9/10
gerhajdu 2009 szept. 24. - 17:08:05 9/10
(520/860)
Mindent összevetve nagyon tetszett. És õszintén szólva jobban tetszett, mint a Sötét Lovag. Megmaradt ez a különleges látványvilág, ami már-már a rendezõ trademark-js lett - nem akart mindenáron realisztikus lenni, de a szokásosnál sokkal mélyebb, összetettebb és igencsak rávilágít a valóságra.
Jó hagyjuk az összehasonlítást, de nekem jobban tetszett.
Az elején nem értettem Rorscach karakterét, ahogy szutyokról és erkölcsrõl fecsegett. Aztán jobban megismertem, mert a film nagyon jól bemutatta, megértettem egész lényét és nagyon megtetszett.
Viszont megmagyarázhatták volna, mibõl van Rorscach maszkja. Igaz, ez nem olyan lényeges kérdés, nem számítom fel hibának.
Még rengeteget írhatnék a filmrõl, de most sok volt kicsit ez a 2,5 óra.
10/10
Dros 2009 szept. 23. - 22:15:32 10/10
(519/860)
Én xpressrõl rendeltem nagyon jó minõségben van!
3 "könyv"
sandros5000 2009 szept. 23. - 22:13:29
(518/860)
Watchmen
Nem ismertem a képregényt, elég sokat olvastam, de ez sajnos elkerülte eddig a figyelmemet és még nem találtam meg a neten sem, de majd csak megtalálom vagy valaki segít.
Elég hosszú ideje nézek filmeket, kb 20 éve, és az utóbbi idõben amit otthon dvd-n nézek a mostaniak közül elég gyakran elõfordul hogy megállítom pár perce, vagy órákra, mert már nem igazán kötnek le, és úgyis emlékszem rá. Watchmen kivívta azt hogy egyszerûen nem akartam abbahagyni, véleményem szerint remekül van összerakva, és teljesen lekötött a majd három óra alatt. Minden képkocka a helyén volt és semmi feleslegeset nem találtam benne. Már kezdõ képsorok nagyon ütnek hozzá páratlanul ügyesen kiválasztott zenével, és azért nincsenek üresjáratok mert mindig van olyan jelenet, ami gondolkodásra készteti a nézõt, legalábbis én mindig találtam. Ezek a jelenetek a komédiás mikor hõs létére meg akarja erõszakolni selyemkísértet, vagy mikor lelövi a terhes barátnõjét, dr manhattan átalakulása és baleset következményei, tehát mindig talán az ember olyan eseményeket amelyek morálisan vagy egyéb szempontból elgondolkodtatja és viszi tovább bele a történetbe, és fenntartja a kíváncsiságát hogy még többet meg tudjon a karakterekrõl. Arról nem is beszélve hogy ezek az események nem csak elgondolkodtatnak hanem akiben van egy cseppnyi ész, gondolkodásra is készteti, és nemcsak tanulságot és az élet sokszínûségét mutatja be, hanem azt is az emberek sem csak jók és rosszak, és a hõsöknek is megvannak a maguk problémáik.

Rögtön látszik hogy a marvell hõsök idealizált világát figurázza ki, ami néha tényleg végtelenül naívnak és egyszerûnek tûnik...pl mikor százhúszadjára teszi tönkre ugyanaz a bünõzõ az adott hõs életét, akkor már minden józan eszû ember elgondolkodik a likvidálásán... De ami kiemeli a mostani képregényfilmek közül amit mindig hiányoltam belõlük a karakter bemutatása, mert ugye a képregények mindig sokat foglalkoztak a karakterek belsõ vívódásaival és gondolataival. Csak egy példa megölték a szüleim és én lettem a batman, tudom hogy a mostani popcornagyú generációnak néha még ez is túl sok, de akkor is jó meg ismerni a szereplõk motivációját és belsõ konfliktusait.

Karakterek remekek voltak szerintem kivétel nélkül mindegyik remekül hozta a figuráját, és nagyon örültem hogy egy szupersztár sem rontotta el az összképet, bár Carla Gugino szerintem a nagyobb nevekhez tartozik, és a sokat emlegetett Sin City-ben is feltûnt Marv jó testû, bár csúnya véget ért felügyelõ tisztjeként.

