suxel2.0 2017 jan. 21. - 16:59:13
(378/1238)
És Nihan kocsija sem lett véres :-))) Szuper!
6/10
napraforgó 2017 jan. 21. - 16:56:58 6/10
(377/1238)
Igen, és azt is, hogy Galip Emírt veszi elõ a lopás miatt. Csak nevettem, amikor Nihán ártatlanul megkérdezte Emírtõl: valamibaj van? közben meg úgy szorította az estélyi kistáskáját, amiben a felvételek voltak.
Amin viszont csodálkoztam, hogy Nihán berakosgatta a vérzõ Kemált a saját kocsijába és még egypici vércsöpp se pöttyent a libegõ-lobogó estélyi ruhájára. Meg aztán az a teljesen kivágott vékonyka kis estélyi ruha volt rajta egész éjszaka, meg a hozzáillõ estélyi cipellõ, és abban csinálta végig az éjszakát, a mûtermében, meg a másnap reggelt, Emír anyjánál, közben meg havas esõ esett, tehát jó hideg lehetett és tocsogott az út. Még ha többnyire autóban is ült, csak ki-kiszállt idõnként de nem ázott át, nem fázott meg. Kész csoda.
10/10
kornyezet 2017 jan. 21. - 12:58:47 10/10
(376/1238)
Nihán megmutatja Öndernek. - ezt kitaláltad.
10/10
kornyezet 2017 jan. 21. - 12:57:39 10/10
(375/1238)
Igazad van, hogy jobb lenne, ha nem tenné vissza Nihán, csak én a lopást gondoltam, hogy nem derült volna ki.
6/10
napraforgó 2017 jan. 21. - 02:45:16 6/10
(374/1238)
Rosszul láttam, vagy az a ház, amelyben Emír anyját ápolják mégsem azonos a fényképen látottal? Lenne még egy élõhalott Emír életében?
10/10
kikelet54 2017 jan. 20. - 13:25:19 10/10
(373/1238)
Elég hülye lesz Nihan, ha visszateszi a pendrive-okat, de nem hülye, ez egy lehetõség a család számára, hogy Emir ne zsarolja õket tovább, és kiléphet ebbõl a borzalmas házasságból.
Persze ez így túl egyszerû lenne, biztos lesz még benne egy-két csavar.
6/10
napraforgó 2017 jan. 20. - 12:30:22 6/10
(372/1238)
Mi oka lenne rá? Szerintem Galip még vagy az estély után megnézi a széfjét és látni fogja, hogy nincs ott a kis gyûjtemény. De legkésõbb másnap megnézi, szóval mindenképp kiderül. Remélem, hogy Emírt veszi elõ emiatt, hisz más nem nagyon tudhatott róla. Önder járásképtelen, nincs is ott, Nildán nem egy széfrabló, Kemál meg elvileg nem is tud a pendrive-okról. Miért lopna el olyasmit, amirõl nem is tud? Szerintem õ lesz a legkevésbé gyanús. (na, normál emberi ésszel, mert ki tudja, mit írtak bele a forgatókönyvírók...)

Én inkább arra gondolok, hogy Nihán megmutatja Öndernek is, kicsit majd tanakodnak, mi legyen. Aztán Önder esetleg visszazsarolja Emírt. Rosszabb esetben Nihán Emír elé pattan és meglengeti a kis bigyókat és megint szemrehány, meg követelõzik, hogy hagyja békén, Ozant, Öndert, Kemált, vagy a testvéreit. Na, szóval most annyian vannak, akiket békén kéne hagynia.
6/10
napraforgó 2017 jan. 20. - 12:22:05 6/10
(371/1238)
Oké, most már értem, de semmit nem segített volna, ha kisbetûkkel írod is. Én már irtó régen jártam gimibe, de a rövidítések akkoriban még egyáltalán nem voltak divatban.
10/10
kornyezet 2017 jan. 20. - 12:17:35 10/10
(370/1238)
Tegyük Fel, Hogy ill. Tételezzük Fel, Hogy ---- érdekes rövidítés:), de kreatív:)
suxel2.0 2017 jan. 20. - 12:08:11
(369/1238)
TFH az senki, hanem egy visszamaradt rövidítés nálam még a gimis matematikaórákról származik. Amikor állítások igazát, vagy épp annak ellenkezõjét próbáltunk bebizonyítani. Gyakran használom a hétköznapokban is a rövidítést élõ beszédben. Pongyolaságnak tûnhet részemrõl, de nekem tetszik. Aki nem érti, de érdekli, visszakérdez, én elmondom, és következõ alkalommal már tudni fogja mirõl beszélek:

A megoldás: tegyük fel, hogy... / tételezzük fel, hogy...
Nem tudom érthetõbb lett volna ha Tfh-nak írom folytatólagosan kicsivel nagy betû helyett.

