suxel2.0 2017 jan. 17. - 23:20:51
(338/1238)
Kedvenc jelenetem pontosan az volt, amikor Kemal elküldte Emirt. Valamiért ez a jelenet eredetiben jobban tetszett, mint szinkronosan és ennek nem a SZ*ROS napirend az oka, mert Szilágyi Csenge, Asu magyarhangja nem a SZOROS szót használta. Vissza lehet hallgatni, tv-ben nem vettem észre, csak miután visszanéztem a jelenetet. :D :D :D A jelenethez annyit hozzátennék még, hogy nagy tiszteletlenség volt Emir részérõl szerintem az, hogy az üzleti partnerek elõtt csak úgy letegezte Kemalt és elhagyta az Úr megnevezést, de tõle mi mást is lehet várni.

Meglepve tapasztaltam, de nekem az epizódban a legjobban a Salihot alakító srác tetszett, és nem amikor részeg volt, hanem a Zeyneppel való szakításos jelenetben. Nagyon meggyõzõ volt. Zeynep azt mondja, hogy legalább megszabadult egy tehertõl, Kérdem én: ki a fene tette teherré Saliht, ha nem õ? Láthattuk nem ették meg érte otthon, volt egy kis nemértemkedés, de semmi szidalmazás. Õ várt addig, amíg jött egy kihagyhatatlan parti, a gyerekszerelem lángját, ahogy õ nevezte, nem oltotta ki addig. Vaj van ennek a lánynak a fején, de úgy érzem sokkal több lesz ettõl. Nem nehéz a bûnbe vinni.

Volt még egy jelenet, ami szintén tetszett: Tarik és Kemal szócsatája az utcán, ami majdnem verekedésbe ment át. Kemal elkönyvelheti, hogy a testvére innentõl kezdve az ellensége. Mert aki Kemallal szemben Emir felé tanúsít hûséget, az bizony Kemal ellensége.
10/10
regina.997 2017 jan. 17. - 22:15:20 10/10
(337/1238)
Az valami csodálatos, hogy Emir milyen szépen beszél Zeyneppel :D Szerintem Emir soha, semmikor, semmilyen körülmények között nem beszélt még ilyen halkan, békése, kedvesen senkivel, Zeynep igazán kivételes helyzetben érezheti magát :DD Mint valami kamasz kis szerelmesek, nem is értem Zeynep egyébként mire számít, mi sülhet ki ebbõl a kapcsolatból....és mit gondol, mit akar Emir tõle...szerencsétlen naiv, megérdemli a sorsát....úgy mint Tarik, hát nem jut eszükbe sem hogy minden csak Kemál miatt van, mikor már figyelmeztették is õket??
Rossz tanácsadó a nagyravágyás, az biztos..

