malvinkicska 2017 jan. 06. - 12:16:59
(258/1238)
Azok , hogy így megbeszéljünk dolgokat nagyon hiányzik nekem is, de amikor ezt kezdték fordítani akkor nem tudtam , hogy itthon is adják.
Az biztos a szürke állománya aki ezt írta annak rendbe van csavaros az ész járása, mert nem olyan dolgokkal állnak bosszút , hogy állandóan ölnek, meg egyebek.
További jó szórakozást hozzá.
Ami még sajnálandó jó lenne ha megvennék a Karadayít, az és ez üti az összest , pedig most is nézzek, vagy 4 fordítva.
malvinkicska 2017 jan. 06. - 12:16:58
(257/1238)
Azok , hogy így megbeszéljünk dolgokat nagyon hiányzik nekem is, de amikor ezt kezdték fordítani akkor nem tudtam , hogy itthon is adják.
Az biztos a szürke állománya aki ezt írta annak rendbe van csavaros az ész járása, mert nem olyan dolgokkal állnak bosszút , hogy állandóan ölnek, meg egyebek.
További jó szórakozást hozzá.
Ami még sajnálandó jó lenne ha megvennék a Karadayít, az és ez üti az összest , pedig most is nézzek, vagy 4 fordítva.
suxel2.0 2017 jan. 06. - 10:55:14
(256/1238)
Olyan nagy kínban vagyok, legszívesebben elõrenézném a sorozatot, de úgy jóval elõre, nem csak 40 percekkel mennék elõre a történetben. De akkor meg nem tudnék veletek ilyen jóízûen dumálni róla, és az viszont nagyon, de nagyon hiányozna nekem, úgyhogy inkább csak babalépésekkel haladok elõre :D . Beleestem abba a hibába, hogy malvintól kértem ki csomó infót a sorozattal kapcsolatban, (én nem bírom ki spoilerek nélkül) meg belenézegettem az évadzáróba és oda, ahol jelenleg tartanak a törökök is, nagyon izgat, hogyan jutnak el odáig, ahol már igen elfajultak a dolgok.
Napraforgó írt egy olyat, úgy érzi ez a sorozat ocsmány lesz és kegyetlen. Az ocsmány jelzõt nem mondanám, de a kegyetlent jogosnak tartom, azok alapján amit megtudtam, egyre inkább ahogy haladunk majd elõre a történetben.
10/10
kornyezet 2017 jan. 06. - 09:42:19 10/10
(255/1238)
Igen, és is gombot láttam a ingújjról:)
Szerintem is Emír lehet a gyilkos, mint Ozan, egyébbként nem félne annyia.
6/10
napraforgó 2017 jan. 06. - 08:37:31 6/10
(254/1238)
A csudába! Én azt hittem, az aktatáskából csúszott ki valami.
Na, Emír, ha megtalálja a földön.... Bár nem tudom, mit matatna a szõnyegen, a takarítás tuti nem az õ dolga.
10/10
kikelet54 2017 jan. 06. - 07:17:17 10/10
(253/1238)
A második képen látszik, hogy a mandzsetta gomb díszítõ eleme kezd leesni, valószínû monogrammos, így könnyen be lehet azonosítani.
Biztos lesz belõle gond, különben nem mutatták volna.
6/10
napraforgó 2017 jan. 06. - 04:19:34 6/10
(252/1238)
Örülök, hogy végre sikerült valamit kitalálnom, vagy legalábbis megközelítenem.
Ugyan korábban is gondolkodtunk azon, hogy mi lett azzal a nõvel, aki leszervezte Emírnek azt a prostis estét, de aztán feledésbe merült a kérdés.
Késõbb meg, mivel férfihang zsarolta Emírt, arra gondoltam, hogy még valaki tudhat az esetrõl. Valahogy nehezen hiszem el azt is, hogy Emír, aki annak idején megtalálta azt a nõt, aki megszervezte neki az estét, hogy késõbb ne kereste volna meg és ne likvidálta volna... Hacsak az a nõ nem volt elég okos, hogy elrejtõzzön. Na de akkor már 5 éve bújkálnia kell. A kizsarolt pénz talán elég a megélhetéshez, de hogy állandóan bújkálni kell... A férfihangot a telefonban sem tudom mire vélni, vagy van valaki cinkostársa, vagy egy olyan kütyüje, ami nõi hangból férfit varázsol....
Önder nem széfbe tette a papírt, hanem Emír aktatáskájába, ehhez adta meg Nihán a kódot: 2010, a házasságuk éve. Hogy a táskában lévõ aktából vette ki a lánya, azt tõle pontosan megtudhatta. Sajnos az aktatáskából kiesett két kis bigyó, én mikroflmeknek néztem õket, de lehet más mini kütyü is, egy biztos, nem gombok....
Öndert amúgy nem tartom annyira gyáva embernek, inkább olyan kis alattomos, titokban szervezkedõnek. Kifelé gyáva, de azért a többiek háta mögött machinál. Ahogy a felesége ellen kiállt Leyla érdekeiért és az ügyvédjét is Leyla érdekében mozgósította, ugyanúgy Emír ellen is tehet valamit titokban. Õ sokkal érzõbb szívû, mint Nildán, nem hiszem, hogy könnyû szívvel nézi a lánya szenvedését.
10/10
kikelet54 2017 jan. 05. - 20:47:38 10/10
(251/1238)
Most már számunkra is kiderült, hogy Nihan soha nem volt terhes, a képen pedig Emir nyaralója van, ahol Ozan "balesete" történt. Az azonban még biztos nem derül ki egy jó darabig, hogy ki tud még róla. Hagyják a nézõt izgulni, és biztos leüljön a képernyõ elé.

