Téma: Vérzõ olaj

10/10
Túrin 2008 márc. 16. - 13:13:15 10/10 Előzmény Hesztia
(48/248)
Elvileg az eredeti koncepció szerint csak testvérek (Eli Sundayt eredetileg más játszotta volna, áldjuk a rendezõt, és Day-Lewist, hogy felismerte Paul Danoban az átütõ tehetséget, amivel ezt a nehéz szerepet magáévá tudta tenni), ám a film narrativája annyira finom, hogy lebegteti a kérdést.
Ez persze szintén csak emeli az értékét.

(A disszociatív személyiségre utaló jelek: soha nem szerepelnek egyszerre (jó, ez nem túl nagy jel), már Paul Sunday is Plainwiew vallási hovatartozását firtatja, a zárójelenetben ELi Sunday három pohárba tölt italt, stb.)

Amúgy sztem a zárójelenet minden idõk egyik legnagyobb zárójelenete, filmtörténeti klasszikus. Ahogy a film is az: a modern Citizen Kane, és valszeg ezt az idõ is bebizopnyítja majd.
Hesztia 2008 márc. 16. - 01:58:22
(47/248)
Szerintem nem derült ki egyértelmûen. De lehet, hogy már ketten vagyunk, akik nem figyeltek eléggé.:D
Hesztia 2008 márc. 16. - 01:57:37 Előzmény _cola_
(46/248)
SPOILER

Már az elején kiderült - legalábbis én már akkor úgy értelmeztem - hogy nem õ az apja, mert végig a másik fickó kezében volt, atán amikor meghalt, akkor ment oda DDL a síró gyerekhez.
10/10
Ádesz 2008 márc. 16. - 01:18:46 10/10
(45/248)
Megnéztem a filmet! Egy remekmû, nem irigylem az Akadémia zsûrijét amikor e film és a No Country For Old Man címû film között kellett választaniuk.

--SPOILER--
Egy dolog viszont nem teljesen világos. Paul SUnday és Eli Sunday most akkor egy és ugyanaz a figura mert nem teljesen értettem, biztos bennem van a hiba van nem figyeltem eléggé

Köszönöm
_cola_ 2008 márc. 11. - 17:16:01
(44/248)
Azért az szégyen, hogy ha valakinek nem tetszik a film, az kapásból, "nem tudja megérteni", "nem elég mûvelt", stb. :D És akkor az ilyen ember gondolja magát értelmiséginek, sõt valami felsõbbrendûséget is kiérzek a kommentekbõl. No comment. :D

Nekem tetszett a film, már az alaptéma is nagyon jó. Olaj kitermelés kezdetei, módszerek fejlõdésének ábrázolása számomra hitelesnek tûnt. Ugyebár ezekben az idõkben Winetou-ék még javában vadászgattak a nyugaton, keleten meg már javában ment a termelés. Érdekes végre más oldalról is szemlélni ezt a korszakot. :)

Szinészek is nagyon ott vannak, Daniel Day-Lewis K_E_G_Y_E_T_L_E_N_Ü_L jó. Az arca, akcentusa, gesztusai lenyûgözött engem. Idáig csak a New York bandáiban láttam, de ezután kicsit utánanézek a tagnak. :) A mellékszereplõk szerintem korántsem volt annyira erõsek mint itt néhányan mondták, Daniel Day-Lewis mellett elhalványultak, de õk is vették a feladatot.

A kissrác nekem végig gyanús volt, hogy nem a gyereke a tagnak, mert az elején szõke volt... :P Tudom, némelyik haja lebarnul, de akkor is. Igazából azt nem értem, hogy miért gyûlölte meg az apját. "Végülis" jó volt hozzá. Na mind1, majd a börtönben meglátogatja. ;P

