47/206)
Én is párban néztem, már ha az öcsém ennek tekinthetõ! :D Õ 20 perc után abbahagyta, de engem nagyon megfogott. Elcsépelt szavak, de tényleg így érzem. Ehhez képes 6,8. Furcsa.