Már sokan leírták, ezért én nem írom le, tanulságos és gondolkodtató mozi, remek film....
Egyébként régen olvastam nagy gondolkodótól hogy a földön csak akkor lesz béke, ha az emberiség talán a világûrben egy nagyobb ellenséget saját magánál, de akkor meg a világûrben fogok harcolni, belénk van kódolva a háború...
10/10
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 22. - 09:33:13 9/10
(517/860)
Tudod van aki olyan állapotban ül le a film elé, hogy áttudja élni annak mondanivalóját és történéseit, van aki nem.

Ez az állapot lehet pillanatnyi is, mert kell egy hangulat a filmhez, de lehet tartós állapot is. Szerény véleményem szerint nálad tartós állapotbeli problémák vannak, vagyis még nem érkeztél el korban és értelemben arra a szintre, hogy igazán tudd értékelni ezt a filmet. És ez alatt nem arra gondolok, hogy buta lennél, vagy ilyesmi. Csak valahogy még nem nöttél fel hozzá, még mindig a dzsiájdzsos korszakodat éled, és csihi puhi beng beng, de egy mély, tartalommal ellátott film még nem tud lekötni, mert még nem vagy abban a fejlödési stádiumban, amikor is már ilyenek érdekelnének.
10/10
Q.God 2009 szept. 08. - 00:06:32 10/10
(516/860)
A legjobb képregény adaptáció! Pipálja a marvelleket, persze az látványos - meg 500 millió dollárba kerül és a kockáknak, csökött agyúaknak, meg a gyerekeknek készül. Félreértés ne essen ezzel nincs semmi baj, egyszer nézhetõ feledhetõ ámbár mondhatni szórakoztató.

Azonban ez más, ez ad valamit. A környezet, a zenék (a zenék valami fantasztikusak), a vágás azaz egész feszült és sötét Amerikai. Fantasztikus, fõleg a rendezõi változat, ahol Rorschach még több szerephez jut. Én átéltem, nem dicshimnuszként, de tényleg a legjobb adaptáció.

Megfogó képi világ, átélhetõ karakterek, hatalmas zene.

Kategóriája legjobbja, ezét 10/10!
offtopic
Marcipáncica_ 2009 szept. 06. - 11:20:26
(515/860)
hát igen.
de az ilyen nem hétköznapi filmeknél biztos az is számít, hogy az ember épp milyen hangulatban nézi meg. hogy rá tudott-e hangolódni az egészre.
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 06. - 11:17:07 9/10
(514/860)
Nekem pont a beteges tetszett benne, Mickey Rourke jelenetei valami ... :D

Azért maga az egész film nem elhagyagolható, de egy jó képregény adaptáció jó alapja a jó képregény :D
offtopic
Marcipáncica_ 2009 szept. 06. - 11:02:28
(513/860)
na nekem viszont a sin city annyira nem jött be.
pedig alapból a képi világa nagyon profi, de valahogy mégsem... talán már túl sok(k) volt. és számomra már betegesen erõszakos (amúgy az erõszakos filmekkel nincs bajom)...
9/10
offtopic
wukovsky 2009 szept. 06. - 10:17:09 9/10
(512/860)
Látom megint nagyon durva irányba szaladnak a hozzászólások, és ez csak azért fáj, mert nem voltam benne, hogy ilyen irányba vigyük :D

Valóban nem lehet semmilyen más hõsõs mozihoz hasonlítani, hiszen itt a karakterek emberek, és ily módon szuperhatalmuk nem lévén nem érzik lelki kötelességüknek, hogy bármi áron bármelyik embert megmentsék.

Amúgy pedig a film inkább "filmszatíra" külhoniul mondva társadalom kritika, és nem pedig hõsõs mozi. Sajnos a TK-nak a megértéséhez sokaknál hiánycikk bizonyos dolgok ismerte tisztában léte. A gond ott kezdödik, hogy az emberek 80% hiszi, hogy Harvey Lee ostwalt orvlötte kennedy-t, Mór-t Kaiser ede rabolta, a nemzetünk kisebbségét pedig ez a 4 ember támadgatta, akik most elõzetesben vannak.

