10/10
delamico 2009 jún. 20. - 19:16:39 10/10
(49/169)
Nekem nagyon tetszett. Attól függetlenül, hogy az elsõ 20 percben egy hajszál alig választott el attól, hogy kikapcsoljam. A végére mindennek értelme lett. A kamerázásnak, a vágásnak, a címnek és annak, hogy miért kellett az egészhez ennyire kisarkított cselekményt tenni. Két dolog volt amit negatívumként éltem meg benne: a melegbáros jelenetnél túl sokáig szenvedtek, úgy, hogy alig lehetett valamit látni belõle a kamerázástól - ami egyébkétn kétség kívûl úgy volt jó, ahogy, csak itt kicsit túl sok lett. A másik az, hogy a végén kiírták az egész üzenetét. Azt mégis miért kellett? Pontosan az a legjobb egy filmben, mikor az ember összerakja, hogy mit is szajkóztak neki szürreális és eklektikus módon 90 percig, minek kib*szni a végére? Mintha a költõk tennének egy metafora jegyzéket a versek végére, hogy a hülye is felfogja. Mi abban a poén? Ettõl függetlenül az egész teljesen jó volt. A legapróbb darabokra boncolva és egésszében is. A játék a kameraállásokkal nagyon tetszett és hihetetlenül kreatív ötlet az is - szerintem -, hogy visszafelé pörgött a cselekmény.
Intelligencs 2009 ápr. 11. - 02:17:40 Előzmény mozlbuzl
(48/169)
"a világ ezen részérõl te nem akarsz tudni. De az is lehet, hogy neked a Fókuszos/Aktívos mélysége lett volna elég a témának."

Értem. Tehát akinek nem tetszenek az ebben a filmben ábrázoltak, azok Fókuszon nevelkedett sivár és sekélyes emberek. Nem akarnak tudni a valóságról. Hát, érdekes megközelítés. Szerintem például egy Maupassant könyvben lényegesen cizelláltabban ki van fejtve az emberi karakter sokszínûsége, mint ebben a filmben. Úgy gondolom, hogy aki az ilyen filmeket isteníti, vagy internetre feltett baleseteket, kivégzéseket néz kiguvadt szemmel, az maga is kissé beteg.

Épp eléggé elborzasztó csak hallanom azt a hírt, hogy valaki újsághirdetés útján keresett magának egy embert akit megölhet, s akibõl aztán evett (a német kannibál esete), nem szükséges kis kézikamerás trancsírozós filmecskét megnéznem hozzá, desszertként emberi hereelfogyasztással spékelve...
Quantumleap 2009 márc. 04. - 13:31:45
(47/169)
Jó film. Egyetlen problémám, hogy nekem az elején valahogy nem jön le, hogy nem a keresett személyt verik agyon. Ezt csak az elsõ megnézés után, fórumokról tudtam meg.
pacica 2009 márc. 04. - 12:03:27
(46/169)
spoiler

Az erõszakolós rész nagyon brutális benne. Gondolom csak egyszer vették fel azt a jelenetet, biztos hogy nem nevették el.
1/10
idõjós1010 2009 jan. 08. - 18:03:08 1/10
(45/169)
"Amúgy látványban (tudod mit jelent?) mire gondoltál? Stúdió világításra HD-ben?"
Beértem volna azzal is ha stabil marad a kamera a felvétel során. Ha pedig már valamit direkt azért raktak bele a filmbe hogy még érzékletesebb legyen a téma, vagy egyenesen sokkolja a nézõket (ahogyan talán ha jól emlékszem ezt írta is egy rajongó) akkor legalább legyen teljesen tiszta képi élmény, és ne egy fél sötét diszkófényektõl hemzsegõ, ide-oda ingó kamerafelvételbõl eredõ homályos katyvasz.

"Te a film naturalizmusáért rinyáltál, de még mindig nem indokoltad meg, hogy azzal mi a baj."
Az ég világon semmi baj nincsen vele. Pont ezért hoztam fel példának a 21grammot, ott sincs flanc, de legalább van mondanivaló. Ha nincs mondanivaló, akkor legyen látvány vagy humor, esetleg romantika, de ha mindentõl megfosztják a nézõt akkor mégis mi marad??

