suxel2.0 2017 jan. 30. - 17:50:02
(478/1238)
A 3. és 4. helyezés annyira rossznak számítanak? :O :O Csak az elsõ és második hely számítanak?
http://dizi.yazarokur.com/kara-sevda-rating
Sajnálom, ha ezek az értékek rosszak, de mondjuk nekem annál jobb! Kevésbé lesz annyira végtelen! Nem is értem hol bírna ki a ez a történet annyi epizódot!
malvinkicska 2017 jan. 30. - 17:35:29
(477/1238)
Fórumtársak azt olvastam 60 Bölüm lesz nagyon megromlott a nézettsége ezzel indokolják, és be fejezik.
Állítólag márc 01-én lesz a finálé.
6/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 16:54:05 6/10
(476/1238)
Off
Azokat én még nem néztem, nekem az Igazgyönggyel kezdõdött a török éra. És most sem nézek mindent.
suxel2.0 2017 jan. 30. - 13:55:24
(475/1238)
OFF

Azóta sajnos már szétmentek, és Gabynak ismét színész pasija lett Arap Bethke személyében, de valami azt súgja a közösségi médiás jelek alapján, hogy már lehet õk sincsenek együtt.
suxel2.0 2017 jan. 30. - 13:53:22
(474/1238)
OFF

Seherezádé, Ezel - Bosszú mindhalálig, Tiltott szerelem - ezzel indult nálunk útjára a török-mánia.
Én abszolút nem vagyok a rajongójuk, viszont meglepetésemre két sorozat is nagyon tetszik tõlük: a Végtelen szerelem és a Megtört szívek (ebben volt nekem egy holtpont: az Ayses korszak, nekem teljesen kilógtak a képbõl a barátnõjével, nem illettek a sorozatba), 3. évadra viszont tetszik, mint kezdetben. Ez a Harun mindenért hibás, illetve a jó Hazalka kissé idegesítõ, de azon kívül nekem rendben van, annak ellenére, hogy már messze nem a kezdeti sorozat.

Bocsi az OFFért, ezt leírhattam volna a másik topikban is.

OFF VÉGE
10/10
kornyezet 2017 jan. 30. - 08:42:13 10/10
(473/1238)
Gaby Espino és Jencarlos Canela? Néztem a filmet, de ezt nem igazán tudtam.
10/10
kikelet54 2017 jan. 30. - 08:30:47 10/10
(472/1238)
Ez így van, nem zörög a haraszt...

Én már két párnak megjósoltam, hogy összejönnek, az Ördögi körben Gaby Espino és Jencarlos Canela, még egy gyermekük is született, igaz, azóta már nem egy pár, és a Veronics aranya két fõszereplõje Ana Brenda Contreras és Iván Sánchez, akikrõl úgy tudom, hogy még egy pár.
Mind a két pár úgy tapadt egymásra, hogy messzirõl látszott, hogy több, mint filmes csók.
6/10
napraforgó 2017 jan. 30. - 07:49:26 6/10
(471/1238)
Tudod, erre mondják, hogy nem zörög a haraszt....
Sokan néztük az Igazgyönygy c. sorozatot, nagyon szerettük, talán ezzel kezdõdött a török-mánia. Ott volt valami hasonló eset, hogy a fõszereplõnõ, aki férjnél volt, talán nem volt teljesen érzéketlen a fõszereplõ sármjára....

Én már elég idõs vagyok ahhoz, hogy tudjak ilyenekrõl. Mintegy 40 évvel ezelõtt a szegedi dóm elõtt mutták be a Rómeó és Júliát az akkor 21-22 éves Kútvölgyi Erzsivel és Kalocsay Miklóssal. Bár õk a fõiskolán még nem nagyon kedvelték egymást, a darab során, vagy még elõtte egy pár lettek. Az egész darabból sütött a szerelmük, olyan csodálatos, gyönyörû, ifjú Rómeó és Júliát nem láttunk még színpadon. Lattinovits Zoltán és Ruttkai Éva nagy színészek voltak, igaz, és Törõcsi Mari és Sztankay István is, na, de akárhogy is, a nyomukba sem jöhettek... Hiába no, egy 14 éves Júliát és egy 16 éves Rómeót nem tudnak eljátszani negyvenes színészek... az összes színpadi tapasztalataikkal sem... Ehhez az a két lángoló, szerelmes ifjú színészpalánta kellett...

