offtopic
Marcipáncica_ 2009 nov. 28. - 10:59:33
(560/860)
mi ez itt kérem? csoportterápia? :DD
és már megint ez az általánosítás:
nõknek készült, férfiaknak készült.
az én érzelmi intelligenciám egyáltalán nem alacsony, mégis szerettem ezt a filmet. most akkor mi van? ;)

(ui: a BME-n nem nevelnek az emberbe semmit, nem kell túlmisztifikálni a dolgokat. ez tipus függõ. ha valahol "isteneket" nevelnek egyetemen hát az az orvosi, a BME amellett kismiska. megjegyzem elitélem az ilyen szintû "elszállást"... nem attól lesz valaki jó arc, vagy értékes ember hogy hol végzett hanem attól hogy késõbb mihez kezd magával... és mielõtt lehurrogsz: én is BME-t végeztem. úgyhogy némi rálátásom van a témára ;))
9/10
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 08:41:49 9/10
(559/860)
Na igen, de mind a kétszer Joker karaktere volt a siker zálóga.

A Batmannél is, és a Sötét lovagnál is. Hiszen ha a fõgonosz nem elég kemény, nem elég nagy ellenfél, akkor az csökkenti a hõs értékét, diadalát, hõsiességét. Mint Jack, mind Heath hozta a karaktert, és kõkemény méltó ellenfelet biztosított Batman számára.


Az õrzõkben szintén brilliáns a "fõgonosz", azért tettem idézõ jelben, mert nem lehet beskatulyázni, hogy ki kicsoda. Ebbõl is látszik, hogy felnõtteknek készült, hiszen Õk már tudják, hogy az élet szürke, nem pedig fekete fehér.

A kisgyerekeknek példát kell mutatni, Pókember tökéletesen jó, csak jó dolgokra gondol, soha egy embert nem tudna megölni, fõleg ha ártatlan, a gonosz viszont csak gonosz, bárkit, bármikor megölni.


Ezzel szember Õrzök: Komédiás :D:D:D Na Õ most milyen,

Spoiler

Lelövi a kis vietnami picsát, aki valszeg az Õ gyerekét hodrja a szíve alatt, rosszcsák, aki kergeti a bûnt, csak mindezt tûzzel vassal teszi, és rögtönítélõ bíróságként azonnal a helyszínen kivégzi az embereket, és ott van Ozmó, aki a világbékét akarja elérni, és ehhez megöl párszáz millió "ártatlan embert", hogy megmentsen pár milliárdot.


Nos a fekete-fehér és a szükre éles kontrasztja volt az, ami miatt én az egekbe emeltem ezt a filmet!!!!
9/10
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 08:34:01 9/10
(558/860)
Sajnos az érzelmi intelligenciával fején találtad a szöget, egy teszt jó pár teszt után azt kaptam eredményül, hogy extrém férfi agyam van, és az érzelmi intelligenciám egy autistáét súrolja. Ez lehet arra is magyarázat, hogy nekem miért tetszik annyira ez a film, hiszen ez kimondottan férfiaknak készült, ez lehet magyarázat arra is, hogy nõknek miért nem tetszik.


Ez a szívás a fordított pszichológiával, ha azt mondtam volna, hogy éjjel nappal szexelek, akkor arra azt mondtad volna, hogy persze, messzirõl jött ember azt mond, amit akar.

Viszont itt, hogy elég ironikusan, és már már hihetetlen módon fejeztem ki azt, hogy nem, erre meg azt mondod, hogy lúzer vagy, és nem dugsz, érdekes itt nem kérdõjelezõdik meg a valóság tartalom.

Szerelmi életem periódusai hosszú monogám kapcsolatokból állnak, viszont való igaz, hogy az ezek között eltelõ 3-6 hónap az cölibátusban telik, néha beesik egy-két botlás, de alapvetõen nem szeretek egyik kapcsolatból a másikba esni.

Szerény véleményem szerint mindig le kell zárni az elõzõt, és fel kell készülni az újra, hogy ne hasonlítgasd a régit az újhoz.

Nos talán mivel ilyen felemás erkölcsi értékekkel rendelkezem, és a többi, lehet hogy emiatt volt rosszcsák karaktere olyan szimpatikus, és az alacsony érzelmi intelligencia magyarázza azt, hogy teljesen következetesnek tûnt a világbékéért elõtte megölni pár száz millió embert!!!!


Ezen dolgok összessége miatt mondtam, hogy a filmhez beállítottság kell, igen sok réten és szempontból!!!!!
9/10
offtopic
wukovsky 2009 nov. 28. - 08:25:51 9/10
(557/860)
Nos, akkor Batman. Jack Nicholsonnak Joker szerepéért rekord gázsit ajánlottak, valami 20 millió dollár körüli összeget, akkoriban még nem nagyon dobáltak a színészekhez ennyi pénzt, 10 milcsi dolcsis gázsi, az már óriási honoráriumnak számított.

