10/10
Sly_Stallone 2007 okt. 11. - 18:23:11 10/10
(34/614)
Ez a film nem arról szól hogy értsd meg hanem hogy elragdja a képzeleted a fantáziád(ha vkinek nincs azt nagyon tudom sajnálni)Nem kell megérteni mért most jöttek le az úfokk vagy miért így vagy miért úgy csináltak sok mindent.Szerintem Justin nagyon nagy tehetség.Dakotától nem vártam sokat amit jól tettem mert a film végéig csak nyavalygott kérdezõsködött meg a Robbie-t ölelgette ezt bármelyik 10éves lány megtudná csinálni...ettõl még nem színész.....Egyébként a film istenien jó!!!!
Bov 2007 máj. 01. - 19:57:54
(33/614)
Dakota valóban tehetséges... remélem késõbb is hallunk majd róla és sok jó filmben fog szerepelni
A film maga annyira nem tetszett.. a befejezést viccesnek találtam...
huba1 2007 jan. 19. - 12:46:36
(32/614)
Na hát itt olyan szavak hangzanak el, hogy csak figyelek.
Maradjunk meg a magyar szavaknál. :-)
Nem vagyok ennyire mûvelt. :-(
Athelas 2007 jan. 18. - 00:09:02
(31/614)
Én pejoratív értelemben használtam: dagályos, hatásvadászó
Eredeti jelentése meg: szenvedélyes, érzelemmel teli ill. emelkedett
huba1 2007 jan. 17. - 14:05:29 Előzmény Athelas
(30/614)
Patetikus?
Olyan sokszor és sok helyen hallottam már.
Mit jelent?
Egyébként itt nem hiszem, hogy racionalitást keresünk, mind inkább kritizálunk.
Ezért forum, a forum, vagy vitázunk, tök mindegy.
Számomra a legjobb jelenet ebben a filmben, az elején van, mikor a földbõl elõbukkan a "lépegetõ exkabátor".
Fantasztikus képek.
Athelas 2007 jan. 13. - 11:35:09
(29/614)
Jó néhány ember hozzáállása furcsa a Világok harcához és hasonló filmekhez.
Sci-fiben, horrorban, fantasyben racionalitást keresni nagy balgaság. Ezek a filmek mind a valóságfelettit mutatják be, épp az bennük a jó, hogy a tapsztaláson túli világba vezetnek, hatnak a képzeletre. Kielemezni, ízekre szedni teljesen értelmetlen.
A történetet kritizálni olyan film kapcsán, amely irodalmi mû adaptációja szintén nagyon értelmetlen. Ha egyszer így írta meg Wells a sztorit (ami abban a korban, amikor élt, kiváló, újszerû volt és még ma is megállja a helyét), akkor mégis hogy kellett volna filmre vinni?
Szerintem jól megoldották a filmet,tetszett, hogy nem csináltak belõle egy szuperhõs megmenti a világot-sztorit. A végén az egymásra találás persze kissé patetikus, de ezen nem kell fennakadni. Szokásos hollywoodi klisé, ha tetszik, ha nem.
A szereplõkkel sincs semmi bajom, Dakota Fanninget óriási tehetségnek tartom, és Tom Cruise sem volt olyan bûnrossz, mint ahogy divatos mondogatni.
ibagi 2007 jan. 12. - 21:19:33 Előzmény Crazy Horse
(28/614)
Crazy House ez csak egy hülye amerikai film! Nem kell tõle csodát vagy világmegváltást várni! Ennek a lényege, hogy a sok kisgyereknek legyen egy könnyed estélye amikor csak egy tucat embert nyírnak ki és a végén happy end van! Szokásos ufós film! Mint a Függetlenség napja!
huba1 2007 jan. 11. - 21:58:55
(27/614)
De egy bakivadásznak ezek a filmek, maga a kánaán. :-)
Csak megjegyeztem.
Oké.
Ennyi. :-)
Crazy Horse 2007 jan. 11. - 11:41:24
(26/614)
AKI A FILMET NEM LÁTTA, AZ EZT NE OLVASSA!

Bocs hogy csak most írok. És hogy mi volt benne logikátlan?

Hát elõször is amit csináltak. Idejöttek pár ezer vagy millió évvel ezelõtt, hogy majd egyszer kipusztítsák az emberiséget. De minek vártak rá ennyit? Max 2-3 napos munka ez nekik. Ráadásul ha ilyen fejlett technikával rendelkeznek, hogy villámlással kapszulában lövik be magukat a föld alá (és ki tudja mivel ûrutaztak még idáig), akkor miért az itt eldugott több ezer éves, gondolom ennyi idõ alatt számukra is elavult gépeiket használták? :)
Vagy roszul értelmezem, és számukra valami leszüretelendõ termés volt az ember? Mi kellett nekik, a vérünk, vagy fehérje? Akkor miért permetezték szét a vért? A tehenet miért nem gyûjtötték be? Miért nem akkor jöttek, amikor a Föld hemzsegett az óriás dinoszauruszoktól? De különben is, ha kellett nekik, nem hiszem hogy ne tudták volna szintetikusan elõállítani...