Azért nekem most is, mint mindig, baromira tetszett Emir :DDD Sajnáltam, mikor Kemál kiküldte õt a megbeszélésrõl...:( :D
6/10
napraforgó 2017 jan. 17. - 20:37:14 6/10
(336/1238)
Nihán lecserélte a fehér Audiját egy piros autóra. Azt, hogy megpróbál beszélni Zeyneppel, megint jól megsaccoltam. Bár megígérte, hogy nem szól Kemálnak, pedig csak úgy tarthatná távol Zeynepet Emírtõl. Habár csak hadd essen pofára az a beképzelt liba. Zeynep megint végig fújtatta a jeleneteit, már csak ezért sem bírom a csajt.
Csodálom, hogy Emír nem ismerte föl a felesége kocsiját, amikor Zeynepért ment. Eléggé feltûnõ a színe. És milyen gátlástalanul hazudozik Zeynepnek... De Tarik is ostoba, Banu 5 perccel korábban figyelmeztette, hogy Emír kiszámíthatatlan (magyarán veszélyes), õ meg képes összevitatkozni Kemállal, aki ugyanezt mondja. Sõt, majdnem meg is üti... Õ is annyira öntelt, azt hiszi, hogy Emír a két szép szeme miatt bízik meg benne annyira.
Viszont Kemál ügyesen kitette Emírt a projektbõl és azt is elérte, hogy Galip meghívja õket a házába. Csak azt nem tudom, hogy akarja bejuttatni a Méreg nevû fickót.
Nildan és Leyla vallomásait nagyon félretették.
Pera60 2017 jan. 17. - 20:30:59
(335/1238)
Még annyit,hogy természetesen szorgalmasan nézem délutánonként,mert szédületesen lebilincselõ. Az egyik szülõ táppénzen van,így szabad vagyok,de csütörtöktõl már szolgálatba helyezem magam a gyerekeknél. Így kimarad egy darabig,legalább nem húzom fel magam. De majd meglátod Te magad is,hogy Emír milyen embertelen tud lenni. Erõt veszek magamon,nem mondom el,hogy miért. Majd jön ez a rész is.
Pera60 2017 jan. 17. - 20:19:15
(334/1238)
Kedves Fórumozó!
Azért nem írtam meg hogy miért dühített fel akkor az emberi gonoszság,mert tiszteletben tartom azokat,akik a Dunán nézik. Én a neten nézem,és sokkal-sokkal elõrébb. Persze kiválóan van megírva a történet,de attól még változatlanul állítom,hogy emberek egyáltalában nem hízelgõ tulajdonságaira épül az egész. Az Ön által ajánlott sorozatok teljesen távol állnak az ízlésemtõl,nem igazán szeretem ezeket a filmeket. Az idõm is kevés sorozatnézésre,mivel délelõtt dolgozom,délután vigyázok a hármasikrekre,akik még esténként is elõfordulnak nálunk.
8/10
Máriácska 2. 2017 jan. 17. - 12:43:16 8/10 Előzmény Pera60
(333/1238)
Kedves Fórumozó!
A Kara Sevda egy thrillernek is nevezhetõ (szerintem remek) telenovella. Ha nem szereted ezt a feszült mûfajt szívbõl ajánlom neked megnézésre az Álomhajó, Álomhotel, Álom és szerelem (Kathie Fford) filmeket. Ezek gyönyörû tájakon játszódnak, néha jobb, néha igen bugyuta történetekkel, de nézhetõek, és kellemesen ellazítják az embert. Én ezeket is szeretem a keményebb sorozatokon kívül. Pl. - szerintem - a Szultána is remek sorozat, még ha történelmileg nem is valós teljesen, és tele van ármánnyal. Attól még jó az is. A sorozatbaráton mindegyik kategória megtalálható.
6/10
napraforgó 2017 jan. 17. - 12:24:22 6/10
(332/1238)
Talán mert nem normális? Normális ember nem megy bele ilyen alkuba.
10/10
kornyezet 2017 jan. 17. - 12:15:49 10/10
(331/1238)