Nicholson Úr végig olvasta tüzetesen a forgatókönyvet, megnézte a szereposztást, a rendezõt, majd így szólt a producerekhez, nem kell neki ez a 20 millió, hanem részesedést akar a bevételbõl. A producerek szeme felcsillant, ha bukás lesz netán mégis a film, akkor nem buktak még Jack-en is 20 milliót, ha meg siker, akkor nem számít mennyit kap Jack.

Nos ezzel a húzássel Jack Nicholson az örökös REKORDER kb 60 millió dollárt kasszírozott Joker szerepével, ezt csak azért hoztam fel, hogy éreztessem, hogy a Batman micsoda kasszasiker volt.

De Ide sorolhatom a Superman-eket is, ami a maga idejében a legjobb színészeket vonultatta fel, és rendre jó bevételt hozott.



Az általad említett pókember, és az általam felsorolt adaptációk között egyetlen egy nagy, és vízválasztónak számító különbség van. Mind a Batman, mind a Superman a 12+, és fõleg a Batman a 18+ közönséget próbálta megszólítani.

Az általad említett pókember pedig a 6-12 korosztálynak készült egyértelmûen, úgyhogy ezen film kassza sikerét minimum 2-vel kell osztani, hiszen az ostoba kis pulyával papának és mamának is meg kell nézni a filmet, ha egy átlagás családot veszünk, akkor két lurkóra két szülõ jut, ergó a bevételt felezni kell, innentõl már mindjárt nem akkora siker a kis védenced!!!!!!!!!!!
5/10
Indigo 2009 nov. 27. - 19:30:28 5/10 Előzmény wukovsky
(556/860)
Te önmagad vagy a gáz, a "felsõbbrendûségi komplexusoddal"... De ha már az van, azt értelmesebb dolgokban is föl lehet oldani, mint pitiáner sértegetésekben... De ehhez nyilván "érzelmi intelligenciára" is szükség lenne...

A cölibátusod magyarázata meg kifejezetten vicces. A lúzer srácok szokták hasonló dolgokkal etetni a környezetüket, amikor a témára terelõdik a szó ^^ Mondjuk ez itt elég OFF.
10/10
Zyppho 2009 nov. 27. - 18:50:47 10/10
(555/860)
Van benne mondanivaló rendesen, csak az a baj h mindig tudom mi következik, mert már 50x elolvastam :D
Mellékesen a szereplõk egyike sem sorolható rossz, vagy jó helyre. És ez tetszett a legjobban. :)
9/10
offtopic
wukovsky 2009 nov. 27. - 10:33:10 9/10
(554/860)
Ohhhhhh, hát azért ezt így nem osztanám, Te kis történelem zseni :D

1978: Superman

http://port.hu/superman/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=40704&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0

1980: Superman 2

http://port.hu/superman_2./pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=42666&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0

1983: Superman 3 (ekkor születtem :)))) )

http://port.hu/superman_3._superman_iii/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=42664&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0


1987: Superman 4

http://port.hu/superman_4._-_a_sotetseg_hatalma_superman_iv:_the_quest_for_peace/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=81532&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0


1989: Batman

http://port.hu/batman/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=9138&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0


1992: Batman visszatér

http://port.hu/batman_visszater_batman_returns/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=9182&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0

1995: Mindörökké Batman

http://port.hu/mindorokke_batman_batman_forever/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=1690&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0

1997: Batman és Robin

http://port.hu/batman_es_robin_batman_&_robin/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=192&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0


2000: X-men a kivülállók

http://port.hu/x-men_-_a_kivulallok_x-men/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=15247&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0


1997: Az ivadék

http://port.hu/spawn_-_az_ivadek_spawn/pls/fi/films.film_page?i_where=2&i_film_id=2234&i_city_id=&i_county_id=-1&i_topic_id=0



Javíts ki, ha tévednék, de úgy tudom, ezek csupa csupa képregény adaptációk, és nem is rosszak, talán az ivadék az egyetlen gyenge látszem.


Úgyhogy megint ide hozakodni, a dedós kis pókembereddel, hát elég szánalmas!!!!


A képregény adaptáció nem a pókemberrel kezdõdött, és nem is ott fog véget érni, mert van még számos igen igen jó képregény.