Mire volt jó a 2 embertartó kosár a gép alján, ha az elektromos nyalábbal is be tudtak gyûjteni mindenkit?
Magasabbrendû intelligencia meg techika, de a sötétben már nem látnak.
Plusz a végén elég valószínûtlen, hogy étlen-szomjan 300 km-t gyalogoltak Bostonig.
huba1 2007 jan. 11. - 07:31:30
(25/614)
Az én szememben a világok harca is "vígjáték" volt.
A végén nevettem fel, mikor T. Cruise egymaga rájött, amire ugye az amerikai kormány, meg a hadsereg, nem tudodtt megoldani, hogyan lehet elpusztítani ezeket a bacikból lett inteligens külhoniakat.
Okos emberek ezek a darukezelõk.
tzsazsa 2007 jan. 10. - 15:24:40
(24/614)
Uhh hát persze h nem lehet egy lapon említeni a Horrora akadva 4el,az egyik vígjáték másik meg scfi....Deha horrora akadva is nagyon jó film,fõleg a 4edik része!Sztem:)
huba1 2007 jan. 10. - 09:40:40
(23/614)
Tipikus közepes értékû film.
Lenyügözõ a látvány, de a story nagyon ratyi.
Az ebbõl készült paródia a Horrorra akadva 4 sokkal jobbra sikeredett, mint az eredeti.
tzsazsa 2007 jan. 09. - 17:18:23
(22/614)
Sztem is nagyon jó film,bár vannak hibák benne szertintem!Ezek az "értelemes" lények nem gondolnának a baktériumokra(ami ugye a vesztüket okozza)???Azok a lények melyek ilyen szerkezeteket tudtak csinálni?Meg a gyerek is aztán kijutott abból a nagy tûzbõl...Nah mind1...Szval jó film,csak szerintem e vége egykicsit átgondolatlan volt
Crazy Horse 2007 jan. 09. - 13:49:55
(21/614)
Hát én ennyire szerencsétlen logikátlan történetû filmet még életemben nem láttam. Az elsõ 20 percben még reménykedtem, utána már csak azt vártam mikor lesz vége. :(
Newcastle United 2007 jan. 09. - 11:03:05
(20/614)
Hát igen, a pincés jelenetben Spielberg megcsillogtatott valamit a tudásából.
Newcastle United 2007 jan. 09. - 10:45:16
(19/614)
Nekem a régi Spielberg sokkal jobban tetszett, kezdve a Párbajjal. Mostanság mintha egy kicsit kommerszé vált volna, de még azért így is õ a legjobb, ebben a mûfajban, ez tény.
Ha már Wellsnél tartunk, akkor nekem a tudományos-fantasztikus regényei tetszenek inkább, nagyon érdekesek annak tükrében, hogy a századfordulón táján írta õket, amikor még szinte semmilyen tudományos felfedezés nem volt a háttérben. Az Emberek a Holdban az egyik nagy kedvecem tõle, nem semmi egy teória.
Realista regényei közül is olvastam párat (Kipps, Mr. Polly lázadása, Házasság), de szerintem nem ez volt az igazi területe. Ennek Thackeray volt a nagy mestere, igaz õk nem voltak kortársak.
Newcastle United 2007 jan. 09. - 10:17:54
(18/614)
Szerintem kissé elfogult vagy Spielberggel.:) Az tény, hogy a szokásos sci-fi kliséket elkerülték, de nekem valahogy mégsem nyújtott többet egy átlagos, nagyköltségvetésû hollywoodi szuperprodukciónál. Nem hagyott bennem túl mély nyomokat, mint a legtöbb popcornmozi. Bár az tény, hogy nagyon magas elvárásokkal ültem neki Wells története kapcsán.
jerome86 2006 dec. 01. - 11:04:50
(17/614)
Nekem nagyon tetszett ez a film!
Jó kis katasztrófás-ufós film, amiben minden benne van.
graniti 2006 júl. 13. - 21:56:21
(16/614)
Kiváncsian vártam a bemutató idején a filmet. De a sok lesújtó és fanyalgó kritika elvette a kedvem, hogy moziba megnézzem. Most láttam DVD-n és sajnálom, hogy nem láttam hamarabb. SZERINTEM EZ IGEN IS ÉLVEZHETÕ, JÓ FILM. Csak ne lenne olyan sok "utolsó pillanatban megmenekülõs " rész benne, mert ez Hollywood-tól már igen unalmas.
7/10
Wicky 2006 júl. 05. - 19:25:03 7/10 Előzmény Anteris
(15/614)
teljesen igazad van,nekem is ezért tetszik,mert hiteles és nyomasztó is..