Téma: Végítélet

7/10
Rahar 2009 szept. 23. - 18:24:27 7/10
(29/89)
Nekem tetszik a film, szerintem egyszer érdemes megnézni, de még egyszer már nem akarom, mert annyira nem volt jó, 10-es skálán 7-nél többet nálam nem érdemel. Az alaptörténet sablonos és a viszonylag sok logikai probléma is zavar.
3/10
beo71 2009 aug. 31. - 16:26:09 3/10 Előzmény delapoer
(28/89)
Igen,amikor belovagolnak a középkorba,akkor akartam ott hagyni az egészet,de egyszer egy haverom ledorongolt,hogy ne mondjak véleményt egy filmrõl,ha végig sem nézem.Úgy gondolom igaza van,azóta mindent végig nézek,bármennyire fájdalmas is.Húú,mennyi szemetet láttam már!Egy igazi filmrajongónak a rossz filmeket is látnia kell.Végül is mibõl tudnánk,hogy mi a jó?
5/10
delapoer 2009 aug. 30. - 17:51:00 5/10 Előzmény beo71
(27/89)
Igen erõsen közepes film. Nem történik semmi, nem lyukad ki sehová, nem mutatja be senkinek a hátterét. Bob Hoskins-nak pár lövésen kívül semmi szerep nem jut, és ahogy azt Rhona Mitra-tól megszokhattuk, nem a tehetségéért kérik föl egy-egy szerepre... Nyilvánvalóan gyenge alkotás, amit Rá építenek... Aztán ott a csupa klissékbõl építkezõ, összelopkodott sztori, egyszerûen undorító, ahogy innen is, onnan is loptak vmit... az alaptörténet egy az egyben Resident Evil (némi 28nappal késõbb-ös hatással), aztán jön a karantén (Holtak földje, Resident Evil) , utána egy futurisztikus, elkorcsosult, primitív és agresszív punkok által lakott területre kerülünk (Mad Max!), csakhogy még ezt sem tudták normálisan megoldani, merthogy bár a díszlet okés, a szerencsétlenek nyálas popszámokra, és kánkánra tolják a "zúzást", ahelyett hogy vmi kemény metált kaptak volna háttérzenének (ez a film egyik legzavaróbb mellékapása, a sztorin kívül), aztán a háttérben egy ember veszi át a hatalmat, mindenkit feláldozhatónak nyilvánít (megintcsak RI és a Holtak földje...), aztán a középkorba csöppenünk, de minek??? ez egyértelmûen a film legfölöslegesebb része. (miközben lovon rohangásznak, ott van mellettük egy hatalmas raktár a hegyben, ahonnan fõhõsnõnk persze szerez egy luxusautót) ... végén megint Mad Max: autósüldözés, ahol a csaj a papírkönnyû kocsival átzúz egy, az úton keresztbe állított buszon, amin más filmekben nagyot csattanna, és felrobbanna, de nem, õ átszakítja az egész buszt! Aztán a végén, hab a tortán: megszólal a 28nappal/héttel késõbb-bõl jól ismert, és sokak által nagyra becsült filmzene, merthogy nem loptak eleget, és a csattanó: a csaj kidumáltatja a fõgonosszal, hogy milyen sorsot szán a többi embernek, amit persze felvesz egy titkos kamerával, és eljuttatja a sajtóhoz (a rohadt életbe is, ez meg B13-a bûnös negyed csattanója!!!) ... összegezve: az egész film egy szánalmasan összelopkodott klisséparádé, hiába van tele akcióval, és pörgéssel, ezt a kommersz szemetet az én torkomon nem tudták lenyomni, egyszer is sok volt.
3/10
beo71 2009 aug. 16. - 17:29:03 3/10 Előzmény meknálti
(26/89)
A Gázolót én is láttam és nekem is tetszett,az egy méltatlanul eltitkolt film a sok bereklámozott kudarc helyett-mellett lenyomhatták volna.
Rhona Mitrát 2 perc erejéig A láthatatlan ember (Kevin Bacon)2000'c.filmben láthatjuk,mondjuk nem a színészi tehetsége miatt,de a testi adottságait szemügyre lehet venni.
3/10
Wertow 2009 aug. 12. - 13:33:52 3/10
(25/89)
Ez egy összecsapott,ötlettelen,vontatott film semmi egyéniség nélkül.
meknálti 2009 aug. 11. - 23:19:56 Előzmény barackvirág30
(24/89)
Jó bizony. Na abban egy pillanatig sem érzem úgy, hogy bármelyik jelenet akár csak egy másodperccel is hosszabb lenne, mint kéne.