A watchmen-t inkábba Sin City elõzte meg, ha már mindenáron párhuzamot akarsz vonni, vagy éppen a 300!!! Stílusban ezek közelebb állnak, mint a nyavalyás kis pókembered, aminek a korhatára szígorúan 6-12 év, én nem is láttam sajnos :(
9/10
offtopic
wukovsky 2009 nov. 25. - 23:01:07 9/10 Előzmény biben
(553/860)
Az állításom igen helytálló, és logikus, mivel nem tudtál bele kötni, mert valószínûleg Te is belátod, hogy ez így van, tovább futhattál volna mellette. Sajnálom, hogy nem tetted.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 nov. 25. - 22:59:40 9/10
(552/860)
Ezért egy pókembert, ami 6 éveseknek készült, ne hozzunk már egy kategóriába egy watchmen-el, vagy egy batmanel sem.

Ezek felnöteknek készültek inkább, azok pedig gyerekeknek, és ha valaki felnötként megnéz egy 6-10 évesek értelmi szintjének szánt filmet, és nem tetszik neki, abban nincs semmi baj, hiszen komoly már hozzá, ha Tetszik neki, azzal sincs baj, hiszen mindenkiben ott élhet az örök gyerek.

De mégse hasonlítsuk össze a felnöteknek készült filmekkel. Nem hiszem, hogy dr Manhattan karaktere azért lenne benne, hogy anatómialilag felvilágosítsák a kisleányokat, hogy ne ez a férfi nemiszerv.


A másik, azért hoztam fel pont batmant, mert Õ hasonlít abban egyedül az örzökre, hogy nincs szuper képessége, egy egyszerû ember, aki jó fizikai adottságokkal rendelkezik, és ennyi. Tehát tulajdonképpen, nem szuperhõsök, csak hõsök, és ez lényeges különbség, valamit nem áthatolhatatlanul jók, csak az elvileg "jó" ügyért harcolnak. DE vannak gyarló rossz tulajdonságaik.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 nov. 25. - 22:54:58 9/10 Előzmény Indigo
(551/860)
Melyik része a gáz szerinted, hogy szántalak, azért mert nem értettél meg valamit, vagy az, hogy csak keveseknek adatik meg, hogy lássanak, mert néztek ugyan, de nem láttok. Igazándiból, ha valaki kifejti, hogy neki miért nem tetszik, értelmesen, pár össze tett mondatban, akkor tiszteletben tartom a véleményét, de amikor csak pár tõ mondtad, szét untam magam, fos volt, stb, akkor amellett nem tudok elmenni.


Nagyon kevés olyan film volt, amit én abba hagytam, de annak az imdb rátája 1,5 alatt volt. És mindegyikrõl tudnék pár sort írni legalább, hogy miért tetszett, vagy miért nem tetszett. Ennyit azért el lehet várni.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 nov. 25. - 22:51:44 9/10
(550/860)
Igazándiból keveset vagyok a gép elõtt. BME-es vagyok, talán ettõl van egy kis felsõbrendûségem (ezt még elsõben nevelik beléd, vannak a müszaki iskolák, és van a BME, nem tehetsz róla, elõbb utóbb átveszed ezt az értékrendet). Hobbyból a suli mellett fát vágok, van jogsim nehéz munkagépekre, láncfûrészre, 95 kiló vagyok, nem puhos, nem osonok a fal mellett, nem mernek hógolyóval megdobálni, mert az életben is ilyen kegyetlen vagyok, mint itt.


Önellátó vagyok, nem éppen mesterséf, de legtöbb férfitársamtól eltérõen eltudom magamnak készíteni az ennivalóm, amit meg is teszek.


Szóval a felállított hipotézised a kompjuter béláról sajnos bedölt. Ha már burkoltan firtattad a nõkhöz fûzõdõ viszonyom, köszönöm aggodalmad, de én Szt. Pál tanítását követem, és cölibátusban élek, nem szennyezem be a testem ostoba némberekkel. :D Felül emelkedtem a test gyarlóságán, és igaz vulkáni módjára az elmém gyözedelmeskedett. :$


Nos, a Te idõdben két verzió volt, vagy G.I.Joe-tál, vagy Barbiztál, ha nem G.I. Joe-tál, akkor azt hiszem kizárásos alapon. Habár nem biztos hogy gáz, még kicsi koromban én is elcsortam párszor a növérem barbiját, érdekelt az anatómiája :$
9/10
offtopic
wukovsky 2009 nov. 25. - 22:43:11 9/10 Előzmény Obi1
(549/860)
Hmmm, hagyjad.

Eleve valszeg ott kezdõdik a gond, hogy hiányosak a történelmi ismeretek 45-91-ig a világ, a szovjetoroszország, és amerika történelmében.


A film egy képregénybõl készült, amely képregény még a 80-as években íródott, amikor is az atom háború veszélye még oly valóságos, és oly életszerû volt, ami megadott egy olyan közeget a képregénynek, amit igazán még a Te generációd sem tudott átélni.