Nihan csak féligazságot mondott el Kemalnak, de ennyitõl is szomorú lett. Kezdi összerakni, hogy mi is történt valójában azon az estén, amikor Nihan elhagyta. Én úgy látom, hogy ez a tudat egyre jobban felbátorítja, hogy kimutassa igazi érzelmeit Nihan felé.

Amikor a kapunál találkoztak és kiszálltak a kocsiból, na az egy igazi szerelmes jelenet volt, csak az a baj, hogy átszõtte a tilalom is, és ez meg is látszott mindkettõjük arcán.

Emirnek a mai alakításáért egy kényszerzubbonyt adnék, szerintem teljesen úgy viselkedett, mint aki kezd megõrülni a sok elutasításba.
suxel2.0 2017 jan. 05. - 19:27:53
(250/1238)
Láthattad a részbõl, hogy erre nagyon jóérzékkel ráhibáztál. Szép megoldás volt, éreztem, hogy az enyém sántít, de sose raktam volna így össze szerintem.

Mai részben 2 dolgot szerettem:

Leyla --> Önder: életemben nem találkoztam ennyire gyáva emberrel. Jajj, de jó volt. Ugyanakkor flashbackben láttuk, Önder mennyire bátor és visszatette a papírokat Emirnek a széfjébe. De amúgy honnan tudta, hogy pontosan, hol van a helye, ha nem is õ vette el. Meg még elvett azon kívül valamit? Mintha 2 papírt láttam volna. De ezt még megszívja a szerencsétlen, mivel elhagyott valamit, talán valami gombokat, ami alapján Emir tuti beazonosítja. Tufan kivallatását követõen pedig Önder a másik tippje, Emir nagyon dühös, úgyhogy most tuti a tettek mezejére lép és nem egy sima megaláztatással egybekötött fenyegetés jön. Reszkess, Önder!