De itt már akkor elkezdtem türelmetlenkedni, amikor a punkok a színpadon ugráltak. Amikor lenyomták a számukat (már az is sok volt belõle), azt hittem végre történik valami, de akkor jött a kán-kán. A rendezõ bácsinak, és a forgatókönyvíró bácsinak nem mondta senki vajon, hogy a kevesebb mennyire több tud lenni? Ez nem B osztályos szerintem, hanem C. Már az elejétõl összecsapták.

Végül is a lehetetlen jelenetek beleférnének, mert azért ritka az olyan akciófilm, amiben ilyen nincs, de sajnos ebben csak ilyen van. Na meg itt sztori sincs (ezt már írta itt valaki). Elég is ebbõl ennyi.
barackvirág30 2009 aug. 11. - 04:44:20
(23/89)
A Gázolót én is láttam. Az egy nagyon jó film.:)
meknálti 2009 aug. 11. - 03:12:27 Előzmény beo71
(22/89)
Egyetértek a filmet lehúzókkal. Borzalom. Ettõl még szegény Eric Roberts is magasabb minõséget hozott a futószalagon. A sok lehetetlenség mellett érdekes volt számomra, hogy a Mitra-féle bunyós jeleneteket egészen közelrõl vették fel, gondolom azért, hogy ne derüljön ki, ez a szegény kislány nagyon nem tud "verekedni", ellentétben mondjuk Jessica Biellel, aki a Penge 3-ban igen ügyes. Ott lehetett egész alakos képet venni 2 támadóról + a leányzóról, amint püfölik egymást. Itt nem.

