Zolkó 2007 júl. 08. - 09:04:37
(13/453)
Akkor ezek szerint jó film csak gyorsan pergõ és fordulatos lehet.
Örülök, hogy nem Te rendezted:)
1/10
eroberter 2007 júl. 07. - 22:27:30 1/10
(12/453)
Lassú, vontatott, unalmas, idegesítõ...
30 percet bírtam nézni belõle, azt is úgy hogy háromszor gyorsítani voltam kénytelen a lejátszón.
Mikor a youtube-n megnéztem a végét, a "végsõ nagy leszámolás" 8 (!!!!!) percen át tartott!!! Ez már több, mint idegtépõ vazze!!! Én 2 percben megrendeztem vona csak azt!
Csak azért írok, hogy tudjátok: van olyan is, akinek nem tetszik!
Bár lehet, hogy nektek ez egy gyorsan pergõ, fordulatos film, hát ennyi!
Jill 2007 júl. 07. - 18:34:40 Előzmény jerome86
(11/453)
Hát... nézzetek a nevemre :) Mindent elárul.

Ha van mûvészi western: ez bizony olyan. Én sosem éreztem vontatottnak, mert egyrészt minden kockája a halra kívánkozik (Delli Colli az egyik legjobb operatõr, aki valaha létezett), másrészt meg rengeteg feszültség van abban a látszólagos eseménytelenségben meg lassúságban.Tökéletesen megkomponált jelenetek, nem holmi esetleges lövöldözés, mint az amerikai westernek többségében.
Ráadásul benne van szinte minden western, amit addig csináltak. Tisztelgõ utalások pl. az Acéllovasra, a Shane-re, a Délidõre...
Zene, képek, alakítások tökéletes összhangja. A történet egyszerû, de itt nem a mi, hanem a hogyan a lényeg. (Nem a fabula, hanem a szüzsé, hátha van itt iromdalmár, aki megérti :D)
Hogy mitõl lehet imádni? Például, hogy minden apróság olyan gondosan ki van dolgozva. Ahogy a rosszképû Jack Elam játszadozik a léggyel. Ahogy a kamera megkerüli hátulról Franket, és meglátjuk az arcát (akkoriban felhördült a nézõ, mert Henry Fonda a Jó megtestesítõje volt az amcsik számára). Amikor Jilllt fentrõl, az ágy fekete csipkefüggönyén át látjuk...
Meg azok a nagyközelik. Leone mániája volt a nagyközeli - ráadásul nagyon kifejezõ arcú színészeket tudott összeszedni. Rendkívüli eszköz az érzelmek kifejezésére. Most nézzük meg az akasztós flashbacket. Egyetlen mondat hangzik el, de az arcok, a tekintetek minden egyebet világossá tesznek...
jerome86 2006 nov. 18. - 08:28:28
(10/453)
Ez egy klasszikus!
10/10
Larryflint 2006 nov. 12. - 20:30:07 10/10
(9/453)
Pontosan:A jó a rossz és a csúf az 5. a Volt egyszer egy vadnyugat a 24.
10/10
Larryflint 2006 nov. 12. - 20:26:18 10/10
(8/453)
Lenyûgözõ film.Az IMDb top 250-ben a 2. western a Jó a rossz,és a csúf után.Sergio Leone.Többet nem kell hozzáfûzni.
x-tro 2006 okt. 29. - 11:56:50
(7/453)
Ha a spagetti-western néven emlegetett 'valamire' gondolsz akkor az paródia. Ez (és Leone mester szinte összes munkája) azonban olyan jól sikerült darab, hogy túlnõ a parodizálandó mûfaj összes honos, amerikai darabján. A klasszikusokon mindenképpen, aztán az újabb, jobban sikerült westernek pedig mind magukon hordják Leone munkáinak stílusjegyeit. Gondolok itt Sam Peckinpah-tól Roberto Rodriguezig terjedõ alkotói körre, beleértve a sokszoros Oscar-díjas Clint Eastwoodot, aki Segio Leonénak köszönheti indulását.

Az a csodálatosan paradox a dologban, hogy a világ túlnyomó fele ezzel az olasz alkotással azonosítja a western mûfaját, ami tudvalevõleg az észak-amerikai fehér, angolszász kultúra fundamentuma.

A vontatottsággal kapcsolatosan lehetne beszélni Jancsó hosszú snitteirõl, Antonioni jelentést hordozó tereivel, stb. Ehelyett annyit mondanék, hogy ez a film még abban az idõben készült, amikor az emberek még nézni és látni jártak moziba, nem pedig csupán elütni a két bevásárlás közti idõt.
kevinspéci 2006 júl. 25. - 10:55:10 Előzmény kaliko
(6/453)
Látom, a feled se tréfa.
A lábadra léptem? Mert arrébb állok, ha miattam nem kapsz levegõt. (Bár - gondolom - a válasszal úgysem tisztelsz meg...)

Üdvözlettel: a Szánalmas
kevinspéci 2006 júl. 25. - 10:42:51
(5/453)
He? Nem értem.
A lábadra léptem? Nem is ismersz. Ha 3 mondat után megítélsz valakit, akkor az téged minõsít. Amúgy se tudom, mi fáj. Na, mindegy. Szálem alejkum.
kaliko 2006 júl. 24. - 23:39:30
(4/453)
Ezt a filmet mindig megnézem, mert nem tudom megunni vetíthetik akárhányszor....
kaliko 2006 júl. 24. - 23:36:50
(3/453)
Elõször nem értettelek, de mostmár látom miután megnéztem más hozzászólásaidat is, hogy nem vagy spéci csak szánalmas.... de ha te ezt élvezed.... engem nem zavar... téged minõsít....
kevinspéci 2006 júl. 24. - 17:43:49
(2/453)
Azér ez tényleg a westernfilmek csúcsa.
Na, jó az egyik csúcsa.
A másik: A jó, a rossz és a csúf.
Geschichte 2006 júl. 21. - 16:21:05
(1/453)
Vegre egy jo film:-) Sztem keves olyan van aki meg nem latta. De ha megis van annak erdemes megnezni. Egy nagy sikeru film.