A másik az nem is az, hogy tetszett, sõt pont nem tetszett, de Ozan olyan, mint egy mini Emir. Vagyis nem olyan, de jó úton halad afelé. Milyen csúnyán rárivallt este a testvérére, hogy mi az ördögöt vár még, miért nem megy már be a házba. Egyenesen ráparancsolr. Õ neki aztán a száját jobb lenne befogni, majd mikor Nihan faggatja a kocsiban, akkor meg elõadja a hattyú halálát, hogy õ már nem számít. Én kezdem benne is a manipulatív, zsaroló személyiséget látni. Csak míg Emir nagyban, õ addig miniben tevékenykedik. Egyre erõsítik az írók Ozan negatív vonásait.
suxel2.0 2017 jan. 05. - 16:12:15
(249/1238)
Csak azért mosolygok, mert bizony bizony rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr............................ (csak azért nem írom le teljesen, mert sose tudni kit zavarna)
Igen kiderül, hogy mit ábrázol a fénykép, az is, hogy miért ismerõs Nihannak és miért ismerõs Banunak is.
6/10
napraforgó 2017 jan. 05. - 15:54:25 6/10
(248/1238)
Ez mit jelent? Kinevetsz?
Ráhibáztam, vagy ennyire melléfogtam volna?
Amúgy a mai részbõl kiderül? Nem kell még további 60 részt végigvárni a megoldásig?
suxel2.0 2017 jan. 05. - 15:37:42
(247/1238)
Belenéztem a mai epizódba a feliratos verzióban, nem bírtam ki, így már tudom, és ennyit kommentelnék a te hozzászólásodhoz. :-))))))) :-)))))))
6/10
napraforgó 2017 jan. 05. - 15:28:49 6/10
(246/1238)
Szörnyû gyanúm támadt a fényképpel kapcsolatosan.
Nemcsak a te gyereked gyilkosa - volt ráírva. Úgy gondolom, hogy az 5 évvel korábban megölt lány hozzátartozója, talán az apja az, aki zsarolja Emírt és aki most a képet elküldte Banunak. A kép valószínûleg annak a háznak, villának a bejárata, ahol megölték azt a szõke lányt. És gyanítom, hogy nem Ozan volt a valódi gyilkosa, hanem maga Emír, csak rákente a fiúra, hogy általa megszerezhesse Nihánt. Amikor Emírhez érkezett a pendrive, egy idõsebb férfihang volt a telefonban, legalábbis nem Emír korosztálya.
Ehhez a feltevéshez mit szóltok? Nihán meg felismerte az épületet, hisz odahívták az öccséhez annak idején. És milyen érdekes, Kemál is pont most kérdez rá, miért ment hozzá Emírhez....
10/10
kikelet54 2017 jan. 05. - 13:05:19 10/10
(245/1238)
Régen és most



Legalábbis ezt szerettem volna kifejezni ezzel a képpel...



Tetszett ez a rész.
Kemal nem bajlódott Emirrel, egyenesen az apjához ment, úgy gondolja, õ még egy fokkal normálisabb Emirnél. Így Nihant is megvédte, mert õt aztán igazán nem akarja bajba sodorni.

Imádtam, amikor a parkban Nihan kikényszerített egy köszönet nyilvánítást Kemaltól, és mindketten láttatták azt a gyönyörû mosolyukat. Igaz, Kemal egy kicsit visszafogott volt mosolygás terén, de így is szeretni való.

Most sajnáltam Tarikot, mert az apja maradisága miatt kötött üzletet magával az ördöggel.
Remélem Zeynepet nem akarja elcsábítani ez a disznó, nekem nagyon ilyen érzésem volt, amikor vitte az iskolába. Valamit biztos tervez vele.

Kemal sarokba szorította Nihant a libegõvel, onnan tényleg nem tud elmenni, kíváncsi vagyok elmondja-e neki a házasságáról az igazat.

