10/10
Trbf Mokk 2008 dec. 17. - 02:11:48 10/10
(57/217)
Tévedsz. Azért forgatott Barcelonában ez a zseni, mert olyan helyen akarta elkészíteni a filmet, ahol kibír 2 napnál többet. És ez a hely Spanyolország, illetve azon belül Barcelona volt. Megértem õt, magam is sokat jártam ott. De aki sosem tette be a lábát Spanyolországba, az is megérti majd, ha megnézi a filmet. A párbeszédek miatt
pedig kötelezõ tananyaggá tenném a pszichológusképzésben... :)
fenyes 2008 dec. 16. - 11:07:49
(56/217)
azt olvastam hogy .Woody Allen azért forgatott barcában mert jó áron kapta a helyszineket. csináljunk vele mi is filmet!! mondjuk lehetne: Ági Kati Balmazújváros:D
tündemamusz 2008 dec. 15. - 00:39:23
(55/217)
Szerintem teljesen fölösleges túlanalizálni ezt a filmet.
EGyszerûen csak nézni kell, érezni, és jókat nevetni rajta - magunkon. Nagyon tetszett, ahogy a férfi megideologizálta azt, hogy miért van szüksége ennyi nõre. És mind megkapta! Nemes egyszerûséggel. Nagyon életszaga van!
Ezt a filmet bárki nézi meg, nem fog benne csalódni!!!!!
10/10
kokosdream 2008 dec. 13. - 14:19:21 10/10
(54/217)
Sajnálom, hogy sokan nem látják a film igazi üzenetét. Igen, hatásos módon adja át nekünk Allen, elõször kissé furcsán fogadjuk, de ha kicsit jobban belegondolunk, a példák teljesen életszerûek és tökéletesek az üzenet átadására.
9/10
Babucica 2008 dec. 13. - 13:45:45 9/10
(53/217)
dobbenetes mennyire nem tetszik embereknek ez a remek film annyi eletszintuaciot mutat be, es annyira igazak nezzetek korbe mindenki talal olyat, lehet sajat magat is h nem mer lepni mert a megszokott eletet eli, nem mer korlatokat atlepni mert mi van ha nem jon ossze, hogy mennyire nem oszinte a parjaval nem beszeli meg amit kene.....

nezze meg aki nem latta, gondolkodos

ilyeneken fenn akadni, hogy ki beszel katalanul ki beszel spanyolul.... emberek.....nem az a lenyeg
gesztenye 2008 dec. 13. - 01:46:02
(52/217)
Emberek! Nem beszéltek benne katalánul és kész. Fõleg akik katalánként voltak feltüntetve a filmben - pl Javiert katalánnak titulálta a barna csaj - és Javier meg se mukkant katalánul. Na.
10/10
offtopic
rumci 2008 dec. 09. - 11:02:11 10/10 Előzmény alor
(51/217)
Azért a katalán elég közeli rokona a spanyolnak (jó, a provanszálnak közelebbi); a baszk az, aminek semmi köze a spanyolhoz.
4/10
alor 2008 dec. 07. - 23:08:57 4/10 Előzmény utilizatorr
(50/217)
Kerdes, hogy hol beszeltek katalanul. En ugy vettem eszere,h mindig a spanyol nyelvet beszeltek...vagy en beszelek tudat alatt katalanul? :) Raadasul a katalannak semmi koze a spanyolhoz, tehat ossze sem keverhettem.
De azt hiszem Vicky olyasmit mondott,h nem nagyon beszel spanyolul.
8/10
CsengoZoli 2008 dec. 07. - 11:57:47 8/10
(49/217)
Tegnap láttam,és bár azt hallottam róla,hogy "csajos" film,nagyon kellemesen csalódtam.
Igazán érdekes volt férfi szemmel is.
Woody Allen szokás szerint érzékeny pontra tapintott.
Azt szeretem a filmjeiben,hogy különös érzékkel tapint rá olyan témákra,melyekkel mindenki tisztában van ,mégsem beszélünk róla soha.
Az ember olyan kellemes rosszérzéssel jön ki a moziból :) ,magára ismerpár jelenetben...
Az biztos,hogy elgondolkodtató, érdemes megnézni.
10/10
rumci 2008 dec. 06. - 01:55:23 10/10
(48/217)
A szinkronról:

Magyar hangok: Szabó Sipos Barnabás, Gubás Gabriella, Ruttkay Laura, Németh Borbála, Széles Tamás, Háda János, Hámori Ildikó, Konrád Antal, Makranczi Zalán, Béli. Titanilla, Bordás János, Móni Ottó

Magyar szöveg: Pataricza Eszter
Hangmérnök: Fék György
Rendezõasszisztens és vágó: Kajdácsi Brigitta
Gyártásvezetõ: Fehér József
Szinkronrendezõ: Csörögi István