Amúgy meg vannak más színpadi szerelmek is, amelyek valóssá váltak, ott van pl. Balázsovits Lajos és Almássi Éva házassága is amely szerelem szintén a színpadon jött létre, vagy akár Huszti Péter és Piros Ildikó házassága. Elnézést, hogy ilyen régi ügyeket hozok elõ, de az õ több, mint 40 éves házasságuk azért már bizonyított...
Én gondolom, hogy ma is akadnak ilyen színpadi szerelmek..., talán nem mindig lesz belõle házasság, vagy hosszan tartó kapcsolat... de azért vannak...
Na szóval, lehet, hogy nem annyira alap nélküli Nihán partnerének féltékenysége....
10/10
kornyezet 2017 jan. 30. - 07:33:20 10/10
(470/1238)
Köszönöm. Hát ilyen a színészet. Szerintem õk ketten szebbek, mint a párjaik:))))
suxel2.0 2017 jan. 29. - 23:24:49 Előzmény kornyezet
(469/1238)
Eljutottam egy Tescoig és belelapoztam az újságba. Átfutottam a lényeget.

EPIZÓD/TELENOVELLA verzió:
A feszültséget Kadir Dogolu, Neslihan (Nihan) férje generálta állítólag féltékenységbõl fakadóan. A média megjegyezte, hogy az egyik szerelmes jelenet túl intimre sikeredett Nihan és Kemal között, majd megkérdezték a színészeket is. A Kemalt alakító színész, Burak azt nyilatkozta, hogy nem mozdulna rá egy barátjának a nõjére. Kadir pedig úgy értelmezte, hogy amúgy tetszik Buraknak Neslihan, bejön neki, és elkezdett féltékenykedni (török virtus, mi? :D :D ). Állítólag Burak párja Fahriye is féltékenykedett, s végül nem vettek részt Kadir és Neslihan esküvõjén sem, aminek miártjét nem kommentáltak. Úgy volt, hogy lehet el sem kezdik a második évadot, emiatt a feszültség miatt, bár mára rendezõdni látszik a helyzet. Ugyanakkor úgy látják, hogy Kadir féltékenykedésének sikerült valamiféle éket verni Neslihan és Burak közé.
VÉGE

Ma olvastam egy török sorozatokkal foglalkozó topikban, hogy úgy néz ki, hogy hiába jó a nézettsége a Kara Sevdának, a 2. évaddal vége lesz. Összvissz 70 bölüm készül belõle, az nálunk kb 220-240 rész. Bõven elég, még sok is. Nem értem ebbõl a történetbõl, hogy lehet így is ennyi epizódot kihozni. Rengeteg.

***********************************************

Facebookon is foglalkoztak még jóval korábban nyár környékén Burak és Neslihan kapcsolatával, ott a következõket írták:

1, 2016. aug 11. dátumú írás a facebookon:
A napokban került bemutatásra Neslihan Atagül a Pantene legújabb arcaként. A rendezvényt, az Esma Sultan palotában tartották, ahol számos újságíró is megjelent. Neslihan válaszolt az újságírók pár kérdésére, akik természetesen tõle is megkérdezték,hogy jelenlegi (Kara Sevda) sorozat partnere, Burak Özcivit miért nem jelent meg Neslihan Atagül és párja Kadir Dogulu, egy hónappal ezelõtti esküvõjén, ám a színésznõ nem akart erre a kérdésre válaszolni.
A kérdésre,hogy milyen a házas élet, a következõt válaszolta: "Minden rendben van. Mindketten elkezdtünk dolgozni. Az én sorozatom forgatásai még nem kezdõdtek el, de eddig a reklámfilmet forgattuk, ami miatt nagyon izgatott vagyok. A nászút kicsit rövid volt a munkánk miatt, de majd a késõbbiekben bepótoljuk még."

