janderka 2021 dec. 22. - 23:38:26
(9/9)

Mucsit, hogy baszná fejbe egy villamos.


György Kádár 2020 szept. 20. - 05:11:41
(8/9)
10 perc is sok lett volna ebből.
Quantumleap 2019 júl. 05. - 07:16:01
(7/9)
Még nincs semmi hely, ahonnét le lehetne tölteni vagy online megnézni?
7/10
pihes 2019 jún. 27. - 14:51:25 7/10
(6/9)
Számomra élmény volt nézelődni az akkori időkből. Egyfajta retro érzés. Nem volt az rossz!
Szinte ma, bármit megnézhetsz minőségileg hibátlant, ez az igazi, de nem ugyanaz a kör!
Nekem tetszett!

7/10
laszloagi35 2018 nov. 20. - 18:03:05
(5/9)
Ma nov. 20. van!
Midnight67 2018 szept. 27. - 22:39:20
(4/9)
Abban épp lehet valami, hogy elfogynak a témák, anno egy filmcím alapján azonnal vágtuk, hogy mi is az, most meg ugyanazon vagy legalábbis hasonló címmel fut sok minden, a remaketől a sorozattá formálásig, stb.
Azt ellenben nem hiszem, hogy politikai okok miatt nem adnának le filmeket a mozikban, hiszen manapság a filmvásznon már minden mehet, ami csak elképzelhető, ellentétben mondjuk a 70-es évekkel...(lásd pl. : Halálfejesek, 1967).
https://asanisimasa.blog.hu/2009/11/23/gonosz_motorosok_halalfejesek_1967
Inkább nincs rá igény, hiszen egy vígjátékot meg lehet nézni otthon is a neten, moziba már legfeljebb a "sok-D"-s, látványos, nagy képernyőt igénylő extra filmek miatt érdemes beülni (popcornt meg otthon is lehet készíteni a mikróban..:).
Idézhetem a reklámot, ami sajnos sok mindenben igaz: "Kár, hogy a régi jó dolgokból mára nem maradt semmi"..
Persze, kaphatunk helyette valami mást, valami újat, de a kérdés az, hogy öreg korunkra melyikre fogunk emlékezni.
DoctorMorreau 2018 szept. 27. - 09:49:43 Előzmény Midnight67
(3/9)
Szerintem ez azért is van, mert elfogytak a témák... Ma is tudnának filmeket alkotni, de megváltozott a világ.
Például már bizonyos vígjátékokat nem vetítene le a mozi, mert olyan viccek voltak egyes filmekbe, amelyeket ma politikailag inkorrektnek tartanának.
Midnight67 2018 szept. 26. - 21:42:12 Előzmény DoctorMorreau
(2/9)
Azért -akárhogy is nézzük- másfél-két évtized egy emberöltőt számítva nem kevés.
Nálam huszonpár-harminc éves koromra esett a VHS-korszak, most már 50 vagyok..
Ha előkotrom az akkori filmjeimet nosztalgiából, olyan, mintha most lett volna. De ha jobban belegondolok és megtekintem az "évjáratot", bizony nagyon is elkeserítő, hogy elment az a több, mint húsz év.
Azt sem szabad kihagyni, hogy az akkori filmek jelentős része bizony még ma is megállja a helyét, (adják is őket szorgalmasan a mozicsatornákon), akkor még CGI nélkül is tudtak remek filmeket alkotni. Sokszor szívesebben újranézek egy 80-as, 90-es években készült filmet, mint egy 2000 utánit (persze, bőven vannak azért kivételek is).
DoctorMorreau 2018 szept. 18. - 22:20:10
(1/9)
Nagyon gyorsan változik a világ... Úgy beszélünk a "téka"-korszakról, mintha minimum egy egész évszázadot határozott volna meg, közben igazán másfél, max két évtized volt.

durva.. lehagyjuk önmagunkat...