"A fennkölt téma látványos elõadásban meg... miért nem nézel romantikus, kosztümös filmeket? Mert a leírásod azokra illik inkább."
A Doktor Zsivágóba nem csak a romantikus jelenetek értékesek, van több egyéb elem is benne ami szép volt.
A 21gramm viszont se nem kosztümös, se nem romantikus.
De sorolhattam volna a Forrest Gump-ot is, vagy az Esõember-t, de ezeket meg valószínû hogy te nem ismernéd el mint értékes filmeket.

"De amire a leginkább kíváncsi vagyok: mely 1-2 réteget ábrázolták hitelesen? És honnan tudod, hogy hiteles?"
Az alja népre gondolok, az utca patkányaira, az efféle moslék alakokra mint amilyen az a perverz muksó is volt.
Van rajongó aki hitelesnek tartja a filmet, és neki is csak ennyi jött le az egészbõl, nagy vonalakban.
8/10
mozlbuzl 2009 jan. 08. - 17:08:50 8/10
(44/169)
De hogy értsd mire gondolok, saját bevallásod szerint a problémák a filmmel:
"semmilyen fennköltebb témája nem volt"
"látványban sem tudott nyújtani semmit"
"Egyszerûen élvezhetetlen képi élményt biztosít."
"sikerült hitelesen ábrázolniuk az emberiség egy bizonyos rétegét, talán kettõét"

- Hogy miért akarod tûéles képekben nézni ahogy szétverik valakinek a fejét... ezt csak te tudhatod.
- A fennkölt téma látványos elõadásban meg... miért nem nézel romantikus, kosztümös filmeket? Mert a leírásod azokra illik inkább..
- De amire a leginkább kíváncsi vagyok: mely 1-2 réteget ábrázolták hitelesen? És honnan tudod, hogy hiteles?
8/10
offtopic
mozlbuzl 2009 jan. 08. - 17:00:52 8/10
(43/169)
Te a film naturalizmusáért rinyáltál, de még mindig nem indokoltad meg, hogy azzal mi a baj.
Amúgy látványban (tudod mit jelent?) mire gondoltál? Stúdió világításra HD-ben? :D
1/10
idõjós1010 2009 jan. 08. - 16:42:41 1/10
(42/169)
Azért még mielõtt elítélnél annyit hagy szúrjak közbe, hogy nincs nekem bajom a mondanivalót tartalmazó filmekkel, megnézem, és vannak melyeket határozottan meg is kedvelek, és nagyon is tudok akár pozitívan is értékelni olyan alkotásokat, melyek azt megérdemlik.
PL:Most legutóbb Néztem a Doktor Zsivágót ami szintén nem egy nagyon akció dús film, sõt tele van romantikával és egyebekkel, pedig az sem nagyon kenyerem, de tudtam értékelni, és nagyon bejött az egész.
Vagy itt van pl a 21gramm c film is, mely szintén tetszett, pedig szerkezetileg nagyon is hasonlít a Visszafordíthatatlan-ra. Mozgalomhiányos, visszafelé játszott jelenetek halmaza. Semmi flanc, semmi látvány, csak a téma. És mégis átjött belõle aminek át kellett jönnie, nem mint egy rossz emlék maradt meg bennem.

