Téma: Viharsziget

offtopic
Charles Foster Kane 2010 márc. 08. - 11:38:43
(95/1155)
Az ilyen "honnan kellett volna kitalálnom" emberek mégis honnan jöttek? Kik ezek? Nagyranõtt amõbák, vagy mi az isten? "Belemagyarázás". Aztarohadt.

Azt nem tudom, hogy heverték ki, amikor mindenki belemagarázta, Gondolom a mai napig nem hiszik el, nem is értik, hogy mások honnan veszik ezt a baromságot... Semmi nem utalt rá...
seemur 2010 márc. 07. - 21:49:09
(94/1155)
Aha, köszi, közbe vége lett már:)
9/10
true.believer 2010 márc. 07. - 21:14:58 9/10
(93/1155)
igen, feliratos
9/10
zee944 2010 márc. 07. - 13:53:17 9/10 Előzmény i'mperfect
(92/1155)
"Hát ez a film egy r*hadt nagy kalap sz.r volt. Se füle, se farka, érthetetlen zagyvalék az egész."

Vagy csak te vagy butább az átlagnál. Egyértelmûen meg lett magyarázva minden. Ha nem értetted meg, akkor benned van a hiba. Picipocok85 leírta a befejezést is, ami egyébként abszolút egyértelmû volt, de itt láthatóan a legtöbb embernek óriási fejtörést okoz. Illúzióromboló benézni errefelé bármilyen topikba.
9/10
zee944 2010 márc. 07. - 13:40:16 9/10
(91/1155)
Na, végre egy új film a mozikban, amiért lelkesedni lehet, és nem valami ízléstelenül agyondicsért középszerûség, mint a Becstelen Brigantyk és társai. Minthogy kultúrsznob-kedvenc rendezõ munkája, eleve gyanús volt, hogy mennybe menesztik függetlenül a minõségétõl, de a Viharsziget nem okoz csalódást, kerek és alaposan kidolgozott film, kellemetlen mellékíz nélkül. Elég hamar a Kínai negyed jutott róla eszembe. Bizonyára lesz, aki kicsit lassúnak találja majd, de ez éppen így jó.
DiCaprio ezúttal tényleg jól játszik, egész más egy jó rendezõvel és forgatókönyvvel dolgozni, mint Véres gyémánt-féle hatásvadász szemetekben gyûjtögetni az Oscar-pontokat. Egy kicsit Ruffalo is feledteti a szokásos se hús, se hal karakterét.

Új dolgot nem tartalmaz a Viharsziget, több filmmel tudnék erõs párhuzamot vonni, de teljesen haszontalan lenne. Egyrészt ez egy kitûnõ variáció egy bizonyos sémára. De hogy a sémának melyik változatát fogjuk látni, azt nem tudhatjuk elõre. Legfeljebb eltaláljuk, ha szerencsénk van. És elég összetett a film ahhoz, hogy ne a találgatás motiváljon, hanem a következõ jelenetre legyünk kíváncsiak. Ez mutatja, hogy jó.

9/10
seemur 2010 márc. 07. - 13:39:00 Előzmény 3d
(90/1155)
feliratos volt?
3d 2010 márc. 07. - 13:20:18
(89/1155)
Azoknak akik itt verik a nyálukat hogy menyire egyértelmû volt a film üzenem hogy én film elõtt
( és valószínû sokan mások sem) nem olvastam se a könyvet se a tartalmát se semmit, még csak nem is hallottam a filmrõl elõtte így hát elõzetest sem láttam róla egyszerûen csak be estem rá. Nem beszélve arról hogy nem értek a dili házak idióta módszereihez sem.

SPOILER

Már bocs de ha egy film nagy része arról szól hogy 2 ember megérkezik egy szigetre hogy kinyomozzon valamit majd több mint 1 óra múlva hirtelen 180 fokot fordul a történet akkor ne csodálkozzatok ha valaki elõször nem érti mi van, gyakorlatilag a rendezõ becsapja a nézõt a film feléig. Miután kiderül hogy valami nem kóser akkor már nekem is megfordult a fejembe kb a felénél hogy lehet õ is csak egy beteg de ugyanakkor e mellett megfordult még vagy 6 verzió is amit ugyan úgy ki lehetett volna hozni a történetbõl.Mint ahogy a végébõl is ki lehet hozni 1-2 verziót bármennyire okoskodtok hogy nem.