Akik már éltek a kubai rakéta válság idején, illetve értelemmel rendelkeztek már akkor, azok át tudták élni.

Rosszcsák karaktere elég sok problémát vet fel, az Õ vonala kicsit a Sin City-t idézte nekem. Egy erkölcsileg elkorcsosult, önmagából kifordult társadalmat mutat be, és ezeket az embereket kellene megvédeni.


Nixon hazug pinokió orra óriási groteszt karikatúra volt, remélem ezt nem kell elmagyaráznom, miért.


És az igazi kritika az benne, hogy el kellett pusztítani New Yorkot, Moszkvát, és még pár nagyvárost, hogy az emberek békét kössenek egymással, és felhagyjanak a fegyverkezéssel.

Thomas Edison mondta egyszer, hogy büszke vagyok arra, hogy sohasem találtam fel fegyvert, ha kiváncsi vagy utána nézhetsz hány találmánya van bejegyezve, segítek, se a kezed, se a lábad nem elég hozzá hogy össze számmold, megy annál tovább is ? :$


Akárhogy is, tény, hogy erõs társadalom kritika, csak van akinek megvan hozzá a háttértudása, hogy észre vegye, van akinek nincs.

Én már ott kacoráztam, amikor a Komédiás orvlötte Kennedy-t, és a sok ostoba máig hisz abban, hogy Harvey Lee Ostwald volt, és Jack Ruby buzgó hazafiságból lötte le, aki mellesleg rákos volt, fél éve volt hátra, és a maffia embere volt, és titokzatos módon a családja élete végéig jó körülmények között élt.

Ez csak egy olyan kis apró müansz, ami egy magamfajta embert megmosolyogtat.
8/10
Obi1 2009 nov. 24. - 13:49:59 8/10
(548/860)
De vedd már észre, hogy ha nem láttál mögötte mély filozófiai vonalat akkor az téged minõsít. Nem kell messzire menni, ott a wikipedia ahol hosszan taglalják a motívumokat és a szimbólumokat. Az észrevételükhöz kell egy bizonyos intelligencia ezt elismerem, ami úgy látszik sokakból hiányzik.
5/10
Indigo 2009 nov. 24. - 13:31:54 5/10
(547/860)
Ráadásul egy azóta törölt hozzászólásában magát és a Watchmen-t ajnározó "fajtársait" egy szûk körû, szellemileg fensõbbrendû elitnek nevezte, és csak hogy tudjátok, mélységesen szán minket azért, hogy mi nem tartozunk ahhoz a klubhoz...

Ennyit errõl az emberrõl...
1/10
biben 2009 nov. 16. - 07:27:25 1/10 Előzmény wukovsky
(546/860)
***spoiler***-féle...

"Az egy külön mondani való, ha nem akarod, hogy ribancként kezeljenek, ne öltözz úgy, mint egy r*banc!!! Aztán mégis oda adta magát neki, szóval a nõk kiszámíthatatlanok." - azt a mindenit! te aztán értesz a nõkhöz... gondolom vannak még ilyen szillogizmusok a tarsolyodban...
1/10
biben 2009 nov. 16. - 07:17:49 1/10
(545/860)
sajnálom azt a 160 percet, amit erre a sz*rra szántam az életembõl! egyrészt azt hittük, hogy már sohasem lesz vége, másrészt meg egy ekkora hatalmas nyáladzással lezárni ennyi keszekuszaságot... iszonyatos... 1/10
9/10
offtopic
wukovsky 2009 okt. 26. - 07:57:52 9/10
(544/860)
Nem vénnek való vidék 902/902

Kol végsõ veresége :P
9/10
offtopic
wukovsky 2009 okt. 26. - 07:50:04 9/10 Előzmény Obi1
(543/860)
:D:D:D:D:D

Én nem akartam ennyire bealázni, másik 3-al már megtettem :P


De ne szidd annyira az idei termést, a G.I. Joe igen is jó volt :P :D
8/10
Obi1 2009 okt. 23. - 15:32:14 8/10 Előzmény kol3
(542/860)
Több értelem van benne mint az idei amerikai filmtermésben együttvéve. Az más kérdés hogy vagy-e elég értelmes ahhoz, hogy felfogd.
És ez már nem a film hibája.

Amúgy végignézve a hozzászólásaid hát igen, már nem rovok fel neked semmit. Olyan filmekre adtál 1 pontot mert bevallottan nem értetted, mint a No country vagy a Watchmen.

kol3: Érthetetlenül meg nem értõ, 1 pont.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 okt. 23. - 15:04:45 9/10 Előzmény kol3
(541/860)
Kinek mi az értelme, és ki miben lát értelmet :$:P