sushi 2008 nov. 03. - 13:10:26
(174/614)
én meg pont moziba láttam elõbb és ott végig izgultam meg paráztam a filmet...
na de azóta megnéztem a hororra akadva 4-et és hát nem nagyon tudtam elkövetkeztetni tõle...sõt még néha össze is kavartam...
egyébként ezt leszámítva...kicsit túlzásnak gondolom amot tom cruise csinált állandóan a lányán lóg:Pmeg siaratja meg hurcolássza...áh túl van játszva az egész....
viszont a képi világa nagyon tetszett...jó hangulata volt...
Italo Balbo 2008 nov. 03. - 12:50:04 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(173/614)
Az elején nem igazán figyeltem de nekem a következõ jött le a mûködõ kocsi jelenetrõl:

Elektromos vihar, tönkremegy a kocsik elektronikája.

Krúz bébi reggel szól a haverjának, hogy: "ki kell cserélni a szolenoidot", majd bemegy a belvárosba.

Belvárosban kinõ a robot, elkezd kinyírni mindenkit, Krúz bébi hazafut (itt van nálam egy kis szakadás, nem tudom, hogy ért elõbb a házához, mint a gyilkos robot)

Ott a környéken még senki sem tud a gyilkos robotról, ami a belvárosban pusztít, Krúz összekapja a gyerekeket és kimegy velük az utcára ("1 percünk van eltûnni")

Meglátja, a kocsit, amirõl sejti, hogy mûködik, mert a haverja akkor már megszerelte (csak sejti, nem tudja biztosan: "Édes Istenem, add" vagy vmi ilyesmi)

Az utcán sok ember sétál értetlenül, de nyugodtan (értetlenek, mert szar a kocsijuk de nyugodtak, mert még nem tudnak a robotokról)

Na és itt az egész jelent értelme, a nagy dráma: Krúz tud a robotokról, de õ is nyugalmat színlel, mert ha szól az embereknek, pláne elmondja, hogy tudja, hogy egy kocsi mûködik az összes közül, akkor biztos nem tud majd elmenekülni a kölkökkel. Szóval jól átbassza a zembereket, hogy a családját menekíthesse :)

Eltelik az 1 perc és odaér mikrobi, innen fejvesztett menekülés
10/10
Dark Hero 2008 nov. 03. - 12:09:38 10/10
(172/614)
Nekem tetszett. Szerintem Spielberg egyik legjobb munkája.
snoopycica 2008 nov. 03. - 12:05:23
(171/614)
Egyetértek! A film maga jó volt, de befejezésként azért többet vártam! A kiscsaj tényleg jó, több filmjét is láttam már, és szerintem nagy jövõ áll elõtte!
10/10
Stella 2008 nov. 03. - 11:59:45 10/10
(170/614)
Szerintem nem volt rossz film, izgalmas volt, csak olyan semmi véggel. A kislány pedig jól játszotta a szerepét,csak kár hogy sokat vinnyogott.))
3/10
igorrr 2008 nov. 03. - 10:47:58 3/10
(169/614)
1. Nem a gépek (vasak) betegszenek meg, hanem a lények. Nyilván.

2. Lappangási idõ :)

3. A végén már nem is támadtak, az egyik katona mondja is, hogy már egy ideje csak kóvályognak a tripodok.

4. Nyilván nem villám volt, hanem így juttatták be a pilótákat egy kapszulában a föld alatt elrejtett tripodokba.

5. Nekem nem volt ilyen érzésem. Sztem az egyetlen igazán értékelhetõ oldala a filmnek épp a háború-fíling volt.

6. Na, hát ezért õ a fõhös. Ha Joli néninek jut autó, akkor õt követi a kamera :)

7. Ez fogós kérdés. Nyilván mindenki menekül a támadás irányával ellenkezõ irányba, de biztos arra is jártak tripodok, ha egyszer az emberiség elpusztítása a cél (egyenként!!) XD

8. Miután kijött a vízbõl a tripod, megszûnt az örvény. sztem ez ok.

9. A szülõ nyugtatja a gyereket, nyilván nem akarja mutatni, hogy ideges, csak nem megy neki, mert ideges :)

10. Azért ölte meg a tagot Krúz, hogy nehogy a hõsködéssel magukra húzzák az ufókat. Mondjuk én se kezdenék el lövöldözni rájuk, hiszen nem csak az a három jött a Földre, akik épp lejöttek a pincébe.

11. A vége hirtelen jön, de nem ez a baj, hanem hogy kimaradunk a magyarázatokból. Ezért tartmár a kétszázvalahanyadik hozzászólásnál ez a topic is. Egyébként sztem ez nem egy szédületesen egyéni dolog, hogy nem a fõhõs menti meg a világot, csak sodródik az eseményekkel, és csak annyit tud, amennyit lát. Holivúdban talán, de aki könyveket is olvas néha, vagy európai filmeket is néz, az ezen nem szarja össze magát a gyönyörûségtõl.

12. Boston lemaradt a lények térképérõl.


Inkább a kis hibák idegesítõek, meg az, hogy egy elõttünk tobb millió évvel járó intelligenciát intelligensebbnek képzelünk. Jobb fegyverek, érzéklõ berendezések, és nagyobb mikrobiológiai tudás :)
9/10
offtopic
sylva23 2008 nov. 03. - 10:43:44 9/10
(168/614)
Dantes a többiek véleményére reagált így.
AvatáR Gil Maerth 2008 nov. 03. - 10:22:34
(167/614)
"jutott eszembe számtalan szebbnél szeb gondolat" :)
Nagyon érdekes hogy a fõhös sorsa a "tömeges" felõl halad az "egyéni" felé. ahogy egyre szûkül a film.
Így inkább pszichodráma.