SPOILER vége

Vissza nézve már egyben átlátva a
filmet pont olyan zagyvalék mint fõszereplõ agya.
És ennyi nem több, túl sok gonolkodásra nem kéztett. :)
de azt elismerem hogy mindenképp érdemes megnézni azoknak akik szeretik az ilyen típusú thrillereket.
Én nem szeretem, így hát legközelebb nem megyek zsákba macskára.
seemur 2010 márc. 07. - 12:15:48
(88/1155)
Ma nézem moziba. Mondjátok, hogy nem szinkronos.
offtopic
Charles Foster Kane 2010 márc. 07. - 11:52:13
(87/1155)
Elõször is. Az elemzés és a belemagyarázás csak annak egyenlõ fogalom, akinek a gondolkodás csak kínszenvedést jelent.

Másodsorban pedig. Használj már spoilert, az isten áldjon meg!! Lelõtted az egész filmet, nem zavar? Legközelebb kifizettetem veled a jegyem árát...

(Tovább már nem mertem olvasni, ha már elõtted is spoiler nélkül ezt leírták, rájuk is ez vonatkozik.)
9/10
true.believer 2010 márc. 07. - 11:40:43 9/10
(86/1155)
igaz igaz. :) bár nem tagadom, én is össze voltam zavarodva, és nem volt minden tiszta, de már azóta összeállt a kép. nálam egy újranézést is megérdemel a film. s végre valaki, aki rajtam kívül megemlíti DiCaprio régebbi filmjeit is és észreveszi, h már akkor is jó színész volt, de sokan még mindig "takonypócnak" tartják, nem értem õket. :S
9/10
true.believer 2010 márc. 07. - 11:38:22 9/10
(85/1155)
aki nem szereti az elgondolkodtató filmeket meg a krimiket, ne üljön be ilyenre, ennyi
9/10
true.believer 2010 márc. 07. - 11:34:41 9/10
(84/1155)
szépen leírtad a megoldást, így már nekem is minden tiszta, köszi (*spoiler*a végén levõ párbeszéd tényleg fontos, ott tényleg látszott, hogy tiszta a tudata, de nem bírja már a terhet, s önként belement a lobotómiába*spoiler*) :) számomra akkor is ez a legjobb film, amit mostanában láttam moziban
1/10
i'mperfect 2010 márc. 07. - 01:09:59 1/10
(83/1155)
Közben elolvastam a kommenteket és nem gyõzök csodálkozni. Valószínûleg ti egy másik filmet láttatok, vagy én ültem be rossz terembe?

Persze aki olvasta a könyvet, az nem csoda, ha (jobban) érti a sztorit.

***SPOILER PÓTOLVA***
Bennem fel sem merült, hogy elképzeli az egészet, nem is tudom, egyáltalán mibõl kellett volna erre következtetni (úgy, hogy az ember nem olvasta el elõtte a könyvet, ami után ez egyértelmû lehetett volna).

Mindegy, ez kb. olyan, mint verset elemezni = utólag belemagyarázni mindent, ami eredetileg nincs benne.
1/10
i'mperfect 2010 márc. 07. - 00:51:37 1/10
(82/1155)
Hát ez a film egy rohadt nagy kalap sz.r volt. Se füle, se farka, érthetetlen zagyvalék az egész. Ahogy elnéztem, a közönségnek sem tetszett, többen elhúztak még a film közben, mások bealudtak, de õk ártak jobban. A színészi alakításokkal nem volt gond, csak a filmmel úgy en bloc.
Ilyen pocsék filmet még sosem láttam.
Subrizeny 2010 márc. 07. - 00:48:48
(81/1155)
Hát óriási ez a film!!!! :-) DiCaprio zseniális, és ezen meg sem kell lepõdni. Mindenkinek a Titanic jut róla eszébe, pedig már gyerekként / tiniként is zseni volt (Gilbert Grape, Egy kosaras naplója). Aztán ott volt a Teljes napfogyatkozás és még sorolhatnám...
Végig izgalmas volt, bár nálam a végén a döbbenet elmaradt, mert én már kb. a felénél sejtettem, hogy ez lesz a vége... Pedig nem olvastam elõre :-)


