Redfield 2008 júl. 28. - 01:45:06
(29/169)
Inkább sör, de ha csak bor van, hát egyre megy. :)
Redfield 2008 júl. 28. - 01:38:02
(28/169)
Semmi gond. csak eme vicces kifejezést már régóta használom magamban erre a filmre. Pontosabban a befejezésre. Mert bár a katarzis is megfelelõ lenne, nálam ez mégis egyéni megfogalmazásért kiáltott. :)
Redfield 2008 júl. 28. - 01:06:15
(27/169)
Különlegesebb szavakkal akartam kifejezni. :)
Redfield 2008 júl. 28. - 00:16:50
(26/169)
SPOILER

A film legvége azzal az õrületes forgással egy igazi mûvészi orgazmus a látottak fényében. Remek film, igazán hatásos. Az erõszakolós jelenet annyira nem sokkolt, de a nõket biztos keményebben érinti.
10/10
Imurai 2008 júl. 28. - 00:02:35 10/10
(25/169)
A film vége is egy "happy end". Egy szerelmes pár, egymás karjaiban, a nõ épp megfogamzott...
Egyébknt csak én vagyok az egyetlen, aki élvezte a film minden egyes pillaatát? Illetve hát jó, vannak unalmas részek, de azok teszik teljessé. A brutális részeken viszont végig a képenyõn csüngtem. Tudom, nem vagyok épelméjû, de hát minek azt? :D
Miki1900 2008 júl. 25. - 11:56:05
(24/169)
egyébként nem tudom elképzelni miért olyan durva a poroltós jelenet. meg az aluljárós. mitõl lesz az olyan durva?
offtopic
Miki1900 2008 júl. 25. - 11:55:19 Előzmény La Diosa
(23/169)
a texasi az nem történt meg, nyugi
10/10
smileatesz 2008 júl. 21. - 10:22:27 10/10
(22/169)
NAGYON SZUPER FILM, DE NEM ÉRZÉKENY LELKÛEKNEK SZÓL.
10/10
Bov 2008 jún. 08. - 17:45:01 10/10
(21/169)
SPOILER!

A megerõszakolás mellett semmi megrázó nincs? Az ahogy az elején megölik az egyik pasit (nem az erõszakolót)? és az a buzibár se semmi.. A megerõszakolás utáni megverés? Az se megrázó? Vagy ahogy a rendõrök kérdezgetnek? Ez nem egy vígjáték, nem a humorrol szól. Nem azon van a hangsúly, h mi lesz ezután és hogy mi történik a késõbbiekben velük. De ha nagyon kíváncsi vagy valószínûleg életfogytiglan mindkettõnek, de legalább 20 év börtön ("A börtönben nincs gumi, AIDS-es leszel fiam" erre utal.), Alex pedig már sose lesz egészséges, se lelkileg, se testileg, mert elég durván összeverték az arcát. Lehet gyereke se lehet már.
Ez a film a valóságot mutatja be, ahol az elkövetõk általában megússzák, nem bûnhõdnek tettükért. Hány ilyen megerõszakolás van nap mint nap, és sokszor nem kapják el a tettest. Láttad a Ments meg Uram! c. filmet? Ajánlani tudom, abban kapsz megnyugvást.
Szánalmas a visszafelé játszás? Sztem meg jó ötlet volt, mert így felkészültél egy kicsit a 'rosszra' és a 'vége' szép volt.
A kézikamera az elején engem is zavart, de végülis kellett.
Sztem ezt olvasd el, hátha jobban megérted a filmet: href.hu/x/5yu6
8/10
Ghee 2008 máj. 20. - 18:07:28 8/10
(20/169)
Elõször is türelmeseknek való film, akik megvárják amíg összeáll a teljes kép. A kézikamera használata szándékos - szemlélteti a helyzet érzelmi szintjét, a zaklatottságot a bosszúálló ámokfutást. Ezzel kezdõdik, mert a történet így végzõdik - majdhogynem... a befejezést már lentebb ellõttem (figyelmeztetés nélkül sajnos). Minden érzékelhetõ a filmben: képen, hangban, kameramozgásban, az "összevisszaságban", a visszafordított visszafordíthatatlanságban - ezektõl annyira egyedi a film a maga kegyetlenségével.
La Diosa 2008 ápr. 27. - 00:26:02
(19/169)
Ennél kegyetlenebb filmet még nem láttam :( .Persze tudom ott van a Motel (amit nem láttam de halottam róla :P) vagy a fûrész de ez hazavág rendesen.Ha visszapörgethetném az idõt biztos hogy nem nézném meg . Engem már az eleje is kikészített , csontig hatolt.
Aztán az az erõszakolás ... Bevallom én a második rúgás után fogtam magam és áttekertem a következõ jelenetre , mert nekem ez már olyan mértékben sok volt .Igaz én már a texasi láncfûrészestõl is kész voltam ,mert igaz történet , de nagyon nem birom a kínzást. a fûrészt meg a motelt már nem is merem megnézni pont ezért . na mindegy a lényeg az hogy ezt a filmet nem ajánlom senkinek de ugyanakkor mégis , mert megkell mindenkinek ...
8/10
Ghee 2008 ápr. 02. - 18:27:43 8/10 Előzmény Bov
(18/169)
Ahh, bocs lemaradt. :|