Még mindig nem értem, hogy Emír miért "láncolta" magához Nihánt. Miért kellett neki ez a névleges házasság?
6/10
napraforgó 2017 jan. 17. - 11:30:19 6/10
(330/1238)
Pont úgy, ahogy írod. Van egy ház, amelyikben Emír anyját gondozzák, oda néha eljár Galip, meg Emír is, és van egy másik ház, amelyben Galip ténylegesen lakik. Mindkettõt õrizhetik biztonsági õrök, persze. Nekem inkább az furcsa, hogy pl. Kemál meg sem próbált valamelyik biztonsági õrhöz közel kerülni - mindenki megfizethetõ -, hanem inkább elment egy rosszhírû környékre, fölszedett egy alvilági figurát és azzal próbálkozik. Galip valamelyik alkalmazottja hamarabb bejuttathatta volna a házába, nem gondolod?
suxel2.0 2017 jan. 17. - 11:12:41
(329/1238)
Miért szerinted hol lakik Galip?
Emirékkel biztosan nem, oda csak eljár néha reggelizni, vacsorázni, meg látogatóba.
Volt a ház, amelyik az Emir anyjáé, ott találkozott a fiával, és ott õrzik, gondozzák az asszonyt.
Ez után Galip elment egy másik házba, immáron egyedül a pendriveokkal, és azt a házat is testõrök õrzik, és odament be, nem adta ki a táskát sem a kezébõl. Szerintem Galip nem adja ki a kezébõl a bizonyítékokat, úgy gondolja a lehetõ legjobb helyen õ nála van a széfjében. Tehát ez a ház, ez ha nem a Galipé, és nem itt él, akkor kié? Egy üres ház, amit testõrök védenek? Idáig követte Kemal, és Méreg és társai ebbe a házba akarnak bejutni.
Nekem inkább az meglepõ, hogy Galipék nem szúrták ki, hogy Kemal követi õket, vagy legalábbis egy autós, az Emir anyja házától egészen Galip házáig nem szakadt le a nyomukról.
6/10
napraforgó 2017 jan. 17. - 10:52:28 6/10
(328/1238)
Van egy olyan halovány gyanúm, hogy a zsarolónak van olyan felvétele is, amelyen egyértelmûen látszik, hogy Emír öli meg azt a prostit, nem Ozan. Csak ezt a felvételt még tartogatja... És Emír is azért tûri, mert sejti, hogy van valami adu ász a zsaroló birtokában.... Kár, hogy addig még biztos van 100 rész.
6/10
napraforgó 2017 jan. 17. - 10:34:09 6/10
(327/1238)
Én nem vagyok benne biztos, hogy Kemál - ha a tudomására jut Ozan tette, egybõl rohanna a rendõrségre feljelenteni õt. És ha a rendõrség mégis vizsgálódna, nem is biztos, hogy Ozan lenne a tettes.... Habár ezt még Galip is úgy tudja és õ elég autentikus szokott lenni. Na de azért lehet, hogy õ is meglepõdne, ha a kicsi fiát hoznák ki a végén gyilkosnak....
Az biztos, hogy Nihán kiszabadulna a zsarolás fogságából, ha Kemál megtudja, mi történt és Emír szörnyen dühös lenne.
Na de majd most jön a Leyla - Nildán - Önder háromszög, és ebbõl is akkora ügyet csinálnak... Valahogy nekem ez olyan furcsa, hogy a szülõk 25 évvel ezelõtti ügyei miatt most ki tudja milyen balhék lesznek...
10/10
kikelet54 2017 jan. 17. - 10:19:53 10/10
(326/1238)
Engem most a 3 testvér beszélgetése inspirált képszerkesztésre. Kemál félti Zeynepet, Tarik csak azért is ellentmond /mint, ahogy a beszélgetés végén Kemal meg is jegyezte/, Zeynep meg csak azt hajtogatja, hogy nem szerelmes. Ami persze nem igaz, csak az imádottja más, és a beszélgetést magasról lesz@rva rohan is a telefonhoz Emirrel csevegni.