Kicsit elõreszaladtam a sorozatban 1 bölümmel, így a 13. rész végeig áttekerem. Úgy vélem megbocsátható a késelésnek a szörnyû kivitelezése a részemrõl. De majd meglátjátok ti is :)
10/10
kornyezet 2017 jan. 20. - 10:27:42 10/10
(368/1238)
Szerinted nem fogja visszatenni?
6/10
napraforgó 2017 jan. 20. - 09:52:06 6/10
(367/1238)
Ugyan miért tenné vissza a felvételeket?
A TFH-t én sem tudtam, mi lehet. Nem igazán szeretem a rövidítéseket, fõleg ha nem mondják meg, hogy ezentúl ez, meg azt a továbbiakban így fogják rövidíteni.
10/10
kornyezet 2017 jan. 20. - 09:32:21 10/10
(366/1238)
Igen, van jó pár kérdés a késelés körül. Tényleg megkérdezhette volna Nihán Kemáltól hogy ki tette, de lehet, hogy tudta, hogy ki keze van benne.
Másként Kemál szerintem azért nem ment vissza a házba, mert neki is piszkos volt a keze, hogy ellopatta a felvételeket.
Vajon hogy teszi vissza Nihán a felvételeket?
10/10
kornyezet 2017 jan. 20. - 09:29:41 10/10
(365/1238)
TFH az ki? Nem tudzam kivenni a mondatból.
6/10
napraforgó 2017 jan. 20. - 06:11:21 6/10
(364/1238)
Vajon Nihán mit csinál most a felvételekkel? Gondolom, megnézi, és aztán? Fölhasználja, elteszi, õ is megzsarolja Emírt?
6/10
napraforgó 2017 jan. 20. - 04:11:06 6/10
(363/1238)
Tetszett Nihán és Ászu szócsatája. Korábban Ászu döfött bele Nihánba, jól féltékennyé is tette, de most Nihán volt a nyertes. Kemál házáról beszéltek, meg arról, hogy Emír meg akarta vele lepni Nihánt. Ászu rá akar tromfolni, úgy beszél a házról, mintha az a Kemállal közös otthonuk lenne, de Nihán mosolyogva odaszúr: valóban jól meglephetett, hogy egyedül költözött oda... Aztán odébb is megy, nem hagyva idõt és lehetõséget Ászunak a riposztra.
Onnantól, hogy Kemál megszerezte a felvételeket egy nagy köteg pénzért, tényleg sok a hiba.
- ha már elhatározta, hogy odaadja Nihánnak a felvételeket, miért nem tette ezt rögtön, ott a ház elõtt? Ha nem akarta pont Galip háza elõtt, akkor egy sarokkal odébb, vagy a legelsõ kávézóban, miért kellett egy kietlen domb tetejére fölmenni ezért?
- miért szállt ki az autóból, amikor a fickó, a támadók egyike megszólította? van ablak is, amit le lehet húzni és kiszólni, hogy mit akar...
- tényleg furcsa, hogy a támadók csak egyszer szúrtak. Nem jött senki, nem zavarták meg õket, ha ölni akarnak, többször is belemárthatták volna a kést. Amúgy miért hasbaszúrták, miért nem szíven, ha ölni akartak.
- miért mondta Emír, hogy ellenõrizzenek minden kórházat, ha ölésre adott utasítást? (ez lesz az utolsó éjszakád), ha meg nem, mi volt a szándéka? az elijesztés? akkor Kemálnak tudnia kellene, ki küldte rá a támadókat.
Kemál valóban hívhatott volna mentõt a sérüléséhez, és amíg az megjön, rátelefonálhatott volna Nihánra, hogy megtámadták, nem tud menni. Vissza is mehetett volna a házba, hogy Galip intézkedjen. Biztos nem indult még el minden vendég, elég lett volna, ha odamegy közéjük azzal, hogy megtámadták, valaki hívott volna mentõt. Tehát számtalan ésszerû lehetõsége lett volna. De ez az átautózom a városon, elmegyek egy elhagyatott helyre, eltitkolom a sebesülésemet, hát... nekem elég béna volt. Ezzel a sok ostobasággal akarta bizonyítani a szerelmét? Na szép. Erre mondják, hogy eszement szerelem?
Ha Nihán nem gondolja meg magát, nem fordul vissza, akkor ez a szerencsétlen elvézik ott a dombon, mert más tuti nem megy oda éjszaka, és még nappal sem biztos. Aztán megtalálja a sebesült férfit, de õ sem hív mentõt, hanem betuszkolja az autóba, közben értelmetlen butaságokat mondogat: ébredj fel, ne hagyj itt. Még véletlenül sem tesz fel értelmes kérdéseket: mi történt? ki tette? Na mindegy, Kemál a sok butaság ellenére csak eljut egy kórházba és nyilván fel is gyógyul, hisz hátravan még 200 rész....
És még hátravan, hogy Emír megtudta, melyik kórházban van, biztos ott is akar majd valamit csinálni a sebesülttel.
suxel2.0 2017 jan. 20. - 00:00:34
(362/1238)
OFF