Ha valaki játszani szeretné látni RM-et, akkor nézze meg a Highwaymen címû filmet, magyarul a Gázolót. A partnere Jim Caviezel. RM visszafogott, és gyönyörû. Szerepe szerint egy gyenge nõ. Bájos, ahogy fél, és ahogy szomorú. Azt hiszem csak egy félmosoly van egyszer az arcán az egész filmben.
3/10
beo71 2009 jún. 04. - 19:32:34 3/10
(21/89)
Abszolút B-film.Ettõl még lehetne akár jó is,de nagyon nem az.3/10.
Nem szól semmirõl,ez a mai világban már nem is olyan furcsa,de 5 odakarcolt mondat,aztán indulhat hülyeség-hülyeség hátán,ez már nekem sok volt.A rendkívül dekoratív Rhona Mitrának esélye sincs,hogy játsszon(így meg sem tudhatjuk valójában színésznõ-e)csak lõ,üt,vág,rohan jelenetbõl jelenetbe,de az ügyetlen vágás miatt még ez sem élvezhetõ.A katonák annyira személytelenek,hogy egyáltalán nem izgat a sorsuk,nincsen egyetlen érdekes karakter sem.A punkok pedig inkább nevetségesek voltak,annyiban hozták a Mad Max feelinget,hogy ezután újra megnézem a Gibson balhét,hiszen az jó film volt.
8/10
Ze74 2009 ápr. 13. - 16:52:31 8/10
(20/89)
Ennyire azért nem gáz,ilyen fajta filmektõl nem várok nagy logikát,nekem elég volt,hogy jól szórakoztam,persze igazatok van,mert ilyenek nekem is felütötték a fejem,mint:Bentley Gt végsebessége 321km/h,és tényleg nem tudta a csõcseléket lehagyni,meg az autó ott állt a konténerben 25 évet,és az aksi le se merült,egy gumija se eresztett le stb.Na hagyjuk.Nekem ez még is tetszett.
7/10
teddy81 2009 ápr. 13. - 14:38:28 7/10
(19/89)
Kerekgyar megjegyzései relatív "apró bakik" a filmbõl.
Pár példa: a katonai szállító jármû "még egy vegyitámadástól is megvédene" attól lehet, hogy igen, de egy 70 kilós punk egy eszkábált csákánnyal 2 másodperc alatt beveri a "szélvédõjét" vagy nyílt országúton, hibátlan aszfalton egy Bentley Continentallal (560 le) nem tud lehagyni egy pár tákolt tragacsot, még az is furcsa, hogy statárium alatt a miniszterelnõki hivatalt egyetlen trotyos biztonsági õr védi.
Mindezek és még jó pár hiba mellett mégsem gáz a film 7/10 .
7/10
rosickyz 2009 ápr. 08. - 19:47:54 7/10
(18/89)
Jó kis pörgõs film, megannyi logikátlansággal meg sületlenséggel.De jót szórakoztam rajta 7/10.
7/10
Cinderella23 2009 ápr. 06. - 19:40:04 7/10
(17/89)
Tetszettek benne a "punkok" :D Cally meg úgy néz ki mint valami Kelly Family tag. Egyébként én rosszabbra számítottam. Egyszer nézhetõ.
slaven 2009 ápr. 03. - 12:25:19
(16/89)
Egyszer nézhetõ. 7/10
2/10
kerekgyar 2009 ápr. 01. - 04:36:54 2/10
(15/89)
LOL!!! Nagyon sokat röhögtem a filmen! Nem azért, mert olyan jó volt........... Hogy tudták ezt összehozni???
Az angoloktól valahogy többet várnék, nem azt a tipikus gány, amcsi szagú akciót. Azt hittem, hogy lesz benne valami érdekes, de tévedtem. Leültem, hogy most egy érdekes, jól megcsinált akciófilmet fogok megnézni... Azt "imádtam", hogy nem szólt semmirõl. Be kellett menni a szérumért és??? 25-30 év alatt ennyire leromlott volna egy társadalom? Ráadásul az, hogyha valaki barbár, akkor annak azt kell jelentenie, hogy taréjjal meg kiszegecselt bõrcuccban feszít??? Imádom! Egy pár év alatt mindenki szépen kitetoválta magát, meg átment félig terminátorba annyi piercing van a testén...
Az volt a legjobb, amikor az egyik motor belehajtott egy viskóba, az meg nagyobbat robbant, mint Gyõzike és égett, mint a Kiszel Tünde!!! LOL
Valahogy tényleg nem ezt vártam az angoloktól. Jó, oké, nem egy mûvészi alkotást akartam szemlélni, de ez sok volt. Ahhoz tudnám hasonlítani ezt a filmet, mint amikor a 90es évek elején megjelent komolyabban az akciófilm, mint olyan Svarcival, meg Sylvesterrel. Aztán jött Lundgren és kenterbe verte õket. Szóval semmirõl nem szólt az akciófilm, csak a lövésrõl és a verekedésrõl! Manapság pedig a filmtrükkök és a pirotechnikai eszközök indultak el. Most egy olyan filmet láthattam, ami ugyanaz, mint a már említett alkotások, mai verzióban. Nem szól semmirõl, csak a vérrõl. Akkor már inkább egy horrorfilm. A Resident Evilnek se volt nagy sztorija, de annak a forgatókönyve legalább igényesen meg volt írva. és biztos vannak abban is bakik, de nem olyan, mint például amikor a kocsival, meghúzták a szélét, a visszapillantó tükrök a helyén maradtak. De még ennél is szebb volt, amikor áthajtottak vele a buszon. A busz hatalmasat robbant, a kocsin pedig szó szerint egy karcolás sincs. Biztos kölcsönverda volt, aztán nem szabadott tönkretenni! :P Meg egyáltalán ennyi idõ után, hogyhogy ott van még a verda? Õk meg csakúgy könnyedén rábukkannak... Ha igazán jó filmet akartok nézni, akkor Sasszem, 13-as rendõrörs, XIII, Füstölgõ ászok, Nyolc tanú, Butterfly on a wheel, meg még sorolhatnám...
Azért pozitívumként meg kell említenem, hogy Sol elõadása az elején tényleg jó volt!
leopard26 2009 márc. 30. - 10:08:51 Előzmény Belmont
(14/89)
Ha kivagy festve és fejberuglak lila lesz a festék?:)
7/10
King Diamond 2009 márc. 29. - 22:24:31 7/10
(13/89)
Nekem tetszett a film. A fõszereplõ csaj nagyon jól néz ki. A történet is egész jó, meg az autós üldözés. A zene az tényleg kicsit 28 nappal/héttel késõbb szagú, de nem baj. Mint ahogy az sem, hogy nem egy szokványos zombi filmet látunk.
7/10
spiritmate 2009 márc. 29. - 13:31:03
(12/89)
Jónak jó film, de ez a Mad Max kopi... klisé eléggé
Belmont 2009 márc. 27. - 18:56:28
(11/89)
Összességében nézhetõ film, szerintem elviselhetõen keverednek benne a mûfajok. A tipikus akciófilmes kliséket meg hagyjuk: pl. ütik-verik egymást, de egyetlen kék folt, karcolás vagy horzsolás sincs rajtuk stb.

Még egy dolog a klisék közül, ami elég jellemzõ a világvége-filmekre: évtizedek múltán is tükörsima az aszfaltút. :)
7/10
shann 2009 febr. 27. - 22:10:26 7/10
(10/89)
Sok benne a középkori elem írtam...
de végülis nem bántóan...szórakoztatóbb mint ha valami rimék lenne...tetszett...szép volt...középkori hangulta pedig...hát ha belegondolunk, nekünk sem jutna jobb eszünkbe eszköz híján mint az ostor buzogány kard meg hasonlók