Egyenlõre ennyi tõlem, még annyit, hogy kicsit hosszú lett. Vágom, hogy ez a lassítás kellet bele, de mégis... Legalább 20 peccel lehetett volna rövidebb.
9/10
atahualpa 2008 márc. 09. - 19:11:10 9/10
(43/248)
Csak annyit szeretnék, hogy tényleg nagyon szuper volt a film!! Egy kicsit lassú folyású, de ezt a téma hozza magával - ezt így kellett megcsinálni.
Azért írom, mert többen elmentek a filmrõl...szóval, aki a mozgalmas, szokványos Hollywoodút szereti az inkább ne menjen el.
9/10
Zempy 2008 márc. 08. - 17:24:22 9/10
(42/248)
Bocs, a link javítva: www.opensubtitles.com
9/10
Zempy 2008 márc. 08. - 17:23:08 9/10 Előzmény zsofiv
(41/248)
www.opensubtitles.org, de tuti hogy nemsokára lesz több változat is, na meg a www.feliratok.hu-n is
zsofiv 2008 márc. 05. - 20:01:01
(40/248)
valaki tudna egy helyet mondani ahonnan tudok magyar feliratot tölteni a filmhez?
f.orsi 2008 márc. 05. - 18:08:02
(39/248)
Sziasztok, megmondaná valaki, hogy miért jó ez a film? Komolyan, én általában bírom az ilyen ún. drámákat, meg DDL-t is, nagyon, miatta néztem meg, de ezt egyszerûen nem értem mi a jó ezen. Végig a zenével (ami néha jó, néha teljesen giccses, középzerû) meg a képekkel manipulál, közben nem történik semmi, ami még nem lenne baj, de én se hû jellemábrázolást, sem történetet, se érdemleges mondanivalót, semmit de semmit nem találtam ebben. Max. ábrázol felszínesen egy kort amirõl már ezer bõrt lenyúztak. Ennyire beharangozott ennyire nulla filmet ennyire jó színészekkel már rég láttam.
10/10
alex4427 2008 márc. 04. - 00:23:44 10/10
(38/248)
Nagy film! Ritka nagy film!
Itt most csak a zenéjét emelném ki: Radiohead rajongóknak kötelezõ film!:)
Egyébként érdekes összevetni a "Michael Clayton" c. filmmel, és megláthatjuk, hogy mennyit "fejlõdött" a kapitalizmus!
nyelvecske 2008 márc. 02. - 08:50:53
(37/248)
DDL az egyik legjobb színész úgy általában!!
10/10
acidphase 2008 márc. 02. - 03:15:17 10/10
(36/248)
ha már itt emlitve lett a 'nagymenõk', na abban mindenkinek adtam volna egy oscart :)
saskia 2008 márc. 01. - 12:14:31
(35/248)
Teljesen lenyûgözve jöttem ki a moziból,
-az egyik legjobb film, amit valaha láttam
Zolkó 2008 febr. 29. - 18:25:50
(34/248)
Elõfordul, persze, de az oscar azért nem ártott egyiknek se:)
Zolkó 2008 febr. 29. - 18:21:32
(33/248)
Bocs, OFF-oltam, és nem írtam oda, de nem kell kioktatnod.
Nem hinném, hogy mindenféle tájékozottság kell egy film befogadásához, élvezetéhez. Az alap általában bõven elég szokott lenni.
Brambilla 2008 febr. 29. - 18:14:26
(32/248)
Ritkán azért elõfordul, hogy az Oscar jelölt filmek nem lesznek túl sikeresek, például a Túl a barátságon, amit sokan (köztük én is) témája miatt nem hajlandóak megnézni vagy épp abban az évben az ütközések vagy a Sziriána nehéz témájuk miatt. De itt errõl szó sincs, az idei Oscaron nagyon igényes és mindenki által nézhetõ filmek szerepeltek.
Al Pacino egyébként abban az évben kétszer is jelölt volt és már ideje volt megkapnia az Oscart.
Elõtte a Keresztapáért a legjobb mellékszereplõi díjra mindhárom "testvért" jelölték és valószínûleg úgy gondolták már túl sokat nyerne a film.
Késõbb meg olyanok vitték el elõle az Oscart, akik azért a szerepért jobban megérdemelték (Jack Nicholson-Száll a kakukk fészkére, Joe Pesci-Nagymenõk).
Az utóbbi években meg fõleg olyan filmekben szerepelt, amikban zseniális, de nem éppen Oscar kedvencek. Vagy túl sokat is adott magából.
Brambilla 2008 febr. 29. - 17:44:09
(31/248)
Nem azt mondtam, hogy vidám film, de sokkal könnyedebb hangvételû, mint mondjuk a Tégla, vagy a Véres Gyémánt volt tavaly.
10/10
poliboy 2008 febr. 29. - 17:42:31 10/10
(30/248)
A Vérzõ olaj zseniális és kész. Úgyhogy itt nem a Johnny Depprõl kéne csacsogni, mert semmi köze ehhez a filmhez. Bár tény hogy az ilyen fórumokon soha nem alakul ki érdemi beszélgetés egy filmrõl, úgyhogy inkább a filmvilág és más ilyen színvonalú (nem sok van sajnos) lapok olvasgatását ajánlom.
Amúgy meg csak elég tájékozottnak kell lenni a Vérzõ olaj befogadásához a mûvészetekben, a filmtörténetben, meg elég nyitottnak és érzékenynek kell lenni.
Aki meg erre nem képes **moderálva**
Zolkó 2008 febr. 29. - 16:34:28
(29/248)
Olyan film nincs, hogy túl népszerû:) Ha már eljutott a jelölésig, akkor viszont innentõl kezdve nincs jelentõsége annak, hogy miért kapja meg, szinte egyforma eséllyel indulnak. "egy Oscart jelölt filmért,fõleg amelyik nyer is nem rajonganak annyian." - Ne haragudj, de ez butaság. Pontosan kimutatható, hogy a jelölt filmeknek hatványozottan megugrik a nézettsége.
Hogy Johnny Depp oscarra érdemes színész, az egyértelmû. Minden karakter, amit megformál, különleges, és jól megkülönböztethetõ minden filmjében, a Holtidõt kivéve. De nem Õ az elsõ, aki így jár. Az én kedvencemmel, Pacinoval tudok példálozni, aki csak sokadik jelölésre kapott oscart, és talán nem is a legjobb alakításáért kapta. És érdekes, azõta nem is jelölték. A film témája sokszor nagyobb súllyal esik a latba, mint a minõség.