Én azokkal már úgy vagyok, hogy fel sem veszem, számos ilyen sorozaton nevelkedtem: Maria (1994) Rosalinda, Sarokba szorítva, Az örökség és biztos tudnék még mondani párat, de ezek jutottak eszembe. Amolyan kötelezõ köröknek veszem õket.
Mikor én vizsgálok egy sorozatot én sose veszek egy kalap alá két különféle típusú sorozatot. Más tíousú, más alfajba tartozó sorozatokkal nekem más elvárásaim vannak.
10/10
kikelet54 2017 jan. 19. - 23:18:56 10/10
(361/1238)
Úgy legyen!
Azért egy ilyen hosszú sorozatba 1-2 ilyen rész belefér, nem úgy mint az Elfeledett szerelembe /ha már ezt hoztad fel/, 15 rész diliház, alázás, na, ez durva. Legalább is nekem.
suxel2.0 2017 jan. 19. - 23:02:05
(360/1238)
Te meg még adod alám a lovat: nem vette észre az a lány elsõre, hogy Kemallal nincs minden rendben? Csoda, hogy bírta magát tartani, holott szó alig jött ki a száján, alig bírt beszélni. De Nihan csak hálás volt a felvételek miatt.
Nekem ez a része túl rózsaszín, hogy ahelyett, hogy inkább az életével törõdne Kemal, inkább elmegy Nihanhoz, hogy bebizonyítsa szereti. Miért bizonyítson, ha utána meg elvérzik ott nekem? :D :D :D Nálam ez ilyen csupa ??? Van értelme? Volt értelme odaadni Nihannak a felvételeket, amikor annyit kockáztatott miatta? Totál felesleges volt így a Méreg nevû ürgét is felbérelni, és jól megfizetni a semmiért. Annyira hajtja mi szakította el Nihant tõle, akkor hogy találja meg az okot majd? Én ha már valamibe ennyi erõt, pénzt fektetek, emiatt nincs nyugvásom, akkor az utolsó elõtti pillanatban nem hagyom abba.
TFH Nihanhoz nem megy el, hanem egy dokihoz vezet az útja, úgyis elõbb-utóbb egymásba botlanak és elõbb-utóbb max 2 fölös kör egymás tépázása után, úgyis meg tudja magyarázni. Meg aki egy szúrt sebet nem ért meg, hát...de majd gondolom Nihan ettõl az idióta tettõl fog elolvadni, hogy inkább azt féltette, hogy elveszíti, mint a saját életét.
Értem én, hogy a nagy szerelemrõl, meg az odaadásról van szó, csak az van semmi más, viszont ez itt nagyon felülírta a racionalitást.
Meg én erre a sorozatra nem úgy tekintek, mint egy Elfeledett szerelemre mondjuk, ami cuki, mesés, túl komolyan nem kell venni, ellõnek benne minden klisét ami létezik, de annak ellenére faragnak belõle egy szerethetõ történetet, addig ez azért egy komolyabb témájú sorozat nekem, és itt többet is várok el.
Na de majd 2-3 remek epizód, és elfelejtem, hogy volt egy ilyen is.
10/10
kikelet54 2017 jan. 19. - 21:59:15 10/10
(359/1238)
Na, jól megmondtad a magadét, jól felhúztad magad. De hát ez már így szokott lenni, hogy a fõhõsnõ tûsarkúban megváltja a világot, a sebesült szívszerelme felett sír, ahelyett, hogy mentõt hívna, és ilyenkor akkora az erejük, hogy sziklát mozgatnak. És Kemal miért "rohant" Nihanhoz? Mert, ha nem megy el, azt jelenti, hogy már nem szereti. Legalábbis én így értettem.

Nihan hogy nem szúrta ki, hogy Kemal véres kézzel markolássza a kocsiajtót, és még az is feltûnõ volt, hogy alig beszélt a félkómás állapottól, pedig nem jellemzõ rá.

Azon én is csodálkoztam, hogy Emir nem dühöng, de amit végképp nem értettem, mikor Kemal felébredt a kórházban, miért küldte el Nihant. Haragudott rá, mert rájött, hogy Emir keze van a merényletben? Vagy ugyan ezen oknál fogva féltette, és nem akarta, hogy ott találják nála???

Pedig kétszer is megnéztem a végét, de úgy változott az arckifejezése Kemalnak, hogy nem tudtam eldönteni. Én azért az utóbbira tippelek.