Szerintem Nihannak nem volt abortusza, mert ha Kemaltól lett volna a baba biztos nem veteti el, hiszen a nagy szerelmétõl lett volna. Még ha Emil kényszerítette volna is, mert õ sokkal erõsebb jellem, mint Banu, nem hagyta volna magát Emirrel szemben.
A másik, meg biztos a szemére vetette volna Emir, hogy ezzel is gyötörje, de ugye ilyenrõl még nem volt szó.
6/10
napraforgó 2017 jan. 05. - 11:25:57 6/10
(244/1238)
Érdekes az elméleted, kíváncsi vagyok, kiderül-e késõbb. De az biztos, hogy Banu egy olyan kísérõszöveggel kldte el Nihánnak azt a képet, hogy: "mi történt itt veled, Nihán?"
És Nihán nem értetlenül bámult ki a fejébõl, hanem látszott, hogy tudja, mirõl van szó....
Azt nem hiszem, hogy Emír kényszerítette volna abortuszra, de azt el tudom képzelni, hogy terhes volt Kemáltól, de a lelki megrázkódtatástól, amit Ozan gyilkossága okozott, vagy esetleg Emír durvaságától elvetélt. Mert azért az láttuk, hogy - hiába tagadja Kemálnak, hogy Emír bántaná - azért a férfi sokszor olyan durván ragadja meg a karját, hogy kék foltok maradhatnak utána.
Nem tudom, mi lehet az az épület, meg az a kapu, ami azon az esti felvételen homályosan látszott, mindenesetre nem egy kórház, vagy magánklinika benyomását keltette.
suxel2.0 2017 jan. 05. - 10:35:20 Előzmény Bubus53
(243/1238)
Én nekem meg pont, hogy ez is tetszik. Én úgy szeretem, ha egy sorozatban minél több instrumentál zenét vagy betétdalt használnak. Ha kevés van benne, vagy nincs benne, nekem elveszti a hangulatát, a varázsát az egész. Úgyhogy nálam ez egy nagyon fontos tényezõ.
Itt található a háttérzenék gyûjteménye: https://www.youtube.com/watch?v=n1aVGdyszvU&t=10s Nem egyszer hallgattam már végig.
Abszolút kedvencem közülük: a Kokun Hala Tenimde valamint a Racon, ami rövid, de nagyon jó feszültségkeltõ zene. A tegnapi Galip - Emir jelenet alatt szuperül funkcionált.

Ha már Emir és Galip, akkor egy képet innen is hoztam: a legjobb pillanat, amikor Galip felemelte a már-már izzó tenyerét. Kíváncsi lettem volna Emir mit lép, ha az apja tényleg lõ neki egy pofont.
suxel2.0 2017 jan. 05. - 10:17:39
(242/1238)
Hopp 1 képet is akartam, de az meg lemaradt, akkor itt van.
suxel2.0 2017 jan. 05. - 10:16:34
(241/1238)
Szerintem ha Nihan elvetetett volna egy gyereket, ami történetesen a Kemalénak kellett volna lenni, akkor szerintem még így se tudna viselkedni Emirrel, ahogy most bánik vele.
Most jön a tippelgetek nevû rész: Banu szerintem rosszul gondolja, hogy Nihannak volt abortusza. Ahogy létrejött a Banu - Emir kapcsolat, úgy szerintem Emirnek lehetett más nõkkel is viszonya. Sõt biztos volt, láttuk azon az estén is, hogy Emirt nõk vették körül, amikor rájött kicsoda is Kemal Nihan életében, elzavarta õket, és kitombolta magát. Na most az egyik ilyen mûtét feltételezem rosszul sülhetett el, és emiatt akarja kicsinálni a lány egyik hozzátartozója, aki azóta megfigyeli Emirt és tud a gyilkosságról is, amit Ozan követett el, és segített Emir eltusolni. De csak találgatás a részemrõl semmi több. A neten már futottam bele több mindenbe képek formájában, hogy mi lesz még, illetve olvastam is a facebookon is ezt-azt, de ezzel kapcsolatban semmit.

Mindenki más, aki látta azt megkérem, hogy az erre vonatkozó légyszíves ne spoilerezzétek el semmiképpen itt nyíltan, ebbe ne fussak bele, várom nagyon milyen fejlemények lesznek még ebbõl.
10/10
kornyezet 2017 jan. 05. - 06:43:58 10/10
(240/1238)
Jól írtad Nihán, Kemál, Emír életkorát. Sõt -1 ill.- 2 , mert ez 2015-ös film.
6/10
napraforgó 2017 jan. 05. - 03:17:52 6/10 Előzmény Bubus53
(239/1238)
A zene tényleg sok néha, sokszor még akkor is szól, amikor beszélgetnek. Talán lejjebb vehetnének a hangerején. Amúgy meg borzasztóan vontatottá teszi az amúgy sem rohanó cselekményt.