****** SPOILER ******
*********************
Számomra egyértelmû a vége. Õ volt a 67. beteg és azért került be, mert a feleségét megölte, mert az megfolytotta a tóban a gyerekeiket. Õ is belezakkant a fájdalomba, a történtekbe.
Nekem teljesen összeállt a történet - szerintem -, az orvosok egy forradalmian új módszerrel - mintegy szerepjátékkal - próbálták rávezetni a valóságra.
És állt a dolog, hogy ha nem járnak sikerrel, bizony elvégzik rajta a lobotómiát, mert hiszen aggresszív elmebeteg lett belõle...
És az utolsó mondata, amit "Chuck"-nak mondott, árulta el, hogy valóban meggyógyult, vagy legalábbis kitisztult az agya, de nem tud ezzel a gondolattal élni, hogy mi történt a családjával és ezért "önként" választja az elbutítást... Hogy ne fájjon tovább...
És tényleg már a film felénél mondtam a barátaimnak, hogy sztem õ a 67. beteg :-) Mert nekem totál lejött a képekbõl, az eseményekbõl, hogy ez simán lehet egy elmebeteg agyának szüleménye... Fõként ott a patkányos / barlangos jelenetnél lettem biztos ebben. Meg belegondolva tényleg gyanús volt, hogy a felesége és a gyerek is vizes, pedig ugye elvileg füstmérgezésben halt meg a nõ...

Jah, a háborús jelenetek szörnyûek voltak, talán a legsokkolóbbak. Viszont az volt a funkciójuk, hogy azt érzékeltessék: Teddy egy hõsnek képzeli magát, kompenzációként. Aki háborús hõs, na meg persze a börtönbe is jó rendõrként érkezik...
Teemeah 2010 márc. 07. - 00:33:03
(80/1155)
Jó volt a film, 10/8 kb. Dicaprio zseniális, egyre jobb színész, megérdemelne már egy oscart. Kicsit hektikus volt a sztori, de nem rossz. Néhol nagyon félelmetes volt, és kissé véres is az én ízlésemnek, idõnként lapos volt, de azért élvezhetõ. Viszont hosszú.

***spoiler****
a náci téma nem kellett volna bele, fõleg ilyen kevéssel tarantino filmje után ez kicsit már lejárt lemez.

szerintem a vége nyitva maradt, én nem tudtanm eldönteni, hogy tényleg ápolt-e vagy egyszerûen cska tényleg el akarják hallgattatni, hogy ne derüljenek ki a kísérletek. Nekem erre utaltak a film végén a távolban ácsorgó sötétruhások a doki mellett...
10/10
szöszinyuszi 2010 márc. 06. - 23:46:47 10/10
(79/1155)
Zseniális.
sdoreee 2010 márc. 06. - 23:01:06
(78/1155)
Aki még nem látta annak ajánlom! Érdekes, jók a párbeszédek, viszont fáradtan ne menjen rá senki, fontos figyelni a párbeszédeket!

Válasz:
SPOOOOIILLLERRRR!!!!

Én nekem is nagyon tetszett meg minden, viszont a vége nekem is zavaros. Pont ezaz, hogy a legvégén a toronyba viszik, szóval akkor valamire rájött, meg mondja is a pasi neki h ha végig tudja csinálni leleplezi õket, de ugyanakkor meg valószinü örült volt, csak még én ezt nem tudom eldönteni. mert az elején gondoltam rá h biztos az õ gyereke fulladt vizbe, de végig gyanus volt a chuck, és nem vágom hogy most a rachelt is képzelte e??? Mert nekem fura volt, tudta hogy vinni fogják és nem próbált ellenállni a végén...Meg az történt amit a rachel mondott....
Fura volt h eltünt a cigije, és végig nem a sajátját szivja, és lehet h csak nekem volt gyanus, de már fura volt h amikor ébredt cigit nyomnak bele...

Spoiler Off
8/10
hotyka 2010 márc. 06. - 22:48:43 8/10
(77/1155)
Jó a díszlet és a zene,meg a rendezés is, meg Caprio játéka, de még sem dobtam el úgy magam tõle.Nem akarom lelõni a poént,de a film megoldása erõsen emlékeztet egy másik filmnek a megoldására(most direket nem árulom el.akit érdekel,privátban elmondom a másik filmnek a nevét), kicsit koppintás szaga is van,ami miatt kicsit csalódást hozott nekem...persze ennek ellenére azért élveztem,csak kár hogy nem voltak kreatívabbak a megoldásban,így marad a 10/8 pont.
9/10
true.believer 2010 márc. 06. - 22:44:25 9/10
(76/1155)
köszi, tetszett a véleményed (én sajnos nem tudom így leírni)
szerintem is megér egy újranézést
én is jó idõpontban láttam a filmet, szerencsére csak olyan 10-20-an ültünk a moziban és a végén valóban a legtöbben ültek és gondolkodtak

***spoiler***spoiler***spoiler***spoiler***spoiler***spoiler***
igaz, a könyvet nem olvastam, de szerintem a felesége tényleg depressziós volt, megölte a gyerekeit, õ meg a feleségét, és iszákos is volt... a családja elvesztését meg nem tudta feldolgozni, beleõrült...szerintem
***spoiler***spoiler***spoiler***spoiler***spoiler***spoiler***