2, Kép formájában kapjátok meg, mert nem engedte kimásolni.
10/10
kornyezet 2017 jan. 28. - 11:23:33 10/10
(468/1238)
Kösz:)
6/10
napraforgó 2017 jan. 28. - 10:40:15 6/10
(467/1238)
Jajj, ott több kocsi van, Emíré, Niháné, nyilván Öndernek is van, sõt talán még Nildánnak is egy, persze, hogy a kocsikkal beállnak a garázsba, a kulcsokat meg felakasztják valahová. Ha valaki kéri a kocsiját, hát elõállnak vele, ehhez ugye kell a kulcs is, szóval a kocsi a kapu elõtt várja az illetõt. Itt az volt a lényeg, hogy a cseléd készítsen neki össze egy táskát, mert máshol alszik...
10/10
kornyezet 2017 jan. 28. - 09:37:28 10/10
(466/1238)
Nihán a kulcsot kérte és a kocsit készítsék elõ? Nem nála van a kulcs?
Jobb lenne, ha Nihán is Kemál mellé állna, hogy nyomozzák ki együtt, ha már annyira nagy a szerelem, másképp úgy jön ki, hogy ne nyomozz, jól vagyok így ahogy és akivel vagyok.
6/10
napraforgó 2017 jan. 28. - 08:22:56 6/10
(465/1238)
Ozan kirohanása lehet, hogy meglepett némelyeket, de igazából baromira semmibe vették. Talán még rögvest feltételezték is, hogy Emír intézkedni fog - mondta is hogy beszéljünk, mint férfi a férfival ... jobban meglepõdtek azon, hogy Nihán elmegy a nagynénjéhez, mint azon, hogy Ozan fölgyújtott egy hajót....
10/10
kikelet54 2017 jan. 28. - 08:12:18 10/10
(464/1238)
Nem tudom, Nihan mikor akar beletörõdni, hogy Kemal nyomozni fog amiatt az éjszaka miatt. Úgysem adja fel, de ha ez a téma szóba kerül, mindig összekapnak. Mint most is, de Kemal egy nagy öleléssel bocsánatot kért.
Leylánál bírtam õket, hogy akkor most ki menjen el, na persze, hogy maradtak mindketten.

Nem értem ezt a Vildan asszonyt, ugye Emir volt az aki kirobbantotta a testvéri titkot, amit oly gondosan õriztek, és még ezek után is ott bájolog, filmet akar nézni vele, keresi a kegyeit. Vagy úgy gondolja, ha megharagítja Emirt, akkor vége a jólétnek, a társadalmi rangnak? Persze neki ez a legfontosabb, az hogy a családja, fõleg Nihan mit él át, huszadrangú számára.

Emir is jobban tenné, ha azt a rengeteg eszét /mert biztos sok van, ha egyszerre, ennyi szálon ilyen sok gonoszságot tud kitervelni, és az õ neve fel sem merül/ jó dolgokra, nemes célokra használná. Sajnos mindig van, aki segít neki. Úgy látom, mintha Tufannak forrna az agyvize Emirtõl. Lehet, hogy kezd elege lenni?