De íme a gondolataim:
1, ha a gépek a Föld alatt rejtõztek évezredekig, akkor hogyhogy nem szokták meg a baktériumokat? Ugyanis a földben van a legtöbb baktérium (meg a vízben)

2,és miért pont ebbe haltak bele, amikor elõtte meg vígan futkároztak a pincében?

3, jó gyorsan beadták a kulcsot, nem?
pedig nem is látták az ilyen müsorokat:
"Celeb vagyok ments ki innen, 10, Mónika-só, Balázs-só" :)))))))))))))))))

Bár akkor tömeges harakiri lett volna náluk, vagy hagyják a bánatba az egész "Támadás!"- dolgot. :) :D

4, Hogy lehet valami hideg, ha villám csap bele? (lásd elsõ jelenetsor).
Szerintem itt müködött a Hatásvadász Kommandó :))))))))))))))

5, miért van az az érzésem hogy a Tripodok a fõhösre vadásznak?

6, az egész város teljes jármûparkja lerobban, de pont a fõhösnek jut egy- ami teljesen jó? :)

7, merre megy mindenki?

8, kompos jelenet: az UFO csak reflektort használ.
mellesleg a hajó süllyedése folytán fellépõ örvény hová lett?

9, aki azt mondja: Semmi pánik!
Az a legidegesebb?

10, pince-jelenet: minek oda a gyilkosság? amikor Tom Krúz lebaltázza Tim Robbinst ( amúgy Tim jobb színész)

az emberiség ilyen lenne, hogy ketten maradnak és akkor is lebaltázzák egymást?????????????????? :(
ez aztán a kivagyiság! :S

TELJESEN FELESLEGES JELENETSOR !!!!

11, a végén hirtelen a váltás. Tulságosan is.

12, minden város és falu lerombolva, és a föld is átalakítva. De Boston él és virul. :))))))))))))))))
HOGY IS VAN EZ ??????????????????????????????

Na ez lenne a márciusi 12 pont :)
Dantes 2008 nov. 03. - 10:17:25
(166/614)
Azért mondtam...idegesítõ a kislány hogy sikít? Hát...mem túl meglepõ hogy fél
9/10
soup 2008 nov. 03. - 10:15:30 9/10
(165/614)
Biztosíthatlak, hogy nem csak a földbe gyökerezne a lábad de még egy hang sem jönne ki a torkodon. :)
TiTi94 2008 nov. 03. - 09:52:05
(164/614)
Hello valaki el tudna mondani nekem hogy mitol mentek tonkre a robotok mert a film vegen el mondta egy emberke de abbol nem tudtam kivenni?!
Dantes 2008 nov. 03. - 09:44:58
(163/614)
Hát ja...biztos jobb lenne ahol jönne egy HÕS amerikai elnök aki tart egy szívhez szóló beszédet majd legyõzi az UFÓ-kat...XD
Dantes 2008 nov. 03. - 09:42:42
(162/614)
Hát igen elég nagy hülyeség, egy tíz éves kislány megrémül ha támadnak az UFÓK....nem igaz?
5/10
zee944 2008 nov. 03. - 09:41:53 5/10
(161/614)
Addig a pontig volt jó a film, amíg el nem kezdenek bújkálni a pincében. Utána kisiklik az egész.

Spielberg már x éve képtelen normálisan befejezni egy történetet. Hányadik filmje már ez pocsék lezárással?
bucmac 2008 nov. 03. - 09:40:26
(160/614)
nem igazán jött be, és a kislány is az agyamra ment (a szeme, a feje, a nézése, a folytonos visítása... brrrr)
kb 10/4 p
3/10
igorrr 2008 nov. 03. - 09:28:16 3/10
(159/614)
"tudomásom szt nem sok filmben közelitették meg ennyire a valóságot a,földönkivüli"lények formaiságát,kinézetét illetõen,mint ebben:-))
na jó a Jelekben is ,,megközelitették"-ott is szinte kiköpött hasonlóság van a realitásban is észlelt ilyen hüllõszerû lényekkel(...)"


Igazad van, én is ilyen képet láttam róluk a National Geographic-ban :D LOL
1/10
adeept 2008 nov. 03. - 09:10:05 1/10
(158/614)
Ha azt mondanám rá, hogy csapnivaló, nos az már egy minõsítés.
De ez a film minõsíthetetlen.
A fokozódó lidércnyomás felénél minden valószínûség szerint kirúgták a forgatókönyvírót - így a producernek kellett befejeznie. Na olyan is lett. Jó lapos
Ha van csúcspont, akkor azt - a sokak által színészi képességekkel egyáltalán nem rendelkezõ - Cruise tekintetében kell keresni. nálam ez mentett emeg a """filmet""" Csak ezért nem adtam rá 0-t.
7/10
inky 2008 nov. 03. - 00:03:27 7/10
(157/614)
A földönkívüliek nem a föld alatt éltek, különben alkalmazkodtak volna a bioszféra baktériumaihoz. Távoli bolygókon éltek, a gépeik voltak a föld alatt, amit persze egyetlen föld alatti fúrásnál sem vettünk észre. És nem a vírusok ölték meg õket, hanem az emberek vérében lévõ élelmiszeripari adalékanyag :) Sok ember vérében felszaporodó guargumi végül annyira megsokszorozódott, hogy a végüket okozta. Ez tanulság a földönkívülieknek, ezt is csak mi bírjuk ki
norton15 2008 nov. 03. - 00:01:00
(156/614)
Na látod. Mindketten állnánk, néznénk mint a hülyék, aztán menekülnénk sikoltozva.:)
norton15 2008 nov. 02. - 23:56:52
(155/614)
Én is ott bámulnék szájtátva. Te nem?:D