Ha egy filmnek tényleg értéke van, komoly értéke, és mondanivalója azt én is tudom díjazni, viszont ami egy sz..a.r, az egy sz..a.r. Ennek a filmnek semmilyen fennköltebb témája nem volt, és még látványban sem tudott nyújtani semmit.
Amitõl itt sok rajongó teljesen be volt ájulva, hogy mekkora jelenet pl mikor tán valami tûzoltópalackal szétveri emberünk a muksó arcát, azt én kénytelen voltam közelebb hajolva, és még jobban a képernyõre fókuszálva nézni, mert annyira élvezhetetlen képi minõségben láthattuk mindezt hogy még az sem volt teljesen tiszta hogy pontosan mi is történik.
Az a jelenet meg mikor az erõszak történik, hát csak gratulálni tudok annak aki szívesen végignézte.
8/10
mozlbuzl 2009 jan. 08. - 16:09:55 8/10 Előzmény idõjós1010
(41/169)
Pedig képileg igen csak jól sikerült a film. (teljesen függetlenül a sztoritól!)
Amirõl te beszélsz, az a gyenge beled.
Mondjuk ha elolvastad volna a történetet mielõtt megnézed a filmet, akkor talán már elõre tudtad volna, hogy a világ ezen részérõl te nem akarsz tudni. De az is lehet, hogy neked a Fókuszos/Aktívos mélysége lett volna elég a témának.
Aztán meg az ilyenek, mint te, tépik a szájukat és állástfoglalnak egy valóban megtörtént eset kapcsán. Mint a rózsadombi jogvédõk, gratulálok.
8/10
mozlbuzl 2009 jan. 08. - 16:03:14 8/10
(40/169)
Nem értem mit picsognak itt sokan arról, hogy durva film. Ez nem duva, csak naturalista. Persze aki Hollywood-i filmekhez van szokva...
Aki meg szórakozni akar, az miért nem néz szórakoztató filmet???
1/10
petejke 2008 dec. 30. - 22:25:32 1/10
(39/169)
Nem kell nagyon ragozni. A rendezõk amit akartak, megmutattak. Sikerült a világ legborzalmasabb dolgaiból párat vászonra vinni. Gratula hozzá.
Egyetértek azokkal a hozzászólókkal, akiknek nem tetszett a film. Velünk annyi a baj, hogy ha nézünk egy filmet, akkor szórakozni akarunk és nem unatkozni, undorodni, szorongani, fulladozni értelmetlenül. Mert ennek nincs értelme. Nagy öregek! Mondjátok, meséljétek el, hogy mi a film mondanivalója? Ne engedjük el a barátnõnket egyedül éjszaka? Ne akarjunk mi igazságot szolgáltatni? Gondolom ennél többet hisztek, de itt csak és kizárólag a vizualitás volt a cél és az sikerült. Undorító!
1/10
idõjós1010 2008 nov. 20. - 20:04:50 1/10 Előzmény susmuruss
(38/169)
Ennek a filmnek nem a színészek a baja.
Egyszerûen élvezhetetlen képi élményt biztosít.
Ezen viszont a dolog miértje sem javít.
Magén az alaptörténeten sem igen kellett sokat agyalniuk az alkotóknak, ellenben sikerült hitelesen ábrázolniuk az emberiség egy bizonyos rétegét, talán kettõét.
susmuruss 2008 okt. 05. - 21:21:27
(37/169)
hat nem is tudom hol kezdjem. Eloszoris lemezek01 te eddig csak akciofilmet lattal amiben a jo gyozedelmeskedik a gonosz felett es ebbol lattal sokat plusz vigjatekokat. A 21 eveddel persze hogy nem tudod felfogni a film valos mondanivalojat ehhez meg elettapasztalatot kell szerezned hogy tudj ertekelni egy ilyet.El vagy tevedve amikor azt varod hogy majd oscardijjas szinesszekkel jatszatjak el a szerepeket(mert gondolom ettol van az hogy neked nem tetszett a film), mert ha igy lett volna akkor amint vege felalsz a szekedbol es azt gondolod hogy de csudajo volt, es ez csak FILM.
Viszont eleg eletszagura sikeredett a tortenet.Mondhatni akar azt is megtehettek volna hogy a valos eletben forgatjak le a tortenetet szineszek nelkul.
A film erdekessege hogy az egyes tortenetek vagas nelkul vannak megjelenitve, pl az eroszakolos jelenet amit egy az egybe vegigmutatnak es ahelyett hogy megvagtak volna inkabba kamerat mozgattak at masik pozicioba.Eddig talan ez a film viszi a lehosszabb vagatlan jelenet dijjat.
Erdemes minden embernek megnezni a filmet hogy tudja hogyan zajlik le egy ilyen jelenet a valosagban, es milyen aberraltnak kell lenni ahhoz hogy valaki ilyet tegyen. En marcus helyebe felgyujtottam volna az egesz melegbart csak hogy biztosra menjek, es a kifele menekuloket pedig egytol egyik agyonlottem volna.