Nah, nekik nem való ez a film, mert úgysem tudják felfogni, és megérteni.


Egy korrábi hozzászóláshoz, pedig valszeg azért tetszett a SinCity, mert televan akcióval és erõszakkal, pl amikor Mickey Rourke orvosbácsit játszik, és nem pedig azért, mert uhhhhhh, micsoda film.

Én élveztem, mert szeretem a többszörösen összetett, rengeteg szálon futó cselekményeket, a karakterek összefonodását, és a hasonló dolgokat Û:$
offtopic
Marcipáncica_ 2009 szept. 06. - 09:58:22
(511/860)
ebben nagyon igazad van!!!
offtopic
Marcipáncica_ 2009 szept. 06. - 09:58:04 Előzmény wukovsky
(510/860)
egy ujabb apróság ami elkerülte a figyelmem... :)
9/10
tirszin 2009 szept. 06. - 09:46:20 9/10 Előzmény TSkull
(509/860)
A Mátrix nagyon jó analógia volt számora. Rávilágít a világunk mûködésére, csak el kell tolni az egészet abba az irányba, hogy a filmben szimulált világ valójában a mi valónak hitt világunk, és amit valóságnak hiszünk az nem biztos, hogy az is, mert az csak a tudatunkban leképezõdõ valami. ;)
9/10
tirszin 2009 szept. 06. - 09:41:28 9/10 Előzmény Dros
(508/860)
Vannak emberek, akiknek a fizikai (anyagi) sík a fontos, a testiség, a verekedés, az akció, a robbanások, stb. És akik már túl vannak ezen, nekik a gondolatiság, az érzések, a mondanivaló ...
A hozzászólók között is nagyon jól elkülönül ez a két embertípus. :)
Mindkettõ rendben van, nincs semmi gond senkivel, csak annyi, hogy mást kell megtanúlniuk az életben.
10/10
Dros 2009 szept. 05. - 15:40:57 10/10
(507/860)
"Evvel a filmmel nem azt kaptam amit vártam, akciódús fordulatos harcjelenetek, mindenki mindenkit ver agyon, ehelyett be kellett érnem ilyen élet nagy problémáit feszegetõ állatmesével"
Nem minden a vér az akció a verekedés meg a szex.
Vannak filmek amik azért vannak, hogy elgondolkodtassanak.
Na most van akinél ez nehezen elérhetõ :D
7/10
TSkull 2009 szept. 05. - 15:23:20 7/10
(506/860)
A matrix miféle tanításokat közvetít a nézõknek?? Hát ez nem semmi, igaz egyesek még a south parkból is tudnak tanulságot levonni, na mind1. Evvel a filmmel nem azt kaptam amit vártam, akciódús fordulatos harcjelenetek, mindenki mindenkit ver agyon, ehelyett be kellett érnem ilyen élet nagy problémáit feszegetõ állatmesével. 7/10'''''''
1/10
idõjós1010 2009 szept. 05. - 14:41:31 1/10
(505/860)
ÓÓó, hát ez most szíven szúrt.
1/10
idõjós1010 2009 szept. 05. - 14:39:51 1/10
(504/860)
Na mátrix az nem volt ennyire unalmas.
Nem is kell annak lennie, akármilyen mondanivalót is akarjon közölni egy film.
1/10
idõjós1010 2009 szept. 05. - 14:37:04 1/10
(503/860)
A sin city az tetszett, de ez egy agymenés.
10/10
beo71 2009 szept. 05. - 14:30:15 10/10
(502/860)
A hozzászólásaid alapján eddig sem kedveltelek,de ez a duma után mindent értek,tudom ajánlani Nicolas Caga összes remekmûvét,azokon éljél életed végéig.Idõjós?Az mekkora szarság volt!
9/10
tirszin 2009 szept. 05. - 14:16:27 9/10
(501/860)
Szuperhõs filmhez? ...sztem., egyikhez sem. Kissé hasonló hangulatú a Sin City-vel, tanításokat közvetít a nézõknek, akár a Mátrix.