Ozan meglepett. Hogy kiosztotta a családot? Csak álltak és bámultak szó nélkül. Kimondta azt, amit eddig senki sem mert, a ház olyan, mint egy elhagyatott kripta, és mindenki úgy tesz mintha élne, pedig belül halottak. Ezt nem néztem volna ki belõle.
6/10
napraforgó 2017 jan. 28. - 04:31:57 6/10
(463/1238)
Fõleg azok után, hogy Kemál fölhívta rá a figyelmet, hogy "valaki" (nyilván Emír) adott rá utasítást (felhatalmazás nélkül), hogy nekikezdjenek egy munkának - környezetvédelmi engedély nélkül. (mellesleg ez a folyóelterelés valószínûleg eleve nem is szerepelt a tervekben). Ez a visszaszavaztatás Galiptól nem volt túl jó húzás. Ezt egyébként sem értettem. Õ egymaga visszavonta Emír jogosítványait, kirakta a cégbõl - mégha csak egy idõre is - a visszavételéhez meg elnökségi döntés kellett ???? Akkor, amikor Emírt véletlenül sem láttuk még valójában dolgozni, mindíg csak a rosszban törte a fejét.
Azért az tényleg furcsa, hogy cseppet sem foglalkoznak azzal, hogy Ozan fölgyújtott egy hajót, Zeynep võlegényének a hajóját, szemük sem rebbent szinte, csak azon vannak kiakadva, hogy Ozan még mindig futkos Zeynep után.... Tényleg furcsa család...
suxel2.0 2017 jan. 27. - 22:21:47
(462/1238)
Addig ütlek majd, amíg ember lesz :D :D Ez annyira jó mondat volt
Ugyanez jutott az eszembe: Emir 2 embert mindig elõránt valahonnan: egyszer valamikor a 12. rész környékén rátámadtak Kemalra, majd másik 2, akik megszúrták, a falusiak közt is van 2 embere, most meg akik Saliht várták az otthona elõtt.

Ozant nem csípem, de a beolvasása a családnak nagyon jó volt. A szülõk azon voltak kiakadva, hogy Zeynepen akadt meg a szeme. A hajó felgyújtása ismét nem volt nagy szám. És ha valaki bennégett volna, mondjuk mint a Megtört szívekben mikor meghalt egy gyerek Cihan felrobbantott yachtján? Nem értem miféle emberek ezek.

De a Soydere család sem jobb. Tarik egyenesen ellent mond Kemalnak, Zeynep elmehet, mikor másutt mindenhova kíséri, mint a kullancs. Amúgy ha vendég van és nem olyan fontos, akkor tényleg nem illik elmenni. De hogy az senkinek nem tûnik fel, hogy miután nem engedték el "Semahoz", ki sem jön a szobájából, benn szipog, duzzog, sóhajtozik. Normális ez a reakció egy olyan esetben, amikor egy olyan osztálytársához készül át, akivel nap mint nap együtt van? Egyedül a kívülálló Asunak kell, hogy ez szemet szúrjon? Még a családi tv-zésbõl sem vette ki a részét. Fehime: 5 perc múlva elmúlik, jajj, de mennyire nem ismeri a lányát.
Nem baj, hogy nem látjuk sokat a Soydere családot, bõven elég belõlük ennyi is.

Azt hittem Emir kap Galiptól egy fejmosást, de nem így lett: helyette visszaszavaztatta a fiát a pozíciójába, és ismét hozhat döntéseket. Meglátjuk ez mennyire volt jó ötlet.
6/10
napraforgó 2017 jan. 27. - 19:42:04 6/10
(461/1238)
Ennek az Emírnek mindig akad kéznél két mocsok embere, akikkel hol ezt, hol azt megverethet. Kemál meg megpróbálta felidegesíteni, légy férfi - szemtõl szembe támadj, ne az árnyékból.
Csodálom, hogy Nihán odaadta a felvételeket Kemálnak. De a fiú hogy rájött, hogy valaki tudta, mi fog történni. Talán jönnek még új felvételek és akkor az elõkészületeket is meglátják.
6/10
napraforgó 2017 jan. 27. - 17:39:58 6/10
(460/1238)
A zsarolás meg az emberölés nem egy kategória, más súllyal esnek latba. Meg aztán a zsarolás családon belül... talán nem is lenne bizonyítható. Ahogy itt elnézem, Nildán Emír mellé állna. A holttest eltüntetésében segédkezés szintén csak családi segítség volt, Emír kimászna ebbõl. Sok pénz, jó ügyvédek, õt csak a jó szíve vitte bele - még meg is sajnálnák a végén.
Magenta99 2017 jan. 27. - 17:12:40
(459/1238)
Mondjuk, a török törvényeket nem ismerem, de elásni egy meggyilkolt nõt és zsarolni a családot miatta - hát olyan könnyen nem hiszem,
hogy ki tudná magát mosni ebbõl.
Bár ugye a sok pénz....