Kemal egyre közelebb jár az igazsághoz, ez érdekében mindent megtesz, még bûnözõkkel is szövetkezik. Bátor egy pasi, ha ilyen helyre egyedül oda mer menni.

Nihan nagyon fél, mi lesz, ha kiderül az igazság, egész jól összedolgoznak az apjával. Emirrel tényleg úgy beszélt, hogy még csak véletlenül se tudjon tiltakozni. Nagyon megérdemli már.

Úgy rémlik, mintha Emir már egyszer említette volna, hogy az apját hibáztatja az anyja állapotáért, és bosszút esküdött.
6/10
napraforgó 2017 jan. 17. - 03:02:18 6/10
(325/1238)
Bizonyos értelemben valóban Galip háza az, de nem úgy, hogy ott is lakna. Emírnek is azt mondta, hogy "találkozunk anyád házánál". Ha õ is ott élne, a család többi tagja tán tudná, hol is lakik. Azért azt nem lehetne annyi éven át titokban tartani. Azért ez kicsit fura nekem, hiszen ahogy mondták, Emír még csak 5 éves volt, amikor az anyja balesete történt. Hogy tudta Galip rávenni az 5 éves gyereket, hogy hallgasson arról, hogy életben van. Vagy a gyerek nem is tudta, csak késõbb, felnõttkorában jött volna rá?
Nihánnak Zeynep hívásakor persze, hogy leesett, hogy Emír Zeynepre hajt és viszont. Szerintem elõször Zeynepet kellene meggyõznie, hogy Emír veszélyes és nem szerelembõl kell neki, csak Kemál ellen irányul a manõvere, és ha Zeynep nem ál le, akkor Kemálnak is szólni. Habár a tartalomismertetõ szerint Nihán egy harmadik megoldást választ, eltûnik, hogy Emír figyelmét magára terelje. Bár nem hiszem, hogy ez Zeynepet észhez térítené, Emír biztos kimagyarázná, hogy miért is kellett "elutaznia" váratlanul.
suxel2.0 2017 jan. 16. - 20:31:56
(324/1238)
Az a ház az Galip háza lesz, hisz Kemal követte egészen hazáig, majd utána ment a bûnös negyedbe keresni egy fickót, aki behatol és megszerzi a bizonyítékokat neki. És meg is találta az emberét, Mérget.
Bírtam, hogy Nihan ma 2x is kapitányosan viselkedett Emirrel, tetszett ez a határozott fellépés. Várom mikor keresi meg Zeynepet, hogy elbeszélgessen vele. És gondolom Nihannak most leesett, ha nem Salih és nem Ozan az a pasi, akit akar Zeynep, akkor Emir lesz az. Amúgy mi dolga lenne Emirrel. De gondolom ezt még most nem fogja Kemalnak a tudtára adni.
Egész jó epizód volt. :)
6/10
napraforgó 2017 jan. 16. - 20:01:31 6/10
(323/1238)
Vajon miért olyan nagy titok, hogy Emír anyja nem halt meg? Ha igaz, öngyilkos akart lenni, de csak félig sikerült. 25 éve élõ halottként vegetál egy ágyban és valami titokban tartott házban rejtegetik. Vajon mi ebben a titok?
Kemál melyik házba akar bejutni? Galip házába? A pendrive-okat akarja? Vagy Nihánék házába? Gondolom nem a béna anya házába, onnan nincs mit elvinni.
Na végre, a hivatalos háztûznézõ és lánykérés elõtt végre kiborult a bili, Zeynep elárulta, hogy nem akarja Szalih-t. Azért kíváncsi lennék rá, ha Emír nem bukkan fel a lány közelében, akkor mit nyilatkozott volna?
holdember 2017 jan. 16. - 14:08:10
(322/1238)
Koszi
suxel2.0 2017 jan. 16. - 14:05:02
(321/1238)
A 11.-nél, még 6 perc van hátra belõle, és kb 34 percet kapunk ma a 12.-bõl már.
suxel2.0 2017 jan. 16. - 14:03:48
(320/1238)
1, Araf - A pokol kapujában: 124 perces film, ebbõl vagy 105-öt néztem angol felirattal - kevés szöveg, de nem a legkönnyebb. a maradékhoz meg nem is volt. Ezért letöltöttem egy feliratfájlt és hozzáolvastam egy jegyzettömbbõl a hanghoz. Nem is nagyon csúsztam el vele, tudtam, hol járnak. Mûvészfilm, nekem tetszett, értékeltem is a porton. Amilyen keserves volt megtalálni, és összehozni, hogy meg tudjam nézni, annak ellenére nem volt csalódás megnézni.

2, Senden Bana Kalan - Ami maradt belõled. Sokkal egyszerûbb volt a megnézése, mert a facebookon elkészítették a magyar feliratot hozzá. Ez egy romantikus, ugyanakkor szomorú hangvételû film volt. Teljesen másmilyen, mint az Araf, de legalább annyira tetszett a maga mûfajában.

A kettõ közül utóbbiban tetszett jobban Neslihan alakítása, melyben a párja A szultánából ismert Ekin Koc alias Ahmet szultán.
holdember 2017 jan. 16. - 14:01:07
(319/1238)
Hanyadik bolumnel tart a duna?