A movie eleje (csak hogy ne hasznaljam a film szot olyan sokszor:D::D)a kamera rangatassal teszi zaklatotta a nezot es ez sikerult is nekik.Mar mar ugy voltam vele hogy nem is nezem meg mert hatha ilyen lesz az egesz, de azt kell hogy mondjam hogy sokat vesztettem volna ha abbahagyom.Ami meg szerintem remek volt hogy az ember ezutan a film utan felall a szekbol es mivel tortenet eleje volt a vegen igy nem kell annyira vidam dolgot keresnie utana.Csak egy pelda.EN a KISERLET cimu igaztortenet utan meg kellett neznem egy par resz jobaratokat hogy el tudjak aludni, es ne jusson eszembe a tortenet.
A tortenet igy is szomoru volt sajnos.
Remek kis film,Nem egy sikerstory de belatast nyerunk egy kicsit mas elebe, ahol kevesebb rozsaszint latunk
ulrich69 2008 szept. 24. - 20:01:39
(36/169)
Lemezek01 ***moderálva***!21 éveddel akkor még van mit pallérozódnod!.......Ez a film fenomenális!A csírák sorra mentek ki a terembõl,amikor néztem a filmet!A Cassel-Bellucci páros viszi a hátán az ütõs francia filmeket:Doberman,vagy Vincent filmje a Gyûlölet,de Monica Golyózápora sem rossz!De a '....fordíthatatlan ûber!Nyers erõszak,amit csak imitálnak Hollywoodban.......Szuper a film!Direkt,arcbamászó,kegyetlen,romantikus,absztrakt!
bourne 2008 szept. 19. - 09:42:22
(35/169)
totál durva film ... én szerintem egy kisebb fajta sokkot kaptam, amikor megnéztem ...
az a jelenet nagyon durva ... talán még levegõt is elfelejtettem venni alatta ...
én viszont nem ítélem el emiatt a filmet ... bár nem tudom, de hát végül is talán így néz ki igazából egy ilyen eset ...
aztán meg amikor a srác szétveri a másik fejét ... no az sem volt egy kellemes jelenet ... bár akkor egy kicsit értelmetlennek tûnt az egész, de ugye a végén kiderült h pontosan miért is történt ... megdöbbentõ és totálisan elszomorító film ... gyomor kell hozzá, az tény ...
Járgány 2008 szept. 18. - 12:56:39 Előzmény CrazyBoy
(34/169)
Jó pár éve láttam a filmet. Az erõszak rész annyira brutálisra, hosszúra és életszerûre sikeredett, hogy teljes sokkba kerültem és napokig rosszul voltam tõle.
Annyira bennem maradt ez az érzés a mai napig, hogy azóta sem bírok olyan filmet nézni, ahol nemi erõszak van, még ha azt csak pár másodpercig mutatják is..
1/10
lemezek01 2008 aug. 06. - 16:44:06 1/10
(33/169)
A filmben feltünt durva erõszak számomra több volt mint megrázó. El voltam képedve az egészen,és még így több hónapos távlatból is rossz rá visszagondolni. Viszojgok az egésztõl,továbbá ha rajtam mullott volna kicenzúráztatom. Példátlan brutalitású,maximálisan élethû jelenet volt,amit soha többé nem szertnék viszontlátni.
A film többi része viszont hót élvezhetetlen,érdektelen unalmas,zavaros képi elemekkel teletûzdelt borzalmasan amatõrhatású iszonyatos okádék volt. Soha nem láttam még ennyi szart egyhelyen. Egyik legrosszabb,leg nagatívabb élményem volt a magam 21 éve alatt. Pelenkás korom óta a Tv-n lógok,és tudom mi a jó,de ez valami förtelem.
És sz*rok bele ha most ezzel valakit megbántottam,valaki kedvencét leszoltam..................undorító az egész film
CrazyBoy 2008 júl. 28. - 20:45:08
(32/169)
Engem az ilyen jobban felkavar, mint egy mások szerint kemény horrofilm, mert ezen pl. nem lehet nevetni, még kínodba se.
10/10
Imurai 2008 júl. 28. - 19:30:52 10/10
(31/169)
SPOILER

Egyébként, engem a terhesség sokkolt a legjobban. Igen, a terhesség, ugyanis amíg az erõszakhoz az ember ma már teljességgel hozzászokott, az élet szépségéhez kevésbé. Pláne egy efféle gore-filmben. És azzal, hogy utólag tudjuk meg, még nagyobbat üt, mert az ember újra átgondolja, mi történt Alex-szel, és még durvábbnak érzi az eseményeket ennek tükrében.
offtopic
Redfield 2008 júl. 28. - 01:48:34
(30/169)
Jól van, látom nem csak én vagyok itt boldog alkoholista. :)