Amúgy az egész topik egy spoiler, ha végig olvasod... :(
10/10
Bov 2008 márc. 23. - 22:14:09 10/10 Előzmény Ghee
(17/169)
húú, azért egy spoiler-t kiírhattál volna...
8/10
Ghee 2008 febr. 07. - 18:16:48 8/10
(16/169)
Jól láttad, terhes volt és ami a legnagyobb büntetés, hogy majd valaki más mellett fogja felnevelni megszületendõ gyermekét...

Egyébként mikor megnéztem a cirkóban, ott is voltak sokan akik felálltak és kimentek a moziból felháborodottan.

Pedig az emberi természet sötét zúgában lappangó vadállat elszabadulásának tökéletes mása a film. A kézikamerás felvételek, a nézõ akaratlanul ökölbe szoruló keze - az egyes jelenetek alatt - azt az érzetet kelti, mintha magunk is részesei lennénk a fékezhetetlen dühnek, melynek célpontja a sötétség legmélyén van, ahonnan már nincs visszaút.

Gyenge idegzetûeknek vizsgafilm...
nofrit 2008 febr. 07. - 17:40:09
(15/169)
Tetszett. Egy nagyon mai, szomorú történet. Brutalitás az van benne, de mondjátok meg, hol nincs? Elmész egy diszkóba bulizni, s mibe botlasz: melletted hadonásznak törött üvegdarabbal a másik nyaka felé. Vagy egy 14 éves kislány a testét kínálja, mert tudja, a mai világban csak az számít... Én is azt tettem volna, mint Pierre. Az én kezem se állt volna meg elsõ ütés után - pedig nõ vagyok. S szerintem nagyon sokan vannak így vele...

Jól emlékszem, hogy a végén a lány terhes volt? Vagy õ meghalt a verés után?
iron02 2007 dec. 29. - 18:41:30
(14/169)
Ez a mai napig megindító alkotás számomra pont Monica miatt lenyûgözõ,és vérlázító is egyben.Na nem Gaspar a felelõs..Baromira a mai valóság eszeveszett gusztustalan szexorientált hozzáálása ami az ihlettet adta számára.Kétszer láttam,és megyek megvenni mikor,azt látom mindenhonnan elfogyott,volt hogy visszavonták a kiadói jogokat...És ezt 1.5hónap leforgása alatt!!!!!!Méghogy gusztustalan!!!!?Hova ez a nagy álszentség!?Volt hogy a moziban a fülembe súgta egy barom ,::Nézzed csak te perverz,beteg állat!!Aztán felállt és kisétált a barátnõjével.Kisérte õket még néhány tag innen-onnan.Jó!Mennyetek csak én végignézem azért is!Hát ezek nem tudták mire ülnek be?Nemi erõszak!!!Édes istenem !Hát már maga fogalom felkavaró!Ennek a már-már ellaposodott kifejezésnek végre valaki nyomatékot,képi világot mert teremteni.Bár most nem tudom sajnos vagy nem,ha már csak ránézek a boritóra tudom az õsszes képkocka tartalmát,lehet soha nem kell már megnézzem a filmet.Ha csak egy alúljáróba letévedek azonnal beugrik a story.Nekem feleségem ,gyerekem van.Isten óvja õket ezektõl a valóságban is létezõ szadista,kéjencektõl!
verdeleth 2007 szept. 30. - 10:10:49
(13/169)
ok ez nekem elsõre nem tûnt fel, illetve furcsa volt az arca És nem a tûzoltókészülék miatt :)
verdeleth 2007 szept. 30. - 00:23:24
(12/169)
SPOILER

felfigyeltem valamire A végén nem is az igazi erõszakolót öli meg Pierre Jól láttam? ti hogy láttátok?
verdeleth 2007 szept. 09. - 20:05:07
(11/169)
ajánlom a Furcsa játék c filmet Az is elég megterhelõ mind képileg mind lelkileg
Redfield 2007 szept. 09. - 16:31:02 Előzmény koszorus_gergo
(10/169)
Egyet értek. Az utolsó képsorok a réten, a hipnotikus hatású locsolóval és a körülötte szaladgáló gyerekekkel meg mûvészileg már felértek egy orgazmussal. (persze a zenével együtt).