Téma: Vörös vihar

garfielde 2010 jan. 09. - 17:21:53
(11/51)
szia!
remélem elolvasod ezt és rájössz mekkora marhaság amit írtál. igenis voltak megerõszakolások elég sok.ezt sok minden igazolja.és sok mindenki tudja csak te nem vetted eddig észre. hallgass meg néhány öreg embert akik abban az idõben fiatalok voltak.majd rájössz mi az igazság.
titkosvilmos 2009 nov. 03. - 17:03:46
(10/51)
Az angol ír "viszály"? ecsém te írtad, hogy milyenek ezek az angol rendezõk. Hát ott megtudod milyenek. Olvasd már vissza mit írtál.

Végül is igen Tito nem volt kommunista ugye. Persze vitatkozhatunk ki kezdte ki nem. De 1942 elején tényleg lõttek agyon szerb partizánokat meg zsidókat is ja és magyar kommunistákat is összesen 3000 fõt. A szerbek meg a Szovjet Vörös hadsereggel karöltve mintegy 30000-45000 magyart. Szerb kommunistákat nem!!! Azért mert én komcsifób meg homofób vagy ép ufób vagyok, még nem biztos hogy én gondolom rosszul. Ja és éljen a plánszláv unió. Ja és ha nekem készült minek írogatsz ide én sem írogattam a Túl a barátságon alá. :-)
mulao 2009 okt. 27. - 08:39:40
(9/51)
Sajnos még az elején bealudtam rajta, nem is tudom milyen film volt, de a sok magyar szereplõnek örülök.Meg a Napolából a kisrácnak, szerintem tehetséges, amennyit láttam, jól is játszott.
jcsaba84 2009 okt. 27. - 01:41:10
(8/51)
Tényleg. A valóság ettõl százszor undorítóbb és mocskosabb. De vajon nehéz elhinni, hogy az akkori katonák nagyjából ezen a vonalon haladtak?? És az már rohadtul másodlagos, hogy jogilag minek hívjuk az eseményt; felszabadítás vagy nem, tök mindegy. TÉNY, hogy történtek kegyetlenkedések, megerõszakolások.
ondok 2009 okt. 26. - 23:48:07 Előzmény Newcastle United
(7/51)
Jogosan beszélnek felszabadításról ,mert 1944márc. 19-én a németek lerohantak minket ,megdöntötték a legitim kormányt,ugyanúgy ahogy az oroszok 56-ban.namost ezek alól felszabadítottak minket a ruszkik.
7szünyü 2009 máj. 01. - 10:06:57
(6/51)
A címek alapján érdekes "meghasonlottság" fedezhetõ fel: magyar nyelvül ugye "Vörös vihar". Az eredeti angol cím pedig "Joy Division" = kupi a koncentrációs táborokban, ahol a zsidó nõi foglyokat prostitúcióra kényszerítették. Kíváncsi vagyok, mit hoz ki ebbõl az ellentmondásból a film - ha egyáltalán...
HSanyi63 2008 szept. 27. - 11:12:35 Előzmény zeeee
(5/51)
Üdv!

A történelem órákon lehet Te is aludtál, fõleg ha már gyerek korodban tudtad, hogy mindig az aktuális igazságot oktatják.
Ahogy az érmének, úgy egy háborúnak is két oldala van.
A zsidók feltehetõen felszabadulásként élték meg az oroszok gyõzelmét, míg a német hatalom haszonélvezõi "bolsevik" leigázásnak.

Sajna minden film alapvetõ hibája - orosz vagy nyugati gyártásúak -, hogy egyoldalúan, csak a saját "igazukat" bemutatva forgatják a filmeket.

A töri órákon kívül ezért érdemes elgondolkodni, hogy nem vezetnek-e félre, és valakik, valamely eseményben csak a jót, míg mások csak a rosszat mutatják.
Szerintem az élet sem fekete-fehér, hanem a sokszínû, ilyen is, olyan is.

Ezeken a filmeken szórakozni, gondolkodni kell, és nem a azt mérlegelni, menyire az igazságot mutatják, mert arra ott vannak a dokumentum filmek.
Newcastle United 2007 jún. 07. - 16:54:34
(4/51)
Most egy kicsit mellélõttél. A szovjetek úgy is mondták, hogy felszabadítják a német népet a fasizmus igája alól. Az NDK-ban is ugyanezt tanították, szintúgy mint nálunk MO-n, mi magyarok szintén hadban álltunk végsõkig a szovjetekkel, mégis felszabadításról beszélnek házankban is egyes körök a mai napig.
zeeee 2007 jún. 07. - 01:42:22 Előzmény Newcastle United
(3/51)
bocs, nem ismerlek, de... te felmentésben részesültél történelembõl? :DDDDDD
milyen felszabadításról beszélsz? LOL
a németek hadban álltak a szovjetekkel, õket nem kellett felszabadítani saját maguk alól, hanem le kellett gyõzni :D

"a szovjet elõrenyomulást ábrázolja Németországban félelmetesen realisztikusan. Kiderül az egészbõl, hogy szó sem volt semmilyen dicsõséges felszabadításról"
Brambilla 2007 febr. 26. - 13:35:57 Előzmény Newcastle United
(2/51)
Az egyik haverom statiszta volt benne, mesélte milyen jó egy ilyen forgatás helyszíne. Eléggé irigylem.
Egyébként jó film, ha nem egy elsõfilmes rendezi és nagyobb színészek játszanának benne sokkal felkapottabb lenne, jó kis alaptörténete van.
Newcastle United 2006 júl. 26. - 11:33:49
(1/51)
A filmet két szálra lehet bontani. Az egyik egy átlagos hidegháborús kémtörténet, sok hasonlót láttunk már.
A másik szál - a visszaemlékezések - viszont figyelemreméltó, a szovjet elõrenyomulást ábrázolja Németországban félelmetesen realisztikusan. Kiderül az egészbõl, hogy szó sem volt semmilyen dicsõséges felszabadításról, a bolsevik hordák csak pusztulást hagytak maguk után. "A népem egy részét kiírtották, egy részét rabszolgának vitték."
Kár hogy nem készül több hasonló témájú film - hiszen állandóan csak a náci rémtettekrõl forgatnak filmet Hollywoodban - ránk férne egy kis visszatekintés, hogy mik is történtek akkor. Sajnos ez az angol-német-magyar kooprodukció sem a szakma csúcsa és a mozik sikerfilmje sem lesz.
Volt a filmben még egy említésreméltó gondolat, amikor egy brit õrmester felkiáltott, hogy miért nem lehet összefogni (a németekkel) és hazakergetni a szovjetet, hiszen ha így marad, fél Európa Sztálin csizmája alatt fog nyögni.