A szinkront a Mafilm Audio Kft. készítette, forgalmazza a Best Hollywood.
10/10
rumci 2008 dec. 06. - 00:31:36 10/10 Előzmény hotyka
(47/217)
A film humora valóban relatív. Elõször a Mûvész moziban láttam, ma este megnéztem a Westendben (mert még akartam látni, és technikai problémáim is voltak az elsõ vetítéssel). Hát a két közönség nagyon más volt: a Mûvészben vettek minden poént, igazi jó közönség volt, ma este a Westendben csak a legtriviálisabbak hatottak (a jobb technikai feltételek ellenére). Nem tudok amúgy elképzelni olyan Woody-filmet, lett légyen akármilyen komoly és nyomasztó, amit nem szõ át a humanista irónia és annak manifesztációjaként a humor.
hotyka 2008 dec. 05. - 23:19:03
(46/217)
A humorérzék relatív dolog: Nekem vicces volt,neked ezek szerint nem,felesleges most elmondanom,mi volt humoros ha te nem annak láttad,hiszen a humor attól humor,ha magadtól leesik és nem magyarázzák meg neked.
Voltak vicces szituációkon alapuló részek, de az ironizálás is nevetettõ volt sokszor, ez jelen volt a filmben. Az iróniát nem mindneki értékeli szerintem,én viszont nagyon,mert kevesen tudják jól használni.
10/10
rumci 2008 dec. 05. - 19:10:03 10/10
(45/217)
Csodaszép film, méltó a Mesterhez. Még csak egyszer láttam, de már nem sokáig bírom, hogy újra meg ne nézzem. Sajnos, ahol láttam, a technikai körülmények nem voltak igazán jók (homályos kép, túlvezérelt hang), és a szinkron sem tûnt meggyõzõnek (bízom benne, hogy jobb hangminõséggel nem lesz már annyira kellemetlen, meg még majd a MOM Parkba is elmegyek, harmadikra már kényelmesen menni fog felirat nélkül). Az viszont nem igaz, hogy minden nyelvet leszinkronizáltak, mert csak az angolt. A spanyol feliratos volt. Katalánt én se találtam benne, de azért a katalán és a spanyol elkülönítéséhez az én fülem kevés.
hiden 2008 dec. 02. - 21:56:30
(44/217)
Borzasztóan kiváncsi vagyok a filmre.Imádom Penelope-ét,és Scarlettet is na és persze Javier-t:)
hotyka 2008 dec. 02. - 09:57:15 Előzmény Ajvári
(43/217)
Szerintem meg nagyon nagyon jó film, a zene zseniális és nekem a színészek is bejöttek. Imádom Scarlettet,szeritnem meg pont attól volt jó,hogy ilyen kis titokzatos,nem rögtön tárt karobkba rohanó csajszi volt.
A film vicces és szórkoztató,de ugyanakkor megbújik a szkeptikusság a háttérben,van min gondolkodni.
Woody igen is maradjon és nem kell nyúgdíjba mennie,mert megint nagyot alkotott. A Cassandra álma is nagyon jó volt,semmi baj nincs a mostani idõszakával,csak így tovább!!!!!!
Mindneképp nézzétek meg!!!!!!
Lisa111 2008 nov. 29. - 15:11:13 Előzmény Melchiades333
(42/217)
Köszi a választ, hát szerintem a szinkron meénylet egy ilyen film esetében, MOM Parkos zarándokútra meg nincs idõm :( Szóval várok.
1/10
Ajvári 2008 nov. 28. - 12:13:54 1/10
(41/217)
Nagyon rossz. Aki az emberi kapcoslatokról akar értelmes filmet nézni, az inkább a skandinávokat favorizálja! Ez semmitmondó volt, a dialógusainál meg VágásiFeri és Jutka párbszédei is jobbak.
Szegény Woody, sztem már nem lesz jó, az utóbbi években nagyon lefelé ment... Meg sem fogja tudni közelíteni immár soha az Annie Hallt, Hannah és nõvéreit, Fogd a pénzt és fusst, vagy a Szentivánéji szexkomédiát.
Abba kéne hagynia, h megmaradjanak a szép emlékeink...
fika 2008 nov. 27. - 18:11:25
(40/217)
borzaszto vontatott a film s a szinkron arcpirito.!!!!!!!!!!!!!!!hatalmas csalodas woodytol sebaj a kov bizti jo lesz.......
9/10
szurokk 2008 nov. 27. - 15:18:41 9/10
(39/217)
bocs W.A.
9/10
szurokk 2008 nov. 27. - 15:16:32 9/10
(38/217)
Engem megdöbbent h mennyire jól látja/érti/értelmezi Woody a nõket és érzelmeiket. Én nem tudnék ennyire hitelesen vájkálni a férfiak lelki világában, bár nem is vagyok W.E. és életévei felénél sem tartok még...akkor is minden elismerésem.
Mindhárom felvázolt nõtípus nagyon is hiteles, életszerû és reális karakter, talán pont a férfi a legkevésbé:)
A film csak boncolgat-boncolgat, megmutat, magunkra ismerünk, rájövünk h ezeket mi is tudjuk, és/vagy átéltük. De választ nem ad, mint ahogy válasz szerintem ezekre a dolgokra nincs is, nem is volt soha.
Tetszett.